resapplet VERSION - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Change your screen resolution
pt: Mudar sua resolução de tela

en: Resolution Switcher
pt: Alternador de Resolução

en: hundreds of colors
pt: centenas de cores

en: thousands of colors
pt: milhares de cores

en: millions of colors
pt: milhões de cores

en: billions of colors
pt: bilhões de cores

en: unknown colors
pt: cores desconhecidas

en: Display information: %dx%d with %s at %dHz
pt: Exibir informações: %d x %d com %s a %dHz

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
pt[0]: Testando as novas configurações. Se você não responder em %d segundos, as configurações anteriores serão restauradas.
pt[1]: Testando as novas configurações. Se você não responder em %d segundos, as configurações anteriores serão restauradas.

en: Keep Refresh Rate
pt: Manter Taxa de Atualização

en: Do you want to keep this refresh rate?
pt: Deseja manter esta taxa de atualização?

en: Keep Resolution
pt: Manter Resolução

en: Do you want to keep this resolution?
pt: Deseja manter esta resolução?

en: Use _previous refresh rate
pt: Usar taxa de atualização _anterior

en: _Keep refresh rate
pt: _Manter taxa de atualização

en: Use _previous resolution
pt: Usar resolução _anterior

en: _Keep resolution
pt: _Manter resolução

en: Screen %d
pt: Tela %d

note: Build list of screen resolutions ...
en: Screen resolution
pt: Resolução da tela

note: Build list of screen refresh rates ...
en: Screen refresh rate
pt: Taxa de atualização da tela

en: _Configure Display Settings
pt: _Definir Configurações de Tela

en: _Remove From Panel
pt: _Remover do Painel
