YaST2 (bootloader) - en to hu translation catalogue (3455 entries)

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Write LILO to the boot disk ('&MBR')
hu: LILO telepítése az indító merevlemezre ('&MBR')

note: Radio button for LILO installation on floppy only
en: Create a boot &floppy
hu: Indítólemez készí&tése

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Write LILO to the /boot &partition  (if you have another boot manager)
hu: LILO telepítése a /&boot partícióba (egyéb rendszertöltő esetén)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Write LILO to an&other partition:
hu: LILO telepítése egy másik &partícióba:

note: Text input field to enter additional boot parameters
en: &Kernel boot parameters:
hu: A &rendszermag indító paraméterei:

note: check box: use the 'linear' option?
en: Use the '&linear' option
hu: A '&linear' opció használata

note: help text for the custom LILO installation, 1 of 10
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in numerous ways:
    </p>
hu: <p>
    A LILO (LInux LOader) többféle módon telepíthető:
    </p>

note: custom LILO help text, 2 of 10
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with LILO. The old MBR
    should be saved to disk, as a precaution.
    </p>
hu: <p>
    - Az <b>MBR</b>-be (Master Boot Record): Ezt javasoljuk, amikor a SuSE Linux
    az egyetlen operációs rendszer a merevlemezen, vagy ha <em>biztos benne</em>,
    hogy el tud indítani minden más operációs rendszert is a LILO-val. Célszerű a régi
     MBR -t előtte lemezre menteni.
    </p>

note: custom LILO help text, 3 of 10
en: <p>
    - On a <b>floppy</b> disk (if your system has a floppy disk drive),
    if you want to avoid the risk of interfering with an already existing
    boot mechanism. You may need to enable booting from floppy disk in
    your system's BIOS when you select this option.
    </p>
hu: <p>
    - <b>hajlékony lemezre</b> (ha a rendszerében van ilyen meghajtó):
    Akkor javasoljuk ezt, ha el akarja kerülni a meglévő rendszertöltővel való
    ütközés veszélyét. Ha ezt a lehetőséget választja, a rendszer
    BIOS-ban engedélyezni kell a hajlékony lemezről való indítást.
    </p>

note: custom LILO help text, 4 of 10
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  You can always choose this option if you
    have installed several operating systems on your hard drive and if you wish to
    continue using your old boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for instance. This
    method has the advantage of not making any changes to the MBR that is already
    available. The LILO machinery is already processed in the <b>/boot</b>
    partition; configure your <b>other boot manager</b> so that LILO can be started
    from there.
    </p>
hu: - A <b>/boot</b> partícióba: Ezt a lehetőséget akkor javasoljuk, ha
    több operációs rendszer van a merevlemezén és továbbra is
    kedvenc rendszertöltőjét (például a <tt>loadlin-t</tt>) szeretné használni. Ennek az
    eljárásnak az az előnye, hogy nem változtat semmit a jelenlegi MBR-en.
    A LILO ilyenkor készen áll a <b>/boot</b> partícióban;
    már csak be kell állítania a <b>rendszertöltőjét</b>, hogy el tudja
    indítani a LILO-t.
    </p>

note: custom LILO help text, 5 of 10
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure your other boot manager
    (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
hu: <p>
    Figyelem: Ha ezt a módszert használja, akkor ennek megfelelően be kell 
    állítania a másik rendszertöltőjét (pl. a <tt>loadlin-t</tt>) is.
    </p>

note: custom LILO help text, 6 of 10
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's restrictions
    when you select this option. Most PCs for example have a BIOS limit that
    restricts booting to hard disk cylinders below 1024. Depending on what boot
    manager you use, you may or you may not be able to boot with LILO in a logical
    partition.
    </p>
hu: <p>
    - Egy <b>másik</b> partícióba: Ehhez ismernie kell rendszere
    korlátait. A legtöbb személyi számítógép BIOS-a ugyanis csak az 1024-nél
    alacsonyabb cilinderről engedi a merevlemez indítását. A használt rendszertöltőtől függ,
    hogy el tudja-e indítani a rendszert a LILO-val a logikai partícióról.
    </p>

note: custom LILO help text, 7 of 10
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
hu: <p>
    Adja meg a partíció nevét (pl. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) a beviteli mezőben.
    </p>

note: custom LILO help text, 8 of 10
en: <p>
    If your system requires additional <b>kernel parameters</b>,
    enter them in the corresponding input field. Most users will not need this.
    </p>
hu: <p>
    Ha a rendszere további <b>rendszermag paramétereket</b> kíván,
    adja meg azokat a megfelelő mezőben. A legtöbb felhasználónak nincs szüksége erre.
    </p>

note: custom LILO help text, 9 of 10
en: <p>
    The <b>linear option</b> is for backwards compatibility. Use this to make LILO
    cooperate with older hardware when the default doesn't work.
    Most users will not need this.
    </p>
hu: <p>
    A <b>linear opció</b> a kompatibilitás miatt lehet fontos. Használja ezt, hogy a LILO
    együttműködjön a régebbi hardverrel amikor az alapértelmezés nem működik.
    A legtöbb felhasználónak nincs szüksége erre.
    </p>

en: Custom LILO installation
hu: Egyéni LILO telepítés

note: User MUST choose one of the options
en: You have to choose one of the
    options in order to continue.
hu: Választania kell egy lehetőséget,
    hogy folytatni tudja.

en: You did not enter a partition
hu: Nem adott meg partíciót

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can be booted.
hu: Az Ön gépén egy másik operációs rendszert is találtam.
    
    Hajlékony lemezre lesz telepítve a LILO, annak érdekében, hogy
    a talált operációs rendszer biztonságosan indítható legyen.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy. Caution: This message will not automatically be line-wrapped if too long!
en: With the current hard disk partitioning, Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed
    on a floppy disk. Another configuration is not recommended.
hu: A jelenlegi merevlemez partícionálással a Linux nem indítható
    közvetlenül a merevlemezről.
    
    A LILO és az összes, indításhoz szükséges fájl
    hajlékony lemezre kerül. Más beállítás nem javasolt.

note: Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system booting:
    
    %1
    
    LILO will be installed on the boot sector of this disk.
hu: Az Ön gépében több merevlemez is van.
    Valószínű, hogy az alábbi lemezt használja a rendszer indítására:
    
    %1
    
    A LILO ennek a lemeznek az indító szektorába lesz telepítve.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on the boot sector of the first hard disk.
hu: Más operációs rendszert nem találtam az Ön számítógépén.
    
    A LILO az első merevlemez indítószektorába lesz telepítve.

note: Button to branch into LILO expert configuration dialog
en: &Custom LILO installation...
hu: &Egyéni LILO telepítés...

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems.
    </p>
hu: <p>
    A SuSE Linux a <b><i>LILO</i></b> rendszertöltőt tartalmazza, ami képes más
    operációs rendszerek indítására is a Linuxon kívül.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable LILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested LILO installation,
    select <b>custom LILO installation</b>.
    </p>
hu: <p>
    Egy ésszerű LILO beállítási javaslatot lát, ami a legtöbb rendszeren
    működik. Ha nem felel meg Önnek a javasolt LILO telepítés, válassza
    az <b>egyéni LILO telepítést</b>.
    </p>

note: help part 3 of 6
en: <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
hu: <p>
    A SuSE Linux-ot számítógépe majdnem bármelyik merevlemezére telpítheti.
    /p>
    <p>
    A LILO-t egy olyan helyre kell telepíteni, ahonnan az gépének 
    BIOS-a (Basic Input Output System) szerint elérhető indítóeszközként.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot Record),
    in a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
hu: A legtöbb PC BIOS-nál ez annyit jelent, hogy a LILO-t a BIOS szerinti első
    merevlemez 1024-es cilindere alá kell telepíteni, például az MBR-be (Master Boot
    Record), egy indítható elsődleges partícióra - vagy egy hajlékony
    lemezre (ha gépének van hajlékony lemez meghajtója).
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy.
    This ensures there will be no conflict with the other operating system(s)
    on your computer.
    </p>
hu: Ha a YaST észlel egy másik operációs rendszert, akkor a LILO telepítéséhez
    a legbiztonságosabb módszert javasolja: a LILO telepítését hajlékony lemezre.
    Így egy esetleges másik operációs rendszerrel való összeütközés elkerülhető.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please note that LILO is capable of booting other operating systems.
    But the use of this feature requires an in depth knowledge of your system.
    Please read the manual for details.
    </p>
hu: <p>
    Nem árt tudni, hogy a LILO képes más operációs rendszerek indítására
    is. Ennek a képességnek a használata azonban a rendszer mélyebb
    ismeretét igényli. Kérem, olvassa el a megfelelő részt a dokumentációban.
    </p>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Boot Configuration
hu: Rendszerindítás beállítása

note: Radio button for SILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install SILO into the Master Boot Record ('&MBR')
hu: SILO telepítése a Master Boot Record-ba ('&MBR')

note: Radio button for SILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install SILO on partition /&boot
hu: SILO telepítése a /&boot partícióba

note: helptext for the customized SILO installation part 1 of 3
en: <p>
    SILO (the SPARC Improved boot LOader) can be installed in different locations:
    </p>
hu: <p>
    A SILO (SPARC Improved boot LOader) különböző helyekre telepíthető:
    </p>

note: part 2 of 3
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with SILO.
    </p>
hu: <p>
    - Az <b>MBR</b>-be (Master Boot Record). Ezt javasoljuk, amikor a SuSE Linux
    az egyedüli operációs rendszer a merevlemezen, vagy ha <em>biztosan</em>
    tudja, hogy el tud indítani minden más operációs rendszert is a SILO-val.
    </p>

note: part 3 of 3
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you
    have a number of operating systems on the hard drive. The
    advantage of this
    method is that the MBR is left intact.
    You should use this method, if you have
    SunOS or Solaris installed
    on the same hard drive.
    
    </p>
hu: <p>
    - A <b>/boot</b> partícióba. Ezt akkor használja, ha több
    operációs rendszer van a merevlemezen. Előnye ennek a
    módszernek, hogy az MBR nincs megbolygatva.
    Ezt a módszrt kell használnia, ha
    SunOS vagy Solaris van telepítve
    ugyanazon a merevlemezen.
    
    </p>

en: Custom SILO installation
hu: Egyéni SILO telepítés

note: Information about suggested SILO installation: The best case: No other OS on the machine. SILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    SILO will be installed in the start sector of %1.
hu: Más operációs rendszert nem találtam az Ön számítógépén.
    
    A SILO a(z) %1 indítószektorába lesz telepítve.

en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    SILO will be installed in %1.
hu: Más operációs rendszert találtam az Ön számítógépén.
    
    A SILO a(z) %1-ba lesz telepítve.

note: Button to branch into SILO expert configuration dialog
en: &Custom SILO installation...
hu: &Egyéni SILO telepítés...

note: help text system start configuration, boot manager, silo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>SILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems, such as SunOS and Solaris.
    </p>
hu: <p>
    A SuSE Linux egy <b><i>SILO</i></b> nevű rendszertöltőt tartalmaz, ami képes más
    operációs rendszerek indítására is a Linuxon kívül, mint pl. SunOS és a Solaris.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable SILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested SILO installation,
    select <b>custom SILO installation</b>.
    </p>
hu: <p>
    Egy ésszerű SILO beállítási javaslatot lát, ami a legtöbb rendszeren
    működik. Ha nem felel meg Önnek a javasolt SILO telepítés, válassza
    az <b>egyéni SILO telepítést</b>.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that SILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Vegye figyelembe, hogy a SILO képes más operációs rendszerek indítására
    is. Ennek a képességnek a használata azonban további gyakorlatot és
    ismeretet igényel. Kérem olvassa el ennek részleteit a kézikönyvben.
    </p>
    <br>

note: Just for safety
en: The LILO boot sector will be written on a floppy disk.
    Please insert a formatted floppy and confirm with 'OK'.
hu: Hajlékony lemezre fogom írni a LILO boot szektort.
    Kérem helyezzen be egy formázott lemezt és nyomja
    meg az 'OK' gombot.

note: data saved to floppy disk
en: The LILO boot sector has been written to floppy disk.
hu: A LILO boot szektort a lemezre írta.

note: boot write to floppy failed
en: Could not write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection tab is removed.
    Do you want to try again?
hu: Nem lehet felírni a LILO boot szektort a hajlékony lemezre.
    Kérem ellenőrizze, hogy a lemez formázott-e
    és az írásvédelmet eltávolította-e róla.
    Megpróbálja újra?

note: "Yes" button: Answer to the dialog question
en: &Yes
hu: &Igen

note: no, don't go on, i just changed my mind
en: &No
hu: &Nem

en: The LILO boot sector has been written to disk. You can restore
    the old boot sector in the installed system with "lilo -u %1"
hu: A LILO a boot szektort felírta a lemezre. A régi boot szektort a
    telepített rendszerben a "lilo -u %1" paranccsal állíthatja vissza.

note: title for selection box 'keyboard layout'
en: Keyboard layout
hu: Billentyűzetkiosztás

note: title for selection box 'timezone'
en: Timezone
hu: Időzóna

note: title for input field to test the keyboard setting
en: &Test your keyboard:
hu: A billen&tyűzet kipróbálása:

note: help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use during
    installation and for the installed system.
    </p>
hu: <p>
    Válasszon egy <b>billentyűzet kiosztást</b> amit a telepítés során
    és később a telepített rendszeren használni akar. Ne ijedjen meg, ha a magyart
    választva néhány magyar betű nem jelenik meg a tesztmezőben. A telepítés után
     minden rendben lesz.
    </p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>.
    </p>
hu: <p>
    Ezután válassza ki a megfelelő <b>időzónát</b>.
    </p>

en: <p>
    Please select the appropriate <b>timezone</b>.
    </p>
hu: <p>
    Kérem, válassza ki a megfelelő <b>időzónát</b>.
    </p>

en: Choose the country or region where you are located.
    </p>
hu: Ezután válassza ki az országot vagy területet, ahol most tartózkodik.
    </p>

en: <p>
    If you are unsure, please use the default values already selected.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Ha nem biztos benne, hagyja az alapértelmezést változatlanul.
    </p>
    <br>

note: Screen title for keyboard and timezone screen
en: Basic Configuration
hu: Alapbeállítás

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    You may log in as `%1'.
hu: A rendszere telepítve van.
    Bejelentkezhet `%1'-ként.

note: this is a multiprocessor system the installed kernel modules are smp but the running kernel is still uniprocessor (from installing) configuration now does not work, because the smp modules can't be loaded while the uniprocessor kernel is running. tell the user to reboot (with the smp kernel) and do 
en: This is a multiprocessor system.
    
    
    
    You must finish the installation now,
    
    reboot and use YaST2 later
hu: Ez egy többprocesszoros rendszer.
    
    
    
    Most be kell fejeznie a telepítést,
    
    és újraindítani a rendszert (ekkor automatikusan a többprocesszoros rendszermag fog töltődni).
    Indítsa a YaST-ot ezután újra.

note: The default text below "Detected:" for printers:
en: No printer detected
hu: Nem érzékeltem nyomtatót

note: The default text below "Detected:" for sound:
en: No sound card detected
hu: Nem érzékeltem hangkártyát

note: The default text below "Detected:" for network/modem/ISDN:
en: No ethernet card, modem
    or ISDN card detected
hu: Nem érzékeltem sem hálózati kártyát,
    sem modemet, sem ISDN kártyát.

note: symbol size_policy = `packed;
en: Printer
hu: Nyomtató

en: &Printer
hu: &Nyomtató

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Sound
hu: Hang

en: &Sound
hu: &Hang

note: Radio button for installation from network
en: &Network
hu: Há&lózat

note: This is a special case launcher = add( launcher, `VSpacing(0.5) );
en: Vendor Driver CD
hu: Meghajtó-CD a gyártótól

en: Load device driver from vendor CD
hu: Az eszközmeghajó betöltése a gyári CD-ről

en: Load &CD...
hu: A &CD betöltése...

note: Help text for inst_ask_config_x11.ycp: The user is prompted to branch into various configuration dialogs. Help text (HTML-like) START
en: <p>
    Configure any of the system components shown.
    </p>
hu: <p>
    A rendszer bármely itt látható elemét beállíthatja.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip the configuration of these devices and 
    instead finish the installaton</i></b>.
    It is not neccessary that these devices be configured now. They may be 
    configured at any time after installation is complete.
    </p>
hu: <p>
    Ha óhajtja, most <b><i>átlépheti ezeket az eszköz beállításokat, és befejezheti a telepítést</i></b>.
    Ezeket a beállításokat elvégezheti később is, bármikor a telepítés
    befejezése után.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    All of the configuration dialogs will bring you back to this screen after 
    they are finished.
    </p>
hu: <p>
    Bármelyik beállítási párbeszédablakból vissza kerül erre a képernyőre.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please realize that not all hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you will still be able to configure it 
    manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
hu: <p>
    Vegye figyelembe, hogy nem minden hardver érzékelhető automatikusan.
    Ha hardvere nem szerepel az automatikusan felismert eszközök között,
    sokszor lehetőség van kézi beállításra. A kézi beállításhoz nyomja 
    meg a megfelelő gombot ebben a párbeszédablaknál.
    </p>

note: Headline for gerneral configuration screen: The user can perform various configurations from here, e.g. printer, sound, internet, network.
en: System Component Configuration
hu: Rendszerkomponensek beállítása

note: new caption for "Next" button ("&Installation abschliessen" in german !)
en: &Finish installation
hu: Telepítés be&fejezése

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain unchanged.
hu: Ha most megszakítja a telepítést,
    a SuSE Linux nem lesz telepítve.
    Merevlemeze érintetlen marad.

note: Warning text for aborting an installation during the install process - After some installation steps have been performed - e.g. disks formatted / some packages already installed
en: If you abort the installation now, you will
    have an incomplete SuSE Linux system
    which may or may not be usable.
    You may need to reinstall.
hu: Ha most megszakítja a telepítést, egy
    befejezetlen SuSE Linux rendszere lesz
    ami nem biztos, hogy működőképes.
    Valószínűleg újra kell telepítenie.

note: Warning text for aborting an installation during the install process right in the middle of some critical process (e.g. formatting)
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will be unusable.
    You will need to reinstall.
hu: Ha most megszakítja a telepítést,
    SuSE Linux rendszere használhatatlan lesz.
    Újra kell telepítenie azt.

note: Warning text for aborting an installation during a partition resizing etc.
en: If you abort the installation now,
    your hard disk may be corrupted -
    all systems on this disk may be unusable.
    You may have to reinstall all systems.
hu: Ha most megszakítja a telepítést, a
    merevlemeze esetleg hibássá válhat-
    mélg a lemezen levő egyéb rendszerek is megsérülhetnek.
    Valószínűleg újra kell telepítenie minden rendszert.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort the installation?
hu: Valóban megszakítja a telepítést?

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Installation
hu: &A telepítés megszakítása

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Installation
hu: A telepítés &folytatása

note: show the user the final username used for login
en: Your user name will be '%1'.
hu: Az Ön felhasználói neve '%1' lesz.

en: Linux will be installed on harddisk
    %1
hu: A Linux a %1 merevlemezre
    lesz telepítve

note: inform about which partitions will be erased (i.e. re-used) for linux
en:   Erasing partition %1 (%2), was '%3'
hu:   '%3' partíció %1 (%2) törlése

note: inform about which partitions will be created for linux
en:   Creating partition %1 (%2), as %3 (%4)
hu:  %1 -as számú (%2) partíció létrehozása %3 (%4) csatolási ponttal

note: Installed software
en: %1 MB software will be installed
hu: %1 MB-nyi szoftver lesz telepítve

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be installed on your hard disk.
hu: A Linux rendszertöltő telepítése a merevlemezre (MBR).

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be installed on a floppy disk.
hu: A Linux rendszertöltő a hajlékony lemezre lesz telepítve.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be installed on a linux partition.
hu: A Linux rendszertöltő telepítése a "/boot" partícióba.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be installed on %1
hu: A Linux rendszertöltő egyedi telepítése a(z) %1 partícióba

en: Pressing "Next" will start the installation.
hu: A "Következő" lenyomására megkezdődik a telepítés.

note: Push button: Save the settings (i.e. everything entered during installation) to a floppy disk.
en: &Save settings to floppy disk
hu: A beállítá&sok mentése hajlékony lemezre

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the information carefully</i></b> before you 
    continue.
    </p>
hu: <p>
    A YaST2 most már rendelkezik minden szükséges információval.
    <b><i>Figyelmesen nézzen át minden adatot</i></b> mielőtt folytatná.
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget this information! (But do not write them on a post-it
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
hu: <p>
    Szüksége lesz a <b>felhasználónevére</b>, a <b>jelszavára</b> és -
    mindenekelőtt - a <b>root jelszóra</b>, hogy dolgozhasson a telepített
    rendszerrel. Ne felejtse el ezeket! (De azért ne ragassza ki a képernyőjére
    - ez egy gyakori, a biztonságot veszélyeztető megoldás).
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This initiates the actual
    installation: your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
hu: <p>
    Amennyiben beállításai megfelelnek, kattintson a <b>Következő</b> gombra
    <b><i>a telepítés megkezdéséhez</i></b>.
    Ekkor a YaST2 elkezdi a tényleges telepítést: Előkészíti a merevlemezt a választásai
    alapján, és a kiválasztott szoftverek telepítésre kerülnek.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to return to this screen again.
    </p>
hu: <p>
    Ha változtatni akar valamit a beállításokon, használja a <b>Vissza</b> gombot
    egészen a kívánt párbeszédablakig, végezze el változtatásait, és utána a
    <b>Következő</b> gombbal térjen ismét vissza ehhez a képernyőhöz.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save the settings to a floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need these in the future.
    </p>
hu: <p>
    <b>Mentse el a beállításokat hajlékony lemezre</b> későbbi használatra.
    Használjon saját lemezt, és <em>NE</em> a SuSE által mellékelt
    "Bootdisk"-et vagy a SuSE "Modules" lemezt. Ezekre még bármikor szüksége
    lehet.
    </p>

note: part 6 of 6
en: <p>
    If you wish to abort the installation entirely, select <b>Abort
    installation</b>.  You will lose all settings chosen so far,
    but your hard disk will remain untouched.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Ha meg akarja szakítani az telepítést és ki akar lépni a telepítőből, válassza a 
    <b>telepítés megszakítását</b>. Minden eddigi beállítás el fog veszni
    és merevlemeze érintetlenül marad.
    </p>
    <br>

note: screen title
en: Confirm installation
hu: Telepítés jóváhagyása

en: Warning:
    
    YaST2 has all necessary information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    selections made in the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
hu: Figyelmeztetés:
    
    A YaST2 minden, a SuSE Linux telepítéséhez szükséges adattal rendelkezik.
    A telepítés a korábbi párbeszédablakokban megadott beállítások szerint
    történik meg. A telepítés végrehajtásához
    nyomja meg az "Igen" gombot. Válaszoljon "Nem"-mel, hogy visszatérjen az
    előző párbeszédablakhoz.
    
    Kezdődhet a telepítés?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - install
hu: &Igen - telepítés !!!

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The current configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
hu: Beállításai egy hajlékony lemezre lesznek mentve.
    Tegyen be egy formázott lemezt.
    
    Elmentsem az adatokat a lemezre?

note: msgbox data saved to floppy disk
en: Your settings have been written to floppy disk.
hu: A beállításokat a hajlékony lemezre írtam.

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Please check to make sure that the floppy is
    formatted and that the write protection is removed.
hu: Nem tudom a beállításokat a hajlékony lemezre írni.
    Kérem ellenőrizze, hogy a hajlékony lemez
    formázva van-e, és az írásvédelem el van-e távolítva róla.

en: Couldn't find a valid floppy disk.
    Are you sure, you've entered a floppy disk?
    Is the disk formatted and verified?
hu: Nem találom a hajlékony lemezt.
    Biztosan betette a lemezt?
    Formázva és ellenőrizve lett a lemez?

note: Error msg
en: The root password could not be set!
    You won't be able to login!
hu: Nem lehet a root jelszót beállítani!
    Nem fog tudni belépni!

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config
hu: Nem tudok az /etc/rc.config fájlba írni

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config
hu: Nem tudok a /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config fájlba írni

note: Error msg
en: An error occurred during creation of the user login!
hu: Hiba lépett fel a felhasználói hozzáférés létrehozásakor!

en: Now booting your system...
hu: A rendszer most újraindul...

note: for s390:
en: Now shutting down your system.
    After shut down, you have to load the image anew,
    with the load address of your root dasd ...
hu: Most leáll a rendszer.
    A leállás után be kell töltenie az új image-et
    az root dasd betöltési címével ...

note: message above radiobuttons (installation/update)
en: Please select
hu: Kérem válasszon

note: label for radiobutton 1, New installation
en: New &installation
hu: Új &telepítés

note: label for radiobutton 2, update
en: &Update an existing system
hu: A &meglévő rendszer frissítése

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
hu: <p>
    Válassza az <b>Új telepítés</b>t, ha nincs működő SuSE Linux rendszer
    az Ön gépén, vagy ha teljesen újra akarja telepíteni meglévő SuSE Linux
    rendszerét, elveszítve ezáltal az összes jelenlegi konfigurációs beállítást.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>update an existing system</b> to upgrade a SuSE Linux system
    already installed on your machine. This option will preserve
    configuration settings from your existing system whenever possible.
    </p>
hu: <p>
    Válassza a <b>Meglévő rendszer frissítése</b> pontot ha gépén már van egy
    működő SuSE Linux rendszer. Ezáltal megőrzi a meglévő konfigurációs
    beállításokat, amennyire csak lehetséges.
    </p>

note: screen title for installation method
en: Install SuSE Linux
hu: A SuSE Linux telepítése

note: startup text, same as in installation.ycp
en: YaST2
    Initializing ...
hu: A YaST2
    indítása ...

note: label to progress bar for startup initialization
en: Checking system
hu: A rendszer ellenőrzése

note: no storage controllers found, where are the hard disks attached ?
en: No hard disks could be found for installation
    Please check your hardware
hu: Nem található merevlemez a telepítéshez.
    Ellenőrizze hardverét.

en: Installation Logging
hu: A telepítés naplózása

en: Short info
hu: Rövid információ

en: Long info
hu: Részletes információ

en: Would you like to see the installation logging ?
hu: Meg akarja nézni a telepítési naplót?

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this process can take some time.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Rendszerint ez csak pár percig tart. Kérem várjon...
    </p>
    <p>
    <tt>A SuSEconfig</tt> inicializálja a SuSE Linux rendszert. Ez a folyamat a
    processzortól és a memória mennyiségétől függően eltarthat egy darabig.
    </p>
    <br>

en: Finishing the installation
hu: A telepítés befejeződött

en: You have to reboot your system 
     in order to activate the new kernel.
hu: Újra kell indítania rendszerét,
    hogy az új rendszermag töltődjön be.

note: somehow the graphical frontend failed and we're running in text mode. Inform the user about this fact.
en: Your computer doesn't fulfill all requirements to allow
    a graphical installation. Either you have less than 48 MB
    memory or the X server could not be started.
    
    As a fallback the text backend of YaST2 will guide you
    through the installation. Please note that this backend
    will offer the same functionality like the graphical one,
    but the screens will look different than in the manual.
hu: Az Ön gépe nem teljesíti a grafikus telepítéshez
    előírt feltételeket. Vagy 48 MB-nál kevesebb memóriája
    van, vagy az X szervert nem lehet elindítani.
    
    Tartalékként a YaST2 szöveges verziója átvezeti Önt
    a telepítésen. Vegye figyelembe, hogy a szöveges
    verzió ugyanúgy működik, mint a grafikus, de
    a képernyő másként néz ki, mint a kézikönyvben.

note: "back" button: Return to the previous dialog
en: &Back
hu: &Vissza

note: "next" button: Proceed to the next dialog
en: &Next
hu: &Következő

note: VENDOR: cant mount /dev/cdrom popup
en: Please insert the vendor CD-ROM
hu: Kérem, tegye be a gyártó CD-ROM-ját

note: Cancel button
en: &Cancel
hu: &Mégsem

note: VENDOR: vendor cd contains wrong data
en: Couldn't find driver data on the CD-ROM
    Aborting now.
hu: Nem találtam meghajtó adatokat a CD-ROM-on,
    kilépek most.

note: VENDOR: vendor cd doesn't contain data for current system and linux version
en: CD-ROM data doesn't match running SuSE Linux
    Aborting now.
hu: Nem találtam a futó Linux rendszernek megfelelő adatokat a CD-ROM-on,
    kilépek most.

en: Installing driver...
hu: A meghajtóprogram telepítése ...

note: VENDOR: popup if installation of driver failed
en: Installation failed
    Please contact the address given on the CD
hu: A telepítés nem sikerült
    Kérem vegye fel a kapcsolatot a gyártóval

en: Installed %1 drivers from CD
hu: Telepítve lett %1 meghajtóprogram a CD-ről

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain untouched.
hu: Ha most megszakítja a telepítést,
    a SuSE Linux nem lesz telepítve.
    Merevlemeze érintetlen marad.

note: "Stop" button for timeout message: Stop counting down (i.e. leave the popup message open without timeout)
en: &Stop
hu: &Leállás

note: KiloByte abbreviated
en: KB
hu: kB

note: Button label for detected devices. %1 will be substituted with the device category, e.g. "&Printer". Translators: Please don't let this grow too wide - rather include a newline "\n" for a two-line button text. If you do that , please do it as well for the other button ("Manual %1 Setup...").
en: Activate %1...
hu: A %1 beállítása ...

note: Button label for devices categories where nothing was detected. %1 will be substituted with the device category, e.g. "&Printer". Translators: Please don't let this grow too wide - rather include a newline "\n" for a two-line button text. If you do that , please do it as well for the other button ("
en: Manual %1 Setup...
hu: Kézi %1 beállítás ...

en: Welcome to YaST2 - the SuSE Linux
    installation / system administration program.
hu: Üdvözli a YaST2 - a SuSE Linux
    telepítő és rendszerkarbantartó programja.

en: Select your language:
hu: Válasszon nyelvet:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and for
    the installed system.
    </p>
hu: <p>
    Válassza ki a telepítéshez kívánt <b>nyelvet</b>. Az itt kiválasztott nyelv
    az alapértelmezett nyelv lesz a rendszerben.
    </p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to continue with the next dialog. If you wish to
    change your selections in a later dialog, you can use the <b>back</b>
    and <b>next</b> buttons to switch back and forth between the
    installation dialogs.
    </p>
hu: <p>
    Válassza a <b>Tovább</b> gombot a folytatáshoz. Ha a telepítés folyamán
    változtatni akar egy beállításon, akkor a <b>Vissza</b> és a <b>Tovább</b> gombokkal
    lépkedhet a telepítési párbeszédablakok között.
    </p>

en: <p>
    <b><i>Nothing will happen</i></b> to your computer until you confirm
    all your selections in the last installation dialog.
    </p>
    
    <p>
    You can select <b>Abort Installation</b> at any time to abort the
    installation process.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    <b><i>Semmi nem változik</i></b> a számítógépén mindaddig, amíg meg nem
    erősíti beállításait az utolsó telepítési párbeszédablakban.
    </p>
    
    <p>
    A <b>Telepítés megszakítása</b> gombbal bármikor kiléphet a telepítőből.
    </p>
    <br>

note: title for selection box 'mouse'
en: Please choose your mouse type from the list
hu: Kérem válassza ki az egér típusát a listáról.

note: Push button to test the selected settings: starts the selected X server and 'xfine'
en: &Test
hu: &Teszt

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
hu: <p>
    A YaST2 nem tudta azonosítani az egerét.
    Válassza ki az <b>egér típusát</b> kézzel.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the arrow keys to select a mouse. If the selection bar does not
    move, hit the <b><i>Tab</i></b> key (maybe repeatedly) until it does.
    </p>
hu: <p>
    Használja a nyíl billentyűket az egér kiválasztáshoz. Ha nem mozog a kiválasztó sáv
    addig nyomja a <b><i>Tab</i></b> billentyűt, amíg ki nincs választva a sáv.

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the <b>Test</b> button to apply and test the selected settings.
    </p>
hu: <p>
    Használja a <b>Teszt</b> gombot a beállítások alkalmazásához és kipróbálásához.</p>

note: Help text - END
en: <p>
    If you select <b>None</b>, you have to use the keyboard as
    described in the manual.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Ha <tt>nincs egere</tt>, vagy nem akar egeret beállítani, akkor a billentyűzetet kell használnia.
    A billentyűzet használatához olvassa el a megfelelő részt a dokumentációban.
    <br>

en: Mouse configuration
hu: Egér beállítása

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On the first run, all additional selected software packages will be 
    installed.
    After that, packages marked for deletion in the previous dialog will be
    removed from your system.
    </p>
hu: <p>
    Először az összes kiválasztott szoftvercsomag telepítésre kerül.
    Ezután, a YaST2 eltávolítja a törlésre kijelölt csomagokat a rendszerből.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    The whole procedure may take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Ez az eljárás eltarthat egy darabig. Ha többet szeretne megtudni
    a <b>SuSE Linux</b>-szal kapott szoftverekről,
    akkor keresse fel a <em>SuSE terméktámogatási adatbázis</em>t a
    (http://sdb.suse.de) címen.
    </p>
    <br>

note: helptext (help2) reports packages will be installed help2 part 1 of 2
en: <p>
    The selected software will be installed.
    </p>
    
    <p>
    And if you're feeling bored watching this screen take the time to
    browse through appendix F of
    the manual; this appendix tries to answer <em>Frequently Asked
    Questions</em> (FAQ).
    </p>
hu: <p>
    A kiválasztott szoftverek telepítésre kerülnek.
    </p>
    
    <p>
    A YaST2 telepíti a kiválasztott szoftvereket.
    </p>
    
    <p>
    Ha úgy érzi, hogy unalmas nézni ezt a képernyőt, akkor
    addig vessen egy pillantást a mellékelt könyvekre.
    </p>

note: help2 part 2 of 2
en: <p>
    Don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de) if you want to know more about the
    software coming with <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Ha többet szeretne megtudni
    a <b>SuSE Linux</b>-szal kapott szoftverekről,
    akkor keresse fel a <em>SuSE terméktámogatási adatbázis</em>át a
    (http://sdb.suse.de) címen.
    </p>
    <br>

note: Label for disk usage progress bar
en: Disk Usage
hu: Felhasznált lemezterület

note: inform user about installation or deinstallation progress, so the label have to be a common expression for how many packages are already worked trough (german: abgearbeitet)
en: %1 packages processed
hu: %1 csomag már telepítve lett

note: warn user about exhausted diskspace during installation of packages this is a popup with options "continue" and "cancel"
en: Diskspace exhausted !
hu: Nincs több hely a merevlemezen!

note: Continue button
en: C&ontinue
hu: F&olytatás

note: in case of cancel ask user if he really wants to quit installation
en: Do you really want
    to quit the installation?
hu: Valóban megszakítja
    a telepítést?

note: Announce number of packages that will be installed
en: Installing %1 software packages
hu: %1 csomag telepítése

en: RPM returned an error
hu: Hiba lépett fel a csomag telepítése során, az RPM hibát jelzett

en: The packager returned an unknown code
hu: Ismeretlen csomagkezelő-hibakód

note: Announce number of packages that will be removed
en: Removing %1 packages
hu: %1 csomag eltávolítása

note: Inform user about mount does not work
en: Could not find SuSE installation-directory.
hu: Nem találom a SuSE telepítési könyvtárat.

en: &CD installation
hu: Telepítés &CD-ről

en: &FTP
hu: Telepítés &FTP-ről

en: Software Source Media
hu: A telepítés forrásmédiuma

en: Select location of source
hu: Válassza ki a forrás helyét

note: Input field label for IP of server to install from for network installation
en: &IP address or name of server:
hu: A szerver &IP címe vagy neve:

note: Input field label for (remote) directory for network installation
en: Directory on the &server:
hu: Könyvtár a &szerveren:

note: Radio button for installation from local hard disk
en: &Harddisk
hu: Me&revlemez

note: Input field label for local directory
en: &Directory:
hu: &Könyvtár:

note: help
en: <p>
    Software packages can be installed from CD, via
    Network or from harddisk. Even if you only want to remove
    some packages, YaST2 needs some information from the source media.</p>
    <p>
    <b>CD</b> installation always starts with the first CD;
    insert CD 1 before proceeding.
    </p>
hu: <p>
    Szoftvercsomagokat CD-ről, hálózaton keresztül
    vagy a merevlemezről telepíthet.
    A YaST2-nek akkor is szüksége van néhány információra a
    forrás médiumról, ha csak eltávolítani akar csomagokat.</p>
    <p>
    A <b>CD</b>-ről történő telepítéshez a YaST2-nek mindíg szüksége van az első CD-re.
    Kérjük, tegye be az első CD-t mielőtt folytatná.
    </p>

note: help, continued
en: <p>
    <b>Harddisk</b> You can copy your SuSE CDs to the
    harddisk and use that source for installation.<br>
    Insert the pathname, where the contents of first
    CD is located, e.g. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>
    </p>
hu: <p>
    <b>Merevlemez</b>: Átmásolhatja a SuSE CD-k tartalmát a
    merevlemezre és így a mervelemezről telepíthet.<br>
    A merevlemezről történő telepítéshez a YaST2-nek szüksége van az első CD
    elérési útvonalára, például. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>
    </p>

note: help, continued
en: <p>
    <b>Network</b> installation requires a working network connection
    (possibly you have to do YaST2 "Network/Base"
    configuration first). 
    Specify the directory where the packages of the first CD are
    located, e.g. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>. Only the base path is
    required if packages are not split, e.g. /usr/full-i386.
    The directory must be listed in the file <i>/etc/exports</i>
    on NFS server.  
    </p>
hu: <p>
    A <b>Hálózati</b> telepítéshez szüksége van egy működő hálózati kapcsolatra
    (be kell állítania a hálózatot a YaST2 "Hálózat beállítása"
    modullal).
    Adja meg a könyvtárat, ahol az első CD csomagjai találhatók
    (például /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>). Ha a csomagok egyben vannak
    (például /usr/full-i386), akkor csak az alapútvonalat kell megadnia.
    A könyvtárnak az NFS szerveren az <i>/etc/exports</i> fájlban kell szerepelnie.
    </p>

en: &Save and Exit
hu: &Mentés és Kilépés

note: Abort - button label
en: &Abort
hu: &Mégsem

note: Button: install selected package
en: &Install
hu: &Telepítés

en: Do you want to save the settings and exit the dialog?
hu: El akarja menteni a beállításokat és kilépni a párbeszédablakból?

note: screen title for detailed software selection
en: Detailed Software Selection
hu: Részletezett szoftverválasztás

note: Check box for installing all source code packages
en: &Install available sources
hu: Az elérhető forráskódok &telepítése

en: Categories
hu: Összeállítások

en: %1 required disk space
hu: %1 helyigény

en: &Commercial software...
hu: &Kereskedelmi szoftver...

en: Select &single packages...
hu: &Egyedi csomagok választása...

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The base system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
hu: <p>
    Válasszon a szoftver csoportok közül.
    </p>
    
    <p>
    Az alaprendszer mindig telepítésre kerül. A szoftver csoportok a szükséges elemeket automatikusan tartalmazzák. Ha Ön például kiválasztja 
    a <i>KDE</i> vagy a <i>GNOME</i> munkakörnyezetet,
    akkor a YaST2 minden a grafikus felülethez szükséges csomagot is automatikusan
    telepít.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    Software categories may overlap, i.e. there may be software packages
    that belong to <i>Multimedia</i> as well as to <i>KDE</i>.
    That's why the required disk space is not displayed along with the
    categories - the total disk space required depends on the combination
    of selected categories.
    </p>
hu: <p>
    Az egyes csoportok átfedhetik egymást, azaz van olyan csomag ami a
    <i>Multimédia</i> és a <i>KDE</i> csoportban is benne van.
    Ezért nincsenek külön feltüntetve a szoftver csoportok helyigényei.
    A szükséges helyigény a kiválasztott szoftver csoportok kombinációjától
    függ.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all the source code, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    A SuSE Linux tartalmazza a programok szabadon hozzáférhető forráskódját is,
    így meg van a lehetősége arra, hogy minden programhoz <b>az elérhető forrásokat</b>is telepítse.
    Kérem, vegye figyelembe, hogy a kereskedelmi szoftverek forrásai nem szabadon hozzáférhetők.
    </p>
    <br>

note: Construct a popup like: +-----------------------------------------------+ | Partition / needs 200 KB more disk space.     | | Partition etc needs 40 MB more disk space.    | |                                               | | Please deselect some packages.                |
en: Partition "%1" needs %2 more disk space.
hu: A(z) "%1" partíciónak még %2 -nyi helyre van szüksége.

en: Please deselect some packages.
hu: Kérem csökkentse a csomagok számát.

note: ------------------------------------------------------------------------ Dialog title for software selection
en: Software Selection
hu: Szoftver kiválasztása

note: Explain selectable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help text
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    selection for most users. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Additional software from the
    other CDs can always be installed later. 
    </p>
hu: <p>
    A SuSE Linux <b>Alapértelmezett</b> összeállítása egy jó szoftver
    alap a legtöbb rendszerhez. A telepítéséhez nem kell minden
    SuSE Linux CD és később bármikor hozzáadhat további szoftvert
    a többi CD-ről.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    <b>Default with Office</b> extends this default system to include
    powerful graphical office applications.
    </p>
hu: <p>
    Az <b>Alapértelmezett rendszer irodaprogramokkal</b> kibővíti az alaprendszert
    teljeskörű grafikus irodai alkalmazásokkal.
    </p>

note: help part 3 of 4
en: <p>
    The <b>Minimal</b> system includes just the bare essentials necessary
    to safely run SuSE Linux. Please notice that this selection <b><i>does not include
    graphical desktop environments</i></b>, i.e. no X11, no KDE, no Gnome etc.
    Select this option as a base for your own custom selection, for
    dedicated server systems that don't need a graphical desktop or for
    systems that are short on disk space and/or memory.
    </p>
hu: <p>
    A <b>Minimális</b> összeállítás csak a legalapvetőbb szoftvercsomagokat tartalmazza,
    melyek a SuSE Linux biztonságos működéséhez szükségesek. Kérem vegye figyelembe, hogy
    ez az összeállítás<b> nem tartalmaz<i> grafikus munkakörnyezetet</i></b>, azaz
    nincs grafikus felület, nincs KDE, nincs Gnome stb.
    Döntsön emellett az összeállítás mellett, ha nincs szüksége grafikus felületre (mert
    például egy szervert akar üzemeltetni, vagy ha nincs elégendő merevlemez kapacitása
    a grafikus felületű összeállítások telepítéséhez).
    
    Tipp: A <b>Minimális</b> összeállítás egy jó alap egy egyéni összeállításhoz!
    </p>

note: help text, continued
en: <p>
    <b>All packages</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    A <b>Majdnem minden</b> összeállítás tartalmazza az összes a SuSE Linux CD-ken
    található szoftver csomagot, kivéve a forrásokat. Kérem győződjön meg róla, hogy
    elég lemezterület áll rendelkezésére e összeállítás telepítéséhez.
    </p>
    
    <p>
    A <b>Részletezett választás</b> 
    segítségével ellenőrizheti és befolyásolhatja a telepítésre kerülő szoftvert.
    </p>
    <br>

note: Intermediate contents of the software selection screen
en: Reading package database...
hu: Csomagadatbázis olvasása...

note: Display warning message
en: You have already chosen software from "Detailed selection".
    You will lose that selection if you change the basic selection.
hu: A "Részletezett választás" -nál egyedi csomagokat választott ki.
    Ez a választék elvész, amennyiben egy másik összeállítás mellett dönt.

note: Frame caption for software selection
en: Software
hu: Szoftver

note: Frame caption for kernel selection
en: Kernel
hu: Rendszermag

en: Kernel 2.2.18
hu: 2.2.18-as rendszermag

en: Kernel 2.4.0
hu: 2.4.0-ás rendszermag

note: Push button that will pop up the detailed software selection (e.g. Multimedia, Games, KDE, Gnome, ... - not the individual packages!)
en: &Detailed selection...
hu: &Részletezett választás...

note: yes/no question
en: Do you really want
    to reset your detailed selection?
hu: Valóban eldobja részletezett
    választását?

note: Neither kernel was choosen, user must check either kernel 2.2 or kernel 2.4 or both.
en: Please choose a kernel to install
hu: Kérem válassza ki a telepítendő rendszermago(ka)t

note: We need a short (about 25 characters) description for all following sets ( Linux Base System to List of all Packages ). Linux Base System (You need it!)
en: Linux Base System
hu: Linux alaprendszer

note: Programs that don't need X
en: Programs without X
hu: Szöveges módban futó programok

note: ApplixWare Office
en: ApplixWare Office
hu: ApplixWare Iroda

note: Tools provided by Compaq
en: Compaq tools
hu: Compaq segédeszközök

note: Development (C, C++, Lisp, etc.)
en: Development (C, C++, Lisp)
hu: Fejlesztőeszközök (C, C++, Java stb.)

note: Documentation
en: Documentation
hu: Dokumentáció

note: Emulators
en: Emulators
hu: Emulátorok

note: Games and more
en: Games and more
hu: Játékok és egyebek

note: All about graphics
en: All about graphics
hu: Grafikus és videóalkalmazások

note: Amateur Radio (AX.25, CW, Logs, etc.)
en: Amateur Radio (AX.25, CW)
hu: Amatőr rádió (AX.25, CW)

note: Korean packages
en: Korean packages
hu: Koreai csomagok

note: Japanese packages
en: Japanese packages
hu: Japán csomagok

note: KDE 2 Desktop
en: KDE 2 Desktop
hu: KDE2 munkakörnyezet

note: K Desktop Environment
en: K Desktop Environment
hu: KDE munkakörnyezet

note: installable kernels
en: Installable kernels
hu: Telepíthető rendszermagok

note: KDE alpha applications
en: KDE alpha applications
hu: KDE alkalmazások (kísérleti verziók)

note: Network-Support (TCP/IP, UUCP, Mail, News)
en: Network (TCP/IP, UUCP)
hu: Hálózat (TCP/IP, UUCP)

note: Commercial Software
en: Commercial Software
hu: Kereskedelmi szoftverek

note: Perl modules
en: Perl modules
hu: Perl modulok

note: Security related software
en: Security
hu: Biztonságtechnika

note: Components for a SGML system
en: Components for SGML
hu: SGML komponensek

note: Sound related stuff
en: Sound related stuff
hu: Hang és zene

note: Spell checking utilities and databases
en: Dictionaries
hu: Szótárak

note: SuSE internal Software
en: SuSE internal Software
hu: SuSE belső szoftverek

note: TeX/LaTeX and applications
en: TeX/LaTeX and appl.
hu: TeX/LaTeX és alkalmazásai

note: Base X Window System - XFree86\tm 3.3
en: Base X Window System
hu: Alap X Window rendszer

note: 3D stuff for X11 and console
en: 3D stuff for X11
hu: 3D támogatás

note: X Applications
en: X Applications
hu: X alkalmazások

note: Development under X11
en: Development under X11
hu: Fejlesztés az X11-hez

note: Several X Servers (XFree86\tm 3.3 and other)
en: X Servers (XFree86[tm]
hu: X szerverek (XFree86[tm])

note: Window Manager and Desktop
en: Window Manager
hu: Ablakkezelők

note: YaST2 Components
en: YaST2 Components
hu: YaST2 elemek

note: Additional packets for SuSE Linux IMAP Server
en: SuSE IMAP Server
hu: SuSE IMAP szerver

note: Source packages
en: Source packages
hu: Forráskód csomagok

note: All packages
en: List of all Packages
hu: Az összes csomag listája

note: result of package search
en: Result of Search
hu: A keresés eredménye

en: Evaluate update-packages; One moment please...
hu: Frissítő_csomagok értékelése; Egy pillanat kérem...

en: description not found
hu: Sajnos nincs elérhető információ

en: Notify
hu: Tájékoztató

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

note: helptext in popup Searching for packages
en: <p>Enter a keyword for your package search.
    It is possible to put in only parts of a package name,
    e.g. searching all 3D packages with "3d".
    If you are looking for a term in package description, click on checkbox.
    The result of search is stored in set "z??".
    </p>
hu: <p>Adjon meg egy kulcsszót a csomagok kereséséhez.
    Elég a csomag nevének egy része is,
    például az összes 3D csomag kereséséhez a "3d".
    Ha egy kifejezést keres a csomag leírásában, pipálja ki
    a <b>Böngészés a leírásokban is</b>pontot.
    A keresés eredménye a "z??" készletben található.
    </p>

note: headline search popup
en: Searching for packages
hu: Csomagok keresése

note: label for inputfield search keyword, term, phrase
en: Enter a search phrase
hu: Adja be a keresendő kifejezést

note: label checkbox search package descriptions
en: look into &descriptions
hu: &Böngészés a csomagleírásokban is (angol)

note: label checkbox ignore upper/lower case
en: &ignore case
hu: &Nincs kisbetű/nagybetű megkülönböztetés

en: &Search
hu: &Keresés

note: Button: close dialog
en: &Close
hu: Ké&sz

note: Notify popup informs the user about existing package dependencies. text part 11 is used in already installed system
en: Your existing installation
hu: A meglévő telepítés

note: text part 12 is used when doing new installation
en: Your former selection
hu: A korábbi választás

note: text part 2 of notify popup which informs that there are packages which conflict - or additional packages are needed. But normally this is not a problem and the user can go on with installation.
en: contains packages which
    interact or require additional packages.
    
    This is usually not a serious problem.
    
    - You may continue without thinking about that fact
    - or YaST2 will show the actual dependencies now.
hu: olyan csomagokat tartalmaz, melyek
    további csomagokat igényelnek.
    
    Ez rendszerint nem egy súlyos probléma.
    
    - ha folytatja, a YaST2 vagy figyelmen kívül hagyja a függőségeket
    - vagy kérésre megmutatja Önnek ezeket.

en: &Continue
hu: &Folytatás

en: &Show dependencies
hu: &Függőségek

note: The user have to choose an additional package from a list of packages
en: Additional package required
hu: További szükséges csomagok

en: Package "%1" requires an additional package.
    Please select one from list below.
hu: A(z) "%1" csomagnak szüksége van az alábbi csomagok egyikére.
    Kérem válasszon egyet a listáról.

note: This is the headline of popup "package1 interferes with other packages".
en: Package conflict
hu: Csomagütközés

note: packages should not be installed together
en: Package <b>%1</b> interferes with:<br>
hu: A(z) <b>%1</b> csomag ütközik a következő csomaggal:<br>

note: Popup text: User deselected the package before but it is an automatically needed one and it should be installed
en: 
    You wanted to deselect "%1" due to package
    conflicts. But nevertheless it is recommended
    to install the package because it is needed from
    other package(s).
    
    Do you want to install "%1"?
hu: 
    Csomagütközés miatt úgy döntött, hogy nem telepíti
    a(z) "%1" csomagot. Viszont más csomagoknak szüksége van
    erre a csomagra. Javaslom tehát, hogy telepítse.
    
    Telepíteni akarja a(z) "%1" csomagot?

note: Popup text: additional packages should be installed
en: Additional package(s) needed, because
    other package(s) depend(s) on it/them.
hu: Függőségek miatt szüksége van a
    következő csomag(ok)ra:
    .

en: Should YaST2 install this package(s)?
hu: Telepítse a YaST2 ez(eke)t a csomago(ka)t?

note: This are the column headers of a list with several packages. The user should choose a package from list.
en: Name
hu: Név

note: more column headers
en: Description
hu: Leírás

note: Button: don't install a package from list
en: &Discard
hu: El&dob

en: Do you want to install "%1"?
hu: Telepíti a(z) "%1" csomagot?

note: This are the buttons of popup "package1 interferes with other packages". Yes, install package1
en: &Install package
hu: &Igen

note: Do not install package1
en: &No installation
hu: &Nem

note: question to user: install the package?
en: Package "%1" may conflict with certain
    package(s) installed with it.
hu: A(z) "%1" csomag ütközhet egy
    vagy több telepített csomaggal.

en: That means there could be unexpected
    side effects if the packages are installed together.
hu: Ez azt jelenti, hogy váratlan mellékhatása lehet
    annak, ha a csomagokat együtt telepíti.

note: package is already installed, give some more user informations
en: This package conflict cannot be resolved
    automatically.
hu: A YaST2 nem tudja automatikusan feloldani
    a csomagütközést.

en: Normally the conflict doesn't cause a problem.
    You only need to manually delete unwanted packages
    if you notice any undesirable behavior.
hu: A legtöbb esetben ez nem probléma.
    Amennyiben viszont a telepítés után nemkívánt viselkedést
    tapasztal a rendszerben, távolítsa el a csomagot.

note: Descriptions of lists for dialog Update follow. list1:  packages which must be manually checked
en: <p>This packages need a manual decision
    whether to do the update or not. The packages are signed with "m".
    Double click on line in list to select the package for update (the status
    will change to "u").</p>
hu: <p>Ennél a csomagnál Önnek kell döntenie,
    hogy frissíti, vagy sem. Az ilyen csomagok egy "m" betűvel vannak
    kijelölve (m - manually). Ha a frissítés mellett dönt, kattintson kétszer a csomagra (az állapota
    ekkor "u" -ra (u - update) változik).</p>

note: list2: containing packages selected for update
en: <p>The list shows all packages which were automatically
    selected for update as well as packages you manually
    decided to update. They are signed with "u".
    Double click on the package line to change its status to "i",
    i.e. do not update the package, retain the currently installed one.</p>
hu: <p>A listán az összes frissítésre kiválasztott csomagot láthatja.
    A csomagok "u" betűvel (update) vannak kijelölve.
    Ha mégsem akar egy kiválasztott csomagot frissíteni, akkor egy duplakattintással
    leszedheti a listáról (állapota erre "i" -re (i - installed) változik).</p>

note: list 3: packages don't need an update
en: <p>It is not necessary (or not possible) to
    update these installed packages. Packages are signed with "i".
    Double clicking on a package changes its status to "u", if
    an update for the package is available.</p>
hu: <p>Ezeket a csomagokat nem kell (vagy nem lehet) 
    frissíteni. Állapotukat egy "i" betű (installed)
    jelöli ki. Amennyiben azonban megváltoztathatja a csomag állapotát
    egy duplakattintással "u" -ra (update), a frissítés lehetséges/ szüksges.</p>

note: The short description of the package set e.g. "dev", "x". Please keep it short, it's a column header ( up to 6 chars )
en: Set
hu: Készlet

en: Package
hu: Csomag

note: popup create partition: Frame description Start/End cylinder
en: Size
hu: Méret

en: Group
hu: Csoport

note: title dialog Software Single Selection
en: Software Single Selection
hu: Egyedi szoftverválasztás

note: title dialog Commercial Package Selection
en: Commercial Package Selection
hu: Kereskedelmi csomagok kiválasztása

note: title dialog post installation
en: Single Package Selection
hu: Egyedi csomagok kiválasztása

note: title dialog Update
en: Select packages to update
hu: Csomagok kiválasztása frissítésre

en: Old version
hu: Régi verzió

en: New version
hu: Új verzió

note: headline selection box package sets (the box isn't wide, please keep it short (up to 20 characters)
en: Please select a set
hu: Válasszon készletet

note: headline selection box packages belonging to selected set (up to 65 characters)
en: Please select or deselect a package with double click
hu: Egy duplakattintással kiválaszthat ill. eltávolíthat egy csomagot

en: Show group tags
hu: Csoport jelölése

en: Partition
hu: Partíció

en: Free space
hu: Szabad hely

en: Required: %1
hu: Helyigény: %1

en: &Description
hu: &Információ

en: &Apply
hu: &Alkalmazás

note: push button
en: &Help
hu: &Segítség

note: marking a frame with 3 buttons representing 3 lists of packages
en: Classification of packages
hu: Csomagok felosztása

note: user has to decide manually
en: &Manual selection
hu: &Kézi választás

note: packages are supposed to be updated
en: Selected for &Update
hu: &Frissítésre kiválasztva

note: packages will not be updated
en: &No Update
hu: &Nincs frissítés

en: U&pdate all
hu: &Összes csomag frissítése

en: Check &Installation
hu: Telepítés &ellenőrzése

en: "%1" is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    
    Do you really want to deselect it?
hu: A(z) "%1" egy automatikusan kiválasztott csomag,
    azaz egy másik csomag függ tőle.
    
    Valóban leválasztja?

note: Message popup after package search came up without any matching result
en: No matching result found.
hu: Nincs találat :-(

en: Everything OK with your installation.
    All required packages are installed,
    there are no package conflicts.
hu: Minden rendben van a telepítésével.
    Minden szükséges csomag telepítve van
    és nincs csomagütközés.

en: No additional dependencies found.
    If you want to check your installation again,
    enter YaST2 Menu, Install/Remove packages
    after doing the UPDATE.
hu: Nem találtam további függőségeket.
    Ha ismét ellenőrizni akarja a telepítését,
    a FRISSÍTÉS befejezése után menjen a
    YaST2 "Csomagok telepítése/eltávolítása" menühöz.

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install / update package selection help part1
en: <p>
    This dialog is divided into two sections: 
    
    on the left is a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space. On the
    right is a list with <b>every package</b>
    belonging to the selected set. 
    </p>
hu: <p>
    A telepítési képernyő két részből áll:
    
    Baloldalt láthatja az elérhető <b>készlet</b>eket
    és információt arról, hogy mennyi hely van még
    a merevlemezen, illetve, hogy a kiválasztott csomagok
    mennyi helyet igényelnek.
    Jobboldalt láthatja a kiválasztott készletben található
     <b>csomag</b>ok listáját.
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>All packages</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages are already preselected.
    You now have the option to make your
    own decision about installing a particular
    package or not.
    YaST2 will show you the total <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partition with
    each change. 
    </p>
hu: <p>
    A kiválasztott összeállítástól (pl. <i>Minimális</i>, <i>Alapértelmezett</i>,
    <i>Majdnem minden</i>) és csoportoktól (pl. <i>Multimédia</i>,
     <i>Játékok</i> stb.) függően már számos csomag 
    ki van jelölve.
    Most itt a lehetőség, hogy finomítsa a telepítést:
    eldöntheti, hogy a fentiektől függetlenül egyes csomagok telepítve legyenek-e vagy sem.
    A YaST2 a választás közben megjeleníti a kiválasztott csomagok
    telepítéséhez szükséges <b>helyigény</b>t,
    valamint a partíciókon lévő <b>szabad hely</b>et.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How it works:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set from the list on
    the left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
hu: <p>
    Hogyan működik?
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt>Válasszon egy készletet a bal
    oldalról. A jobboldali ablakban ekkor láthatja a készletben
    lévő csomagokat. A csomag neve előtt a következő
    jelek láthatók:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> = telepítésre kijelölt csomag
    </p>
    <p>
    <b> </b> = a csomag nincs kijelölve
    </p>
    <p>
    <b>a</b> = a YaST2 automatikusan jelölte ki ezt
    	               a csomagot, mert egy másik csomag
    	               függ tőle
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation, double click on the corresponding line in the package
    list. You can also remove a selected package from the
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, meaning that
    all needed packages will be automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded packages will be deselected.
    </p>
hu: <p>
    <tt>2.</tt> A csomagokat egy duplakattintással
    kiválaszthatja illetve eltávolíthatja. A YaST2
    a háttérben ellenőrzi a függőségeket, azaz
    automatikusan kijelöli a további szükséges illetve
    felesleges csomagot a telepítéshez ill. az eltávolításhoz.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In this case, you can choose
    from a list in the <em>Additional package required</em> popup.
    Please note: the package shown in the popup is possibly
    not the selected one, but a package which was automatically
    selected for installation.
    
    On the other hand some packages cannot be installed together. They 
    are shown in the <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
hu: <p>
    <tt>3.</tt> Előfordul, hogy egy csomag telepítéséhez szüksége lesz
    egy vagy több további csomagra. Ebben az esetben a felbukkanó
    <em>További szükséges csomagok</em> listából választhat.
    Figyelem: A felbukkanó ablakban valószínűleg nem a kiválasztott
    csomagot látja majd, hanem egy, a YaST2 által automatikusan kiválasztott
    csomagot.
    
    Előfordulhat az is, hogy néhány csomag nem telepíthető együtt. Ezeket a
    <em>Csomagütközés</em> lista mutatja meg és
    Ön eldöntheti, hogy telepíti-e azokat vagy sem.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For a detailed description of each package
    press <b>Description</b> button.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selections.
    </p>
    <br>
hu: Az egyes csomagokról szóló részletes információhoz nyomja meg
    az <b>Információ</b> gombot.
    A <b>Mégsem</b> gombbal visszatérhet a
    <b>Részletezett szoftverválasztás</b>hoz a beállítások
    elmentése nélkül, az <b>OK</b> gomb nyomása után a YaST2
    elmenti a választását és elkezdi a telepítést.

note: title for popup with helptext
en: Help Software Single Selection
hu: Segítség az egyedi szoftverválasztáshoz

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Warning: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration or license, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select or deselect a package by clicking on its corresponding line.
    </p>
    <p> The packages are shown with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
hu: <p>
    Itt kiválaszthatja telepítendő kereskedelmi szoftvereket.
    </p>
    <p>
    Figyelem: Nem minden csomag tartalmazza a szoftver teljes verzióját.
    A szoftver használatához szüksége lehet licencre vagy regisztrációs
    kulcsra. Az is lehet, hogy csak korlátozott ideig használhatja a szoftvert.
    </p>
    <p>
    A csomagokat egy duplakattintással kijelölheti telepítésre vagy eltávolításra.
    </p>
    A csomag neve előtt a következő jelek láthatók:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> = telepítésre kijelölt csomag
    </p>
    <p>
    <b>[  ]</b> = a csomag nincs kijelölve
    </p>
    <p>
    <b>a</b> = a YaST2 automatikusan jelölte ki ezt
    	               a csomagot, mert egy másik csomag
    	               függ tőle
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Commercial Package Selection
hu: Segítség a kereskedelmi csomagok választásához

note: additional help for post install
en: <p>
    You have the possibility to install additional
    packages or to delete installed ones.
    Please be careful when deleting packages and always
    pay attention to <em>Warning</em> popups.
    Do not remove Linux Base System packages ( set 'a' ).
    </p>
hu: <p>
    Telepíthet további csomagokat illetve eltávolíthat
    telepített csomagokat.
    A csomagok eltávolításánál kérem, legyen óvatos és
    vegye a <em>figyelmeztető üzenet</em>eket komolyan.
    Ne távolítson el csomagokat a Linux alaprendszerből
    (az 'a' készletből)!
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <b>i</b> : package is installed
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : package will be deleted 
    </p>
hu: <p>
    <b>i</b> = telepített csomag
    </p>
    <p>
    <b>d</b> = törlésre kijelölt csomag
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an unmarked package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. YaST2 will automatically select
    additional needed packages.
    You can also remove already installed packages
    from your system ( they will be marked for
    deleting ).
    </p>
hu: <p>
    <tt>2.</tt> Egy csomag telepítéséhez kattintson kétszer a 
    megfelelő sorra, vagy jelölje ki a sort és nyomja meg az 
    <b>Alkalmaz</b> gombot. A YaST2 erre automatikusan 
    kiválasztja a további szükséges csomagokat.
    Szintén egy dupplakattintással el is távolíthat csomagokat a rendszerből
    (ezek először ki lesznek kijelölve törlésre, majd az Ön jóvahagyása után
    a YaST2 egyszerre törli le őket).
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For a detailed description of each package
    press the <b>Description</b> button.
    With the <b>Cancel</b> button you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selections.
    </p>
    <br>
hu: Az egyes csomagokhoz tartozó részletes információhoz nyomja meg
    az <b>Információ</b> gombot.
    A <b>Mégsem</b> gombbal visszatérhet a
    <b>Részletezett szoftverválasztás</b>hoz a beállítások
    elmentése nélkül, az <b>OK</b> gomb nyomása után a YaST2
    elmenti a választását és elkezdi a telepítést.
    </p>
    <br>

note: title for popup with help text
en: Help Single Package Selection
hu: Segítség az egyedi csomagok kiválasztásához

note: additional help for update
en: <p>
    YaST2 Single Update Selection shows 3 lists of packages.
    </p>
    <p>
    <b>"m"</b>: these packages should be checked manually
    whether to do the update or not. Double click once to
    change the status to "u" (update the package), double
    click again to get status "i" (retain the installed one).
    </p>
hu: <p>
    A YaST2 Egyedi frissítés kiválasztása 3 csomaglistát mutat
    </p>
    <p>
    Az <b>"m"</b> betűvel (angolul manually=kézileg) kijelölt csomagoknál Önnek
    kell döntenie, hogy frissít vagy sem. Egy duplakattintással
    megváltoztathatja a csomag állapotát "u"-ra (frissítendő, angolul update),
    illetve egy újabb duplakattintással "i"-re (telepítve, angolul installed).
    </p>

en: <p>
    <b>"u"</b>: all packages automatically selected for update
    (newer version is available) and packages for which it was
    manually decided to do the update.
    </p>
    <p>
    <b>"i"</b>: contains installed packages which
    don't need to be updated (already up to date) and
    packages for which a newer version is not available.
    </p>
hu: <p>
    Az <b>"u"</b> betűvel azok a csomagok vannak kijelölve, amelyeket a YaST2
    automatikusan frissít (talált újabb verziót) és amelyeket Ön kézileg választott ki.
    </p>
    <p>
    Az <b>"i"</b> betüvel kijelölt csomagokat nem kell frissíteni
    (naprakészek) illetve nem lehet frissíteni (mert nincs elérhető újabb verzió).
    </p>

en: <p>
    Press button <b>Cancel</b> to exit the dialog without
    saving any of your choices. <b>OK</b> will start the update.
    </p>
hu: <p>
    A kilépéshez és a válásztása elvetéséhez nyomja meg a <b>Mégsem</b> gombot.
    Amennyiben készen áll a frissítésre, nyomja meg az<b>OK</b> gombot, és
    a YaST2 elkezdi a frissítést.
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Select Packages to update
hu: Segítség a csomagok frissítéséhez

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
hu: Ha most kilép, elveszíti a választási beállításait!
    
    Valóban ki akar lépni?

en: Show &details
hu: &Részletes információ

note: inform user that currently inserted CD has other release number than CD 1 (all CDs must be from same set)
en: CD %1 has different release number than CD 1.
    Please insert appropriate CD.
hu: A(z) %1. CD verziószáma nem egyezik meg az 1. CD-jével.
    Kérem tegye be a megfelelő CD-t.

note: Dialog, sentence 4 of 3 `Left(`Label(_("Do you want to use it for your system?"))),
en: &Skip
hu: &Kihagy

note: advise user to insert the right CD
en: Please insert CD %1.
hu: Kérem tegye be a(z) %1. CD-t

note: inform user "something is wrong" with mounting CD-ROM or NFS directory
en: Could not mount source media.<br>
hu: A forrásmédium csatolása nem sikerült.<br>

note: inform user about current CD
en: %1
    Currently CD %2 is inserted.
hu: %1
    Jelenleg a(z) %2. CD van a meghajtóban.

en: %1
    Currently directory with packages from CD %2 is mounted.
hu: %1
    Jelenleg a(z) %2. CD csomagjainak könyvtára van csatolva.

en: Source media could not be mounted correctly.
    Please insert CD with appropriate number.
hu: A forrás médium csatolása nem sikerült.
    Kérem tegye be a megfelelő CD-t.

en: &Eject
hu: &CD kiadása

note: column description, if disk space is not known
en: unknown
hu: ismeretlen

en: DISK %1
hu: %1 -es lemez

en: The mount point is already in use, please choose another moint point
hu: A csatolási pont már foglalt, kérem válasszon másik csatolási pontot

en: You cannot use one of the following mountpoints:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt, /lost+found
hu: Az alábbi csatolási pontokat nem használhatja:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt, /lost+found

en: Your mountpoint must start with a "/"
hu: A csatolási pontnak egy "/" jellel kell kezdődnie

note: popup create partition: here you choose the type of the filesystem/ Data with  ReiserFS/  Data with Ext2 or / Swap
en: Data with &ReiserFS
hu: Partíció &ReiserFS-szel

note: popup create partition: here you choose the type of the filesystem/ Data with  ReiserFS/  Data with Ext2 or / Swap
en: Data with &Ext2
hu: Partíció &Ext2-vel

note: popup create partition: Type of Filesystem: Linux Swap
en: &Swap
hu: &Cserepartíció (swap)

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Main Dialog for editing and creation of partitions /////////////////////////////////////////////////////////// Now create "main" dialog with all elements needed - first  create all elements, - second choose th
en: Type
hu: Típus

note: popup create partition: frame description "Format partition or not"
en: 2:Format
hu: 2:Formázás

note: popup create partition: Dont format partition
en: Do &not format
hu: &Formázás nélkül

note: popup create partition: Format partition (Vocative)
en: &Format
hu: &Formázás

note: popup create partition: frame description Choose Mountpoint
en: Mount Point
hu: Csatolási pont

note: popup create partition: Description Input field
en: S&tart cylinder:
hu: &Kezdő cilinder:

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: En&d: ( 9 or +9M or +3.2GB )
hu: &Utolsó cilinder: ( 123 vagy +9M vagy +3.2G )

en: Your partition is too small to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem which requires
    at least 30 MB space for the journal alone.
    Please use ReiserFS with larger partitions.
hu: A partíció túl kicsi a ReiserFS használatához!
    A ReiserFS egy naplózó fájlrendszer, és már eleve a napló
    tárolásához 30MB hely kell. Kérem, cserélje a fájlrendszert
    vagy válasszon nagyobb partíciót a ReiserFS használatához.

en: Wrong input for the start of the partition, 
    you must must enter the start cylinder (e.g. 77).
hu: Rossz érték a partíció kezdetéhez, 
    meg kell adnia a kezdő cilindert (pl. 77).

en: The start cylinder is not valid. Please try again
hu: A kezdő cilinder helytelen. Kérem ellenőrizze újra.

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    Enter the end cylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    Or specify the size of the partition directly (e.g. +100M or 1.8GB )
hu: Rossz érték a partíció utolsó cilinderéhez.
    
    Kérem, adja meg az utolsó cilinder számát (pl. 77) vagy a partíció méretét cilinderben (pl. +122),
    vagy határozza meg a partíció méretét bájtokban (pl.+100M vagy +1GB )

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 has automatically inserted the maximum 
    possible value
hu: VIGYÁZAT: Érvénytelen érték az utolsó cilinderhez. 
    A YaST2 most a lehető legnagyobb értéket használja.

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: E&nd: ( 9 or +9M or +9.5G )
hu: &Utolsó cilinder: (pl. 123 vagy +9M vagy +3.2G )

en: Caution: You have changed the start/end cylinders.
    Please make sure that all logical partitions 
    fit into this new extended partition.
hu: Figyelem: Megváltoztatta a kezdő/utolsó cilindert.
    Kérem győződjön meg arról, hogy az összes logikai partíció 
    belefér-e az új kiterjesztett partícióba.

note: popup edit existing partition: Selection "Format"
en: Format with &ReiserFS
hu: Formázás &ReiserFS-ként

note: popup edit existing partition: Selection "Format"
en: Format with &Ext2
hu: Formázás &Ext2-ként

en: Format &Swap
hu: Formázás &cserepartícióként

note: popup edit existing partition: Description
en: Type of filesystem:
hu: Fájlrendszer típusa:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    Start cylinder:
hu: 
    Kezdő cilinder:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    End cylinder:
hu: 
    Utolsó Cilinder:

note: popup edit existing partition: Description to  edit Mount Point
en: &Mount Point:
hu: &Csatolási pont:

en: Your partition is too small to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem which requires
    at least 30 MB space for the journal alone.
    Please use ReiserFS with a larger partitions.
hu: A partíció túl kicsi a ReiserFS használatához!
    A ReiserFS egy naplózó fájlrendszer, és már eleve a napló
    tárolásához 30MB hely kell. Kérem, cserélje a fájlrendszert
    vagy válasszon nagyobb partíciót a ReiserFS használatához.

en: You have entered an invalid mountpoint. A swap partition may have only
    two mountpoints.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
hu: Érvénytelen csatolási pontot adott meg. A cserepartíciónál csak két
    bejegyzés lehetséges.
     - Ha üresen hagyja ezt a mezőt, ez a cserepartíció NEM lesz használva.
     - A "swap" bejegyzéssel a rendszer ezt a cserepartíciót fogja használni.

en: On which disk do you want to create the partition?
hu: Melyik lemezen akarja létrehozni a partíciót?

en: &Primary partition
hu: &Elsődleges partíció

en: &Logical partition
hu: &Logikai partíció

en: &Extended partition
hu: Kiter&jesztett partíció

en: Which type of partition do you want to create?
hu: Milyen típusú partíciót akar létrehozni?

en: No extended partition exists.
hu: Nincs kiterjesztett partíció.

en: There already exist four primary/extended partitions.
hu: Már létezik négy elsődleges/kiterjesztett partíció

en: No space is left in the extended partition.
hu: Nincs hely a kiterjesztett partíción

en: Too many logical drives already exist .
hu: Túl sok logikai meghajtó létezik.

en: No space remaining
hu: Nincs több hely

en: An extended partition already exists
hu: Már van egy kiterjesztett partíció

en: Primary partition creation: Is possible
hu: Lehetséges az elsődleges partíció létrehozása

note: example "No primary partition: No space left"
en: No primary partition:
hu: Nincs elsődleges partíció:

en: Logical  partition creation: Is possible
hu: Lehetséges a logikai partíció létrehozása

note: example "No logical partition: No space left
en: No logical- partition:
hu: Nincs logikai partíció:

en: Extendend partition creation: Is possible
hu: Lehetséges a kiterjesztett partíció létrehozása

note: example "No extended partition: No space left
en: No extended partition:
hu: Nincs kiterjesztett partíció:

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    delete these partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To delete pdisk partitions, switch to a virtual console and
    delete those partitions manually.
hu: Figyelem: Ezen a lemezen pdisk partíciók vannak.
    
    Ez nem jelent problémát, de jelenleg a YaST2 nem tudja törölni
    az ilyen típusú partíciókat, csak becsatolni.
    Egy pdisk partíció törléséhez váltson egy másik virtuális konzolra
    és törölje ki kézileg.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    create these partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To create new pdisk partitions, switch to a virtual console and
    create those partitions manually.
    
    The other way is to use an empty disk, without any partitions.
    Then YaST2 can also create and delete partitions.
hu: Figyelem: Ezen a lemezen pdisk partíciók vannak.
    
    Ez nem jelent problémát, de jelenleg a YaST2 nem tudja törölni
    az ilyen típusú partíciókat, csak becsatolni.
    Egy pdisk partíció törléséhez váltson egy másik virtuális konzolra
    és törölje ki kézileg.
    Egy másik megoldás, hogy használjon egy üres, partíció nélküli lemezt.
    Ekkor a YaST2 képes lesz létrehozni és törölni is a partíciókat.

note: Column header
en: Device
hu: Eszköz

note: Column header
en: Id
hu: Azonosító

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Start
hu: Kezdet

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: End
hu: Vég

note: Column header: centered / minimum = 11 characters /  fill with space if needed
en:      Size
hu:     Méret

note: Column header: centered / minimum = 7 characters /  fill with space if needed
en:  Mount
hu:  Csatolás

note: main dialog: Button Create partition
en: &Create
hu: Létre&hozás

note: main dialog: Button Delete partition
en: &Delete
hu: &Törlés

note: main dialog: Button Edit partition
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: main dialog: Button Reset current changes and then read partition table
en: &Reset and Re-Read
hu: &Visszaállítás és újraolvasás

note: Main dialog: Header
en: Expert Partitioner
hu: Szakértői partícionálás

en: It is not possible, to create a partition on %1
hu: Nem lehet partíciót létrehozni a %1 merevlemezen illetve partíción

en: It is not possible to create a partition on %1
    
    %2
hu: Nem lehet partíciót létrehozni a %1 merevlemezen illetve partíción
    
    %2

note: %1 and %3 are not neccecary anymore, dur to the translation, i have not changed it. Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are free space,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a primary partition on %2 %3
hu: %1 Elsődleges partíció létrehozása a %2 %3 -n

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create an extended partition on %2 %3
hu: %1 Kiterjesztett partíció létrehozása a %2 %3  -n

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a logical partition on %2 %3
hu: %1 Logikai partíció létrehozása a %2 %3  -n

en: Linux swap
hu: Linux cserepartíció

note: description for the partition type in the patition table
en: Extended
hu: Kiterjesztett

en: Linux native
hu: Linux partíció

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but you can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
hu: 
    Kiválasztotta a %1 merevlemezt, szerkeszteni viszont
     csak partíciókat lehet, mint pl. a %11, %12, ...

en: Partition 3 "Whole Disk" is not changeable
hu: 3. partíció "Teljes Lemez" nem változtatható meg

note: ////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit an extended partition
hu: Kiterjesztett partíció szerkesztése

en: An already existing extended partition cannot be changed!
    You must delete this partition and then create a new one with the new parameters.
    All data in this partition will be LOST!
hu: Egy létező kiterjesztett partíciót nem lehet módosítani!
    A szerkesztéshez ki kell törölnie a partíciót és helyette egy vagy több
    újatkell létrehoznia. A kitörölt partíción minden meglévő adat elvész!

en: You can only edit Linux partitions
hu: Csak Linux partíciókat szerkeszthet

note: //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit an already existing partition
hu: Egy létező partíció szerkesztése

note: ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit a partition
hu: Egy partíció szerkesztése

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in the main dialog
hu: Egy partíció szerkesztéséhez ki kell választania egyet a főablakban

en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only delete a partition like %11, %12, ...
hu: 
     Kiválasztotta a %1 merevlemezt, törölni viszont
     csak partíciókat lehet, mint pl. a %11 -t, %12 -t, ...

en: Do you really want to reread the partiton table?
    All current changes will be lost!
hu: Valóban újból be akarja olvasni a partíciós táblát?
    Minden eddigi változtatás el fog veszni!

note: Label above progress bar that indicates windows partition resizing progress. This text will be replaced with the current values for each partition to be resized (device and new size).
en: Resizing...
hu: Partíció átméretezése...

note: Caption above scrolled window that contains directories currently processed
en: Directories:
hu: Könyvtárak:

note: Caption above scrolled window for errors/warnings
en: Diagnostic output:
hu: Az vízsgálat eredménye:

note: ... help text
en: <p>
    Please stand by while your Windows partition is being resized.
    </p>
hu: <p>
    Kérem várjon, amíg a Windows partíció átméretezése tart.
    </p>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    Depending on the size of your partition and your processor speed, this	action
    might take some time. Often, the progress meter doesn't show a linear progress;
    even if it stops sometimes, please be patient: The resizing tool has to perform
    various actions. When the directory tree on your partition is reorganized you
    can follow this process in the directory window.
    </p>
hu: 
    <p>
    A merevlemez nagyságától és a processzor sebességétől függően ez eltarthat egy ideig.
    Gyakran a mutató nem jelez folyamatos haladást, néha meg is áll. Kérem legyen türelemmel:
    Az átméretező programnak különböző ellenőrzéseket kell végrehajtania. Miután a partíció
    fájlrendszerének könyvtárfája át lett rendezve, követheti az eljárást a könyvtár ablakban.
    </p>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    If the resizing tool delivers any diagnostic messages, these are displayed 
    in
    the diagnostics window.
    </p>
hu: 
    <p>
    Az esetleges (hiba) üzenetket a vízsgáló ablakban
    figyelheti.
    
    </p>

note: Set the dialog header
en: Resizing the Windows partition
hu: A Windows partíció átméretezése

note: set initial message in diagnostic window to indicate that everything is alright up to now.
en: Everything OK so far.
hu: Eddig minden rendben.

note: fake the string saying which partition is resized to which size
en: Resizing /dev/sda1 to 2000 MB
hu: A /dev/sda1 átméretezése 2000 MB-ra

en: An internal error has occured!
hu: Belső hiba keletkezett!

note: An internal error has occured. Tell the user that he should terminate the installation now with a hard disk not yet altered.
en: An internal error has occured!
    
    Shrinking your Windows partition in the course of the
    installation is impossible. Your hard disk has not been
    altered yet.
    
    Please abort the installation now and shrink your
    Windows partition by other means.
hu: Belső hiba keletkezett!
    
    A Windows partíciót telepítés közben nem 
    lehet csökkenteni. A partíció még nem
    lett megváltoztatva.
    
    Kérem szakítsa meg a telepítést és csökkentse
    a Windows partíciót más módon (például az első CD-n
    található FIPS alkalmazással MS-DOS módban).

note: Everything is OK --> actually do it. Change Header of progress bar to indicate the current situation. %1 will be replaced with the current device_name. %2 with the new size in MB.
en: Resizing %1 to %2 MB
hu: %1 átméretezése %2 MB-ra

note: inform the user that resizing was successful
en: Your Windows partition has been resized successfully.
hu: A Windows partíció átméretezése sikerült.

en: An error with respect to resizing has occured!
hu: Hiba történt az átméretezés közben!

note: An error during resizing has occured. Tell the user that he should abort the installation and check his windows partition after booting windows.
en: An error with respect to resizing has occured!
    
    Shrinking your Windows partition was not successful.
    The partition has probably not been altered yet.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and possibly shrink it
    by other means.
hu: Hiba történt az átméretezés közben!
    
    A Windows partíció csökkentése nem sikerült.
    A partíció valószínűleg még nem változott meg.
    
    Kérem szakítsa meg a telepítést és indítsa el a Windows-t.
    Ellenőrizze a Windows partíciót és próbálja meg más módon
    csökkenteni (például az első CD-n
    található FIPS alkalmazással MS-DOS módban).

en: *** Hallo Beta-Tester! ***
    
    Die Partitions-Situation auf diesem Rechner ist interessant.
    
    Bitte schreibt die Partitionstabelle in eine Datei (dd) und
    leitet die Ausgabe von fdisk -l in eine Datei.
    
    Sendet dann bitte beide Dateien an kkaempf@suse.de.
hu: *** Üdvözlégy tesztelő***
    
    Éerdekesek a partíciók ezen a gépen.
    
    De most nem teszidőszak van, úgyhogy ne csinálj semmit, max.
    rendelj egy pizzát, és mennyé nő után:-))))

en: An error with respect to resizing has occured!
    
    Shrinking your Windows partition was most likely
    successful but an internal error has occured.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and install SuSE Linux
    anew.
    
    There should be no need to shrink Windows next time.
hu: Hiba keletkezett az átméretezés közben!
    
    A Windows partíció csökkentése valószínűleg sikerült,
    de belső hiba keletkezett.
    
    Kérem szakítsa meg a telepítést, indítsa el a Windows-t és
    ellenőrizze a Windows partíciót, majd kezdje újra a SuSE Linux
    telepítését.
    
    Az újabb telepítésnél (elvileg) már nem kell a Windows partíciót csökkenteni.

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please wait while your hard disk is prepared for installation...
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Kérem várjon, amíg a YaST2 előkészíti merevlemezét a telepítésre...
    </p>
    <br>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unsual for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks. </p><br>
hu: <p>
    Kérem legyen türelemmel, amíg a telepítő formázza a merevlemezt és elvégzi
    a különböző ellenőrzéseket. Ez a merevlemez nagyságától és a processzor sebességétől
    függően eltarthat egy ideig. 5 perc nem is szokatlan, ha merevlemeze 4GB-nál nagyobb.
    Előfordul, hogy nem látható folyamatos haladás és hogy úgy tűnik, 
    
    mint ha "95 %"-nál megállna a folyamat,
    a YaST2 azonban folyamatosan dolgozik a háttérben, szóval csak türelem :-)	</p><br>

note: hard disk will be made ready for installing Linux
en: Preparing Your Harddisk
hu: Merevlemez előkészítése

en: The disk has an unsupported partition table
    Please re-partition disk %1
hu: A lemezen egy nem támogatott partíciós tábla van
    Kérem partícionálja újra a %1 lemezt

en: Couldn't setup swap partition %1
hu: A(z) %1 beállítása cserepartíciónak nem sikerült

en: Formatting %1 as %2
hu: %1 formázása és csatolása a(z) %2 csatolási ponthoz

note: The Windows version is Windows NT or Windows 2000. Tell the user that this is currently not supported and that he can go back in the installation or abort it.
en: An error has occured!
    
    A Windows version not compatible with the resizing tool
    was found on your system.
    
    Shrinking your Windows partition is therefore not possible.
    
    Please choose another disk or abort the installation to
    shrink your Windows partition by other means.
hu: Hiba keletkezett!
    
    A YaST2 egy olyan Windows verziót talált a rendszerén,
    ami nem kompatíbilis az átméretező programmal.
    
    A Windows partíció csökkentése emiatt nem lehetséges. 
    
    Kérem, válasszon másik merevlemezt vagy szakítsa meg a telepítést
    és csökkentse a Windows partíciót más módon (például az első CD-n
    található FIPS alkalmazással MS-DOS módban).

note: The Windows version used could not be determined. Tell the user he can go back in the installation or abort it.
en: An error has occured!
    
    The Windows version on your system could not be determined.
    
    Shrinking your Windows partition is therefore not possible.
    
    Please choose another disk or abort the installation to
    shrink your Windows partition by other means.
hu: Hiba keletkezett!
    
    Nem sikerült a gépén lévő Windows verziót megállapítani.
    
    A Windows partíció csökkentése emiatt nem lehetséges. 
    
    Kérem, válasszon másik merevlemezt vagy szakítsa meg a telepítést
    és csökkentse a Windows partíciót más módon (például az első CD-n
    található FIPS alkalmazással MS-DOS módban).

note: OK --> No NT or 2000 Tell the user about the risks of resizing his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to shrink your Windows partition.
    
    In the next dialog you can prearrange the amount of
    Windows space that should be freed for SuSE Linux.
    
    We strongly recommend a data backup because data must
    be reorganized. This may fail under rare circumstances.
    
    You should continue only if you have successfully run
    "scandisk" and "defrag" from within your Windows!
    
    Are you sure you want to shrink your Windows partition?
hu: Elhatározta, hogy csökkenti a Windows partíciót.
    
    A következő párbeszédablakban meghatározhatja a SuSE Linux számára
    a felszabadítandó helyet.
    
    Javasoljuk, hogy készítsen egy biztonsági másolatot a legfontosabb adatairól,
    mert adatai át lesznek rendezve és ez némely esetben hibával járhat.
    
    Kérem, csak akkor folytassa, hogy ha előzőleg hibamentesen lefuttatta a Windows
    lemezellenőrző és töredezettségmentesítő programjait  ("scandisk" és "defrag").
    
    Biztos benne, hogy csökkenteni akarja a Windows partíciót?

en: &Shrink Windows
hu: &Igen

note: Tell the user about the consequences of deleting his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to delete your Windows partition completely.
    
    All data on this partition will be lost irreversibly later in
    the installation.
    
    Are you sure you want to delete your Windows partition?
hu: Elhatározta, hogy teljesen törli a Windows partíciót.
    
    Minden adat ezen a partíción visszavonhatatlanul el fog veszni
    a telepítés folyamán.
    
    Biztos benne, hogy törölni akarja a Windows partíciót?

en: &Delete Windows
hu: &Igen

note: user must mark partitions for deletion. This must start with the highest numbered partition since we can't install 'in the middle'
en: You must start your selection with the highest numbered partition.
hu: A legmagasabb számú partícióval kell kezdenie a kiválasztást

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not contiguous.
hu: A kiválasztott partíciók nem egybefüggők

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: There are too many partitions left in order to create the required partitions for Linux.
hu: Túl sok partíció maradt ahhoz, hogy a szükséges Linux partíciókat létrehozzam.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not big enough to contain a minimal installation.
hu: Nincs elég hely a partíciókon a minimális telepítéshez.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: ERROR:
    Your partition table has a unusual entry. The current used fdisk version does not
    support this entry. Therefore you can not continue the installation now.
hu: HIBA:
    Ismeretlen bejegyzés a partíciós táblában. A jelenlegi fdisk verzió nem támogatja ezt
    a bejegyzést és emiatt nem tudja folytatni a telepítést.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: There is an newer fdisk version /usr/lib/YaST/fdisk-q that can handle
    this situation. We do not use this version in our installation environment,
    because the new version was released to late for our beta tests.
hu: Van egy újabb fdisk verzió, /usr/lib/YaST/fdisk-q ami már tudja
    kezelni ezt a helyzetet. Nem használjuk ezt a verziót a telepítési környezetünkben,
    mert az új verziót túl későn adták ki a béta tesztünkhöz.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: You can sane the unusual entry, making a new logical partition with this fdisk-q
    [ctrl-alt-F2] 
    /usr/lib/YaST/fdisk-q %1
    (follow fdisk instructions)
    [ctrl-alt-F7],  [back], [next]
hu: Ésszerűvé teheti a szokatlan bejegyzést, ha csinál egy új logikai partíciót az fdisk-q paranccsal
    [ctrl-alt-F2] 
    /usr/lib/YaST/fdisk-q %1
    (kövesse az fdisk utasításait)
    [ctrl-alt-F7],  [vissza], [következő]

note: error popup must not be translated for 7.1
en: Otherwise you have to save your data and
    delete the extended partition.
hu: Különben, el kell mentenie az adatait és
    letörölni a kiterjesztett partíciót.

en: Your partition table on %1 is corrupt. 
    To fix your partition table, you have to save your data and delete the partition table.
    
    Now you have to abort the installation
hu: Hibás partíciós tábla a %1 -n.
    A partíciós tábla helyrehozásához mentse el adatait és törölje ki a partíciós táblát.
    
    Most meg kell szakítania a telepítést

note: Check box for expert partitioning mode rather than just selecting one of the hard disks and use a standard partitioning scheme
en: &Custom partitioning - for experts
hu: &Egyedi partícionálás - szakértőknek

note: This dialog selects the target disk for the installation. Below this label, all targets are listed that can be used as installation target
en: Choose a hard disk
hu: Válasszon merevlemezt

note: normally the target is located on hard disks. Here no hard disks can be found. YaST2 cannot install - now the fallback YaST must be used
en: No disks found, please use the update CD for installation.
hu: Nem találtam merevlemezt, kérem használja a YaST1-et a telepítéshez.A YaST1-gyel való telepítéhez tegye be a második CD-t és indítsa újra a gépét.

note: There are several hard disks found. Linux is completely installed on one hard disk - this selection is done here "Preparing Hard Disk - Step 1" is the description of the dialog what to do while the following locale is the help description help part 1 of 3
en: <p>
    All hard disks that have been automatically detected on your system
    are shown here. Please select the hard disk to install SuSE Linux on.
    </p>
hu: <p>
    Itt láthatja az automatikusan felismert merevlemezeket.
    Kérem, válasszon, hogy hová kerüljön a SuSE Linux.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks can be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
hu: 
    <p>
    Előfordulhat, hogy a YaST2 nem találja meg az összes merevlemezt automatikusan.
    Ha egy olyan merevlemezre akarja telepíteni a SuSE Linux-ot, amit a YaST2 nem talált meg automatikusan,
    használja a <b>YaST1</b>-et a dokumentáció szerint.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control of partitioning your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
hu: 
    <p>
    Szakértőknek lehetőség nyílik az <b>egyedi partícionálás</b>ra.
    Az egyedi partícionálás párbeszédablakban tetszőlegesen partícionálhatja merevlemezét,
    és megadhajta a SuSE Linux telepítéshez szükséges csatolási pontokat.
    </p>
    <br>

note: first step of hd prepare, select a single disk or "expert" partitioning
en: Preparing Hard Disk - Step 1
hu: Merevlemez előkészítése - 1. Lépés

note: The Windows partition has not enough free space for Linux. Tell the user the needed amount of free space and that he should terminate the installation now.
en: An error has occured!
    
    Your Windows partition has not enough free space for
    the SuSE Linux minimum installation.
    
    If you want to install Linux anyway please boot Windows
    and uninstall some applications or delete some data.
    
    You need at least %1 megabytes of free space on the
    Windows device including Windows work space and
    space for SuSE Linux.
hu: Hiba keletkezett! 
    
    A Windows partíción nincs elég szabad hely
    a SuSE Linux minimális telepítéséhez.
    
    Ha mégis telepíteni akarja a Linuxot, kérem indítsa a Windows-t
    és távolítson el néhány alkalmazást vagy töröljön adatokat.
    
    Legalább %1 megabájtnyi helyet kell a Windows-on
    felszabadítani, beleértve a Windows munkaterület és a
    SuSE Linux számára szükséges helyet.

note: Inform the user that his Windows partition is being checked.
en: The file sytem on your windows partition is being
    checked for consistency.
    
    Depending on the size of your Windows partition
    and the amount of used space this may take a while.
    
    Please be patient.
hu: A YaST2 ellenőrzi a Windows partíción lévő fájlrendszert.
    
    A Windows partíció méretétől és a használt
    területtől függően, ez eltarthat egy darabig.
    
    Kérem legyen türelemmel.

note: The file system on the device is faulty. Tell the user he should correct those errors.
en: An error has occured!
    
    Your Windows partition has errors in the file system.
    
    Please boot Windows and clear those errors by running
    "scandisk" and "defrag".
    
    If the problem occurs again next time please shrink your
    Windows partition by other means.
hu: Hiba keletkezett!
    
    Hibás fájlrendszer a Windows partíción.
    
    Kérem indítsa el a Windows-t, és javítsa ki a hibákat a
    "scandisk" és a "defrag" programokkal.
    
    Ha a probléma újból felmerülne, kérem, használjon egy másik
    alkalmazást a Windows partíció átméretezéséhez.

note: Labels for bar graph. "%d" will be replace with a numeric value.
en: Windows
    used
    %d
hu: Windows - használt:
    %d

en: Windows
    free
    %d
hu: Windows - üres:
    %d

en: Linux
    %d
hu: Linux:
    %d

note: Labels for input fields. "%1" will be replaced with the current unit (MB).
en: Windows free (%1)
hu: Windows - üres (%1)

note: Help text for Windows partition resizing - common part for both graphical mode (with bar graphs) and non-graphical mode (text only).
en: <p>
    Choose the new size for your Windows partition.
    </p>
hu: <p>
    Adja meg a Windows partíció új méretét.
    </p>

note: help text (common to both modes), continued
en: 
    <p>
    The actual resizing will be performed only after you confirm all your
    selections in the last installation dialog. Until that point, your Windows
    partition will remain untouched.
    </p>
hu: 
    <p>
    A tényleges átméretezésre csak azután kerül sor, miután
    megerősítette az öszes választását az utolsó telepítési pontnál.
    Egészen odáig, Windows partíciója érintetlenül marad.
    </p>

note: help text (common to both modes), continued
en: 
    <p>
    If you decide you don't want to resize your Windows partition at all, use the
    <b>back</b> button.
    </p>
hu: 
    <p>
    Amennyiben úgy dönt, hogy nem akarja átméretezni Windows partícióját,
    nyomja meg a <b>Vissza</b> gombot.
    </p>

note: Headline above bar graph that displays current windows partition size
en: Now:
hu: Jelenleg:

note: Headline above bar graph that displays future windows and linux partitions
en: After installation:
hu: Telepítés után:

note: help text, continued - graphical mode only this help text will be appended to the help text common to both modes.
en: 
    <p>
    The upper bar graph displays the current situation.
    The lower bar graph displays the situation after the installation, i.e. when
    the resizing will have been performed.
    </p>
hu: 
    <p>
    A felső grafikonon a jelenlegi állapot látható.
    Az alsó grafikon a telepítés utáni állapotot ábrázolja,
    azaz miután az átméretezés megtörtént.
    </p>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Drag the slider or enter a numeric value in either
    input field to adjust the suggested value.
    </p>
hu: 
    <p>
    A javasolt érték módosítására mozgassa a csúszkát
    vagy adjon meg egy számértéket a mezőben.
    </p>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Within the space you reserve for Linux, partitions will automatically be
    created as necessary.
    </p>
hu: 
    <p>
    A Linuxnak szánt helyen belül a YaST2 automatikusan
    létrehozza a szükséges partíciókat.
    </p>

note: Label for used part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Windows used:
hu: Windows - használt:

note: Label for free part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Free:
hu: Windows - üres:

note: help text, continued - non-graphical mode only this help text will be appended to the help text common to both modes.
en: 
    Enter a value for the size of your <b>Linux</b> installation.
    Within this space, partitions will automatically be
    created as necessary for SuSE Linux.
    </p>
hu: 
    Adja meg a Linux telepítésnek szánt helyet.
    A Linuxnak szánt helyen belül a YaST2 automatikusan
    létrehozza a szükséges partíciókat.
    <p>

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <p>
    <b>Windows used</b> is the size of the used part of your Windows partition.
    </p>
hu: 
    <p>
    <b>Windows - használt</b>: a Windows által használt hely a merevlemezen.
    </p>

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <b>Free</b> indicates the current free space (before the Linux
    installation) on the partition.
    </p>
hu: 
    <b>Windows - üres</b>: Szabad hely a Windows
     partíción a Linux telepítése előtt.
    </p>

note: There is a consistency check for the selection. Next is the message, that is displayed. The reason is determined within this consistency check and then the message is passed through this interface transparently
en: The current selection is not valid:
    %1
hu: Érvénytelen választás:
    %1

note: This is a warning message that pops up when the selection does not include a bootable disk region (< 1024 cylinders).
en: Warning: with the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable.
hu: Figyelem: a jelenlegi beállítással a SuSE Linux
    nem lesz közvetlenül a merevlemezről indítható.

note: list of partition checkboxes: show partition as unassigned
en: &%1:    %2, unassigned
hu: &%1: %2, nincs hozzárendelve

note: we found an unassigned partition which is large enough for a minimal installation
en: There is free space on the disk.
    Should YaST2 use this for SuSE Linux?
hu: Üres hely található a merevlemezén
    Felhasználhatja a YaST2 az üres helyet a SuSE Linux számára?

note: This disk has an unsupported partition scheme and must be partitioned with the custom partitioner (i.e. Apple Mac)
en: Warning: This disk has foreign partitions and
    must be handled by the custom partitioner.
hu: Figyelem: Ezen a lemezen idegen partíciók vannak.
    Ezek szerkesztéséhez szükség van a partíció saját partícionáló eszközére.

note: Message between the full name of the hard disk to use and the "Use entire hard disk" button - please avoid excessively long lines - rather, include a newline
en: Choose partitions that can be erased
    to make room for SuSE Linux:
hu: Válasszon egy törölhető partíciót,
    melyet a SuSE Linux használhat:

note: pushbutton to choose the entire disk, erasing all data on the disk this is an easy way to select all partitions on the target disk
en: Use &entire hard disk
hu: &Teljes merevlemez

note: There were no prior partitions on this disk. No partitions to choose from will be displayed.
en: There are no partitions on this disk yet.
    The entire disk will be used for SuSE Linux.
hu: Még nincs partíció ezen a merevlemezen.
    A SuSE Linux a teljes lemezt fogja használni.

en: This disk appears to be used by Windows.
    There is not enough space to install Linux.
hu: Ezt a merevlemezt a Windows használja.
    Sajnos nincs elég hely a Linux telepítéséhez.

note: Radio button for using an entire (Windows) partition for Linux
en: &Delete Windows completely
hu: Windows partíció &törlése

note: Radio button for resizing a (Windows) partition
en: &Shrink Windows partition
hu: Windows partíció &csökkentése

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 5
en: <p>
    Please select where on your hard disk SuSE Linux is to be
    installed.
    </p>
hu: <p>
    Kérem válassza ki, hogy hova szeretné telepíteni a SuSE Linux-ot
    a merevlemezén.
    </p>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space must be contiguous.
    </p>
hu: <p>
    Használhatja a <b>teljes merevlemezt</b>, egy vagy több partíciót
    vagy az esetleges üres helyet a merevlemezen. A kiválasztott területnek
    egybefüggőnek kell lennie.
    </p>

note: helptext, part 3 of 5
en: <p>
    You <i>must</i> start your selection with the highest numbered partition.
    You can't select partitions 'in the middle'.
    </p>
hu: <p>
    A kiválasztást a legmagasabb számú partícióval <i>kell</i> kezdenie.
    Nem választhat 'közbenső' partíciót.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    Notice: If you select a region that is not shown as <i>free</i>, you
    might loose existing data on your hard disk. This may even affect
    other operating systems.
    </p>
hu: <p>
    Megjegyzés: Ha egy olyan területet választ, ami nem <i>üres</i>, akkor a
    rajta lévő adatok elveszhetnek. Ez akár egy másik operációs
    rendszert is befolyásolhat.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    <b><i>The marked regions will be deleted. All data within them will be
    lost. </i></b> There will be no way to recover this data.
    </p><br>
hu: <p>
    <i>A kijelölt terület törölve lesz. Minden, a területen lévő adat el fog veszni.</i>
    Nincs mód az adatok későbbi visszaállítására.
    </p><br>

note: Information what to do, background information
en: Preparing Hard Disk - Step 2
hu: Merevlemez előkészítése - 2. Lépés

note: Frame title for installation target hard disk / partition(s)
en: Installing on:
hu: Telepítés helye:

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 2
en: <p>
    The selected hard disk is probably used by Windows. There is not enough
    space for SuSE Linux. You can either <b>delete Windows completely</b> or
    <b>shrink</b> it to get enough free space.
    </p>
hu: <p>
    A kiválasztott merevlemezt valószínűleg a Windows használja. Nincs elég hely
    a SuSE Linuxnak. Két lehetősége van a szükséges hely "megteremtéséhez":
    - a<b>Windows partíció törlése</b>
    - a<b>Windows partíció csökkentése</b>.
    </p>

note: helptext, part 2 of 2
en: <p>
    If you delete Windows all data on this partition will be <b>irreversibly
    lost</b> later in the installation. When shrinking Windows we <b>strongly
    recommend a data backup</b> since the data will have to be re-organized.
    This may fail under rare circumstances.
    </p>
hu: <p>
    Amennyiben a Windows törlése mellett dönt ;-) a partíció minden adata <b>visszafordíthatatlanul
    elvész</b> a Linux telepítése során. Amennyiben a Windows csökkentése mellett dönt, 
    javasoljuk, hogy a csökkentés előtt készítsen egy <b>biztonsági másolatot az adatairól</b>.
    Ugyanis, adatai átrendezése egy olyan folyamat, ami némely esetben adatvesztéssel is járhat.
    </p>

en: You have created a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    Change this and start your partition at cylinder %1
    or delete this partition
hu: Létrehozott egy partíciót a(z) %2 lemez elején.
    Ez a partíció nem kompatíbilis a rendszertöltővel.
    Változtasson ezen úgy, hogy partíciója a(z) %1 cilindernél
    kezdődjön vagy törölje ezt a partíciót.

en: Warning: You have a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    You should delete this partiton and create a new partition
    starting at cylinder %1.
    
    Do you want to change your partitioning?
hu: Figyelem: Egy partíciója van a(z) %2 lemez elején.
    Ez a partíció nem kompatíbilis az rendszertöltővel.
    Törölje ezt a partíciót és hozzon létre egy újat, melynek
    kezdőcilindere a(z) %1 cilinder legyen.
    
    Megteszi?

en: YaST2 needs at least one partition to install SuSE Linux:
    the root "/" partition.
    Please create the requested mountpoint.
hu: A YaST2-nek a SuSE Linux telepítéséhez legalább egy partíció kell,
    a root "/" partíció.
    Kérem hozza létre a szükséges csatolási pontot.

en: Warning: Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    Your BIOS seems not to be able to boot partitions over 1024 cylinder,
    With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    
    Do you want to change this?
hu: Figyelem: A jelenlegi kiválasztással SuSE Linux rendszere
    nem lesz közvetlenül indítható. 
    Az indítandó partíció vége az 1024-es cilinderen túl van és gépe BIOS-a
    valószínűleg nem támogatja a rendszerindítást erről a partícióról.
    
    Akar ezen változtatni?

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will perhaps be not directly bootable,
    Some PROM versions have problems with a boot partition
    with a end cylinder over 1 GB.
    
    Do you want to change this?
hu: Figyelem: A jelenlegi választásával lehet, hogy a SuSE Linux
    nem lesz közvetlenül indítható.
    Néhány PROM verziónak problémája van olyan indítandó partíciókkal,
    melyek vége egy 1GB-on felüli cilinderen van.
    
    Akar ezen változtatni?

en: Warning: There is no partition mounted on /boot. If you want to boot from
    harddisk you NEED a little /boot partition (approx. 4MB). This partition
    is automatically changed to type 0x41 PReP/CHRP boot partition.
    
    Do you want to change this?
hu: Figyelem: Nem rendelt hozzá partíciót a /boot csatolási ponthoz. Ha merevlemezről akarja
    indítani a rendszerét, SZÜKSÉGE van egy kis /boot partícióra ( kb. 4MB). A YaST2 automatikusan
    boot partícióvá tette ezt a partíciót (0x41 PReP/CHRP).
    
    Akar ezen változtatni?

en: Warning: Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    Your BIOS seems not to be able to boot partitions over 1024 cylinder,
    With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    
    Do you want to change this?
hu: Figyelem: A jelenlegi választással SuSE Linux
    rendszere nem lesz közvetlenül indítható.
    Az indítandó partíció vége az 1024-es cilinderen túl van és úgy tűnik,
    hogy a gépe BIOS-a nem támogatja a rendszerindítást ezen a cilinderen túl.
    
    Akar ezen változtatni?

en: You have not created and activated a swap partition. There is nothing wrong with that,
    but in common it is highly recommended to create an activate a swap partition.
    Created swap partitions are listed in the main window with the type "Linux Swap".
    An activated swap partition have a mountpoint "swap"
hu: Nem hozott létre cserepartíciót! 
    
    Elvileg ez nem probléma, de ha csak elfelejtett cserepartíciót létrehozni
     (és nem direkt nem tette meg), erősen javaslom, hogy hozzon létre egy cserepartíciót.
    A létező cserepartíciók a főablakban a "Linux Swap" begyegyzés alatt vannak felsorolva.
    Az aktív cserepartíció a "/swap" csatolási pont alatt található.

note: popup message
en: 
    You have a swap partition on the first partition of %1
    You have to change this, because this will delete the disk label
hu: 
    Van egy swap partíciója a(z) %1 első partícióján
    Ezt meg kell változtatia, mert különben letörli a lemezcimkét

en: 
    WARNING:
    
    You chose to use an existing partition that will not be formatted.
    YaST2 cannot guarantee a correct installation, particularly in any
    of the following cases:
hu: 
    FIGYELEM:
    
    Egy létező partíciót anélkül használ, hogy formázta volna.
    A YaST2 nem tudja biztosítani a hibamentes telepítést, amennyiben:

en: - if this is an existing ReiserFS partition
    - if this partition contains a Linux distribution that is to be
      overwritten (symlinks, space, ...)
    - if this partition does not contain a file system yet.
hu: - a partíción ReiserFS fájlrendszer van
    - a partíció tartalmaz egy felülírandó Linux telepítést
    - a partíción nincs még fájlrendszer

en: If in doubt, you might want to go back and mark this partition for
    being formatted - especially if it is a standard path like /, /boot,
    /usr, /opt or /var.
hu: Amennyiben ezekben a pontokban nem biztos, vissza léphet és kijelölheti
    a partíciót a formázáshoz - főleg, ha egy szabványos csatolási pontról van szó,
    mint /, /boot, /usr, /opt vagy /var.

en: All data on the partition will be lost if you choose to format it.
    
    Do you wish to go back and change your selections?
hu: Formázás esetén a partíció minden meglévő adata elveszik.
    Amennyiben azonban például csak egy meglévő /home könyvtárról
    van szó, nyugodtan figyelmen kívűl hagyhatja ezt az üzenetet.
    
    Vissza akar lépni, hogy megváltoztassa a beállításokat?

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: <p>First, please choose the type of the new partiton and whether this partition should be formatted or not.</p>
hu: <p>Először válassza ki az új partíció típusát, és azt, hogy formázni kell-e.</p>

note: helptext for popup create partition line 2 of 6
en: <p>Then you must enter the mount point ( /, /boot, /usr, /var ... )</p>
hu: <p>Ezután adja meg a csatolási pontot ( /, /boot, /usr, /var ... )</p>

note: helptext for popup create partition line 3 of 6
en: Now you can enter the location of the new partition on your hard disk.
hu: Most megadhatja az új partíció helyét a merevlemezen

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
hu: <p>Kérem adja meg a partíció kezdőcilinderét.

note: helptext for popup create partition line 5 of 6
en: After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
hu: Ezután megadhatja az utolsó cilinder számát vagy a kezdőcilindertől számított cilinderek számát az utolsó cilinderig (pl. +66).

note: helptext for popup create partition line 6 of 6
en: It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +20000K))</p>
hu: <p>Meg lehet adni a partíció méretét közvetlenül bájtokban is (pl.+100M vagy +20000K)</p>

note: helptext for popup create extended  partition line
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
    After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
    It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +2G or +100M or +20000K)</p>
hu: <p>Kérem adja meg a partíció kezdőcilinderét.
    Ezután megadhatja vagy az utolsó cilinder számát, vagy a partíció méretétcilinderben(pl. +66).
    Megadhatja a partíció méretét közvetlenül bájtokban is (pl. +2GB vagy +100M vagy +20000K)</p>

note: helptext for popup edit already existing partition line 1 of 3
en: <p>For an already existing partition you can only change the mount point and format.</p>
hu: <p>Egy létező partícióhoz csak két beállítási lehetősége van:
     Megadhatja a csatolási pontot és dönthet a formázásáról.</p>

note: helptext line 2 of 3
en: <p>If you want to change the type or the start/end cylinder, you must delete this partition and then create a new one with the new parameters. All data in this partition will be LOST!</p>
hu: <p>Ha meg akarja változtatni a kezdő- és az utolsó cilinder értékét, akkor törölnie kell ezt a partíciót, és egy újat kell létrehoznia új értékekkel. Minden meglévő adat el fog veszni ezen a partíción!</p>

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p> Partition your hard disk(s).. </p>
hu: <p> A merevlemez partícionálása</p>

note: helptext expert partitioning. 2 of 16
en: <p>
    This is intended for <b>experts</b>.
    If you are not familiar with the concepts of hard disk <b>partitions</b>
    and how to use them, you might want to go back and select <b>automatic</b>
    partitioning.
    </p>
hu: <p>
    Csak <b>szakértőknek</b> ajánljuk.
    Ha nincs tisztában azzal, hogy mi a <b>partíció</b> és hogy
    hogyan kell azt használni, javasoljuk, hogy térjen vissza az <b>automatikus</b>
    partícionáláshoz.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 3 of 16
en: <p>
    Please note that <b>nothing will be written to your hard disk</b>
    until you confirm the entire installation in the last installation dialog.
    Until that point, you can safely abort the installation.
    </p>
hu: <p>
    Jó, ha tudja, hogy<b> semmi nem változik a merevlemezén</b>,
    amíg meg nem erősíti a telepítést az utolsó telepítési párbeszédablakban.
    Egészen addig, bármikor biztonságosan kiléphet a telepítőből.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 4 of 16
en: <p>
    The table to the right shows the current partitions of all of your hard disks.
    </p>
hu: <p>
    A jobboldali táblázatban láthatja merevlemeze(i) jelenlegi partícióit. 
    </p>

note: helptext expert partitioning. 5 of 16
en: <p><b>Hard disks</b> are designated like this </p>
    <tt>/dev/hda </tt>1st EIDE disk
    <tt>/dev/hdb </tt>2nd EIDE disk
    <tt>/dev/hdc </tt>3rd EIDE disk
    <p>etc.</p>
    <p>- or - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>1st SCSI disk
    <tt>/dev/sdb </tt>2nd SCSI disk
    <tt>/dev/sdc </tt>3rd SCSI disk
hu: <p>A <b>merevlemezek</b> elnevezése az alábbi séma szerint történik:</p>
    <tt>/dev/hda</tt> : első EIDE merevlemez (vagy CD-ROM),
    <tt>/dev/hdb</tt> : második EIDE lemez (vagy CD-ROM),
    <tt>/dev/hdc</tt> : harmadik EIDE lemez(vagy CD-ROM) 
    <p>stb.</p>
    <p>- vagy - </p>
    <tt>/dev/sda</tt> : első SCSI lemez (vagy CD-ROM),
    <tt>/dev/sdb</tt> : második SCSI lemez (vagy CD-ROM),
    <tt>/dev/sdc</tt> : harmadik SCSI lemez (vagy CD-ROM)

note: helptext expert partitioning. 6 of 16
en: <p>etc.</p>
    <p>
    This notation always refers to the entire disk.
    </p>
hu: <p>stb.</p>
    <p>
    Ezek az elnevezések mindig az egész lemezre vonatkoznak.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 7 of 16
en: <p>
    <b>Partitions</b> are designated like this:
    </p>
hu: <p>
    A <b>Partíciók</b> így vannak kiosztva:
    </p>

note: helptext expert partitioning. 8 of 16
en: <p><tt>/dev/hda1 </tt>1st primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>2nd primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>1st logical partition within the extended partition on
    the first EIDE disk. <b>Note:</b> this is always #5, even if there are less than four
    primary partitions.</p>
hu: <p><tt>/dev/hda1 </tt>első elsődleges partíció az első EIDE lemezen.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>második elsődleges partíció az első EIDE lemezen.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>első logikai partíció a kiterjesztett partición az
    első EIDE lemezen. <b>Figyelem:</b> Az első logikai meghajtó mindig a
    /dev/hdx5 bejegyzést kapja, még akkor is, ha például csak 3 elsődleges partíció van.</p>

note: helptext expert partitioning. 9 of 16
en: <p><tt>/dev/hda6 </tt>2nd logical partition</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>etc. accordingly for SCSI.</p>
hu: <p><tt>/dev/hda6 </tt>második logikai partíció</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>stb. SCSI esetén</p>

note: helptext expert partitioning. 10 of 16
en: <p>
    On the i386 platform (i.e. normal PCs), there can be no more than four
    <b>primary partitions</b> on any hard disk (since the respective table in the
    master boot record can hold no more than four entries).
    </p>
hu: Egy i386 rendszeren (szabványos PC), négynél nem lehet több
    <b>elsődleges partíció</b> egy merevlemezen (mert az erre vonatkozó táblázat a Master Boot Record-ban nem tud négynél több bejegyzést tárolni).
    </p>

note: helptext expert partitioning. 11 of 16
en: <p>
    Please note that most PCs have a <b>BIOS</b> limitation that restricts bootable
    partitions to cylinders <b>1024</b> and below.
    </p>
hu: Vegye figyelembe, hogy a legtöbb PC <b>BIOS</b> az <b>1024</b> alatti
    cilinderekre korlátozza az indítható partíció helyét.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 12 of 16
en: <p>
    In order to be able to boot from a partition, make sure it ends below this
    cylinder 1024 boundary. Create a separate partition and mount it as
    <b>/boot</b>, if necessary. A partition consisting of one single cylinder
    (at least 2 MB) is usually sufficient for that.
    </p>
hu: A rendszer egy adott partícióról való indításához szükséges, hogy a teljes partíció az
    1024-es cilinder alatt legyen. Ha kell, hozzon létre erre a célra egy külön partíciót, <b>/boot</b> csatolási ponttal. Egy 1 cilinderből álló partíció
    (legalább 2MB) rendszerint elegendő erre.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 13 of 16
en: <p>
    One of the four primary partitions may be an <b>extended partition</b>.
    This extended partition can contain one or more <b>logical partitions</b>.
    </p>
hu: <p>
    A négy elsődleges partíció között lehet <b>kiterjesztett partíció</b> is.
    Ez a kiterjesztett partíció tartalmazhat egy vagy több <b>logikai partíciót</b>.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 14 of 16
en: <p>
    The extended partition itself cannot hold any data.
    In order to use it, you must create logical partitions within it.
    Those logical partitions may contain any kind of Linux partition (Linux
    file systems or Linux swap partition) as well as partitions for other
    operating systems.
    </p>
hu: <p>
    Maga a kiterjesztett partíció nem tartalmazhat adatot.
    Használatához létre kell tehát hozni logikai partíciókat.
    Ezek a logikai partíciók tartalmazhatnak bármilyen Linux partíciót
    (akár cserepartíciót is) vagy más operációs rendszer partícióit.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 15 of 16
en: <p>
    In connection with advanced boot managers such as <b>LILO</b>, you can even
    boot your computer from a logical partition.
    </p>
hu: <p>
    Egy fejlettebb rendszertöltővel, például a <b>LILO</b>-val akár egy logikai partícióról is elindíthatja a rendszerét.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 16 of 16
en: <p>
    Please note that the extended partition will <b>overlap</b> with the logical
    partitions: For an extended partition from cylinder 200 to 500, logical
    partitions could range from (say) 200 to 250, 251 to 400 and 401 to 500.
    </p>
hu: <p>
    Ne felejtse, hogy a kiterjesztett partíció <b>átfedi</b> a logikai partíciókat: Például, egy kiterjesztett partíción a 200-astól az 500-as cilinderig 
    alábbi logikai partíciók lehetnek: 200-250-ig, 251-400-ig, és 401-500-ig.
    
    </p>

en: Error Logging
hu: Hibák naplózása

en: Error occured while calling %1
hu: Hiba keletkezett a(z) %1 hívásakor

en: Would you like to see the logging ?
hu: Megtekinti a naplót ?

en: Shown
hu: Megtekintés

en: Not shown
hu: Ne tekintsük meg

en: &Retry
hu: Ú&jabb próbálkozás

en: Preparing reboot; one moment please...
hu: Újraindítás előkészítése - egy kis türelmet...

en: Now booting your system...
    Update will be continued
hu: A rendszer újraindul...
    A frissítés folytatódni fog

en: There is nothing to be updated.
hu: Nincs mit frissíteni.

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to update SuSE Linux.
    The update will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the update, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start update?
hu: Figyelmeztetés:
    
    A YaST2 minden, a SuSE Linux frissítéséhez szükséges adattal rendelkezik.
    A frissítés a korábbi párbeszédablakokban megadott beállítások szerint
    történik meg. A frissítéséhez 
    nyomja meg az "Igen" gombot. Válaszoljon "Nem"-mel, hogy visszatérjen az
    előző párbeszédablakhoz.
    
    Kezdődhet a frissítés?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - start
hu: &Igen - kezdődhet

en: SuSE Linux Kernel
hu: SuSE Linux rendszermag

en: Select the desired kernel:
hu: Válassza ki a kívánt rendszermagot:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>kernel</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
hu: <p>
    Válasszon <b>rendszermagot</b> a telepítéshez és a telepítendő rendszerhez</p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to start the update.
    </p>
hu: <p>
    A frissítés elkezdéséhez nyomja meg a <b>Következő</b> gombot.
    </p>

en: You have to select one Kernel.
hu: Választania kell egy rendszermagot.

en: Partitions could not be mounted.
    Check log-file : /var/log/y2log.
hu: A partíciók csatolása nem sikerült.
    Tekintse meg a /var/log/y2log napló fájlt.

en: Checking partition
hu: Partíció ellenőrzése

en: No fstab found !!
hu: A YaST2 nem találta az fstab fájlt!!

en: Evaluate root-partition; One moment please...
hu: A root partíció kiértékelése - kis türelmet kérek...

en: No LINUX-Root-Partition found.
hu: Nem találtam LINUX-os root partíciót.

en: SuSE YaST2 - Update
hu: SuSE YaST2 - Frissítés

en: Select your root-partition:
hu: Válassza ki a gyökér fájlrendszer partícióját:

note: helptext for root-partition
en: <p>
    Choose the <b>root-partition</b> to be used during update.
    </p>
hu: <p>
    Válasszon <b>gyökér fájlrendszer partíciót</b> a frissítéshez.
    </p>

en: Checking package-database; this process can takes some minutes.
hu: Csomagadatbázis ellenőrzése - ez eltarthat egy ideig.

en: Checking package-database has returned an error.
    Please check log-file /var/log/y2log
hu: A csomagadatbázis ellenőrzése közben hiba lépett fel.
    Tekintse meg a /var/log/y2log naplófájlt.

en: Following package has not been deleted:
hu: Az alábbi csomag nem lett törölve:

en: Please check logging at the end of the update.
hu: Kérem ellenőrizze a naplót a frissítés végén.

en: RPM-DB-rebuild
hu: RPM-adatbázis újraépítése

en: Status
hu: Állapot

note: Announce number of packages that will be installed, updated or deleted
en: Updating %1 software packages
hu: %1 szoftvercsomag frissítése

note: report software will be installed
en: <p>
    The selected software will be updated.
    </p>
    
    <p>
    The software you chose is installed. Depending on your selection, you will be prompted
    to change the CD-ROMs.
    </p>
    
    <p>
    Make use of the time it takes to install the packages to browse the manual a little:
    The appendix is meant to answer <em>frequently asked question</em> or FAQs.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    A kiválasztott csomagok frissítése.
    </p>
    
    <p>
    A YaST2 telepíti a kiválasztott csomagokat és választásától függően, időnként megkéri Önt,
    hogy cserélje ki a CD-ket.
    </p>
    
    <p>
    Használja ki az időt, amíg a telepítés tart, és vessen egy pillantást a mellékelt dokumentációra.
    </p>
    <br>

note: inform user about installation progress
en: %1 packages updated
hu: %1 csomag már frissítve van

en: Reading package information; One moment please...
hu: Csomaginformáció olvasása - egy kis türelmet kérek...

en: It has not been installed the correct Version of package %1 
    Installed :
     %2 
     %3 
    should installed:
     %4 
     %5
hu: Nem telepítette a(z) %1 csomag megfelelő verzióját
    Telepítve :
     %2 
     %3 
    Telepítendő :
     %4 
     %5

en: Following packages have been installed with errors:
hu: Az alábbi csomagok telepítése nem sikerült tökéletesen:

en: Please check logging at the end of update.
hu: Frissítés után kérem, nézze meg a napló fájlt.

en: Every package has been updated.
hu: Minden csomag frissítve lett.

en: Following packages have not been deleted:
hu: Az alábbi csomagok nem lettek törölve:

en: Closing update; one moment please...
hu: Frissítés lezárása - egy kis türelmet...

en: Every package has been updated without errors.
hu: A csomagok frissítése hibamentesen befejeződött.

en: Closing update; One moment please...
hu: Frissítés lezárása - egy kis türelmet...

en: Minimum disk space of %1 MB required.
hu: Legalább %1 MB szabad hely kell a merevlemezen

note: screen title for software selection
en: Backup System Before Update
hu: Frissítés előtti biztonsági mentés

en: create backup
hu: biztonsági mentés készítése

en: backup-path:
hu: biztonsági másolat útvonala:

en: <p>
    It is possible to make a <b>backup</b> of your existing system.
    Please be aware that it will not be a complete backup. Only your
    configuration files will be saved.
    </p>
hu: <p>
    Most készíthet a rendszerről egy <b>biztonsági mentést</b>.
    Vegye figyelembe, hogy ez nem egy teljes biztonsági mentés lesz,
    hanem csak egy biztonsági másolat a konfigurációs fájlokról.
    </p>

en: The version of installation-medium is too old:
hu: A telepítési médiumon lévő fájlok verziója elavult :-(

en:     installed version :
hu:    telepített verzió :

en:     update version :
hu:    frissítés verziója:

en: Please change CD or cancel update.
hu: Kérem cserélje ki a CD-t vagy fejezze be a frissítést.

en: Old Version
hu: Régi verzió

en: Please cancel update and choose another install-medium.
hu: Kérem szakítsa meg a frissítést és válasszon másik telepítési médiumot.

en: &Old Version
hu: &Régi verzió

en: A broken update has been found.
    Do we have to continue this update?
hu: A YaST2 talált egy befejezettlen frissítést.
    Folytassa ezt a frissítést?

note: screen title for software selection
en: Software Update
hu: Csomagok frissítése

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: Installed version:
hu: Telepített verzió:

en: Update version:
hu: Frissítés verziója:

en: Update base packages:
hu: Alapcsomagok frissítése:

en: Packages to update:
hu: Frissítendő csomagok:

en: Packages to check manually:
hu: Kézileg ellenőrzendő csomagok:

note: explain choosable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1
en: <p>
    The update process recognize packages which have to be updated.
    Sometimes there are packages recognized where the user have to decide
     by using the button "Detailed selection", if these packages have to be updated.
    </p>
hu: <p>
    A YaST2 automatikusan kiválasztja azokat a csomagokat, amiket frissíteni kell.
    Azonban vannak olyan csomagok is, melyekről a felhasználónak kell eldöntenie,
    hogy frissíteni kell-e azokat. A kézi választáshoz nyomja meg a "Részletezett választás" gombot.
    </p>

en: There are packages which need a manual decision
    whether to do the update or not.
    We recommend that these packages should be updated too.
    But you should have a look on it.
    
    
    Would you like to edit these packages?
hu: Vannak csomagok amikhez kézileg kell elhatározni
    vajon frissíti vagy nem.
    Javasoljuk, hogy ezeket a csomagokat is frissítse.
    Előbb meg kell néznie azokat.
    
    
    Át akarja szerkeszteni ezeket a csomagokat?

en: <p>
    This is a dummy test module.
    It does nothing.
    </p>
    <p>
    Should you ever read this text in a real YaST2 environment (even
    during Beta testing), please report it immediately. 
    </p>
hu: <p>
    This is a dummy test module.
    It does nothing.
    </p>
    <p>
    Should you ever read this text in a real YaST2 environment (even
    during Beta testing), please report it immediately. 
    Amennyiben ezt a szöveget egy valós YaST2 környezetben olvassa,(vagy nem tudja, hogy mind ez mit is jelent),kérem azonnal jelentse nekünk e-mailben az info@suselinux.hu címre.</p>

note: screen title for software selection
en: Add new features
hu: További csomagok hozzáadása

note: frame title for update selection
en: Do you want to add new features ?
hu: Akar további csomagokat is hozzáadni ?

note: radio button label, add a & shortcut !
en: Update only installed programs.
hu: Csak a már telepített programok frissítése.

note: radio button label, add a & shortcut !
en: Update and add features, which are new in current version 
    in the following selection:
hu: A következő párbeszédablakban frissítheti a meglévő csomagokat és hozzáadhat további olyan csomagokat is a rendszeréhez, melyek először ebben a SuSE Linux verzióban szerepelnek:

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    <b>SuSE Linux</b> has got many new features since the last Version.
    </p>
hu: <p>
    A <b>SuSE Linux</b> sok, új képességgel rendelkező szoftverrel bővült az utolsó verzió óta.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    If you want to install these new features, please select, which kind of software-group do you want
    to have.</p>
hu: <p>
    Ha telepíteni akarja ezeket az új szoftvereket, kérem válassza ki a kívánt
    szoftver csoportot.</p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    If you only want to update your existing system and programs you can
    deselect this option.
    </p>
hu: <p>
    Ha csak meglévő rendszerét és annak programjait szeretné frissíteni,
    akkor kikapcsolhatja ezt a beállítási lehetőséget.
    </p>

note: Title for root-password dialogue
en: Password for "root", the system administrator
hu: A "root", azaz a rendszergazda jelszava

note: advise user to remember his new password
en: Don't forget what you enter here!
hu: Soha ne felejtse el ezt a jelszót!

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for the root user:
hu: &Adjon meg egy jelszót a root számára:

note: Label: get same password again for verification Please use newline if label is longer than 40 characters
en: Re-enter the password for &verification:
hu: Ellenőrzésül ismételje &meg a jelszót:

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Unlike normal users of the system, who for instance write texts, create
    graphics or browse the Internet, the user "root" exists on
    every system and is called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
hu: <p>
    Minden Linux rendszeren létezik egy "root" felhasználó, aki 
    - az átlagos felhasználótól eltérően, aki például szöveget ír, grafikát
    készít, az interneten böngészik vagy éppen játszik - elvégzi az 
    adminisztrációs feladatokat. A rendszer és a saját biztonsága kedvéért, kérjük,
    csak akkor jelentkezzen be root-ként amikor szükséges, azaz amikor csak root-ként
    tud elvégezni egy bizonyos feladatot.
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    Because the root user is equipped with extensive permissions, the password
    for "root" should be carefully chosen . A combination of letters and numbers
    is recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are
    asked to repeat the process in a second field.
    </p>
hu: <p>
    Mivel a "root" gyakorlatilag teljes hatalommal rendelkezik,
    nagyon körültekintően kell kiválasztania jelszavát.
    Javasolt egy olyan kombináció, amely számokból és betűkből áll.
    A jelszó megismétlésére azért van szükség, hogy kizárjuk, hogy véletlenül elgépelje
    magát a jelszó megadásánál.

note: help part 3 of 4
en: <p>
    All the rules for the example user password apply to the "root" password:
    you must distinguish between upper and lower case; a password should have at
    least 5 characters, and as a rule, not contain any special characters
    (e.g. accented letters).
    </p>
hu: </p>
    A "root" jelszóra ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a
    többi felhasználó jelszavaira: különbséget kell
    tenni kis és nagy betűk között; a jelszónak legalább 5 karakterből kell állnia, és <b>nem tartalmazhat ékezetes betűt</b>!

note: help part 4 of 4
en: <p>
    Possible characters are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
hu: </p>
    Ezen kívül a következő karaktereket szabad használni:
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> a szóköz és a számok
    <tt>0</tt>-tól <tt>9</tt>-ig.
    </p>
    <p>
    Soha ne felejtse el a "root" jelszót!
    </p>
    <br>

note: report misspellings of the password
en: The first and the second version
    of the password are different!
    Please try again.
hu: A két jelszó 
    nem egyforma!
    Kérem próbálja újra.

note: report if user forgot to enter a password
en: You didn't enter a password
    Please try again.
hu: Nem adott meg jelszót
    Próbálja meg újra.

note: explain how a password has to be formed
en: The password must have at least 5 characters
    Please try again.
hu: A jelszónak legalább 5 karakter hosszúnak kell lennie
    Próbálja meg újra.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete The root password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
     0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
hu: A jelszó csak az alábbi karaktereket tartalmazhatja:
     0..9, a..z, A..Z, "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Próbálja meg újra.

note: Information about the user.  This info is used to create an initial user account: first name, surname, login name and password.  Data will be written to /etc/passwd. "Personify" is also the name of the dialog.
en: Personalize
hu: Személyi adatok

note: User account information, forename or first name
en: &First name:
hu: &Utóneve:

note: User account information, surname or family name
en: &Last name:
hu: &Családi neve:

note: input field for login name
en: &User login:
hu: &Azonosítója (felhasználónév):

note: push button to generate a login name from first and last name
en: &Suggestion
hu: &Javaslat

note: User account information, first version of user password, both versions must match
en: &Enter a password:
hu: &Adjon meg egy jelszót:

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can be logged in the
    system at the same time.  In order to avoid confusion, each user must have
    a unique identity if they want to use Linux.
    </p>
hu: <p>
    A Linux egy többfelhasználós rendszer, azaz több, különböző felhasználó egyszerre jelentkezhet be a rendszerbe és dolgozhat rajta.
    Az adatok keveredésének elkerülése miatt minden felhasználónak igazolnia
    kell magát egyedileg, amennyiben a Linux rendszert használni akarja.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>), an
    account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule, not contain any
    special characters (e.g. accented characters).
    </p>
hu: <p>
    Ha kitöltötte az <b>Utónév</b> és <b>Családinév</b> mezőket,
    a YaST2 létrehoz egy új felhasználót a kiválasztott felhasználónévvel és <b>jelszó</b>val.
    Amikor megadja a jelszót, különbséget kell tennie a kis és nagy betűk között; egy
    jelszónak legalább 5 karakterből kell állnia, és
    nem tartalmazhat ékezetes betűket.

note: help part 3 of 5
en: <p>
    Possible characters are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    It's enough to use a password with a length of approximately 8 alpha-numeric
    characters. To ensure that the password was entered correctly, you are asked to
    repeat it exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
hu: <p>
    További lehetséges karakterek
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> és a szóköz meg a számok
    <tt>0</tt> tól <tt>9</tt>-ig.
    Gyakran elegendő kb. 8 jelet használni a jelszóhoz.
    Kérem, ismételje meg a második mezőben még egyszer a jelszót,
    hogy kizárjuk a tévedés lehetőségét. Soha ne felejtse el jelszavát!
    </p>

note: help part 4 of 5
en: <p>
    The so-called username is created from components of the full name and
    presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let YaST2
    <tt>suggest</tt> a username.  You're allowed to modify it, but only use
    <em>lower</em> case letters (no accented characters!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, usernames have stricter restrictions than passwords!
    </p>
hu: <p>
    Az úgynevezett felhasználónév általában az Ön nevének valamely rövidítéséből áll.
    Ha nincs ötlete, bízza felhasználónevét a YaST2 <tt>javaslatára</tt>. Ezt a javaslatot módosíthatja, de csak
    <em>kis</em> betűkkel (ékezet nélkül!), számokkal és <tt>._-</tt> jelekkel.
    Amint láthatja, felhasználónevekre szigorúbb az előírás, mint jelszavakra!
    </p>

note: help part 5 of 5
en: <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
hu: <p>
    Ha majd a Linux-szal akar dolgozni, minden alkalommal meg kell adnia a felhasználónevét
    és jelszavát; ezt az eljárást <b>Login</b>-nak is hívják.
    </p>
    <br>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The name information is not complete, the user is asked to complete the information
en: Please enter your name.
hu: Kérem adja meg a nevét.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a username.
    Please try again.
hu: Nem adott meg felhasználónevet.
    Próbálja meg újra.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The username must be between 2 and 8 characters in length.
    Please try again.
hu: A felhasználónév hossza 2 és 8 karakter közé kell essen.
    Próbálja meg újra.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The username may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
hu: A felhasználónév csak kisbetűkből
    és számokból állhat, és
    betűvel kell kezdődnie.
    Próbálja meg újra.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined username.
    
    Please try another one.
hu: A megadott felhasználónév egy 
    meglévő felhasználónévvel ütközik.
    
    Próbálja meg egy másik felhasználónévvel.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The two user password information do not match
en: The first and the second version
    of the password are different.
    Please try again.
hu: Az első és a második jelszó
    különbözik egymástól.
    Próbálja meg újra.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The first user password information is empty (no user input)
en: You didn't enter a password.
    Please try again.
hu: Nem adott meg jelszót.
    Próbálja meg újra.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password information must have a minimal size - 5 characters.
en: The password must have at least 5 characters.
    Please try again.
hu: A jelszónak legalább 5 karakterből kell állnia.
    Próbálja meg újra.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
    0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
hu: A jelszó csak a következő karakterekből állhat:
     0..9, a..z, A..Z, és bármely ezekből "# ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Próbálja meg újra.

note: X server information string: %1 will be substituted with the name of the Module to use (e.g. "nvidia").
en: XFree86 4 module: %1
hu: XFree86 4: %1 modul

note: X server information string: %1 will be substituted with the name of the X server to use (e.g. "SVGA").
en: XFree86 3 server: %1
hu: XFree86 3: %1 szerver

en: 3D support for your graphics adapter is still in an experimental
    state and not recommended for mission critical machines.
    
    Please also notice that this driver is not OpenSource. Therefor we
    can only offer very limited support in case of problems.
    
    If you do not need 3D acceleration please switch it off.
hu: Videókártyája 3D támogatása jelenleg még kísérleti stádiumban van.Amennyiben ez egy ún. "mission critical" gép, azaz fontos, nem 3D "küldetése"van, ne kapcsolja be a 3D támogtást.
    Azt is tudnia kell, hogy ez a meghajtó nem szabad forráskódú, és emiatt csakkorlátozott mértékben tudunk ehhez a kártyához támogatást nyújtani.
    Ha nincs feltétlenül szüksége a 3D támogatásra, ne kapcsolja be!

note: Radio button for 8 bit color depth
en: 256 colors (8 bpp)
hu: 256 szín (8 bit képpontonként)

note: Radio button for 16 bit color depth
en: 65K colors (16 bpp)
hu: 65k szín (16 bpp)

note: Radio button for 24 bit color depth
en: 16.7M colors (24 bpp)
hu: 16.7M szín (24 bpp)

note: Radio button for 32 bit color depth
en: 16.7M colors (32 bpp)
hu: 16.7M szín (32 bpp)

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No &X11 configuration
hu: Nincs &X11 beállítás

note: Frame title for screen resolution radio box
en: Resolution
hu: Felbontás

note: Frame title for color depth radio box
en: Colors
hu: Szín

en: Use 3D acceleration
hu: 3D gyorsítás alkalmazása

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please choose the X-Windows <b>Desktop Settings</b>
    </p>
hu: <p>
    Válassza a <b>munkaasztal beállítása</b> pontot a grafikus rendszer (X11) használatához.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    The video card shown has automatically been detected.
    The appropriate X server for this video card has been chosen accordingly.
    </p>
hu: <p>
    A YaST2 érzékelte a feltüntetett videókártyát és kiválasztotta a megfelelő
    X szervert a kártyához.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can manually configure X11 later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
hu: <p>
    Ha ki akarja hagyni a grafikus felület beállítását, nyomja meg
    a <b>Nincs X11 beállítás</b> gombot.
    A grafikus felületet később is bármikor beállíthatja a <b><i>sax2</i></b> illetve
    a <b><i>sax</i></b> program segítségével.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color Depth</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
hu: <p>
    Válasszon egy tetszőleges <b>felbontást</b> a bal oldalról
    és egy megfelelő <b>szín</b> beállítást a jobb oldalról.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of color depths and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is 
    required.
    </p>
hu: <p>
    Vegye figyelembe, hogy videókártyájától (és főleg annak memóriájától) függően
    nem minden szín és felbontás párosítása lehetséges.
    Minél nagyobb a felbontás és minél több a szín, annál több memória szükséges.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable 3D hardware acceleration.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
hu: <p>
    Válassza a <b>3D gyorsítás alkalmazása</b> pontot a 3D grafikák hardveres gyorsításához.
    Ha nem lehet kiválasztani ezt a pontot, videókártyája valószínűleg nem rendelkezik ezzel a képességgel.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    When you are satisfied with your selections, make sure to select
    <b>Test</b> to check the settings.
    </p>
hu: <p>
    Miután befejezte a beállításokat, próbálja ki azokat a <b>Teszt</b>
    gomb segítségével.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical size and position
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
hu: <p>
    A gomb lenyomása után beállíthatja a kép helyzetét és méretét.
    </p>

note: Headline for X11 configuration screen: The user selects screen resolution and color depth.
en: Desktop Settings
hu: Munkaasztal beállítása

en: Please test your selected video mode first.
hu: Kérem először próbálja ki beállításait a teszt gombbal.

note: Warning message dialog before starting 'xfine'
en: The selected video mode will now be tested.
    If you do not see the test picture, press the
    ESC key to return to this screen immediately.
hu: A kiválasztott videómód most tesztelésre kerül.
    Ha nem látja a tesztképet (nem tiszta a kép, fekete stb.), nyomja meg az ESC
    billentyűt, hogy azonnal visszatérjen ehhez a képernyőhöz.

en: &No X11 configuration
hu: &Nincs X11 beállítás

en: &Write XF86Config
hu: &XF86Config elmentése

note: Special monitor list entry for users who don't want to install X11 at all
en: No X11
hu: Nincs X11

note: Headline for monitor vendor selection box
en: Vendor
hu: Gyártó

note: Headline for monitor model selection box
en: Model
hu: Típus

note: Frame title for horizontal frequency input fields
en: Horizontal frequency
hu: Vízszintes frekvencia (HSync)

note: Frame title for vertical frequency input fields
en: Vertical frequency
hu: Képfrissítési frekvencia (VSync)

note: Push button for monitor driver disk
en: Driver disk
hu: Meghajtó lemez

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    Your monitor type could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply with this standard.
    </p>
hu: <p>
    Nem sikerült automatikusan felismerni monitorát.
    Kérem válassza ki monitora <b>gyártó</b>ját és <b>típus</b>át.
    </p>
    
    <p>
    Ha nincs itt felsorolva az Ön monitora, használjon egy <b>VESA</b>
    módot - a legtöbb monitor megfelel ennek a szabványnak.
    </p>

note: help part 2 of 7
en: <p>
    You can use a monitor <b>driver disk</b> to import the monitor's
    technical data. Notice that you do not need a special Linux monitor
    driver disk; most common monitor driver disks will do. Just try the
    floppy that came with your monitor.
    </p>
hu: A monitor adatainak megadásához használhat egy <b>meghajtó
    lemezt</b> is. Önnek ehhez nem kell speciális Linux monitor
    meghajtó lemez; a legtöbb közönséges monitor meghajtó lemez is megteszi.
    Egyszerűen próbálja meg avval a lemezzel, ami a monitorával jött.
    </p>

note: help part 3 of 7
en: <p>
    If you do not wish to use the X Window System (X11), select
    <b>no X11</b>.
    </p>
hu: <p>
    Ha nem akar használni grafikus felületet (X11), válassza
    a <b>Nincs X11</b> pontot.
    </p>

note: help part 4 of 7
en: <p>
    You can modify the monitor's frequencies in the respective input
    fields below the selection boxes.
    Refer to your monitor manual for your monitor's maximum
    frequencies. <b><i>Do not exceed</i></b> the values specified there -
    otherwise, there is a serious risk of <b><i>damaging your monitor</i></b>.
    </p>
hu: A megfelelő mezőkben megváltoztathatja a monitor frekvenciáját.
    A monitora maximális frekvenciáit megtalálja a monitor
    kézikönyvében. <b><i>Ne lépje túl</i></b> az ott megadott értékeket - és
    ne kísérletezzen, különben fennállhat a veszélye, hogy <b><i>tönkreteszi a monitorát</i></b>.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor, independent of the screen resolution.
    </p>
hu: <p>
    A <b>vízszintes frekvencia</b> (kHz-ben) meghatározza, hogy hány sort
    képes a monitor másodpercenként megjeleníteni. Ez egy szigorú korlát,
    amit a monitor határoz meg, és ami független a választott felbontástól.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how how many times per
    second the image on the screen is refreshed. This value depends on the
    screen resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.
    </p>
hu: <p>
    A <b>képfrissítési (függőleges) frekvencia</b> (Hz-ben) meghatározza, hogy másodpercenként
    hányszor frissíti a monitor a képernyőt. Ez az érték a monitor maximális
    vízszintes frekvenciájától és a beállított felbontástól függ.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
hu: <p>
    Ha monitora állandóan magas frekvencián sípolna, csökkentse
    mindkét frekvenciaértéket egy kicsivel a maximum alá.
    Ezzel általában megszűnik a kellemetlen sípolás.
    </p>

note: Title for monitor configuration dialog: The user is prompted for vendor and model of his monitor. He also has the option of entering video frequencies or using a monitor driver disk.
en: Configure Monitor
hu: A monitor beállítása

en: Please insert a monitor drivers floppy.
hu: Kérem tegye be a monitor meghajtó lemezét.

en: Driver disk could not be mounted
hu: A meghajtó lemez csatolása nem sikerült

en: No monitor information file found on this disk
hu: A lemezen nem található információ a monitorról

en: Minimal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
hu: A minimális vízszintes frekvenciához nem adott számértéket.
    Kérem próbálja meg újra.

en: Maximum horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
hu: A maximális vízszintes frekvenciához nem adott számértéket.
    Kérem próbálja meg újra.

en: Minimal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
hu: A minimális frissítési (függőleges) frekvenciához nem adott számértéket.
    Kérem próbálja meg újra.

en: Maximum vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
hu: A maximális frissítési (függőleges) frekvenciához nem adott számértéket.
    Kérem próbálja meg újra.

note: we called isax (to generate a XF86Config file), isax failed MsgBox
en: Error creating X11 configuration.
    Please use SaX (sax) to configure XFree86 V3 or SaX2 (sax2) for XFree86 V4 later.
hu: Hiba az X11 konfiguráció létrehozásakor.
    Kérem használja a SaX (sax) programot az XFree86 3.X.X verzióihoz, vagy a SaX2-t az XFree86
    4.0.x  verzióihoz.

en: English (US)
hu: Angol (Egyesült Államok)

en: English (UK)
hu: Angol (Egyesült Királyság)

en: German
hu: Német

en: German (Swiss)
hu: Német (Svájc)

en: French
hu: Francia

en: French (Switzerland)
hu: Francia (Svájc)

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Italian
hu: Olasz

en: Portugese
hu: Portugál

en: Portugese (Brazil)
hu: Portugál (Brazília)

en: Greek
hu: Görög

en: Dutch
hu: Holland

en: Danish
hu: Dán

en: Norwegian
hu: Norvég

en: Swedish
hu: Svéd

en: Finnish
hu: Finn

en: Czech
hu: Cseh

en: Czech (qwerty)
hu: Cseh (qwerty)

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Polish
hu: Lengyel

en: Russian
hu: Orosz

en: Turkish
hu: Török

en: Japanese
hu: Japán

en: PS/2 mouse (Aux-port)
hu: PS/2 egér (AUX port)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS0 - COM1)
hu: Microsoft kompatíbilis soros egér - (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS1 - COM2)
hu: Microsoft kompatíbilis soros egér - (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS0 - COM1)
hu: Microsoft Intellimouse - 3 gomb és görgető - (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS1 - COM2)
hu: Microsoft Intellimouse - 3 gomb és görgető - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS0 - COM1)
hu: Mouse Systems soros egér - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS1 - COM2)
hu: Mouse Systems soros egér - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS0 - COM1)
hu: Mouse Man protokoll (soros Logitech egér) - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS1 - COM2)
hu: Mouse Man protokoll (soros Logitech egér) - (ttyS1 - COM2)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS0 - COM1)
hu: Régi Logitech soros egér (9-es sorozat) - (ttyS0 - COM1)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS1 - COM2)
hu: Régi Logitech soros egér (9-es sorozat) - (ttyS1 - COM2)

en: Logitech busmouse
hu: Logitech buszegér

en: Sun Mouse - (/dev/sunmouse)
hu: Sun egér - (/dev/sunmouse)

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS0 - COM1)
hu: Régebbi 2 gombos soros egér - (ttyS0 - COM1)

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS1 - COM2)
hu: Régebbi 2 gombos soros egér - (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft busmouse
hu: Microsoft buszegér

en: ATI XL busmouse
hu: ATI XL buszegér

en: Plug-and-Play mice - (ttyS0 - COM1)
hu: Plug-and-Play egér - (ttyS0 - COM1)

en: Plug-and-Play mice - (ttyS1 - COM2)
hu: Plug-and-Play egér - (ttyS1 - COM2)

en: C&T 82C710 mouse
hu: C&T 82C710 egér

en: USB mouse
hu: USB egér

en: NONE
hu: Nincs egér

en: Africa/Abidjan
hu: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
hu: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
hu: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
hu: Afrika/Algéria

en: Africa/Asmera
hu: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
hu: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
hu: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
hu: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
hu: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
hu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
hu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Casablanca
hu: Afrika/Kaszablanka

en: Africa/Ceuta
hu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
hu: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
hu: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
hu: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
hu: Afrika/Dzsibuti

en: Africa/Douala
hu: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
hu: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
hu: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
hu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
hu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hu: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
hu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
hu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
hu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
hu: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
hu: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
hu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
hu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
hu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hu: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
hu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
hu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
hu: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
hu: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
hu: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
hu: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
hu: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
hu: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
hu: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tunis
hu: Afrika/Tunisz

en: Africa/Windhoek
hu: Afrika/Windhoek

en: Africa/Cairo
hu: Afrika/Kairó

en: Africa/Tripoli
hu: Afrika/Tripoli

en: America/Anguilla
hu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hu: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
hu: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
hu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hu: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
hu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hu: Amerika/Belem

en: America/Belize
hu: Amerika/Belize

en: America/Bogota
hu: Amerika/Bogota

en: America/Boise
hu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
hu: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cancun
hu: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
hu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
hu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
hu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hu: Amerika/Cayman

en: America/Chihuahua
hu: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
hu: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
hu: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
hu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hu: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
hu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hu: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Dominica
hu: Amerika/Dominica

en: America/El_Salvador
hu: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
hu: Amerika/Ensenada

en: America/Fortaleza
hu: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
hu: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
hu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hu: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
hu: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
hu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hu: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
hu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hu: Amerika/Guyana

en: America/Indiana
hu: Amerika/Indiana

en: America/Inuvik
hu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hu: Amerika/Iqaluit

en: America/Jujuy
hu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
hu: Amerika/Juneau

en: America/La_Paz
hu: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
hu: Amerika/Lima

en: America/Louisville
hu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
hu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hu: Amerika/Managua

en: America/Martinique
hu: Amerika/Martinique

en: America/Mendoza
hu: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
hu: Amerika/Menominee

en: America/Miquelon
hu: Amerika/Miquelon

en: America/Montevideo
hu: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
hu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hu: Amerika/Nassau

en: America/Nipigon
hu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hu: Amerika/Nome

en: America/Panama
hu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hu: Amerika/Paramaribo

en: America/Port-au-Prince
hu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
hu: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
hu: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
hu: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
hu: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
hu: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Rosario
hu: Amerika/Rosario

en: America/Santo_Domingo
hu: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Scoresbysund
hu: Amerika/Scoresbysund

en: America/St_Kitts
hu: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
hu: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Vincent
hu: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
hu: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
hu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hu: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tortola
hu: Amerika/Tortola

en: America/Virgin
hu: Amerika/Virgin

en: America/St_Thomas
hu: Amerika/St_Thomas

en: America/Yakutat
hu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hu: Amerika/Yellowknife

en: America/Porto_Acre
hu: Amerika/Porto_Acre

en: America/Noronha
hu: Amerika/Noronha

en: America/Sao_Paulo
hu: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Manaus
hu: Amerika/Manaus

en: America/Halifax
hu: Amerika/Halifax

en: America/Winnipeg
hu: Amerika/Winnipeg

en: America/Montreal
hu: Amerika/Montreal

en: America/Edmonton
hu: Amerika/Edmonton

en: America/St_Johns
hu: Amerika/St_Johns

en: America/Vancouver
hu: Amerika/Vancouver

en: America/Regina
hu: Amerika/Regina

en: America/Whitehorse
hu: Amerika/Whitehorse

en: America/Santiago
hu: Amerika/Santiago

en: America/Havana
hu: Amerika/Havana

en: America/Jamaica
hu: Amerika/Jamaika

en: America/Tijuana
hu: Amerika/Tijuana

en: America/Mazatlan
hu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mexico_City
hu: Amerika/Mexico_City

en: America/Anchorage
hu: Amerika/Anchorage

en: America/Adak
hu: Amerika/Adak

en: America/Atka
hu: Amerika/Atka

en: America/Phoenix
hu: Amerika/Phoenix

en: America/Chicago
hu: Amerika/Chicago

en: America/Fort_Wayne
hu: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Indianapolis
hu: Amerika/Indianapolis

en: America/Knox_IN
hu: Amerika/Knox_IN

en: America/Detroit
hu: Amerika/Detroit

en: America/Denver
hu: Amerika/Denver

en: America/Shiprock
hu: Amerika/Shiprock

en: America/Los_Angeles
hu: Amerika/Los_Angeles

en: America/New_York
hu: Amerika/New_York

en: Antarctica/Casey
hu: Antarktisz/Casey

en: Antarctica/Davis
hu: Antarktisz/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hu: Antarktisz/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hu: Antarktisz/Mawson

en: Antarctica/Palmer
hu: Antarktisz/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
hu: Antarktisz/South_Pole

en: Antarctica/McMurdo
hu: Antarktisz/McMurdo

en: Antarctica/Syowa
hu: Antarktisz/Syowa

en: Arctic/Longyearbyen
hu: Arktisz/Longyearbyen

en: Asia/Aden
hu: Ázsia/Aden

en: Asia/Almaty
hu: Ázsia/Almaty

en: Asia/Amman
hu: Ázsia/Amman

en: Asia/Anadyr
hu: Ázsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hu: Ázsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hu: Ázsia/Aqtobe

en: Asia/Ashkhabad
hu: Ázsia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
hu: Ázsia/Baghdad

en: Asia/Bahrain
hu: Ázsia/Bahrain

en: Asia/Baku
hu: Ázsia/Baku

en: Asia/Bangkok
hu: Ázsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
hu: Ázsia/Beirut

en: Asia/Bishkek
hu: Ázsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
hu: Ázsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
hu: Ázsia/Calcutta

en: Asia/Chungking
hu: Ázsia/Chungking

en: Asia/Colombo
hu: Ázsia/Colombo

en: Asia/Dacca
hu: Ázsia/Dacca

en: Asia/Damascus
hu: Ázsia/Damascus

en: Asia/Dubai
hu: Ázsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
hu: Ázsia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
hu: Ázsia/Gaza

en: Asia/Harbin
hu: Ázsia/Harbin

en: Asia/Irkutsk
hu: Ázsia/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
hu: Ázsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
hu: Ázsia/Jayapura

en: Asia/Kabul
hu: Ázsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hu: Ázsia/Kamcsatka

en: Asia/Karachi
hu: Ázsia/Karachi

en: Asia/Kashgar
hu: Ázsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
hu: Ázsia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
hu: Ázsia/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hu: Ázsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
hu: Ázsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
hu: Ázsia/Kuvait

en: Asia/Macao
hu: Ázsia/Makaó

en: Asia/Magadan
hu: Ázsia/Magadan

en: Asia/Manila
hu: Ázsia/Manila

en: Asia/Muscat
hu: Ázsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
hu: Ázsia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
hu: Ázsia/Novoszibirszk

en: Asia/Omsk
hu: Ázsia/Omszk

en: Asia/Phnom_Penh
hu: Ázsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
hu: Ázsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
hu: Ázsia/Qatar

en: Asia/Rangoon
hu: Ázsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
hu: Ázsia/Riyadh

en: Asia/Saigon
hu: Ázsia/Szaigon

en: Asia/Samarkand
hu: Ázsia/Samarkand

en: Asia/Tashkent
hu: Ázsia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
hu: Ázsia/Tbilisi

en: Asia/Thimbu
hu: Ázsia/Thimbu

en: Asia/Ujung_Pandang
hu: Ázsia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulan_Bator
hu: Ázsia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
hu: Ázsia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
hu: Ázsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hu: Ázsia/Vladivosztok

en: Asia/Yakutsk
hu: Ázsia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
hu: Ázsia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
hu: Ázsia/Yerevan

en: Asia/Hong_Kong
hu: Ázsia/Hong_Kong

en: Asia/Tehran
hu: Ázsia/Tehrán

en: Asia/Jerusalem
hu: Ázsia/Jeruzsálem

en: Asia/Tel_Aviv
hu: Ázsia/Tel_Aviv

en: Asia/Tokyo
hu: Ázsia/Tokió

en: Asia/Riyadh87
hu: Ázsia/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
hu: Ázsia/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
hu: Ázsia/Riyadh89

en: Asia/Shanghai
hu: Ázsia/Sanghai

en: Asia/Taipei
hu: Ázsia/Taipei

en: Asia/Seoul
hu: Ázsia/Söul

en: Asia/Singapore
hu: Ázsia/Szingapúr

en: Asia/Istanbul
hu: Ázsia/Isztanbul

en: Atlantic/Azores
hu: Atlanti-óceán/Azores

en: Atlantic/Bermuda
hu: Atlanti-óceán/Bermuda

en: Atlantic/Canary
hu: Atlanti-óceán/Kanári

en: Atlantic/Cape_Verde
hu: Atlanti-óceán/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
hu: Atlanti-óceán/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
hu: Atlanti-óceán/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
hu: Atlanti-óceán/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
hu: Atlanti-óceán/Dél_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
hu: Atlanti-óceán/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
hu: Atlanti-óceán/Stanley

en: Atlantic/Reykjavik
hu: Atlanti-óceán/Rejkjavik

en: Australia/Lindeman
hu: Ausztrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hu: Ausztrália/Lord_Howe

en: Australia/LHI
hu: Ausztrália/LHI

en: Australia/North
hu: Ausztrália/Észak

en: Australia/Darwin
hu: Ausztrália/Darwin

en: Australia/Queensland
hu: Ausztrália/Queensland

en: Australia/Brisbane
hu: Ausztrália/Brisbane

en: Australia/South
hu: Ausztrália/Dél

en: Australia/Adelaide
hu: Ausztrália/Adelaide

en: Australia/Sydney
hu: Ausztrália/Sydney

en: Australia/ACT
hu: Ausztrália/ACT

en: Australia/Canberra
hu: Ausztrália/Canberra

en: Australia/NSW
hu: Ausztrália/NSW

en: Australia/Tasmania
hu: Ausztrália/Tasmánia

en: Australia/Hobart
hu: Ausztrália/Hobart

en: Australia/Victoria
hu: Ausztrália/Victoria

en: Australia/Melbourne
hu: Ausztrália/Melbourne

en: Australia/West
hu: Ausztrália/Nyugat

en: Australia/Perth
hu: Ausztrália/Perth

en: Australia/Yancowinna
hu: Ausztrália/Yancowinna

en: Australia/Broken_Hill
hu: Ausztrália/Broken_Hill

en: Brazil/Acre
hu: Brazília /Acre

en: Brazil/DeNoronha
hu: Brazília/ DeNoronha

en: Brazil/East
hu: Brazília/Kelet

en: Brazil/West
hu: Brazília/Nyugat

en: Canada/Atlantic
hu: Kanada/Atlanti

en: Canada/Central
hu: Kanada/Közép

en: Canada/Eastern
hu: Kanada/Kelet

en: Canada/Mountain
hu: Kanada/Hegységi

en: Canada/Newfoundland
hu: Kanada/Newfundland

en: Canada/Pacific
hu: Kanada/Pacifikus

en: Canada/Saskatchewan
hu: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/East-Saskatchewan
hu: Kanada/Kelet-Saskatchewan

en: Canada/Yukon
hu: Kanada/Yukon

en: Chile/Continental
hu: Chile/Kontinentális

en: Etc/Universal
hu: Etc/Univerzális

en: Global/CET
hu: Globális/CET (közép-európai idő)

en: Global/CST6CDT
hu: Globális/CST6CDT

en: Global/Cuba
hu: Globális/Kuba

en: Global/EET
hu: Globális/EET (kelet-európai idő)

en: Global/EST
hu: Globális/EST

en: Global/EST5EDT
hu: Globális/EST5EDT

en: Global/Egypt
hu: Globális/Egyiptom

en: Global/Eire
hu: Globális/Írország

en: Global/Factory
hu: Globális/Factory

en: Global/GB
hu: Globális/GB

en: Global/GMT
hu: Globális/GMT

en: Global/GMT+0
hu: Globális/GMT+0

en: Global/GMT-0
hu: Globális/GMT-0

en: Global/GMT0
hu: Globális/GMT0

en: Global/Greenwich
hu: Globális/Greenwich

en: Global/HST
hu: Globális/HST

en: Global/Hongkong
hu: Globális/Hongkong

en: Global/Iceland
hu: Globális/Izland

en: Global/Iran
hu: Globális/Irán

en: Global/Israel
hu: Globális/Izrael

en: Global/Jamaica
hu: Globális/Jamaika

en: Global/Japan
hu: Globális/Japán

en: Global/Kwajalein
hu: Globális/Kwajalein

en: Global/Libya
hu: Globális/Líbia

en: Global/MET
hu: Globális/MET

en: Global/MST
hu: Globális/MST

en: Global/MST7MDT
hu: Globális/MST7MDT

en: Global/NZ
hu: Globális/NZ

en: Global/NZ-CHAT
hu: Globális/NZ-CHAT

en: Global/Navajo
hu: Globális/Navajo

en: Global/PRC
hu: Globális/PRC

en: Global/PST8PDT
hu: Globális/PST8PDT

en: Global/Poland
hu: Globális/Lengyelország

en: Global/Portugal
hu: Globális/Portugália

en: Global/ROC
hu: Globális/ROC

en: Global/ROK
hu: Globális/ROK

en: Global/Singapore
hu: Globális/Szingapúr

en: Global/Turkey
hu: Globális/Törökország

en: Global/UCT
hu: Globális/UCT

en: Global/UTC
hu: Globális/UTC

en: Global/Universal
hu: Globális/Univerzális

en: Global/W-SU
hu: Globális/W-SU

en: Global/WET
hu: Globális/WET

en: Global/Zulu
hu: Globális/Zulu

en: Europe/Netherlands
hu: Európa/Hollandia

en: Europe/Andorra
hu: Európa/Andorra

en: Europe/Greece
hu: Európa/Görögország

en: Europe/Northern-Ireland
hu: Európa/Észak-Írország

en: Europe/Yugoslavia
hu: Európa/Jugoslávia

en: Europe/Germany
hu: Európa/Németország

en: Europe/Slovakia
hu: Európa/Szlovákia

en: Europe/Belgium
hu: Európa/Belgium

en: Europe/Romania
hu: Európa/Románia

en: Europe/Hungary
hu: Európa/Magyarország

en: Europe/Moldova
hu: Európa/Moldávia

en: Europe/Denmark
hu: Európa/Dánia

en: Europe/Ireland
hu: Európa/Írország

en: Europe/Gibraltar
hu: Európa/Gibraltár

en: Europe/Finland
hu: Európa/Finnország

en: Europe/Turkey
hu: Európa/Törökország

en: Europe/Ukraine
hu: Európa/Ukrajna

en: Europe/Portugal
hu: Európa/Portugália

en: Europe/Slovenia
hu: Európa/Szlovénia

en: Europe/United_Kingdom
hu: Európa/Egyesült Királyság

en: Europe/Luxembourg
hu: Európa/Luxemburg

en: Europe/Spain
hu: Európa/Spanyolország

en: Europe/Malta
hu: Európa/Málta

en: Europe/Monaco
hu: Európa/Monakó

en: Europe/Russia
hu: Európa/Oroszország

en: Europe/Norway
hu: Európa/Norvégia

en: Europe/France
hu: Európa/Franciaország

en: Europe/Czech_Republic
hu: Európa/Cseh Köztársaság

en: Europe/Latvia
hu: Európa/Lettország

en: Europe/Italy
hu: Európa/Olaszország

en: Europe/Bosnia & Herzegovina
hu: Európa/Bosznia-Hercegovina

en: Europe/Macedonia
hu: Európa/Makedónia

en: Europe/Bulgaria
hu: Európa/Bulgária

en: Europe/Sweden
hu: Európa/Svédország

en: Europe/Estonia
hu: Európa/Észtország

en: Europe/Albania
hu: Európa/Albánia

en: Europe/Liechtenstein
hu: Európa/Liechtenstein

en: Europe/Vatican
hu: Európa/Vatikán

en: Europe/Austria
hu: Európa/Ausztria

en: Europe/Lithuania
hu: Európa/Litvánia

en: Europe/Poland
hu: Európa/Legyelország

en: Europe/Croatia
hu: Európa/Horvátország

en: Europe/Switzerland
hu: Európa/Svájc

en: Indian/Antananarivo
hu: Indiai Óceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hu: Indiai Óceán/Chagos

en: Indian/Christmas
hu: Indiai Óceán/Karácsony

en: Indian/Cocos
hu: Indiai Óceán/Cocos

en: Indian/Comoro
hu: Indiai Óceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
hu: Indiai Óceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hu: Indiai Óceán/Mahe

en: Indian/Maldives
hu: Indiai Óceán/Maldives

en: Indian/Mauritius
hu: Indiai Óceán/Mauriciusz

en: Indian/Mayotte
hu: Indiai Óceán/Mayotte

en: Indian/Reunion
hu: Indiai Óceán/Reunion

en: Mexico/BajaNorte
hu: Mexikó/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
hu: Mexikó/BajaSur

en: Mexico/General
hu: Mexikó/Általános

en: Mideast/Riyadh87
hu: Közel Kelet/Riyadh87

en: Mideast/Riyadh88
hu: Közel Kelet/Riyadh88

en: Mideast/Riyadh89
hu: Közel Kelet/Riyadh89

en: Pacific/Apia
hu: Csendes Óceán/Apia

en: Pacific/Auckland
hu: Csendes Óceán/Auckland

en: Pacific/Chatham
hu: Csendes Óceán/Chatham

en: Pacific/Easter
hu: Csendes Óceán/Húsvét

en: Pacific/Efate
hu: Csendes Óceán/Efate

en: Pacific/Enderbury
hu: Csendes Óceán/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
hu: Csendes Óceán/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
hu: Csendes Óceán/Fiji

en: Pacific/Funafuti
hu: Csendes Óceán/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
hu: Csendes Óceán/Galapagosz

en: Pacific/Gambier
hu: Csendes Óceán/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
hu: Csendes Óceán/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hu: Csendes Óceán/Guam

en: Pacific/Johnston
hu: Csendes Óceán/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
hu: Csendes Óceán/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
hu: Csendes Óceán/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
hu: Csendes Óceán/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
hu: Csendes Óceán/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hu: Csendes Óceán/Marquesas

en: Pacific/Midway
hu: Csendes Óceán/Midway

en: Pacific/Nauru
hu: Csendes Óceán/Nauru

en: Pacific/Niue
hu: Csendes Óceán/Niue

en: Pacific/Norfolk
hu: Csendes Óceán/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hu: Csendes Óceán/Noumea

en: Pacific/Palau
hu: Csendes Óceán/Palau

en: Pacific/Pitcairn
hu: Csendes Óceán/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
hu: Csendes Óceán/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
hu: Csendes Óceán/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
hu: Csendes Óceán/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hu: Csendes Óceán/Saipan

en: Pacific/Tahiti
hu: Csendes Óceán/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
hu: Csendes Óceán/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
hu: Csendes Óceán/Tongatapu

en: Pacific/Truk
hu: Csendes Óceán/Truk

en: Pacific/Wake
hu: Csendes Óceán/Wake

en: Pacific/Wallis
hu: Csendes Óceán/Wallis

en: Pacific/Yap
hu: Csendes Óceán/Yap

en: Pacific/Honolulu
hu: Csendes Óceán/Honolulu

en: Pacific/Pago_Pago
hu: Csendes Óceán/Pago_Pago

en: Pacific/Samoa
hu: Csendes Óceán/Számoa

en: US/Alaska
hu: Egyesült Államok/Alaszka

en: US/Aleutian
hu: Egyesült Államok/Aleutian

en: US/Arizona
hu: Egyesült Államok/Arizona

en: US/Central
hu: Egyesült Államok/Közép

en: US/East-Indiana
hu: Egyesült Államok/Kelet-Indiana

en: US/Hawaii
hu: Egyesült Államok/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
hu: Egyesült Államok/Indiana-Starke

en: US/Michigan
hu: Egyesült Államok/Michigan

en: US/Mountain
hu: Egyesült Államok/Mountain

en: US/Pacific
hu: Egyesült Államok/Pacifikus

en: US/Samoa
hu: Egyesült Államok/Samoa

en: US/Eastern
hu: Egyesült Államok/Keleti

en: No access to source media used on previous installation.
    Continue with choosing new installation source?
hu: Nem tudok hozzáférni az előző telepítésnél használt forrás médiumhoz.
    Más telepítési forrást választ?

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: System Update
hu: Rendszer frissítése

en: <P>Launch this module to update existing packages.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
hu: <P>Indítsa ezt a modult a csomagok frissítéséhez.
    </P>
    Indítás előtt kérem, helyezze be az <b>1. CD-t</b>.
    </P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Update your complete system, please insert CD 1 before proceeding
hu: A teljes rendszer frissítése. Indítás előtt kérem, helyezze be az első CD-t.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation of yast2 menueentry in ncurses menu                            //
en: <p>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    To install commercial software, launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </p>
hu: <p>Indítsa ezt a modult további csomagok telepítéséhez illetve
    eltávolításához.
    A kereskedelmi szoftverek telepítéséhez is ezt a modult indítsa, majd válassza ki a 'pay'
    készletet.
    </p>

en: <p>Please insert <b>CD 1</b> for CD installation.</p>
hu: <p>Kérem tegye be az <b>1. CD-t</b> a telepítéshez.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation of yast2 menueentry in ncurses menu                            //
en: <p>Launch this module if you want to choose the
    source of installation. It is possible to install packages from CD,
    via the network or from harddisk.</p>
    <p>You can specify the source media and install
    packages with this module.
    </p>
hu: <p>Indítsa ezt a modult ha ki akarja választani a telepítés forrását.
    Ugyanis a csomagokat nem csak CD-ről lehet telepíteni, hanem
     merevlemezről vagy hálózaton keresztül is.</p>
    <p>Ezen modul segítségével meghatározhatja a forrás médiumot és telpítheti
    a kívánt csomagokat.
    </p>

en: <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
hu: <P>Ehhez <i>root</i>-ként kell bejelentkeznie.</P>

en: Package %1 not found.
hu: Nem találom a(z) %1 csomagot.

note: Popup informs the user that he/she wants to install an older versions
en: The version of SuSE distribution on source media
    must NOT be older than the installed one.
hu: A forrás médiumon lévő SuSE Linux NEM lehet régebbi verziójú,
    mint a telepített rendszer.

en: Installed version: %1
hu: Telepített verzió: %1

en: Version on source media: %1
hu: Verzió a forrás médiumon: %1

en: Please insert current CD or specify path of current sources.
hu: Kérem tegye be az érvényes verziójú CD-t vagy adjon egy érvényes útvonalat a telepítéshez.

en: File %1 not found.
hu: Nem találom a(z) %1 fájlt.

en: Error while reading configuration-file.
hu: Hiba történt a beállítási fájl olvasásakor

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Install/Remove software
hu: Csomagok telepítése/eltávolítása

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Install additional software package or remove installed packages.
hu: További szoftver csomagok telepítése és telepített csomagok eltávolítása.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Change source of installation
hu: Telepítési forrás meghatározása

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Choose the source for installation/removal of software packages
    It is possible to install packages from CD, via the network or from harddisk.
hu: Válassza ki a szoftver csomagok telepítéséhez/eltávolításához szükséges forrást.
    Csomagokat nem csak CD-ről lehet telepíteni, hanem
     merevlemezről vagy hálózaton keresztül is.

note: dummy message, which will be used in the future, but have to be traslated into other languages.
en: Dailing....
hu: Tárcsázás...

en: Hang up....
hu: A vonal bontása...

en: Could not dial to internet. Please check your settings.
hu: Nem lehet az internetet szolgáltatóhoz tárcsázni. Kérem ellenőrizze beállításait.

en: Could not dial to internet. Please connect manually.
hu: Nem lehet az internetet szolgáltatóhoz tárcsázni. Kérem próbálja meg a kapcsolatot kézileg létrehozni.

en: Error occured while closing connection to internet.
hu: Hiba keletkezett a vonal bontásánál.

en: Do not show this message again.
hu: Meg ne lássam ezt az üzenetet még egyszer ;-)

note: Skip - button label
en: Skip
hu: Kihagy

en: Continue
hu: Folytatás

en: Install
hu: Telepítés

en: The package "%1" is not a SuSE package.
    Should  I install nevertheless ?
hu: A(z) "%1" csomag nem SuSE csomag.
    Telepítsem mégis?

en: There is no connection to internet. Trying to connect.
hu: Nincs internet kapcsolat. Megróbálom létrehozni.

en: Cannot check the packages cause there has not be found
    any PGP configuration or key. So SuSE cannot guarantee that 
    the packages are created by SuSE
hu: A csomag ellenőrzése nem sikerült, mivel nem találtam PGP beállítást vagy kulcsot. 
    Nincs garancia arra, hogy ez egy, a SuSE által készített csomag.

note: Warning text for aborting the update before a patch is installed
en: If you abort the installation now,
    no patch will be installed.
    An existing connection to ftp server will be closed.
    Your installation will remain untouched.
hu: Ha most megszakítja a telepítést,
    egy frissítőcsomag sem lesz telepítve.
    A YaST bontja a kapcsolatot az ftp szerverrel.
    és jelenlegi telepítése érintetlenül marad.

note: Warning text for aborting if some patches are installed, some not
en: If you abort the installation now,
    the patches are not yet downloaded and installed.
    You will need to do the update again.
hu: A frissítőcsomagok még nincsenek letöltve és telepítve.
    Ha most megszakítja a telepítést
    újból el kell majd kezdenie a frissítést.

note: Warning text for aborting an installation during the install process
en: If you abort the installation now,
    at least one patch is not installed correctly.
    You will need to do the update again.
hu: Ha most megszakítja a telepítést,
    legalább egy frissítőcsomag nem lesz megfelelően telepítve.
    Újra kell majd frissítenie.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort Package Update?
hu: Valóban megszakítja a csomagok frissítését?

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Update
hu: &Frissítés megszakítása

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Update
hu: Nem, &folytatom

en: Patch information
hu: Információ a frissítőcsomagról

en: Installed
hu: Telepítve

en: New Version
hu: Új verzió

en: Package Update information
hu: Információ a csomag(ok) frissítéséről

en: Update is finished.
hu: A frissítés befejeződött.

en: Status of last update:
hu: Az utolsó frissítés állapota:

en: ALL installed security patches:
hu: Telepített biztonsági frissítőcsomagok:

en: ALL installed recommended patches:
hu: Telepített javasolt frissítőcsomagok:

en: &Details
hu: &Részletek

en: Remove source-packages after update.
hu: A forrás-csomagok eltávolítása a frissítés után

note: helptext  update is finished
en: <p>
    Online Update is finished.
    Your installation is up to date now.
    It is recommended to check if there are
    new patches available in regular periods.<br></p>
hu: <p>
    Az online frissítés befejeződött és.
    a rendszere naprakész.
    Javasoljuk, hogy rendszeresen nézze meg, hogy
    vannak-e új frissítőcsomagok.<br></p>

en: <p>
    If any error occurs during download or installation
    of the patches, you can check the <b>Details</b>
    for further information.
    </p>
hu: <p>
    Ha bármilyen hiba fordult volna elő a frissítőcsomagok letöltése vagy 
    telepítése közben, tekintse meg a <b>Részletek</b>et
    további információkért.
    </p>

en: <p>
    Please try to do the update again, if important
    patches could not be installed.
    </p>
hu: <p>
    Ha egy vagy több fontos frissítőcsomag telepítése nem sikerült,
    próbálja meg újból elkezdeni a frissítést.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Online Update Confirmation
hu: Online frissítés megerősítése

note: changing Label to Finish for the last step
en: &Finish
hu: Ké&sz

en: Days since update:
hu: Utolsó frissítés óta eltelt napok:

en: Status of last update:
hu: Az utolsó frissítés állapota:

en: Number of recommended patches:
hu: Javasolt frissítőcsomagok száma:

en: Number of security patches:
hu: Biztonsági frissítőcsomagok száma:

en: Last update information
hu: Információ az utolsó frissítésről

en: Data
hu: Adatok

en: Information about all installed patches
hu: Információ az összes telepített frissítőcsomagról

en: YYYY.MM.DD
hu: ÉÉÉÉ.HH.NN

en: Patch
hu: Frissítőcsomag

en: &Show patch information
hu: Információ a &frissítőcsomagról

note: helptext  "main dialog online_update"
en: <p>
    This dialog shows detailed information about the
    last package update and about all patches
    installed on your system.
    </p>
hu: <p>
    Ez a párbeszédablak részletes információt ad az utolsó
    frissítésről és a rendszerben lévő telepített frissítőcsomagokról.
    </p>

en: <p>
    More detailed information about a special patch can
    be obtained. First select the patch from the list and then
    click on the <b>Show Patch Info</b> button.
    </p>
hu: <p>
    Ha részletesebb információt akar kapni egy-egy frissítőcsomagról,
    válassza ki a frissítőcsomagot a listáról és kattintson az <b>Információ a frissítőcsomagról</b> gombra.
    </p>

note: using SetWizardContents (define in online_update.ycp)
en: Detailed Information
hu: Részletes Információ

en: Current patch
hu: Jelenlegi frissítőcsomag

en: Connected to
hu: Kapcsolat:

en: Status of connection
hu: A kapcsolat állapota

en: Total progress
hu: összesen ennyi van kész

en: Information about the activities
hu: Információ az összes telepített frissítőcsomagról

note: helptext  "main dialog online_update"
en: <p>After connecting to SuSE server,
    YaST2 will download all available patches.
    This could take some time. Several details are shown.</p>
hu: <p>A SuSE szerverhez való kapcsolódás után
    a YaST2 le fogja tölteni az összes elérhető frissítőcsomagot.
    Ez eltarthat egy ideig, de közben láthatja a részleteket.</p>

en: <p>
    The fields above show information about the connection and
    time of data transfer.
    The box below displays data from ftp logfile. If something
    goes wrong, please check this source of information. 
    </p>
hu: <p>
    A felső ablakban a kapcsolatról és az
    adatátvitelhez szükséges időről láthat információt.
    Az alsó ablakban az ftp naplófájl jelenik meg. Ha felmerül
    egy probléma, a naplófájl hasznos információt nyújhat.
    </p>

en: <p>
    If you decide to <b>Abort Update</b>, the download of
    patches will be interrupted. No patch will be installed.
    The ftp connection will be closed. 
    </p>
hu: <p>
    Amennyiben a <b>Frissítés megszakítása</b>mellett dönt, a frissítőcsomagok
    letöltése abbamarad. A YaST2 nem telepíti a frissítőcsomagokat és
    bontja az ftp kapcsolatot.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Connection and Data transfer
hu: Kapcsolódás és adatátvitel

en: closed
hu: zárva

en: active
hu: aktív

en: Can't get patch "%1" from
    server "%2".
    You may try to download remaining patches or
    go on with installing of already got ones.
    In manual mode click on Next to proceed.
hu: A(z) "%1" frissítőcsomag letöltése a(z)
    "%2" szerverről nem sikerült.
    Megpróbálhatja letölteni a hátralévő frissítőcsomagokat vagy
    elkezdheti a letöltött frissítőcsomagok telepítését.
    Nyomja meg a 'Következő' gombot a kézi beállításhoz és a folytatáshoz.

en: &Download
hu: &Letöltés

en: Download of patches will be stopped.
    You may continue with installation of already
    loaded patches or abort update completely.
hu: A frissítőcsomagok letöltése abba fog maradni.
    A YaST2 ekkor elkezdi a már letöltött frissítőcsomagok
    telepítését, hacsak nem szakítja meg a frissítést teljesen.

en: Cannot check the patch %1 cause the PGP key is not installed or is corrupted.
    So SuSE cannot guarantee that the packages has been created by SuSE
hu: A(z) %1 csomag ellenőrzése nem sikerült, mivel nem találtam PGP beállítást vagy kulcsot. 
    Nincs garancia arra, hogy ez egy SuSE által készített csomag.

en: &Don't install
hu: &Nem telepítem

en: The patch %1 will not be installed 
    cause package %2 is corrupted
hu: A YaST nem telepíti a(z) %1 frissítőcsomagot,
    mert a(z) %2 csomag hibás.

en: Error
hu: Hiba

en: &ok
hu: &OK

en: There is no connection to network; please connect manually.
hu: Nincs hálózati kapcsolat; a kapcsolatot kézileg kell létrehoznia.

en: Connect error
hu: Kapcsolódási hiba

en: &cancel
hu: &Mégsem

en: Warning for patch %1
hu: Figyelmeztetés a(z) %1 frissítőcsomagnál

en: &Skip patch
hu: A frissítőcsomag ki&hagyása

en: Information for patch %1
hu: Információ a(z) %1 frissítőcsomaghoz

note: Generic buttons
en: &Ok
hu: &OK

en: The patch %1 needs the version %2 of YaST2.
    You have installed version %3
hu: A(z) %1 frissítőcsomaghoz a YaST2 %2 verziója szükséges.
    Önnek a YaST2 %3 verziója áll rendelkezésére.

en: Don't install
hu: Nem telepítem

en: Connection to ftp server failed.
    Please try to get connection to another SuSE ftp server.
hu: Az ftp szerverhez való kapcsolódás nem sikerült.
    Kérem próbáljon meg egy másik SuSE ftp szerverhez kapcsolódni.

en: Can't get patches from server.
    Please try to get patches from another SuSE ftp server.
hu: Nem lehet letölteni frissítőcsomagokat a szerverről.
    Kérem próbáljon meg egy másik SuSE ftp szerverről letölteni frissítőcsomagokat.

en: There are %1 patches on ftp. Downloading may take a while.
     Do you really want to download the patches now?
hu: A(z) %1 frissítések vannak ftp-n. Letöltésük eltart egy ideig.
    Valóban le akarja tölteni a frissítéseket most?

en: There is no patch which will have to be installed.
hu: Nincs telepítendő frissítőcsomag

en: No patch will be installed.
hu: A YaST2 nem telepít frissítőcsomagot.

en: Mode
hu: Mód

en: &Show description
hu: &Leírás

en: <p>This dialog shows all patches which are
    available for download on SuSE ftp server.<br>
    Mode "recommended" means you should install the patch.
    "security" is a security patch and it is highly recommended to install it.
    </p>
hu: <p>Ebben a párbeszédablakban láthatja az összes SuSE ftp szerveren
    elérhető frissítőcsomagot.<br>
    A "recommended" bejegyzés azt jelenti, hogy ajánlott telepítenie a frissítőcsomagot.
    A "security" bejegyzéssel a rendszer biztonságáért felelős frissítőcsomagok vannak
    kijelölve. Ezeknek a frissítőcsomagoknak a telepítése erősen ajánlott.
    </p>

en: <p>Meaning of the status flags:</p>
    <p>
    <b>X</b>: Patches concerning your installation are preselected.
    They will be downloaded and installed on your system.
    If you don't want a certain patch, double
    click on line to deselect it (or select line and use Crtl A).
    </p>
hu: <p>Az állapotkapcsolók jelentése:</p>
    <p>
    <b>X</b>: Ön által kiválasztott és a telepítéshez kijelölt frissítőcsomag.
    A YaST2 letölti ezeket a frissítőcsomagokat és telepíti. Ha mégsem akar telepíteni
    egy bizonyos frissítőcsomagot, akkor egy duplakattintással leveheti a listáról.
    (vagy válassza ki a megfelelő sort és használja a Ctrl A-t).
    </p>

en: <p>
    <b>G</b>: patch is available but not relevant for your installation
    (concerns packages which are not installed).
    You can download the patch but it will not be installed.
    </p>
    <p>
    <b>_</b>: you have deselected this patch, it will neither
    be downloaded nor installed.
    </p>
hu: <p>
    <b>G</b>: Elérhető, de nem szükséges frissítőcsomag.
    (frissítés egy olyan csomaghoz, ami az Ön rendszerén nincs telepítve).
    Letöltheti a frissítőcsomagot, azonban azt a YaST2 nem telepíti automatikusan.
    </p>
    <p>
    <b>  </b>: Nem kiválasztott frissítőcsomag (A YaST2 se nem tölti le, se nem telepíti)
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: List of available patches
hu: Frissítőcsomagok listája

en: This patch needs the version %1 of YaST2.
    You have installed version %2
hu: A frissítőcsomagnak szüksége van a YaST2 %1 verziójára.
    Önnek a YaST2 %2 áll rendelkezésére.

note: initialize PKGINFO
en: Initializing for ftp update; One moment please...
hu: Az online (ftp) frissítés indítása - kis türelmet kérek...

note: Popup is shown if the yast2 component responsible for the ftp update cannot be initialised. This does not mean, connection failed to ftp server, but any other error occured.
en: Initialisation of ftp server failed.
    
    Please check www.suse.de
    for further information .
hu: Az ftp szerver inicializálása nem sikerült.
    
    Ellenőrizze, hogy nem áll-e útjában egy tűzfal.
    További információért látogasson 
    a www.suselinux.hu honlapra.

en: Last update was executed
     %1 days ago.
hu: Az utolsó frissítés
     %1 nappal ezelőtt történt

en: Choice of update mode
hu: Frissítési mód

en: &Automatic Update
hu: &Automatikus frissítés

en: &Manual Update
hu: Ké&zi frissítés

en: Choice of installation-source
hu: A telepítés forrása

en: Installation-source
hu: Telepítési forrás

en: &Expert
hu: &Szakértő

note: helptext dialog online update start screen
en: <p>
    SuSE online update is the easy way to get all recommended
    patches and security fixes from SuSE ftp server.<br>
    <b>Automatic Update</b> will connect to the server,
    fetch the files and install the patches.</p>
hu: <p>
    A SuSE online frissítés gyerekjátékká teszi a frissítőcsomagok (patches)
    és a biztonsági javítások letöltését a SuSE ftp szerverről.<br>
    Az <b>Automatikus frissítés</b> összeköti az Ön gépét a SuSE ftp szerverrel,
    letölti a szükséges fájlokat és telepíti azokat.</p>

en: <p>
    <b>Manual Update</b> will display all available patches
    and you can choose which patches should be installed.<br>
    Information about the last update will be shown
    if you click on the <b>Details</b> button.
    </p>
hu: <p>
    A <b>Kézi frissítés</b> menüpont megmutatja Önnek az elérhető frissítőcsomagokat,
    és Ön dönthet arról, hogy melyik frissítőcsomag kerüljön telepítésre.<br>
    Információt korábbi frissítésekről a <b>Részletek</b> gomb kiválasztásával kaphat.
    </p>

en: <p>
    If you click on button <b>Expert</b> you can select an local
    installation-source instead of a ftp-server or select another ftp-server.
    </p>
hu: <p>
    A <b>Szakértő</b> menü segítségével kiválaszthat egy helyi
    telepítési forrást, vagy megadhat egy tetszőleges ftp-szervert.
    </p>

en: Welcome to SuSE Package Update
hu: Üdvözlöm a SuSE Csomagfrissítésnél

en: Initialization failed - please try again.
    If failure continues, please choose
    another SuSE ftp server.
hu: A kapcsolatfelvétel a szerverrel nem sikerült- kérem próbálja újra.
    Ha továbbra sem sikerül, válasszon egy
    másik SuSE ftp szervert, és ellenőrizze tűzfala beállítását (ha van ilyen).

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Online Update
hu: Online frissítés

en: Launch this module to get patches (online update).
    A patch updates, improves or corrects your existing installation.
hu: Indítsa ezt a modult SuSE Linux frissítőcsomagok letöltéséhez (online frissítés).
    A frissítőcsomagok a rendszer frissítését, bővítését és javítását végzik.

en: <p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
hu: <p>Ehhez <i>root</i>-ként kell bejelentkeznie.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Get patches, to correct and improve your existing installation
hu: Töltsön le frissítőcsomagokat a meglévő rendszer bővítéséhez és javításához

note: optional warning dialog text
en: Error code %1
hu: Hiba kód: %1

note: description of input field
en: &User
hu: &Felhasználó

note: description of input field
en: &Password
hu: &Jelszó

note: description of input field
en: &Ethernet card
hu: &Ethernet kártya

note: description of Checkbox
en: Configure A&DSL as default for internet connection
hu: A&DSL beállítása alapértelmezett internetkapcsolatként

note: helptext  main dialog ADSL"
en: <p>This module is used only for
    providers using PPPoE. In the <b>U.S.</b> some providers use PPTP,
    then you only need to configure your ethernet card in the "Network/Base"
    module within YaST2. If you are not shure, ask your provider.</p>
hu: <p>Ez a modul csak a PPPoE-t alkalmazó
    szolgáltatókhoz használható. Az  <b>U.S.A.</b>-ban néhány szolgáltató PPTP-t,
    használ, ekkor csak az ethernet kártyáját kell beállítania a "Hálózat- alapbeállítások"
    modullal a YaST2-ben. Ha nem biztos benne, kérdezze meg a szolgáltatóját.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p><b>First</b> you have to configure your ethernet card.</p>
hu: 
    <p><b>Először</b> be kell állítania az ethernet kártyáját.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p><b>Second</b> you have to enter your registration data.
    You have to enter your <i>user name</i> and your <i>password</i>.</p>
hu: 
    <p><b>Aztán</b> meg kell adnia regisztrációs adatait,
    az internetszolgáltatónál használt <i>felhasználónevét</i> és a <i>jelszavát</i>.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: <p>Then you have to enter the device of your ethernet card, e.g. <i>eth0</i>
    or if you have two cards, it could also be <i>eth1</i>.</p>
hu: <p>Ezután meg kell adnia az ethernet kártyájának eszközét pl. <i>eth0</i>;
    két kártya esetén ez <i>eth1</i> is lehet.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p>If you choose <i>Configure ADSL as default</i>, your system uses ADSL for the
    dial into the internet. After you log in, you will see an icon on your KDE panel.
    With that icon, you can easily turn your internet connection on or off.
    If you do not use KDE, a little window appears, with the same functionality</p>
hu: 
    <p>Ha az <i>ADSL beállítása alapértelmezésként</i> pontot választja, rendszere az ADSL-t használja
    az internetre való csatlakozáshoz. A következő bejelentkezéskor egy új ikont fog látni a KDE panelban.
    Ezzel az ikonnal könnyedén ki/be kapcsolhatja internetkapcsolatát.
    Amennyiben nem KDE-t használna, egy kis ablak fog megjelenni hasonló funkcióval.</p>

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Configuration for ADSL
hu: Az ADSL beállítása

en: Error: ADSL is not configured.
    Could not write the configuration file /etc/pppoed.conf.
hu: Hiba: Az ADSL nem lett beállítva.
    Nem lehet írni az /etc/pppoed.conf konfigurációs fájlba.

en: 
    Perhaps this module was not started as root.
    
    To configure ADSL, please start this module again
hu: 
    Talán nem root-ként indította ezt a modult.
    
    Az ADSL beállításához kérem, indítsa újra ezt a modult

en: ADSL is now configured and usable,
    You will get your dial-in icon at the next login,
    where you can turn on/off your internet connection
hu: Az ADSL most be van állítva és használatra kész.
    A tárcsázó ikon a következő bejelentkezésnél jelenik meg,
    ezzel ki/be kapcsolhatja internetkapcsolatát.

en: ADSL is now configured and usable
hu: Az ADSL be van állítva és használatra kész

note: No line is selcted:
en: One input field is missing.
    Please enter username and password.
hu: Üres beviteli mező.
    Kérem adja meg felhasználónevét és jelszavát.

en: Launch this module to configure your ADSL internet
       connection. This module is ONLY for Germany.
hu: Indítsa el ezt a modult az ADSL internet elérés
    beállításához. Ez a modul CSAK Németországra szól.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your ADSL connection with ppp over ethernet
       (ADSL/pppoed is used in germany, but not in the U.S.
hu: Az ADSL kapcsolat beállítása Ethernetre "ültetett" ppp-vel történik.
    (Az ADSL/pppoed nem használható Amerikában)

note: description of input field
en: &Line ID
hu: &Vonal azonosító

note: description of input field
en: &T-Online ID
hu: &T-Online azonosító

note: description of input field
en: &Usercode
hu: &Felhasználókód

note: description of Checkbox
en: Configure T-&DSL as default for internet connection
hu: A T-&DSL beállítása alapértelmezett internet elérésként

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: <p>This module is ONLY used for the <b>GERMAN T-Online T-DSL</b> service.
    For example, in the U.S. your DSL connection is NOT configured in this dialogue, you only need to
    configure your ethernet card in the "Network/Base" module within YaST2.
    </p>
hu: <p>Ez a modul CSAK a <b>németországi T-DSL</b>-hez (a T-Online ADSL szolgáltatása) használható.
    Magyarországi ADSL kapcsolatot beállításához indítsa el az ASDL modult vagy állítsa be
    hálózati kártyjáját az ASDL eléréséhez. További információért forduljon internet szolgáltatójához.
    </p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>First you have to configure your ethernet card.</p>
hu: 
    <p>Először be kell állítania ethernet kártyáját.</p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>Second you have to enter your registration data.
    You have to enter your <i>Line ID</i> (Anschlusskennung) e.g. 00056780362,
    the <i>T-Online ID</i> e.g. 870008594732, the <i>usercode</i> (Mitbenutzernummer),
    typically 0001, and your <i>password</i>.</p>
hu: 
    <p>Másodszor meg kell adnia regisztrációs adatait.
    Meg kell adnia a <i>Vonalazonosítót (Line ID)</i> pl. 00056780362,
    a <i>T-Online azonosítót</i> pl. 870008594732, a <i>felhasználói kódját</i>
    (tipikusan 0001), és a <i>jelszavát</i>.</p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>If you choose <i>Configure T-DSL as default</i>, your system uses T-DSL 
    for 
    dialing into the internet. After you log in, you will see an icon on your KDE 
    panel.
    With that icon, you can easily turn your internet connection on or off.
    Even if you do not use KDE, a little window will appear on your desktop
     with the same functionality</p>
hu: 
    <p>Ha a <i>T-DSL konfigurálása alapértelmezésként</i> pontot választja, a rendszere T-DSL-t használ
    az internet eléréséhez.
    A következő bejelentkezéskor egy új ikont fog látni a KDE panelban.
    Ezzel az ikonnal könnyedén ki/be kapcsolhatja internetkapcsolatát.
    Amennyiben nem KDE-t használna, egy kis ablak fog megjelenni hasonló funkcióval.</p>

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Configuration for GERMAN T-DSL / ADSL
hu: A T-DSL beállítása

en: Error: TDSL is not configured.
    Could not write the configuration file /etc/pppoed.conf.
hu: Hiba: A T-DSL nem lett beállítva.
    Nem lehet írni az /etc/pppoed.conf konfigurációs fájlba.

en: 
    Perhaps this module was not started as root.
    
    To configure TDSL, please start this module again
hu: 
    Talán ezt a modult nem root-ként indította el.
    
    A T-DSL beállításához kérem, indítsa újra ezt a modult.

en: T-DSL is now configured and usable,
    You will get your dial in icon at the next login,
    where you can turn on/off your internet connection
hu: T-DSL be van állítva és használható.
    A tárcsázó ikon a következő bejelentkezésnél jelenik meg,
    ezzel ki/be kapcsolhatja internetkapcsolatát.

en: T-DSL is now configured and usable
hu: T-DSL most be van állítva és használható

note: No line is selcted:
en: One input field is missing.
    Please enter Line ID, T-Online ID, usercode and password.
hu: Üres beviteli mező.
    Kérem adja meg a Line ID-t, a T-Online azonosítóját, felhasználói kódját és a jelszavát.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: German T-DSL
hu: T-DSL beállítása

note: explanation of yast2 menueentry
en: Launch this module to configure your T-DSL (TDSL) internet
       connection. This module is ONLY for Germany.
hu: Indítsa ezt a modult a T-DSL (TDSL) internet elérés
    beállításához. Ez a modul CSAK Németországra vonatkozik.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your T-DSL modem
hu: A T-DSL modem beállítása

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Configure boot mode
hu: Rendszerindítási mód beállítása

en: <p>Launch this module to configure the boot-loader.
    </p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
hu: <p>Indítsa ezt a modult a rendszerindítás beállításához.
    </p>Ehhez <i>root</i> -ként kell bejentkeznie.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Change your lilo configuration
hu: Változtassa meg a lilo beállítását

en: Enable/disable inetd:
hu: inetd be/kikapcsolása:

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: O&ff, don't start inetd
hu: Ne induljon az inetd

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with d&efault configuration
hu: inetd indítás &alap beállítással

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with c&ustom configuraton ...
hu: inetd indítás &egyéni beállítással...

note: helptext inetd configuration
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
hu: <p>Az inetd elindítása lehetővé teszi "mások" csatlakozását
    a gépére telepített hálózati szolgáltatásokhoz
    (pl. telnet, finger, ftp). Az inetd a nyomtatáshoz is
    kell, valamint a man-lapok formattálásához is
    amik a SuSE help csomagban vannak.
    Kívánja, hogy elinduljon az inetd induláskor (boot time)?
    </p>

note: helptext inetd configuration
en: 	
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
hu: 	
    <p>
    Ha el akarja indítani az inetd-t, választhatja a
    SuSE alap beállítását. Ha egyéni beállítást
    választ, módosíthatja a következőkben
    az alap beállítást igényei szerint.
    </p>

note: Main dialog: Header
en: Network services
hu: Hálózati szolgáltatások

note: helptext for popup create inetd-service
en: 
    <p>To create a valid entry i.e. service for the inetd you
    have to enter</p> 
    <ul>
    <li>service name            
    <li>socket type		    
    <li>protocol		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    <p>To specify an Sun-RPC based service, the entry would contain these
    fields:</p>
    <ul>
    <li>service name/version    
    <li>socket type		    
    <li>rpc/protocol	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    
    <p>Here a short description, for details see <b>info inetd.conf</b>
    </p>
    
    <p>The <b>service-name</b> entry is the name of a valid service
    </p>
    
    <p>The <b>socket-type</b> should be one of stream, dgram, raw, rdm,
    or seqpacket, depending on whether the socket is a stream, datagram,
    raw, reliably delivered message, or sequenced packet socket.
    
    </p>
    <p>The <b>protocol</b> must be a valid protocol as given in /etc/protocols. 
    Examples might be <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> or <i>rpc/udp</i>.
    </p>
    
    <p>The <b>wait/nowait</b> entry is applicable to datagram sockets only.
    The optional <i>max</i> suffix specifies the maximum number of
    server instances that may be spawned from inetd within an interval of 60
    seconds. 
    </p>
    
    <p>The <b>user</b> entry should contain the user name of the user as whom the 
    server should run.
    </p>
    
    <p>The <b>server-program</b> entry should contain the pathname of the program which
    is to be executed by inetd when a request is found on its socket. 
    
    </p>
    <p>---</p>
hu: 
    <p>Egy érvényes bejegyzéshez pl. inetd szolgáltatáshoz Önnek
    meg kell adnia</p>
    <ul>
    <li>a szolgáltatás nevét           
    <li>a socket típusát		    
    <li>a protokoll-t		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>a felhasználót[.csoport]	    
    <li>a szerver programot	    
    <li>a szerver program argumentumait
    </ul>
    <p>Egy Sun-RPC alapú szolgáltatás meghatározásához, a bejegyzésnek az alábi mezőket kell
    tartalmaznia:</p>
    <ul>
    <li>szolgáltatás neve/verzió száma    
    <li>socket típus		    
    <li>rpc/protokoll	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>felhasználó[.csoport]	    
    <li>szerver program	    
    <li>szerver program argumentumai
    </ul>
    
    <p>Itt egy rövid leírás, részletekért forduljon az <b>info inetd.conf</b>-hoz
    </p>
    
    <p>A <b>szolgáltatás-neve</b> bejegyzés, egy érvényes szolgáltatás neve
    </p>
    
    <p>A <b>socket-típus</b> lehet stream, dgram, raw, rdm,
    vagy seqpacket, attól függően, hogy a socket stream, datagram,
    raw, megbízhatóan kézbesített üzenet, vagy sequenced packet socket.
    
    </p>
    <p>A <b>protokoll</b>-nak egy érvényes, a /etc/protocols-ban lévő protokollnak kell lennie.
    Például : <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> or <i>rpc/udp</i>.
    </p>
    
    <p>A <b>wait/nowait</b> bejegyzésnek csak a datagram socket-eknél van értelme.
    Az opcionális <i>max</i> korlátozza a kiszolgálási processzek maximális számát
    amiket az inetd elindíthat 60 másodpercen
    belül. 
    </p>
    
    <p>A <b>felhasználó</b> bejegyzés egy felhasználó nevét kell tartalmaznia, akinek a nevében a
    kiszolgáló procesznek futnia kell.
    </p>
    
    <p>A <b>kiszolgáló-program</b> bejegyzés egy útvonalat kell tartalmazzon a programhoz, amit
    végrehajt az inetd, amikor egy kapcsolódási kérelem érkezik a socket-en.
    
    </p>
    <p>---</p>

note: popup create edit service: Framedescription here values for the inetd service can be set
en: Edit service
hu: Szolgáltatás szerkesztése

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Service
hu: &Szolgáltatás

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Type
hu: &Típus

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Protocol
hu: &Protokoll

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Flags
hu: &Jelzők

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: S&erver / Args
hu: &Kiszolgáló / Argm

note: popup create
en: &Comment
hu: &Megjegyzés

note: `VWeight( 0,`Frame( _("Previous block comment in inetd.conf"), `Label( previous_comment )))
en: Previous block comment in inetd.conf
hu: Korábbi blokk megjegyzés az inetd.conf-ban

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Service
hu: Szolgáltatás

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: Type
hu: Típus

note: Column header: minimum = 4 characters /  fill with space if needed
en: Flags
hu: Jelzők

note: Column header
en: User
hu: Felhasználó

en: Server / Args
hu: Kiszolgáló / Argm

note: main dialog: Button Edit service
en: &Activate/Inactivate
hu: &Aktivizál/Inaktivizál

note: helptext  "main dialog edit inetd.conf"
en: <p>In the listbox you see all services preconfigured by SuSE</p>
hu: <p>A listamezőben láthatja a SuSE által előre beállított összes szolgáltatást</p>

en: <p>All services marked with "#" are <i>inactive</i> (locked).
    All services marked with "Active!" are <i>active</i> (unlocked).</p>
hu: <p>Minden "#" -al jelölt szolgáltatás <i>deaktiválva</i> (lezárva).
    Minden "Aktív!" -nak jelölt szolgáltatás <i>aktív</i> (nincs lezárva).</p>

en: <p>Inactive means, that these services are preconfigured in the configuration
    file of inetd (/etc/inetd.conf), but they are locked.</p>
hu: <p>Deaktiválva annyit jelent, hogy ezek a szolgáltások előre be vannak állítva az inetd beállítási
    (/etc/inetd.conf) állományban, de le vannak zárva.</p>

en: <p>With a click to this entry, and a second click
    on the button activate/inactivate you can unlock an inactive entry, or
    lock an active entry.</p>
hu: <p>Egy kattintás erre a bejegyzésre, és egy második kattintás
    az aktivizál/inaktivizál gombra feloldhat egy deaktív bejegyzést, vagy
    lezárhat egy aktív bejegyzést.</p>

en: <p>With a click to an entry, and a second click
    on the button edit you can change parameters of this service
    </p>
hu: <p>Egy kattintás a bejegyzésre, és egy második kattintás a
    szerkeszt gombra, megváltoztathatja a szolgáltatás paramétereit
    </p>

note: using SetContents (define in lan_inetd.ycp)
en: Enable/disable network services
hu: Hálózati szolgáltatások be/kikapcsolása

note: ///////////////////////////////////////// - create line and comment - insert line in Database - compute comment
en: Create a new service entry
hu: Egy új szolgáltatás bejegyzés létrehozása

note: No line is selcted:
en: To delete a service, you have to select one in main dialog
hu: Egy szolgáltatás kitörléséhez, a fő ablakban ki kell azt választania

note: No line is selcted:
en: To activate/inactivate a service, you have to select one in main dialog
hu: Egy szolgáltatás aktivizálásához/deaktivizálásához, a fő ablakban ki kell azt választania

note: edit line and comment
en: Edit a service entry
hu: Egy szolgáltatás bejegyzés szerkesztése

note: No line is selcted:
en: To edit a service, you have to select one in main dialog
hu: Egy szolgáltatás szerkesztéséhez, a fő ablakban ki kell azt választania

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Start/stop services (inetd)
hu: (inetd) szolgáltatás elindítása/leállítása

en: Launch this module to configure your network services.
hu: Indítsa el ezt a modult, a hálózati szolgáltatások beállításához

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your network services which are started via inetd
hu: Az inetd-n keresztül induló hálózati szolgáltatások beállítása

note: mesage label
en: Initializing ...
hu: A modul indítása ...

note: help text 1/2
en: <p>The network card was
     found. If you want to configure this network card press <b>Next</b>
     use <b>Back</b> button to go back.</p>
hu: <p>Találtam egy hálózati kártyát
     Ha be akarja állítani ezt a kártyát, nyomja meg a <b>Következő</b> gombot,
     vagy használja a <b>Vissza</b> gombot, hogy visszalépjen.</p>

note: help text 2/2
en: <p>Press <b>Skip</b> button to skip the configuration of this card.</p>
hu: <p>Nyomja meg a <b>Kihagy</b> gombot, ha ki akarja hagyni ennek a kártyának a beállítását.</p>

note: To translators: label message 1/2 The network card XY will be configured
en: The network card
hu: A(z)

note: To translators: label message 2/2 The network card XY will be configured
en: 
    will be configured for network access as.
hu: 
    hálózati kártya lesz a hálózat elérésére beállítva.

note: dialog title
en: Network card configuration
hu: Hálózati kártya beállítása

note: popup message with confirmation buttons
en: Should the network configuration be saved?
hu: Elmentsem a hálózat beállításait?

note: label
en: Network Controller
hu: Hálózati vezérlő

note: button label
en: &Card
hu: &Kártya

note: label
en: Use the unrecognized card if present
hu: Használja az automatikusan fel nem ismert kátyát, ha létezik ilyen

note: "Add provider" - label, "Add provider ..." - button label
en: Add provider
hu: Szolgáltató hozzáadása

en: Add provider ...
hu: Szolgáltató hozzáadása ...

note: label
en: Unknown modem
hu: Ismeretlen modem

note: label
en: Use the unrecognized modem if present
hu: Használja az automatikusan fel nem ismert modemet, ha létezik ilyen

note: dialog title
en: Network device setup
hu: Hálózati eszköz beállítása

note: abort confirmation popup
en: Really abort?
hu: Valóban megszakítja a beállítást?

en: IO address
hu: I/O cím

en: MemBase
hu: alap memóriacím (membase)

note: help text 1/4
en: <p>Please select ISDN card from the list.</p>
hu: <p>Kérem válasszon ISDN kártyát a listáról.</p>

note: help text 2/4
en: <p>You can pass some extra option values to the kernel module.</p>
hu: <p>Átadhat néhány külön paramétert az ISDN rendszermag moduljának.</p>

note: help text 3/4
en: <p>IO address, IRQ and MemBase are card hardware attributes which usually should be 
    correctly detected for newer card models, if you have an older card model please have a look into your technical manual 
    or contact your salesman.</p>
hu: <p>Az I/O cím, az IRQ és az alap memóriacím a kártya hardverjellemzői, melyeket az újabb kártya típusoknál 
    az automatikus érzékelés helyesen ismer fel. Ha régebbi kártyatípusa van, kérem nézze meg a fenti adatokat a kézikönyvben
     vagy vegye fel a kapcsolatot a kártya kereskedőjével.</p>

note: help text 4/4
en: <b>ISDN protocol: </b>In most cases the protocol is Euro-ISDN especially 
        use this if your ISDN-card is connected directly to the NTBA. 
        1TR6 is only rarely used (e.g. some ISDN-stations 
        use it for the internal ISDN connections and if your 
        ISDN-card is connected to such a ISDN-station you 
        have to use 1TR6.
hu: <b>ISDN protokoll: </b>A legtöbb esetben a protokoll Euro-ISDN.
       Használja ezt, ha ISDN-kártyája közvetlenül csatlakozik a termináladapterhez
       (NTBF - Network Terminal Base Adapter).
       Az 1TR6 ritkán használt protokoll (pl. néhány ISDN központ használja ezt 
       belső ISDN kapcsolatra), ha az ISDN kártyája egy ilyen 
       központhoz csatlakozik, akkor 1TR6-ot kell használnia.

en: Selection of ISDN protocol
hu: ISDN protokoll kiválasztása

en: Leased line
hu: Bérelt vonal

en: Options for '%1' card
hu: Opciók a(z) '%1' kártyához

en: Select your ISDN card
hu: Válassza ki ISDN kártyáját

en: ISDN module options (only needed in special cases!!)
hu: ISDN modul paraméterek (csak speciális esetben szükséges!)

en: ISDN low level configuration
hu: ISDN alacsony szintű beállítása

note: help text 1/7
en: <p>My phone number -  As your own telephone number (MSN) you 
             put in your telephone number (without area code!), if your ISDN-card is connected 
             directly to the NTBA. If it is connected to an ISDN-station, 
             put in the MSN which is stored in the ISDN-station (e.g. your phone extension or 
             the last digit or digits of your phone extension) or - if this fails - try 
             to use just 0 (which normally causes that the  default MSN is actually used).</p>
hu: <p><b>Saját telefonszámom</b> -  Amennyiben az Euro -ISDN protokollt használja, és
            ISDN kártyája közvetlen a termináladapterhez (NTBA) kapcsolódik, adja meg saját telefonszámát
            (körzetszám nélkül!). Ha kártyája egy ISDN központhoz kapcsolódik, írja be azt a számot, 
            mellyel a központon belül érvényes (pl. mellékét vagy telefonszáma utolsó
            számjegyjeit). Ha így nem működik, próbálja meg egy nullával (ami rendszerint az alapértelmezett
            telefonszám használatát erdményezi).</p>

note: help text 2/7
en: <p><b>Dial mode - Off</b> means no connections at all are possible.</p>
hu: <p><b>Tárcsázási mód - Kikapcsolva</b> azt jelenti, hogy egyáltalán nem lehetséges kapcsolatot felépíteni.</p>

note: help text 3/7
en: <p><b>Manual</b> - only outgoing connections made manually are possible. 
             Incoming connections can be made. Incoming callback connections are not possible 
             If you select <b>Manually</b> in the dial mode, you can build or 
             close a connection using the tool <b>kimon</b> or <b>kinternet</b> 
             or (as user root) with the commands: 
             <br>isdnctrl dial ippp0  <br>isdnctrl hangup ippp0</p>
hu: <p><b>Kézi</b> - csak kimenő kapcsolatokat lehet kézzel létrehozni.
              Bejövő kapcsolatok létesíthetők. Bejövő visszahívási kapcsolatok nem létesíthetők.
              Ha a <b>Kézi</b> gombot választja a tárcsázási módban, felépíthet és
              visszaállíthat (reset) egy kapcsolatot a <b>kimon</b> vagy a <b>kinternet</b> segédeszköz használatával,
              illetve (root felhasználóként) a következő parancs kiadásával:
              <br>isdnctrl dial ippp0 és <br>isdnctrl hangup ippp0</p>

note: help text 4/7
en: <p><b>Automatic</b> - when necessary, a connection will be made 
    automatically; this is also the only mode where incoming callback calls will succeed 
    (i.e. connections that you call back).  It will also hangup after the specified hup-timeout</p>
hu: <p><b>Automatikus</b> - amikor szükséges, automatikus kapcsolat jön
     létre. Ez az egyetlen mód, melyben a bejövő visszahívási kérelem (callback call) 
     működni fog (kapcsolati kérelem, amit Ön hív vissza). Ez a mód szintén bontja majd a vonalat a meghatározott idő lejárta után</p>

note: help text 5/7
en: <p>Automatic hang-up -you can set that 
      the line will be hang up automatically after 'IDLE timeout'. The checkbox Chargehup tells that the line stays connected 
      after 'IDLE timeout', and it will be hung up immediately before the next counting pulse 
      (this only works, if your isdn-provider transmits the charge-info during and after the connection)</p>
hu: <p>Kapcsolat automatikus bontása -ezzel beállíthatja, hogy a vonal 
      egy megadott tétlenségi idő túllépése után ('IDLE timeout') automatikusan bontódjon. Amennyiben azt szeretné,
      hogy a rendszer ne a tétlenségi idő lejárta után rögtön, hanem csak az ezt követő fizetendő egység lejártakor bontsa a vonalat, 
      jelölje ki az Egység alapján mezőt (ez azonban csak akkor működik, ha ISDN-szolgáltatója a kapcsolat alatt
       és utána közvetíti az ehhez szükséges információt).</p>

note: help text 5/7
en: <p>If you want to start-up the connection during the 
    system boot, please press the appropriate button. If not, you have to use (as user root) the following commands: 
     <br> rci4l_hardware start 
     <br> rci4l start 
     <br> rcroute start 
     <br>  to start ISDN.</p>
hu: Ha fel akarja építeni az ISDN kapcsolatot a rendszer indításakor,
     nyomja meg a megfelelő gombot. Ha nem, akkor (root-ként) igény esetén az ISDN indításához az
     alábbi parancsokat kell használnia:
     <br> rci4l_hardware start
     <br> rci4l start
     <br> rcroute start
    </p>

note: help text 5/7
en: <p>Selecting <b>activate firewall</b> will block all incoming
    connections; choosing this option will make dialup connections to
    the internet save for attacks from the outside.</p>
hu: <p>A <b>tűzfal aktiválás</b> meg fog gátolni minden bejövő
    kapcsolatot; ha ezt választja, a betárcsázos kapsolata
    az internethez biztonságos lesz a kivűlről jövő támadások ellen.</p>

en: My phone number
hu: Saját telefonszámom

note: Dial mode selection
en: Dial mode
hu: Tárcsázási mód

note: Automatic dial mode
en: Automatic
hu: Automatikus

note: Manual dial mode
en: Manual
hu: Kézi

note: Dial mode off
en: Off
hu: Kikapcsolva

en: Automatic hang-up
hu: Automatikus vonalbontás

en: IDLE timeout
hu: Tétlenségi idő (Idle timeout)

en: ChargeHUP
hu: Fizetendő egységek alapján

en: Start ISDN during system boot
hu: ISDN indítása rendszerindításkor

en: IP settings
hu: IP beállítások

en: Callback settings
hu: Visszahívási beállítások

en: ISDN connection parameters
hu: ISDN kapcsolat paraméterei

en: You have to fill in Local and Remote IP addresses correctly
hu: Ki kell töltenie a saját és távoli IP címeket helyesen

note: help text 1/3
en: <p>Please fill-in the IP addresses. If you have syncppp connection, 
    normally do you have to keep the pre-selected values 192.168.x.99 and 192.168.x.1. 
    In rawip case you must obtain these numbers from your provider. 
    If you have a local ethernet please check, that the IP-adresses 
    are not in the same subnet like your local ethernet. </p>
hu: <p>Kérem töltse ki az IP címeket. Ha syncppp kapcsolata van, 
     rendszerint meg kell tartania az előre választott értékeket 192.168.x.99 és 192.168.x.1.
     Rawip esetében ezeket a címeket szolgáltatójától kell beszereznie. 
     Ha van egy helyi ethernet hálózata, kérem ellenőrizze, hogy az IP-címek 
     ne legyenek azonos alhálózaton helyi hálózatával.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Check the button for <b>dynamic IP address</b> if you plan to use 
    diald (demand dialing daemon), where the outgoing address is unknown at the moment the link is going up.</p>
hu: <p>A <b>dinamikus IP cím</b> gombot kell választania, ha tervezi a diald 
     (tárcsázó démon) használatát, mivel a saját cím ismeretlen a kapcsolat felépülése közben.</p>

en: IP address settings
hu: Az IP cím beállítása

en: Local IP address of your machine
hu: Gépének helyi IP címe

note: IP address of Peer for Point-to-Point connection
en: Remote IP address
hu: Távoli IP cím

en: Dynamic IP address
hu: Dinamikus IP cím

note: help text 3/3
en: <p>Check the button for <b>dynamic DNS assignment</b> 
    if you want to change your domain name servers after the connection is up. (This replace your static DNS 
    configuraton with obtain DNS servers IP addreses) Today almost all providers 
    use <b>Dynamic DNS assignment</b></p>
hu: <p>Nyomja meg a <b>dinamikus DNS hozzárendelés</b> gombot, 
    ha automatikus DNS (doménnév szerver) kiválasztást szeretne a kapcsolat létrejötte után. (Ez lecseréli az Ön esetleg 
    meglévő statikus DNS beállítását az automatikusan kiválasztott DNS szerverek IP címeivel). Manapság szinte minden szolgáltató 
     <b>Dinamikus DNS hozárendelést</b> használ</p>

en: Dynamic DNS assignment
hu: Dinamikus DNS hozzárendelés

en: ISDN IP address settings
hu: ISDN IP cím beállítások

note: help text 1/3
en: <p>If callback mode is off,  calls  are handled normally without special processing.</p>
hu: <p>Ha a visszahívási mód ki van kapcsolva, a hivások speciális feldolgozás nélkül lesznek kezelve.</p>

note: help text 2/3
en: <p>If callback mode  is  server,  then  after  getting  an incoming call, a callback is triggered.</p>
hu: <p>Ha a visszahívási mód  szerver,  akkor a bejövő hívás mint egy kérelem, visszahívást kezdeményez.</p>

note: help text 3/3
en: If callback mode is client, then the local system does the initial call  and  then  waits  for  callback of the remote machine.
hu: Ha a visszahívási mód  kliens, akkor a helyi rendszer kezdeményezi a hívást és a távoli gépről várja a visszahívást.

en: Callback functions
hu: Visszahívási műveletek

note: ISDN callback mode selection - Callback Off
en: Callback Off
hu: Visszahívás kikapcsolva

note: ISDN callback mode selection - Callback Server
en: Callback Server
hu: Visszahívó szolgáltató

note: ISDN callback mode selection - Callback Client
en: Callback Client
hu: Visszahívó kliens

en: ISDN callback settings
hu: ISDN visszahívási beállítások

en: Can't delete all ISDN card configuration while you have configure some connections.
hu: Nem lehet kitörölni az összes ISDN kártya beállítást, amíg van néhány beállított kapcsolata.

note: help text for ip address setup dialog part 1 of 9
en: <p>This dialog allows you to configure your IP address.</p>
hu: <p>Ez a párbeszédablak lehetővé teszi, hogy Ön beállítsa az IP címét.</p>

note: help text for ip address setup dialog part 2 of 9
en: <p>You can select dynamic address assignment, 
    if you have a <b>DHCP server</b> running on your local network.
hu: <p>Választhat dinamikus címhozzárendelést, 
    ha a helyi hálózatán fut <b>DHCP szerver</b>.

note: part 3 of 9, keep the leading space
en:  You also should select this if you do not have a static IP address 
    assigned to you by your cable or DSL provider.
hu:  Akkor is ezt kell választania, ha nem kapott statikus IP címet 
     a kábel- vagy ADSL-alapú internetszolgáltatójától.

note: part 4 of 9, keep the leading space
en:  Network addresses will then be obtained <b>automatically</b> from the server.
hu:  Hálózati IP címet <b>automatikusan</b> fog kapni a szervertől.

note: part 5 of 9
en: Configuration will be finished by clicking the <b>Next</b> button.</p>
hu: A beállítás fejeződik a <b>Következő</b> gombra való kattintással.</p>

note: part 6 of 9
en: <p>Otherwise, you must assign the network addresses <b>manually</b>.
hu: <p>Különben <b>kézzel</b> kell kijelölnie hálózati címeket.

note: part 7 of 9, keep the leading space
en:  Enter the IP address (e.g. 192.168.100.99) for your computer, 
    the network mask (usually 255.255.255.0) and, optionally, the default gateway IP address.
hu:  Adja meg gépe IP címét (pl. 192.168.100.99), 
     a hálózati maszkot (rendszerint 255.255.255.0) és az alapértelmezett átjáró IP címét (ez utóbbi nem kötelező).

note: part 8 of 9, keep the leading space
en:  The name server setup dialog follows.</p>
hu:  A név szerver beállítási párbeszédablak következik.</p>

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> 
    for more information about the network configuration.</p>
hu: <p>Kérem vegye fel a kapcsolatot a <b>rendszergazdával</b> 
     a hálózat beállításával kapcsolatos további információkért.</p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Network device
hu: Hálózati eszköz

note: frame label
en: Dynamic address
hu: Dinamikus cím

note: radio button label
en: Automatic address setup (via DHCP)
hu: Automatikus cím beállítás (DHCP-n keresztül)

note: frame label
en: Choose the setup method
hu: Válasszon beállítási módot

note: radio button label
en: Static address setup
hu: Állandó cím beállítása

note: text entry label for ip address
en: IP Address
hu: IP cím

note: text entry label for network mask
en: Subnet mask
hu: Alhálózati maszk

en: Detailed settings
hu: Részletezett beállítások

en: &Hostname and nameserver
hu: &Gépnév és névszerver

en: &Routing
hu: &Útválasztás

note: main dialog label
en: Network address setup
hu: Hálózati cím beállítása

note: warning dialog message
en: You need to install the dhclient or dhcpcd package for dynamic IP address setup. It's located in the series 'n'
hu: Telepítenie kell a dhclient vagy a dhcpcd csomagot a dinamikus IP cím beállításhoz. Ezek az 'n' készletben találhatók.

note: warning dialog message
en: The default gateway is incorrect
hu: Az alapértelmezett átjáró helytelen.

note: warning dialog message
en: The subnet mask is incorrect
hu: Az alhálózati maszk helytelen.

note: warning dialog message
en: The IP address is incorrect
hu: Az IP cím helytelen.

note: ip address overlaps network or broadcast address bug #4644, message fix, orig: err_msg = UI(_("IP Address is out of range."))
en: Invalid netmask.
hu: Érvénytelen hálózati maszk.

note: error message
en: The subnet mask is incorrect.
hu: Az alhálózati maszk helytelen.

note: error message
en: The IP address is incorrect.
hu: Az IP cím helytelen.

note: warning popup
en: Deleting hardware will also erase you interface configuration, proceed?
hu: A hardver törlése az interfész beállítását is törli. Folytatja?

en: Unknown provider
hu: Ismeretlen szolgáltató

note: number table entry - card is running
en: Active
hu: Aktív

note: ipaddr table entry - card is/is not PCMCIA
en:     Yes
hu:    Igen

en:      No
hu:     Nem

note: ipaddr table entry - card is/is not PCMCIA
en:      Yes
hu:     Igen

note: not_configured = create_table (not_configured, ["sub_vendor"]); help text 1/4
en: <p>Please select what kind of card you want to configure.</p>
hu: <p>Kérem válasszon, hogy milyen kártyát akar beállítani.</p>

note: help text 2/4
en: <p>If the list contains <b>autodetected</b> (and not yet configured) cards, select one and go ahead.
hu: <p>Ha a lista tartalmaz <b>automatikusan érzékelt</b> (és még be nem állított) kártyákat, válasszon egyet és folytassa.

note: help text 3/4
en: Choose <b>compiled in the kernel</b> if you know that your network card has support included in your Linux kernel.
hu: Válassza a <b>rendszermag által támogatott</b> gombot, ha biztos benne, hogy az hálózati kártyájának támogatása benne van az Ön által használt rendszermagban.

note: help text 4/4
en: Otherwise use <b>manual selection</b>.</p>
hu: Egyébként használja a <b>kézi kiválasztás</b>t.</p>

note: frame label
en: Configure
hu: Beállítás

note: selection box label
en: List of autodetected
hu: Az automatikusan érzékelt eszközök listája

note: dialog title
en: Network configuration
hu: Hálózat beállítása

note: help text 1/4
en: <p>The base configuration of your network devices is set here. Use <b>Edit</b> button to 
    edit the network device address, <b>Delete</b> button to remove the entry.</p>
hu: <p>A hálózati eszközök alapbeállítása itt történik. Használja a <b>Szerkeszt</b> gombot, hogy
    átírja a hálózati eszközök címeit és a <b>Töröl</b> gombot, hogy eltávolítson egy bejegyzést.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Use <b>Add</b> button to configure your hardware and 
    set-up device address.</p>
hu: <p>Használja a <b>Hozzáad</b> gombot, hogy beállítsa hardverét és
    annak eszközcímét.</p>

note: help text 3/4
en: <p>With the <b>Hardware</b> button you get a list of hardware 
    that you can change</p>
hu: <p>A <b>Hardver</b> gomb egy listát készít azokról a hardverekről, 
     melyeket megváltoztathat</p>

note: help text 4/4
en: <p>If you configure modem or ISDN for connect you can use 
       <b>kinternet</b>.
hu: <p>Ha beállít modemet vagy ISDN-t, kapcsolódásra használhatja 
     a <b>kinternet</b> programot.

en: &Interface
hu: &Interfész

en: &Hardware
hu: Har&dver

en: No.
hu: Nem.

en: Device name
hu: Eszköznév

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: This entry can not be edited!
hu: Ezt a bejegyzést nem lehet szerkeszteni!

en: Network complex configuration
hu: A hálózat összetett beállítása

en: Network base configuration
hu: A hálózat alapbeállítása

en: Network modem configuration
hu: Hálózati modem beállítása

en: Network isdn configuration
hu: Hálózati ISDN beállítása

note: help text 1/3
en: <p>Please select the appropriate <b>provider</b>.</p>
hu: <p>Kérem válassza ki a megfelelő <b>szolgáltatót</b>.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Choose the country or region where you are located and than choose one of the listed providers.</p>
hu: <p>Válassza ki az országot vagy területet, ahol tartózkodik és válasszon egy szolgáltatót a listáról.</p>

note: help text 3/3
en: <p>Use the <b>New</b> button to add provider that cannot be found in the list.</p>
hu: <p>Használja a <b>Következő</b> gombot egy olyan szolgáltató hozzáadására, amely nem található meg a listában.</p>

en: Country
hu: Ország

en: Provider
hu: Szolgáltató

note: "Empty" ISP
en: New
hu: Új

en: ISP selection
hu: Internetszolgáltató (ISP) választék

en: Homepage: %1
hu: Honlap: %1

en: Hotline: %1
hu: Forródrót: %1

en: You have to choose one provider!
hu: Választania kell egy szolgáltatót!

en: %1<p>Homepage: %2</p>
hu: A(z) %1<p>Honlapja (Homepage): %2</p>

en: %1<p>Hotline: %2</p>
hu: A(z) %1<p>forródrótja: %2</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please connect to the homepage <b>%2</b> or call the hotline <b>%3</b>.</p>
hu: <p>A(z) <b>%1</b> szolgáltatónál való regisztrációhoz és a legkedvezőbb tárcsázási szám megtalálásához kérem látogassa meg a(z) <b>%2</b> honlapját vagy hívja fel a forródrótot a <b>%3</b> számon.</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please connect to the homepage <b>%2</b>.</p>
hu: <p>A(z) <b>%1</b> szolgáltatónál való regisztrációhoz és a legkedvezőbb tárcsázási szám megtalálásához kérem látogassa meg a(z) <b>%2</b> honlapját.

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please call the hotline <b>%2</b>.</p>
hu: <p>A(z) <b>%1</b> szolgáltatónál való regisztrációhoz és a legkedvezőbb tárcsázási szám megtalálásához kérem hívja a forródrótot a <b>%2</b> számon.</p>

note: help text 1/4
en: <p>Access to your internet provider. If you have selected your provider from the list these values are already pre-filled.</p>
hu: <p>Ha a listáról váIasztott egy szolgáltatót, a hozzáférés adatai már ki vannak töltve.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Please select the type of packet-encapsulation. <b>RawIP</b> means that MAC-headers are stripped off, <b>SyncPPP</b> stands for Synchronous PPP.</p>
hu: <p>Kérem válassza ki a csomagbeágyazás típusát. A <b>RawIP</b> azt jelenti, hogy a MAC-fejlécek le vannak vágva, a <b>SyncPPP</b> jelentése Synchronous PPP.</p>

note: help text 3/4
en: <p>Please enter a <b>name</b> of the connection  and a <b>phone number</b> to access your provider.</p>
hu: <p>Kérem adjon egy <b>nevet</b>a csatlakozásnak és egy <b>telefon szám</b>ot, mellyel a szolgáltatót fogja elérni.</p>

note: help text 4/4
en: <p>Enter the <b>user name</b> and the <b>password</b> that will be used for logging in (ask your provider if you are not sure).</p>
hu: <p>Adja meg a <b>felhasználónevet</b> és a <b>jelszót</b>, melyeket a bejelentkezésre fog használni (kérdezze meg szolgáltatóját, ha nem tudja ezeket az adatokat).</p>

en: ISDN type
hu: ISDN típusa

en: Connection Name
hu: Kapcsolat neve

note: providers Phone number
en: Phone number
hu: Telefon szám

en: Info
hu: Információ

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Password
hu: Jelszó

en: Name for dialing
hu: Név a tárcsázáshoz

en: Request for password
hu: A jelszó bekérése

en: Always ask me
hu: Mindig kérdezzen rá

note: help text 4/4
en: <p>Check the <b>Ask</b> button to always ask for the password.</p>
hu: <p>Nyomja meg a <b>Mindig kérdezzen rá</b> gombot, ha azt akarja, hogy a tárcsázó mindig kérje Öntől a jelszót.</p>

en: ISP parameters
hu: Az internetszolgáltató (ISP) paraméterei

en: Name for dialing can't contains spaces
hu: A tárcsázáshoz használt név nem tartalmazhat szóközt

en: Name %1 already exist
hu: A(z) %1 név már létezik

en: Connection Name %1 already exist
hu: A(z) %1 kapcsolatnév már létezik

en: You have to fill in all input boxes
hu: Ki kell töltenie az összes beviteli mezőt

note: help text for dns setup part 1 of 6
en: <p>Insert the host name and domain 
     name for your computer. Name server list and domain search list are 
     optional.</p>
hu: <p>Adja be a gépe alapnevét és doménnevét. 
     A névszerver lista és a keresendő domén lista megadása nem kötelező.</p>

note: help text for dns setup part 2 of 6
en: <p>A name server is a computer 
     which translates host names into IP addresses. This value must be 
     entered as an <b>IP address</b> (e.g., 10.10.0.1) not as a host 
     name.</p>
hu: <p>A névszerver (DNS) egy számítógép, 
     amely kikeresi a számítógépek neveihez tartozó IP címeket. A névszerverre 
     való hivatkozást <b>IP cím</b> formában (pl. 10.10.0.1) kell megadni és 
    nem számítógép névként (mivel ahhoz először egy DNS-re lenne szükség).</p>

note: help text for dns setup part 3 of 6
en: <p>Search domain is the domain 
     name where host name searching is started. The primary search domain 
     is usually the same as the <b>domain name</b> of your computer (e.g., 
     suse.de). There may be additional search domains (e.g., 
     suse.com).</p>
hu: <p>A keresendő domén az a domén név, 
     ahonnan a gépek címeinek keresése indul. Az első keresendő domén rendszerint 
     megegyezik a  gépe domén nevével (például suselinux.hu). Ezen felül megadhat 
     további keresendő doméneket (például suse.com). Ebben a listában olyan doméneket 
     érdemes megadni, melyekben gyakran keres gépeket, így a gépek keresési ideje lerövidül.</p>

note: help text for dns setup part 4 of 6
en: <p>If you are using DHCP to get 
     an IP address, you can check whether to get hostname via DHCP or leave it unchanged.</p>
hu: <p>Ha DHCP-t használ az IP cím beállításához, 
     kijelölheti, hogy gépe gépnevet is kapjon-e a DHCP-n keresztül, vagy azt hagyja érintetlenül.</p>

note: help text for dns setup part 4 of 6
en: <p>If you plan to use dialup internet connection 
    and have set up your connection to use dynamic DNS assignment these values will be temporally 
    disabled during the connection.</p>
hu: <p>Ha betárcsázásos internet kapcsolat használatát tervezi, 
     és kapcsolatát dinamikus DNS hozzárendelésre állítja be, az eredeti értékek a betárcsázásos kapcsolat idejére időszakosan 
     le lesznek tiltva.</p>

note: help text for dns setup part 5 of 6
en: <p>Select the <b>Finish</b> button to <b>save</b> your changes and 
    <b>finish</b> the network configuration.</p>
hu: <p>Nyomja meg a <b>Kész</b> gombot, hogy <b>elmentse</b> a változást és 
    <b>befejezze</b> a hálózat beállítása.</p>

en: Hostname && Domainname
hu: Gépnév && doménnév

note: text entry label
en: &Host name
hu: &Gépnév

note: text entry label
en: &Domain name
hu: &Doménnév

en: &Change hostname via DHCP
hu: Gépnév &változtatása DHCP-n keresztül

note: common label for more text entries
en: &Name server list
hu: &Névszerver lista

note: common label for more text entries
en: Domain &search list
hu: Keresendő &domén lista

note: main dialog label
en: Hostname & name server configuration
hu: Gépnév és névszerver beállítása

note: error label message
en: The tertiary search domain is not correct
hu: A harmadik keresendő domén helytelen

note: error label message
en: The secondary search domain is not correct
hu: A második keresendő domén helytelen

note: error label message
en: The primary search domain is not correct
hu: Az első keresendő domain helytelen

note: error label message
en: The tertiary nameserver is not correct
hu: A harmadlagos névszerver helytelen

note: error label message
en: The secondary nameserver is not correct
hu: A másodlagos névszerver helytelen

note: error label message
en: The primary nameserver is not correct
hu: Az elsődleges névszerver helytelen

note: error label message
en: The domain name is not correct
hu: A doménnév helytelen

note: error label message
en: The host name is not correct
hu: A gépnév helytelen

en: The values were not saved correctly.
hu: Az értékek nem lettek helyesen elmentve.

en: The values were saved.
hu: Az értékeket elmentettem.

en: Warning: all devices are configured to use DHCP.
hu: Figyelem: minden eszköz DHCP használatra van beállítva.

note: help text 1/2
en: <p>In this dialog you can modify your hardware settings.</p>
hu: <p>Ebben a párbeszédablakban módosíthatja hardverének beállításait.</p>

note: help text 2/2
en: <p>Use the <b>Edit</b> button to modify existing hardware setting, use the <b>Delete</b> button to remove it.</p>
hu: <p>Használja a <b>Szerkesztés</b> gombot a létező hardver beállítások módosításhoz, és a <b>Törlés</b> gombot ezek eltávolításához.</p>

en: name
hu: név

en: Edit
hu: Szerkesztés

note: Delete - button label
en: Delete
hu: Törlés

en: Network hardware settings
hu: Hálózati hardver beállítások

note: help text 1/3
en: <p>Here you can set-up your networking device. The values will be written into <i>/etc/modules.conf</i>.</p>
hu: <p>Itt beállíthatja hálózati eszközét. Az beállítások a <i>/etc/modules.conf</i> fájlba kerülnek beírásra.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Options for the module should be written in format 
    <i>option</i>=<i>value</i> and each entry should be space separated, 
    e.g. <i>io=220 irq=5</i>. <b>Note:</b> If you will configure two cards with 
    the same module name, options will be merged during saving.</p>
hu: <p>A modulok opcióit <i>opció</i>=<i>érték</i> formában kell beírni.
    Ezen kívül és minden bejegyzést szóközzel kell elválasztani,
    pl. <i>io=220 irq=5</i>. <b>Megjegyzés:</b> Ha két kártyát állít be
    azonos modul névvel, az opciók összeadódnak.</p>

note: help text 3/3
en: <p>You can get a list of available network cards by pressing the <b>List</b> button.</p>
hu: <p>Kaphat egy listát az elérhető hálózati kártyákról a <b>Lista</b> gomb lenyomására.</p>

note: frame label
en: Network interface
hu: Hálózati interfész

note: combo box label
en: Device number
hu: Eszközszám

note: frame label
en: Kernel module
hu: Rendszermag modul

note: text entry label
en: Name of the module
hu: A modul neve

note: textentry label
en: Options
hu: Opciók

note: "Select from list" - button label
en: Select from list
hu: Válasszon a listáról

note: dialog title
en: Manual network configuration
hu: Hálózat kézi beállítása

note: error popup
en: Empty module name!
hu: Üres modulnév!

note: error popup
en: Database can not found.
hu: Az adatbázis nem található.

note: selection box label
en: Select network card
hu: Válasszon hálózati kártyát

note: text entry field
en: Search
hu: Keresés

note: help text 1/2
en: <p>Please select the network card you want to configure. 
    You can search for a particular network card by entering the name in the search entry.</p>
hu: <p>Kérem válassza ki azt a hálózati kártyát, amit be akar állítani. 
     Kereshet egy adott hálózati kártyára is, ha megadja nevét a keresési mezőben.</p>

note: cancel - button label
en: Cancel
hu: Mégsem

note: dialog title
en: Network manual setup
hu: Hálózat kézi beállítása

en: First serial port
hu: Első soros port

en: Second serial port
hu: Második soros port

en: Third serial port
hu: Harmadik soros port

en: Fourth serial port
hu: Negyedik soros port

en: First USB port
hu: Első USB port

en: Second USB port
hu: Második USB port

en: Third USB port
hu: Harmadik USB port

en: Fourth USB port
hu: Negyedik USB port

note: help text 1/5
en: <p>Please enter all modem configuration values.</p>
hu: <p>Kérem adja meg a modem összes beállítási adatát.</p>

note: help text 2/5
en: <p>Modem <b>name</b> is an arbitrary string to identify your modem.</p>
hu: <p>A modem <b>név</b> egy szabadon választott karakterlánc modemének azonosítására.</p>

note: help text 3/5
en: <P>If you are on PBX, you probably have to enter a <B>dial prefix</B>. Often this is <I>9</I>.</P>
hu: <P>Ha Ön belső analóg telefonközponton van, valószínűleg meg kell adjon egy <B>előhívószám</B>ot. Gyakran ez a szám a <I>0</I>.</P>

note: help text 4/5
en: <P>The field <b>device</b> says to which port your modem is attached (ttyS0, ttyS1, etc refers to serial 
    ports and usually correspond to COM1, COM2, etc. in DOS/Windows; ttyACM0, ttyACM1 refers to USB ports)</p>
hu: <P>Az <b>eszköz</b> mező meghatározza, hogy melyik porthoz van csatlakoztatva a modeme. A ttyS0, ttyS1 stb. utal a soros portokra 
     és ez rendszerint megfelel a COM1, COM2 stb-nek DOS/Windows alatt. A ttyACM0, ttyACM1 stb. utal az USB portokra)</p>

note: help text 5/5
en: <p>Choose dial mode according to your phone link 
    (Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>). Check the additional check boxes if you want 
    to <i>turn on your modem speaker</i> and if you want your modem to wait until it detects dialtone.</p>
hu: <p>Válasszon tárcsázási módot a telefonkapcsolat alapján 
    (<P>A legtöbb telefontársaság a <I>tone</I> <B>üzemmódot</B> használja.</P>mint <B>tárcsázási mód/B>). Jelöljön meg további mezőket, 
    ha a <i>modem hangszóróját bekapcsolni<i> kívánja, és ha azt akarja, hogy a modeme várjon, míg tárcsahangot érzékel.</p>

en: Modem name
hu: Modemnév

note: Area Code prefix
en: Dial prefix(if needed)
hu: Előválasztó (ha szükséges)

en: Tone dialing
hu: Nyomógombos tárcsázás (tone üzemmód)

en: Pulse dialing
hu: Régebbi (pulse) tárcsázás

en: Special settings
hu: Speciális beállítások

en: Speaker on
hu: Hangszóró be

en: Detect Dialtone
hu: Tárcsahang érzékelése

en: Details
hu: Részletek

en: Modem parameters
hu: Modem paraméterek

en: Modem Name can't contains spaces
hu: A Modemnév nem tartalmazhat szóközöket

en: This modem name already exist
hu: Ez a modemnév már létezik

note: help text 1/2
en: <p>The item BaudRate is a transmition speed which tells how 
    many bits per second your computer communicate with your modem.</p>
hu: <p>A BaudRate az átviteli sebesség a modem és a számítógép között,
    bitekben kifejezve másodpercenként.</p>

note: help text 2/2
en: <p>You should find all the relevant information about <b>init strings</b> in your modem manual.</p>
hu: <p>A modeme kézikönyvében megtalálja az összes <b>INIT strings</b>-re (inicializáló karakterlánc) vonatkozó információt.</p>

note: Modem BaudRate
en: BaudRate
hu: Baud érték

en: Modem initialization strings
hu: A modem inicializáló karakterfüzére

en: Modem parameters details
hu: A modem paraméterek részletei

note: help text 1/4
en: <p>If you have more than one modem, you can set one as the default for this provider.</p>
hu: <p>Ha több mint egy modeme van, egyet beállíthat alapértelmezettként ehhez a szolgáltatóhoz.</p>

note: help text 2/4
en: <p>If you plan to use more than one provider, you can set one as <b>default</b>. 
    (This one will be used if you won't explicitly use another.)</p>
hu: <p>Ha több, mint egy szolgáltatót tervez használni, beállíthat egyet <b>alapértelmezett</b>-ként. 
    Ekkor mindvégig ez lesz használatban, kivéve, ha megad egy másikat.)</p>

note: help text 3/4
en: <p>Choose the appropriate radio button if you want to 
    start-up some program after the connection is established.</p>
hu: <p>Válassza a megfelelő rádiógombot, ha el akar indítani 
     programokat a kapcsolat létrejötte után.</p>

en: Profile for selected provider:
hu: A kiválasztott szolgáltató profilja:

en: Default modem for this provider
hu: A szolgáltató alapértelmezett modeme

en: Set this provider as default
hu: A szolgáltató alapértelmezettként való beállítása

en: Execute after connect
hu: Végrehajtás a kapcsolat létrejötte után

en: Nothing
hu: Semmi

en: A command line for your program
hu: Parancssor saját programhoz

en: Connection parameters
hu: Kapcsolat paraméterei

en: <p>Check the buttons for reestablishing connection and modifying DNS according to your wish.</p>
hu: <p>Nyomja meg a gombokat a kapcsolat helyreállítására és a DNS kívánsága szerinti módosítására.</p>

en: Other settings
hu: Egyéb beállítások

en: Reconnect when the connection is lost
hu: Újracsatlakozás a kapcsolat megszakadásakor

en: Modify DNS when connected
hu: A DNS módosítása a kapcsolat létrejötte után

en: Disconnect after (seconds)
hu: Vonalbontás (másodperc után)

en: Connection parameters details
hu: Kapcsolat paramétereinek részletei

en: You have to set Idle seconds field
hu: Be kell állítania a tétlenségi idő másodpercben mezőt

en: Can't delete all modems, delete providers first
hu: Nem lehet törölni az összes modemet, törölje a szolgáltatókat először

en: The entered values will be written now.
    Do you really want to use the new settings?
hu: A megadott értékek mentésre kerülnek.
    Valóban használni akarja az új beállításokat?

en: All the settings were written
    and are ready to use.
hu: Minden beállítás mentve lett,
    és használatra kész.

en: <P><B>Mount NFS directories</B> will allow you to configure which
    NFS servers will be used for mounts and where their directories
    should be mounted in your local file-system.</P>
hu: <P>Az <B>NFS könyvtárak csatolása</B> lehetővé teszi, hogy kijelölje
    azokat az NFS szervereket, melyeken az Ön számára látható könyvtárak vannak (exports), és meghatározza a csatolási pontokat,
    ahová a szerver könytárait a saját fájlrendszerén belül csatolni szeretné.</P>

en: <P>A special configuration dialog will be opened for it after pressing
    <B>Next</B>.</P>
hu: <P>A <B>Következő</B> gomb megnyomására egy speciális beállítási párbeszédablak nyílik meg.</P>

note: frame label
en: NFS client
hu: NFS kliens

note: radio button label
en: &Mount NFS directories
hu: NFS könyvtárak &csatolása

note: radio button label
en: &Remove all NFS mounts from fstab
hu: Az összes NFS csatolás &törlése az fstab-ból

en: Configuration of the NFS client
hu: Az NFS kliens beállítása

note: Help, part 1 of 3
en: <P>The upper box contains all the directories which will be exported.
    If a directory is selected, the lower box shows the hosts allowed to
    mount this directory.</P>
hu: <P>A felső ablak tartalmazza az összes látható könyvtárat.
    Ha kiválaszt egy könyvtárat, az alsó ablak megmutatja azokat a gépeket, melyek
    csatolhatják ezt a könyvtárat.</P>

note: Help, part 2 of 3
en: <P>Hosts wildcard sets which hosts can access the selected directory.
    It can be <I>single host</I>, <I>netgroups</I>, <I>wildcards</I> or
    <I>IP networks</I>.</P>
hu: <P>A kliensgépek neveinek különböző formátumú meghatározásával rugalmasan beállíthatja, hogy mely gépek érhetik el a kiválasztott könyvtárat.
    A formátum lehet <I>egyes gépek</I>, <I>hálózati csoportok</I>, <I>dzsókernevek</I> vagy
    <I>IP hálózatok</I>.</P>

note: Help, part 3 of 3
en: <P>Please have a look at <B>man exports</B> for further information.</P>
hu: <P>Kérem nézze meg a <B>man exports</B> parancsot további információkért.</P>

en: Directories
hu: Könyvtárak

note: error popup message
en: You entered a wrong path. It must be
    shorter than 70 characters, it must begin
    with a / and it must not contain spaces.
hu: Rossz útvonalat adott meg. Az útvonalnak 70 karakternél
    rövidebbnek kell lennie, / jellel kell kezdődnie,
    és nem tartalmazhat szóközöket.

note: error popup message
en: You entered a wrong wildcard or options string.
    It must be shorter than 70 characters and it
    must not contain spaces.
hu: Rossz dzsókernevet vagy opciót adott meg.
    Ezeknek 70 karakternél rövidebbnek kell lenniük,
    és nem tartalmazhatnak szóközöket.

en: &Directory to export:
hu: &Könyvtárak láthatóvá tétele:

note: error popup message
en: The exports table already
    contains this directory.
hu: Az könyvtárak táblázata már
    tartalmazza ezt a könyvtárat.

note: text entry label
en: &Hosts wildcard:
hu: &Gépek dzsókerneve:

note: text entry label
en: &Options:
hu: &Opciók:

note: error popup message
en: Options for this wildcard
    are already set.
hu: Az ehhez a dzsókerernévhez tartozó opciók
    már be vannak állítva.

note: push button label
en: Ne&w
hu: &Új

note: push button label
en: Ed&it
hu: Sze&rkeszt

note: push button label
en: De&lete
hu: Tö&röl

note: table headers "Host wildcards", "Options"
en: Hosts wildcard
hu: Gépek dzsókerneve

note: button label
en: &New
hu: &Új

note: dialog title
en: Directories to export to the others
hu: Könyvtárak láthatóvá tétele

note: Help, part 1 of 3
en: <P>The table contains all the NFS entries which will be written to /etc/fstab.
    For changing the configuration please use the <B>New</B>, <B>Edit</B> and
    <B>Delete</B> buttons.</P>
hu: <P>A táblázat tartalmazza az összes NFS bejegyzést, mely az /etc/fstab fájlba kerül beírásra.
    A beállítás megváltoztatásához kérem használja az <B>Új</B>, <B>Szerkeszt</B> és
    a <B>Töröl</B> gombokat.</P>

note: Help, part 2 of 3
en: <P>To confirm the changes, please use the <B>Next</B> button. To dismiss them,
    use <B>Back</B>.</P>
hu: <P>A változtatások megerősítésére kérem használja a <B>Következő</B> gombot. Elutasításukra
    használja a <B>Vissza</B> gombot.</P>

note: Help, part 3 of 3
en: <P>For further information about fstab please type <B>man fstab</B>
    in a terminal.</P>
hu: <P>Az /etc/fstab fájl felépítéséről többet megtudhat a <B>man fstab</B>
    paranccsal.</P>

note: error popup message
en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can use
    just 0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
hu: Rossz gépnevet adott meg. A gépnévnek 50 karakternél
    rövidebbnek kell lennie, és csak a
    0..9, A..Z, a..z, pontok, - és _ jeleket tartalmazhatja.

note: error popup message
en: You entered a wrong options string.
    It must be shorter than 70 characters 
    and it must not contain spaces.
hu: Rossz opciókat adott meg.
    Az opció karakterláncának 70 karakternél rövidebbnek kell lennie,
    és nem tartalmazhat szóközöket.

note: error popup message
en: The fstab already contains an entry
    with mount-point '%1'.
hu: Az fstab már tartalmaz egy bejegyzést
    '%1' csatolási ponttal.

note: selection box label
en: &Remote hosts
hu: &Távoli gépek

en: &Hostname of the NFS server:
hu: Az NFS szerver &neve:

note: pushbutton label
en: &Choose
hu: &Kiválasztás

note: textentry label
en: &Remote filesystem:
hu: &Távoli fájlrendszer:

note: textentry label
en: &Mountpoint (local):
hu: Helyi &csatolási pont:

note: label message
en: Scanning for hosts on this LAN...
hu: Gépek keresése a helyi hálózaton ...

note: table headers: "Server", "Remote filesystem", "Mountpoint", "Options"
en: Server
hu: Szerver

en: Remote filesystem
hu: Távoli fájlrendszer

en: Mountpoint
hu: Csatolási pont

note: dialog title
en: NFS related entries in /etc/fstab
hu: NFS vonatkozású bejegyzések az /etc/fstab fájlban

en: <P>Here you can choose whether you want to start NFS server on your computer
    and export some of your directories to the others.
hu: <P>Itt kiválaszthatja, hogy akar-e NFS szervert indítani gépén,
    illetve akar-e saját gépe könyvtáraiból néhányat a hálózaton lévő gépek némelyike számára láthatóvá tenni.

en: <P>If you choose <B>Start NFS server</B>, the <B>Next</B> button will open
    a configuration dialog where you can specify the directories to export.
hu: <P>Ha az <B>NFS szerver indítása</B> pontot választja, a <B>Következő</B> gomb megnyomása után
    meghatározhatja azokat a könyvárakat, melyeket mások számára láthatóvá akar tenni.

note: frame label
en: NFS server
hu: NFS szerver

note: radio button label
en: &Start NFS server
hu: &Induljon NFS szerver

note: radio button label
en: Do &not start NFS server
hu: &Ne induljon NFS szerver

note: dialog title
en: Configuration of the NFS server
hu: Az NFS szerver beállítása

note: error popup message
en: I was unable to write to /etc/exports.
    There will be no changes in the exported
    directories.
hu: Nem tudtam írni az /etc/exports fájlba.
    Nem lesz változás a könyvtárak láthatóságában.

note: error popup message
en: I was unable to restart the NFS server.
    Your changes will be active after reboot.
hu: Nem tudtam újraindítani az NFS szervert.
    Az Ön változtatásai csak újraindítás után lesznek érvényben.

note: Perform the write error popup message
en: I was unable to write to /etc/rc.config.
    After reboot the NFS server may have
    unexpected behavior.
hu: Nem tudtam írni az /etc/rc.config fájlba.
    Újraindítás után az NFS szerver
    rendeltetésszerű viselkedése nem garantált.

note: error popup message
en: I was unable to create
    directory '%1'.
hu: Nem tudtam létrehozni a(z)
    '%1' könyvtárat.

note: error popup message
en: I was unable to write to /etc/fstab.
    There will be no changes in the
    configuration of the NFS client.
hu: Nem tudtam írni az /etc/fstab fájlba.
    Nem lesz változás az NFS kliens
    beállításában.

note: error popup message
en: I was unable to mount the NFS
    entries from /etc/fstab.
hu: Nem tudtam csatolni az (az /etc/fstab szerinti )
    NFS könyvtárakat.

en: Destination
hu: Cél

en: Dummy/Gateway
hu: dummy/átjáró

en: Netmask
hu: Hálózati maszk

en: Device (optional)
hu: Eszköz (opcionális)

en: Destination IP is incorrect.
hu: A cél IP címe helytelen.

en: Gateway IP is incorrect.
hu: Az átjáró IP címe helytelen.

en: Netmask IP is incorrect.
hu: A hálózati maszk helytelen.

en: The configuration was successfully saved.
hu: A beállítás elmentése sikerült.

en: Error while saving %1
hu: Hiba a(z) %1 mentésekor

en: <p>The routing can be set up in this dialog. The
     default route matches every possible destination, but poorly, so that
     if any other entry exists that matches the required address it will be
     used instead of the default route. The idea of the default route is
     simply to enable you to say "and everything else should go here".</p>
hu: <p>Ebben az ablakban az útválasztást állíthatja be. Az
     alapértelmezett útválasztás ugyan megfelel minden lehetséges célhoz, de bizonyos
     célokhoz speciális útvonalat is lehet választani.
     Ha van speciális bejegyzés, akkor az adott céhoz az a mérvadó. Ha nincs speciális bejegyzés az
     adott célhoz, akkor mindig az alapértelmezett útvonal érvényes.</p>

note: text entry label
en: Default gateway
hu: Alapértelmezett átjáró

en: Routing table
hu: Útvonalválasztó tábla

en: E&xpert configuration
hu: Sza&kértői beállítás

en: Route configuration
hu: Útválasztó beállítása

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The default route configuration will now be saved.
hu: Az alapértelmezett útvonalválasztás beállítása most el lesz mentve.

note: help text 1/2 for sendmail configuration
en: <p>Sendmail needs a configuration file (/etc/sendmail.cf). You will probably find one of the configurations below suits your needs.</p>
hu: <p>A sendmailnek szüksége van egy beállítási fájlra (/etc/sendmail.cf). Valószínűleg a továbbiakban talál egy olyan beállítási fájlt, amely megfelel a szükségleteinek.</p>

note: help text 2/2 for sendmail configuration
en: <p>If you have special requirements that these do not cover, you may create your own. Please have a look at /usr/share/sendmail, one of the pre-existing configurations may well fit your requirements. <b>ATTENTION:</b> If you plan to install your own modified sendmail.cf you should select the last item in the list and install the file yourself. Otherwise, SuSEconfig will copy the selected file to sendmail.cf and your changes will be lost.</p>
hu: <p>Ha speciális igényei vannak, melyeket az alapbeállítások nem elégítenek ki, készíthet sajátot. Részleteket a  /usr/share/sendmail könyvtárban talál. Az egyik, már létező beállítás valószínűleg megfelel elvárásainak.<b>FIGYELEM:</b> Ha saját, módosított sendmail.cf-et tervez telepíteni, akkor az utolsó bejegyzést kell kiválasztania a listáról, és saját magának kell telepítenie a fájlt. Ha nem az utolsó pontot választja a listán, a SuSEconfig a választásnak megfelelő fájlt be fogja másolni a sendmail.cf-be, és az Ön saját sendmail.cf beállítása fölülíródik.</p>

en: Sendmail Configuration
hu: A sendmail beállítása

en: Host with permanent network connection (SMTP)
hu: Számítógép állandó hálózati kapcsolattal (SMTP)

en: Single user machine without network connection
hu: Egyedülálló számítógép hálózati kapcsolat nélkül

en: Host with temporarily network connection (Modem or ISDN).
hu: Számítógép ideiglenes hálózati kapcsolattal (modem vagy ISDN)

en: Use UUCP to send mail
hu: UUCP használata levél küldésére

en: Expert mode for sendmail configuration
hu: Szakértői mód a sendmail beállítására

en: Do not install /etc/sendmail.cf
hu: ne legyen telepítve /etc/sendmail.cf

note: dialog title
en: Configuration of sendmail
hu: A sendmail beállítása

note: help text 1/1, expert settings
en: <p>In this dialog you can view and modify all variables in /etc/rc.config which are relevant for sendmail.</p>
hu: <p>Ebben a párbeszédablakban megnézheti és módosíthatja az /etc/rc.config fájl összes, sendmail-re vonatkozó változóját.</p>

note: text entry label
en: Domain names for local delivery
hu: Doménnevek helyi kézbesítéshez

note: text entry label
en: Host for all outward E-Mail
hu: kimenő leveleket kezelő gép

note: text entry label
en: Host for all E-Mail
hu: minden levelet kezelő gép

note: check box label
en: Only place mail in queue
hu: csak sorolja be a leveleket a várakozósorba

note: check box label
en: No canonify of the host names
hu: Ne kanonizálja a gépneveket

note: check box label
en: Start sendmail as an smtp daemon
hu: A sendmail indítása smtp démonként

note: text entry label
en: Command line parameters for sendmail
hu: Sendmail parancssor paraméterek

note: text entry label
en: Domains which can be modified in the generics table
hu: Domének, melyek a generics táblában megváltoztathatók

note: dialog title
en: Configuration of sendmail - Expert
hu: A sendmail beállítása - szakértői mód

en: The configuration of sendmail will be saved.
hu: A sendmail beállítását el fogom menteni.

en: The configuration was written
    and sendmail was restarted.
hu: A beállítást elmentettem
    és a sendmailt újraindítottam.

en: The configuration of sendmail
    was not successful.
hu: A sendmail beállítása
    nem sikerült.

en: Unknown sendmail configuration.
hu: Ismeretlen sendmail beállítás.

note: error popup message
en: Error while writing to /etc/rc.config.
hu: Hiba történt az /etc/rc.config fájl írásakor.

note: error popup message
en: Error while writing to
    /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.
hu: Hiba történt az /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config
    fájl írásakor.

note: warning dialog message
en: Error while running SuSEconfig
hu: Hiba történt a SuSEconfig futtatásakor

note: error popup message
en: I was unable to restart sendmail.
    Your changes will be active after reboot.
hu: Nem tudtam újraindítani a sendmailt.
    A változtatások csak a gép újraindítása után lépnek életbe.

note: error message
en: It was not possible to cleanly unmount all NFS mounts.
     The configuration changes will take effect
    after rebooting the machine.
hu: Nem lehetett tökéletesen leválasztani az NFS csatolásokat.
    A beállítások változásai csak a gép újraindítása után
    lépnek életbe.

note: error mesage
en: Error while saving /etc/modules.conf
hu: Hiba történt az /etc/modules.conf fájl mentésekor

note: error mesage
en: Error while saving /etc/rc.config
hu: Hiba történt az /etc/rc.config fájl mentésekor

note: error message
en: Error while saving /etc/route.conf
hu: Hiba történt az /etc/route.conf mentésekor

note: error message
en: Error while saving DNS
hu: Hiba történt a DNS mentésekor

note: error message
en: No IP address were assigned.
hu: Nem lett IP cím kijelölve

note: cofirmation dialog
en: Try again?
hu: Megpróbálja újra?

note: error message
en: Running DHCP client failed.
hu: A DHCP kliens futtatása nem sikerült.

note: error message
en: Device %1 is not running.
hu: A(z) %1 eszköz nem fut.

note: help text 1/1
en: <p>Please wait until the configuration is saved.</p>
hu: <p>Kérem várjon, amíg a beállítást elmentem.</p>

note: label message
en: Stopping network...
hu: A hálózat leállítása...

note: label message
en: Saving file %1...
hu: %1 fájl mentése...

note: label message
en: Saving modem configuration...
hu: A modem beállítás elmentése...

note: label message
en: Saving ISDN configuration...
hu: Az ISDN beállítás elmentése...

note: label message
en: Saving DNS
hu: A DNS elmentése

note: label message
en: Running SuSEconfig...
hu: A SuSEconfig futtatása...

note: label message
en: Starting network...
hu: A hálózat indítása...

note: label message
en: Restarting ISDN...
hu: Az ISDN újraindítása...

en: Finished
hu: Kész

note: final message
en: These errors occurred during saving configuration:
    %1
hu: Ezek a hibát merültek fel a beállítás elmentéskor:
    %1

note: final message
en: The network configuration was successfully saved.
hu: A hálózati beállítás elmentése sikerült.

note: just for test mode
en: (TEST MODE)
hu: (TESZT MÓD)

note: ===== main ===== help text 1/2
en: <p>Here your machine can be set up as a 
     <b>NIS client</b>. Just enter your NIS domain (e.g, suse.de) as the 
     first entry and the NIS server's IP address (e.g., 10.20.0.2) as the second. To
     deactivate NIS services, select the <b>Do not use NIS</b> button.</p>
hu: <p>Itt az Ön gépét <b>NIS kliens</b>nek állíthatja be.
     Adja meg a NIS domént (pl. suselinux.hu) első 
    bejegyzésként, és a NIS szerver IP címét (pl. 10.20.0.2) másodikként.
    Ha nem akar NIS szolgáltatást használni, válassza a <b>Ne használjon NIS-t</b> pontot</p>

note: help text 2/2
en: <p>The Network Information Service (NIS) 
     was formerly known as Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). The name Yellow 
     Pages is a registered trademark in the United Kingdom of British 
     Telecommunications plc, and may not be used without 
     permission.</p>
hu: <p>A Hálózati Információs Szolgáltatás (Network Information Service) (NIS) 
     régebben, mint a Sun <b>Yellow Pages</b> (YP) szolgáltatása vált ismertté. A Yellow Pages 
     név az Egyesült Királyság British Telecommunications plc. bejegyzett márkaneve, 
     ezért nem használható engedély nélkül.</p>

note: frame label
en: NIS client
hu: NIS kliens

note: radio button label
en: Do &not use NIS
hu: Ne &használja a NIS-t

note: radio button label
en: &Use NIS
hu: &Használjon NIS-t

note: text entry label
en: NIS &domain
hu: NIS &domén

note: test entry label
en: &IP address of the NIS server
hu: A NIS szerver &IP címe

note: dialog title
en: Configuration of NIS client
hu: A NIS kliens beállítása

note: error popup label
en: The domain name is not correct.
hu: A domain név helytelen

note: error popup label
en: The IP address is not correct.
hu: Az IP cím helytelen

en: The configuration of the NIS client will be saved
    and the client will be restarted.
hu: A NIS kliens beállítást mentem
    és a klienst újraindítom.

note: error popup message
en: Error while saving /etc/rc.config.
    Please check out that you are running this as a "root"
hu: Hiba történt az /etc/rc.config fájl mentésekor.
    Kérem ellenőrizze, hogy "root"-ként futtatja-e a porgramot

note: error popup message
en: Error while running portmapper.
hu: Hiba történt a portmapper futtatásakor

note: error popup message
en: Error while running ypclient.
hu: Hiba történt a ypclient futtatásakor.

note: error popup message
en: NIS server not found.
hu: Nem találom a NIS szervert.

note: ISP country to translate
en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

note: ISP country to translate
en: Germany
hu: Németország

note: ISP country to translate
en: UK
hu: Egyesült Királyság

note: ISP country to translate
en: USA
hu: U.S.A.

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Expert network configuration
hu: A Hálózat szakértői beállítása

en: Launch this module to configure your network device and local network.
hu: Indítsa ezt a modult a hálózati eszközök és a helyi hálózat beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your network device and local network
hu: A hálózati eszközök és a helyi hálózat beállítása

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Hostname & DNS
hu: Gépnév és DNS

en: Launch this module to configure your hostname and DNS.
hu: Indítsa ezt a modult a gépnév és a DNS beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your hostname and DNS
hu: A gépnév és a DNS beállítása

en: Launch this module to configure NFS client and server.
hu: Indítsa ezt a modult az NFS kliens és szerver beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure NFS client and server
hu: Az NFS kliens és szerver beállítása

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Routing
hu: Útválasztás

en: Launch this module to configure routing.
hu: Indítsa ezt a modult az útválasztó beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure routing
hu: Az útválasztó beállítása

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Sendmail configuration
hu: A sendmail beállítása

en: Launch this module to configure sendmail.
hu: Indítsa ezt a modult a sendmail beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure sendmail
hu: A sendmail beállítása

en: Launch this module to configure the NIS client.
hu: Indítsa ezt a modult a NIS kliens beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your NIS client (the same as YP client)
hu: A NIS kliens (YP kliens) beállítása

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: ISDN configuration
hu: Az ISDN beállítása

en: Launch this module to configure your ISDN.
hu: Indítsa ezt a modult az ISDN beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your ISDN
hu: Az ISDN beállítása

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Modem configuration
hu: Modem beállítás

en: Launch this module to configure your modem.
hu: Indítsa ezt a modult, a modem beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your modem
hu: A modem beállítása

en: Launch this module to configure your Network card.
hu: Indítsa ezt a modult, a hálózati kártya beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your Network card
hu: Hálózati kártya beállítása

en: YaST2 System Configuration and Administration
hu: YaST2 rendszerbeállítás és karbantartás

en: Available modules
hu: Elérhető modulok

en: &Launch module
hu: &Modul indítása

en: &Quit
hu: &Kilépés

en:  WELCOME
hu:  ÜDVÖZLÖM

en: Welcome to YaST2!
hu: Belépett a YaST2 programba!

en: YaST2/Remote Administration
hu: YaST2 - Távoli rendszerkarbantartás

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a different
    user. Several protocols are supported.
hu: Ezzel a modullal elindíthatja a YaST2-t egy távoli gépen.
    Ez történhet több féle protokollal hálózati kapcsolaton keresztül,
    vagy a helyi gépen egy másik felhasználóként.

en: remote host
hu: távoli gép

en: Host
hu: Gépnév

en: Login name
hu: Azonosító

en: Module to start
hu: Indítandó modul

en: &Do it now
hu: &Rajta!

en: YaST2/Remote Install
hu: YaST2 - Távoli rendszerkarbantartás

en: Launch this module, if you want to install a
    computer with YaST2 that is connected to this computer
    via serial null modem cable.
hu: Indítsa ezt a modult, ha egy olyan számítógépre akar a YaST2-vel telepíteni,
    mely ezzel a géppel egy soros, null modem kábelen van összekötve.

en: Choose the serial interface to use
hu: Válassza ki a soros interfészt

en: &Other:
hu: &Egyéb:

en: Hardware
hu: Hardver

en: Misc
hu: Vegyes

en: Network
hu: Hálózat

en: YaST2 Control Center
hu: YaST2 vezérlőközpont

en: Please enter keywords:
hu: Kérem adjon meg címszavakat:

en: Reading module list...
hu: Modulok listájának olvasása...

en: *** Reading module list failed ***
hu: *** Hiba merült fel a modulok listájának olvasása közben ***

en: Quit
hu: Kilépés

en: calling module %1 ...
hu: A(z) %1 modul indítása

en: Ok
hu: OK

en: By clicking on icons on the left side, you can choose the type
    of the displayed configuration modules (e.g. Hardware or Software).
hu: Válasszon a baloldalt látható beállítási modulok közül.
    Egy kattintás a modulra, és a YaST elindítja
    azt, illetve megjeleníti a további beállítási modulokat

en: To run one of the modules on the right side, simply click once on it's icon.
    Be patient, starting of modules can take some seconds.
hu: A jobboldalt látható modulokat egy kattintással indíthatja el.
    Legyen türelemmel, a modulok indítása több másodpercbe is telhet.

en: You can also search for keywords (e.g. internet) by clicking on the "Search" button
hu: A YaST2 beépített keresési funkciójával bármilyen címszóra kereshet
    (pl. internet), a "Keresés" gombra kattintva

en: YaST2 was unable to create the list of available sections.
    
    This means that either YaST2 or this Control Center are
    not correctly installed, or that you don't have sufficient
    permissions.
hu: YaST2 nem tudta létrehozni az elérhető komponensek listáját.
    
    Lehet, hogy a YaST2 vagy vezérlőközpontja nem lett
    helyesen telepítve. De az is lehet, hogy Önnek nincs meg
    a megfelelő jogosultsága.

en: For the first case reinstall all YaST2 components,
    for the latter try to run the Control Center as root.
    Also make sure that you did not run out of disk space.
hu: Az első esetben telepítse újra a YaST2 összes komponensét,
    a második esetben próbálja meg futtatni a vezérlőközpontot root-ként.
    Ezenkívül győződjön meg róla, hogy van-e elegendő hely a merevlemezén.

en: It was not possible to open the file %1
    
    Please make sure that you have read and write permissions for this file
hu: Nem lehetett kinyitni a(z) %1 fájlt
    
    Kérem, győzödjön meg róla, hogy van-e írási/olvasási joga ehhez a fájlhoz

en: YaST2
    Load rc.config database ...
hu: YaST2
    Az rc.config adatabázis betöltése ...

note: message on top of the progress bar
en: Read /etc/rc.config and additional describing data ...
hu: A /etc/rc.config és további leíró adatok olvasása ...

en: <p></p><p><b>Subdialog for %1</b></p>
                           <p>The configurations in this section are not yet organized.</p>
hu: <p></p><p><b>alpárbeszédablak %1</b></p>
                           <p>Ennek a résznek a beállításai még nincsenek elrendezve.</p>

en: Edit rc_config
hu: Az rc_config szerkesztése

note: Initial Settings:
en: <p>With this Editor, you can edit the variables in /etc/rc.config,
    the central configuration file of your SuSE Linux</p>
hu: <p>Ezzel a szerkesztővel szerkesztheti az /etc/rc.config fájlban
    található változókat. Az /etc/rc.config a SuSE Linux központi beállítási fájlja.</p>

en: <p>Please note, that many of these variables are
    set by specialized YaST2 configuration modules like the "Network configuration"</p>
hu: <p>Vegye figyelembe, hogy a változók nagy részét a YaST2
    külön beállítási moduljai, mint például a "Hálózat beállítása" állítják be.</p>

en: &Save
hu: &Mentés

en: No entrys found
hu: Nincs bejegyzés

note: helptext for popup
en: <p>With this Editor, you can edit the variables in <b>/etc/rc.config,
    the central configuration file</b> of your SuSE Linux</p>
hu: <p>Ezzel a szerkesztővel szerkesztheti az /etc/rc.config fájlban
    található változókat. Az /etc/rc.config a SuSE Linux központi beállítási fájlja.</p>

note: helptext for popup
en: <p>After you save your changes, this editor changes the variables in the
    corresponding  rc.config file, in /etc/rc.config or /etc/rc.config.d/ *. Then it runs
    SuSEconfig, which changes the underlying configuration files, resp. stops/starts deamons,
    runs  low level configuration tools, so that your configuration in rc.config take affect.</p>
hu: <p>Amennyiben a változások elmentése mellett dönt, a szerkesztő kicseréli az érintett változókat
    az /etc/rc.config vagy az /etc/rc.config.d/ fájlban és lefuttatja a SuSEconfig-ot.
    A SuSEconfig megváltoztatja a megfelelő beállítási fájlokat, leállítja és elindítja a szükséges démonokat
    és lefuttatja az alacsony szintű beállítási segédeszközöket, hogy az Ön új beállításai rögtön rendelkezésre álljanak.</p>

en: <p><b>Important:</b> You still can edit each individual configuration file manually.
hu: <p><b>Fontos tudnivaló:</b> Az egyes beállítási fájlokat természetesen kedvenc szerkesztőjével közvetlenül is szerkesztheti.

en: <p> SuSEconfig saves a checksum of each configuration file, so that it can detect if
     you have manually changed any of them.  If you have changed a configuration file manually,
     it will not touch it.</p>
hu: <p> A SuSEconfig minden beállítási fájlról egy ellenőrzőkódot készít, mely segítségévelérzékeli, ha Ön kézzel hozzányúlt valamely beállítási fájlhoz. Ahogy a SuSEconfig észre veszi, hogy Ön kézzel megváltoztatott egy beállítási fájlt, ezt a fájlt többé nem változtatja meg.</p>

en: <p> This concept was choosen, because:
    <ul><li>now you have your basic configuration in "one" central file, which is easy to read
     and to edit.</li>
    <li>you can easily copy the rc.config to another computer, run SuSEconfig and this system is
     nearly ready to work, without having to edit up to twenty individual configuration files
     manually.</li></ul></p>
hu: <p> Ezt az módszert azért választottuk, mert így<ul><li>az alap beállítások "egy" központi fájlban vannak, melyet könnyű olvasni és szerkeszteni.</li>
    <li>Könnyedén átmásolhatja az rc.config fájlt egy másik gépre, ahol - lefuttatva a SuSEconfig-ot - a rendszer majdnem működésre kész anélkül, hogy kézzel kellett volna szerkesztenie közel húsz különálló beállítási fájlt.</li></ul></p>

note: helptext for popup
en: <p>Please note, that many of these variables are set by specialized YaST2
     configuration modules like the "Network configuration</p>
hu: <p>Vegye figyelembe, hogy a változók nagy részét a YaST2
    külön beállítási moduljai, mint például a "Hálózat beállítása" állítják be.</p>

en: An error occured, during execution SuSEconfig
    Probably "/sbin/SuSEconfig" is missing or the module has no root permission
hu: Hiba merült fel a SuSEconfig futásakor
    Valószínűleg hiányzik az "/sbin/SuSEconfig" fájl vagy a modulnak nincs root jogosultsága

en: &OK and Exit
hu: Ké&sz

en: SuSEConfig Logging
hu: SuSEconfig naplózása

note: e.g. `Richtext()
en: OK and Exit
hu: Kész

en: Your changes are set, and SuSEconfig was run.
    Would now you like to see the logging of SuSEConfig?
hu: A SuSEconfig lefutott és végrehajtotta a módosításokat.
    Megtekinti a SuSEconfig naplóját?

en: Show Logfile
hu: Napló megtekintése

en: Don't show logfile and exit
hu: Kilépés

en: SuSEConfig is running ...
hu: A SuSEConfig fut ...

en: Depending on  the CPU and the amount of memory,
    this procedure can take some time.
hu: A processzortól és a memória mennyiségétől
    függően, ez eltarthat egy ideig.

note: Main dialog edit rc_config
en: Config options
hu: Config opciók

note: helptext for popup search
en: Type the word related to the information you are looking for
hu: Adja meg a keresendő címszót

note: heading of popup
en: Search for a rc.config variable
hu: Keresés az rc.config fájlban

en: &Search for:
hu: &Kulcsszó:

en: abg matches AbG
hu: A keresés szempontjából abg egyezik AbG-vel

en: Search keyname
hu: Keresés a bejegyzések nevére

en: Search description
hu: Keresés a leírásokban

en: Search value
hu: Keresés a bejegyzések értékére

en: Help
hu: Segítség

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: Here you see the values, YaST2 will change.
    Choose "OK" and YaST2 will save these changes.
    Choose "Cancel" to edit the values again
hu: Itt láthatja azokat az értékeket, melyeket a YaST2 módosítani fog.
    Nyomja meg az "OK" gombot és a YaST2 végrehajtja a módosításokat.
    Az újabb szerkesztéshez nyomja meg a "Mégsem" gombot.

note: heading of popup
en: Save rc.config variables
hu: A YaST2 elmenti az rc.config változóit

en: NEW VALUE
hu: ÚJ ÉRTÉK

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: Here you see the results of your search. If you see your item you have searched for, click at this item and then click "OK", else click "Cancel" to quit the search.
hu: Itt láthatja a keresés eredményét. Válassza ki a keresett címszót egy kattintással, ésnyomja meg az "OK" gombot. Eredménytelen keresés esetében nyomja meg a"Kilépés" gombot.

en: Value
hu: Érték

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: RC-Config Editor
hu: RC-Config szerkesző

note: helptext for menuentry
en: Launch this module to configure rc_config.
hu: Indítsa el ezt a modult az rc_config beállításához.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Change settings in /etc/rc.config, the main SuSE Linux configuration file
hu: Beállítások megváltoztatása az /etc/rc.config-ban, a fő SuSE Linux beállítási fájlban

note: ycc menu help
en: Configure all local security settings.
    <p>You need to be logged in as <i>root</i>
    in order to do this.</p>
hu: A rendszer helyi biztonsága beállítása.
    <p>A modul indításához<i>root</i>-ként
    kell bejelentkeznie.</p>

note: info text show at end of module
en: Please wait while updating configuration files.
hu: Kérem, várjon amíg frissítem a beállítási fájlokat.

note: main screen caption
en: Local security configuration
hu: Helyi biztonsága beállítása

en: <p>With this module you can change the local security settings.</p>
hu: <p>Ezzel a modullal megváltoztathatja a helyi biztonsági beállításokat.</p>

en: <p>The local security settings consists of the boot configuration, login
    settings, password settings, some user adding settings, file permissions
    and some other settings.</p>
hu: <p>A helyi biztonsági beállítások tartalmazzák a rendszerindítási beállításokat,
    a bejelentkezési beállításokat, a jelszó beállításokat, néhány felhasználó
    hozzáadási beállítást, hozzáférési jogosultságokat és más beállításokat.</p>

en: <p>All particular settings are described in the respective dialogs.</p>
hu: <p>Minden konkrét beállítás leírása megtalálható a megfelelő párbeszédablakban.</p>

en: <p>You can choose one of the preset configurations or you can make your
    own settings.</p>
hu: <p>Választhat egy előre beállított konfigurációt vagy elkészíthet egy saját
    beállítást.</p>

en: <p>Use <b>Home workstation</b> for the computer at home, not connected
    to any type of a network.</p>
hu: <p>Válassza az <b>otthoni munkaállomás</b> pontot, ha számítógépe nem
    csatlakozik semmilyen hálózathoz.</p>

en: <p>Use <b>Networked workstation</b> for the computer at home, connected
    to any type of a network or internet.</p>
hu: <p>Válassza a <b>hálózati munkaállomás</b> pontot, ha számítógépe 
    bármilyen hálózathoz vagy az internetre csatlakozik .</p>

en: <p>Use <b>Network server</b> for the computer which will be serving
    any kind of service, either network or any other.</p>
hu: <p>Válassza a <b>hálózati szerver</b> pontot, ha számítógépe bármilyen
    szolgáltatást nyújt, akár hálózati szolgáltatást, akár mást.</p>

en: <p>Or use <b>Custom settings</b> if you want your own configuration.</p>
hu: <p>Saját beállításához, válassza az <b>Egyedi beállítás</b> pontot.</p>

note: caption for screen
en: Boot settings
hu: Rendszerindítási beállítások

en: <p>In this dialog you can change various boot settings.</p>
hu: <p>Ebben a párbeszédablakban megváltoztathat különböző rendszerindítási beállításokat.</p>

en: <p><b>How to interpret Ctrl-Alt-Del</b><br>
    When someone at the console has pressed the CTRL-ALT-DEL key
    combination, the system usually reboots. Sometimes it is
    desirable to ignore this event, for example when the system
    serves as both workstation and server.</p>
hu: <p><b>A Ctrl-Alt-Del értelmezése</b><br>
    Ha valaki a konzolon lenyomja a CTRL-ALT-DEL billentyű
    kombinációt, a rendszer általában újraindul. Bizonyos esetekben
    azonban jobg, ha a rendszer figyelmen kívül hagya ezt a billentyűkombinációt,
    például ha a rendszere szerverként és munkaállomásként is működik egyszerre.</p>

en: <p><b>Shutdown behaviour of KDM</b><br>
    With KDM you can control who is allowed to shutdown the machine from KDM.
hu: <p><b>KDM leállítása</b><br>
    Meghatározhatja, hogy kinek engedélyezi a gép leállítását
    a grafikus bejelentkezésből, a KDM-ből.

note: caption for screen
en: Login settings
hu: Bejelentkezési beállítások

en: <p>In this dialog you can change various login settings. These
    settings are mainly stored in the '/etc/login.defs' file.</p>
hu: <p>Ebben a párbeszédablakban megváltoztathat különböző bejelentkezési beállításokat.
    Ezeket a beállításokat főleg a '/etc/login.defs' fájl tárolja.</p>

en: <p><b>Seconds to wait after an incorrect login attempt</b><br>
    It is advisable to wait some time after an incorrect login attempt
    to prevent password guessing. On the other hand, make the
    time so small that if a password is mistyped, you do not need
    to wait to retry. A sensible value is '3' seconds.</p>
hu: <p><b>Helytelen bejelentkezési kísérlet utáni várakozás másodpercben</b><br>
    Ajánlatos várni egy kis időt helytelen bejelentkezési kísérlet után,
    hogy meghiusítsa a jelszó folyamatos találgatását. Másrészről, vegye az időt
    rövidre, ha netán elgépeli a jelszót, ne kelljen túl sokat
    várakoznia. Egy megfelelő érték : '3' mp.</p>

en: <p><b>Record failed login attempts</b><br>
    It is useful to know if somebody is trying to log in and failed.
    For example if someone is trying to guess the password of other users.
    By checking this option, you control if the failed login attempts
    will be logged in the system logfile.</p>
hu: <p><b>Bejelentkezési kísérletek naplózása</b><br>
    Hasznos tudni, ha valaki megpróbált bejelentkezni, de nem sikerült neki.
    Például, mert valaki próbálgathatta kitalálni más felhasználók jelszavát.
    Ezzel a beállítási lehetőséggel előírhatja, hogy minden sikertelen bejelentkezési
    kísérlet naplózásra kerüljön a rendszer napló fájlába.</p>

en: <p><b>Record successful login attempts</b><br>
    Logging succesful login attempts is useful.  It can help to warn
     you of unauthorised access to the sysem (for
    example, a user logging in from a different location than usual).</p>
hu: <p><b>Bejelentkezések naplózása</b><br>
    Még a sikeres bejelentkezési kísérlet naplózása is hasznos lehet.
    Segíthet figyelmeztetni, ha valaki jogosulatlanul akarja elérni a rendszert
    (például ha egy fehasználó más helyről jelentkezik be, mint ahonnan szokott).</p>

note: caption for screen
en: Password settings
hu: Jelszó beállítások

en: <p>In this dialog you can change various password settings. These
    settings are mainly stored in the "/etc/login.defs" file.</p>
hu: <p>Ebben a párbeszédablakban megváltoztathat különböző jelszó beállításokat.
    Ezeket a beállításokat a "/etc/login.defs" fájl tárolja.</p>

en: <b>Checks for new passwords</b><br>
    It is wise to choose a password that cannot be found in a dictionary,
    names or other simple, common words. By checking the box you enforce password checking
    with regards to the above rules.</p>
hu: <b>Új jelszavak ellenőrzése</b><br>
    Nem árt olyan jelszót választani, ami nem szerepel szótárakban, azaz nem
    neveket vagy más egyszerű dolgokat. Ha kijelöli ezt a pontot, a YaST2
    ellenőrzi a megadott jelszavakat a fenti szabályok szerint.</p>

en: <p><b>Plausibility test for passwords</b><br>
    Sometimes it is required that passwords are constructed using a mixture of characters. This makes 
    the guessing of passwords very difficult. Check this box to enable additional
    checks.</p>
hu: <p><b>A jelszó elfogadhatóságának ellenőrzése</b><br>
    Néha még az is szükséges, hogy a jelszó különböző karakterek keverékéből álljon.
    Ez igen megnehezíti a kitalálását. Jelölje ki ezt a mezőt, bővebb ellenőrzéshez.
    </p>

en: <p><b>Password length</b><br>
    Set the minimum and maximum password length.</p>
hu: <p><b>Jelszó hossza</b><br>
    Állítsa be a jelszó minimális és maximális hosszát.</p>

en: <p><b>Days of password change warning</b><br>
    Set the minimum and maximum time for warning if the password must
    be changed.</p>
hu: <p><b>Napok száma a jelszó lejárata előtti figyelmeztetésnél</b><br>
    Állítsa be a minimum és maximum figyelmeztetési időt a jelszó
    lejárta előtti figyelmezetéshez.</p>

en: <p><b>Days before password expiry warning?</b><br>
    This entry sets the number of days the user is warned before their password
     expiry. The longer the time, the less likely it is that a user can guess passwords.</p>
hu: <p><b>Napok, a jelszó lejárása előtti figyelmeztetésre</b><br>
    Ez a bejegyzés beállítja azon napok számát, amennyivel előbb figyelmezteti a rendszer a felhasználót
    jelszavának lejárására. Minél hosszabb az idő, (azaz korábban figyelmeztet)
    annál kevésbé valószínű, hogy egy felhasználó ki tudja találni a jelszavakat.</p>

note: caption for screen
en: Adduser settings
hu: Felhasználók hozzáadása beállítások

en: <p>In this dialog you can change various adduser settings.</p>
hu: <p>Ebben a párbeszédablakban megváltoztathatja a különböző felhasználó hozzáadási beállításokat.</p>

en: <p><b>User ID limitations</b><br>
    Set the minimum and maximum possible user ID.</p>
hu: <p><b>Felhasználó ID korlátozások</b><br>
    A felhasználó lehetséges ID-jének (azonosítószám) minimum és maximum értékei.</p>

en: <p><b>Group ID limitations</b><br>
    Set the minimum and maximum possible Group ID.</p>
hu: <p><b>Csoport ID korlátozások</b><br>
    A csoport lehetséges ID-jének (azonosítószám) minimum és maximum értékei.</p>

note: caption for screen
en: Miscellaneous settings
hu: Egyéb beállítások

en: <p>In this dialog you can change miscellaneous settings.</p>
hu: <p>Ebben a párbeszédablakban megváltoztathat egyéb beállításokat.</p>

en: <p><b>Setting of files premissions</b><br>
    Settings for the permissions of certain system files are set
    according to the data in /etc/permissions.secure or
    /etc/permissions.easy. Which file is used depends upon this
    selection. Launching SuSEconfig sets these permissions
    according to /etc/permissions.*. This fixes files with
    incorrect permissions, whether this occured accidentally or
    by intruders.
    </p><p>
    "easy": Most of the system files that are only readable
      by root (via secure) are modified so that other users can
      also read these files.
    </p><p>
    "secure": Certain system files (e.g. /var/log/messages) can
      only be viewed by the user root. Some programs can only be
      launched by root or by daemons, not by an ordinary user.
    </p><p>
    "paranoid":  If you are really paranoid, use this setting.
      You must decide which users will be able to
      run X applications and set-uid programs.
    </p>
hu: <p><b>Fájlok jogosultságainak beállítása</b><br>
    Bizonyos rendszerfájlok jogosultságainak beállítása
    az /etc/permissions.secure illetve az /etc/permissions.easy adatai
    szerint történik. A választástól függ, hogy melyik fájlt
    használja. A SuSEconfig elindítása beállítja ezeket a
    jogosultságokat az /etc/permissions.* szerint. Ez kijavítja a hibás
    jogosultságú fájlokat, akár véletlenül, akár egy behatoló által
    keletkeztek.
    </p><p>
    "alap": A legtöbb rendszerfájl, ami csak a root által olvasható
      (via secure) módosítva lett, hogy más felhasználók is
      olvashassák ezeket a fájlokat.
    </p><p>
    "biztonságos": Bizonyos rendszer fájlok (pl. /var/log/messages) csak
      a root felhasználó által láthatók. Néhány program csak a root, vagy
      démonok által indítható el, és nem közönséges felhasználók által.
    </p><p>
    "paranoid":  Ha Ön valóban paranoid, használja ezt a beállítást.
      Önnek kell ezután eldöntenie, hogy melyik felhasználó lesz képes
      futtatni X alkalmazásokat és beállítani uid programokat.
    </p>

en: <p><b>User launching updatedb</b><br>
    The program updatedb runs regularly, once a day. It scans
    your whole filesystem and creates a database (locatedb)
    where the location of EVERY file is stored. The database can
    be searched by the program "locate".
    </p><p>
    By setting this entry, you can select the user to run this
    command:
    </p><p>
    "nobody": only files which the user "nobody" can access
      are added into the database. All users can choose if the
      file will be in the database or not.
    </p><p>
    "root": all files in the system are added into the
      database
    </p>
hu: <p><b>Felhasználó, aki az updatedb-t indítja</b><br>
    Az  updatedb program rendszeresen fut, naponta egyszer. Átnézi
    az Ön egész fájlrendszerét és létrehoz egy adatbázist (locatedb)
    ahol a MINDEN egyes fájl helyét tárolja. Az adatabázisban
    a "locate" program segítségével kereshet.
    </p><p>
    Ennek a bejegyzésnek a beállításával, kiválaszthatja azt a felhasználót,
    aki futtatja ezt a parancsot:
    </p><p>
    "nobody": csak azok a fájlok, amiket "nobody" érhet el
     kerülnek az adatbázisba. Minden felhasználó kiválasztható, ha az
     fájl bekerül az adatabázisba vagy sem.
    </p><p>
    "root": minden fájl a rendszerből bekerül az
     adatabázisba
    </p>

en: <p><b>Omit current directory from the path of user root</b><br>
    On a DOS system, executable files (programs), are first
    searched for in the current directory, and in the current
    path variable afterwards. In contrast, on a UNIX system they
    are exclusively searched for via the search path (variable
    PATH).
    </p><p>
    Some systems set up a 'workaround' by adding the dot (".")
    to the search path, thus enabling files in the current path
    to be found and executed. This is highly dangerous since you
    may accidentally launch unknown programs in the current
    directory instead of the usual system-wide files. As a
    result, creating 'Trojan Horses' which exploit this weakness
    and intrude your system is rather easy if you set this
    option.
    </p><p>
    "yes": the user root always has to launch programs in the
      current directory prefixed with a "./". Example: "./configure".
    </p><p>
    "no": the dot (".") is attached to the end of the search
      path of root, making it the last to be searched.
    </p>
hu: <p><b>Az aktuális könyvtár ne szerepeljen a root felhasználó útvonalában</b><br>
    Egy DOS rendszer, a végrehajtható fájlokat (programokat), először
    az aktuális könyvtárban keresi, és csak azután aktuális útvonal változóban
    tárolt helyeken. Ellenben egy UNIX rendszerben ezeket kizárólag a
    keresési útvonalban keresik (PATH változó).
    
    </p><p>
    Néhány rendszer beállítás ezt 'megkerüli' a pont (".") hozzáadásával
    a keresési útvonalhoz, így elérhetővé teszi a fájlokat az aktuális könyvtárban.
    Ez nagyon veszélyes, mert véletlenül
    elindíthat ismeretlen programokat az aktuális könyvtárban
    a rendes rendszeren levő fájlok helyett. Ennek
    eredménye lehet 'trójai vírusok' létrehozása, ami kihasználja ezt a gyengeséget
    és behatol az Ön rendszerébe. Célszerű beállítani ezt az
    opciót.
    </p><p>
    "Igen": a root felhasználó az aktuális könyvtárból csak a pont előjellel
      tud indítani programokat "./". Például: "./configure".
    </p><p>
    "nem": a pont (".") a root keresési útvonalának végére kerül,
      ezáltal a rendszer az aktuális könyvtárban keres utolsónak.
    </p>

note: radio button label
en: Level &3 (Network/Server)
hu: &Felső szintű (hálózati szerver)

note: radio button label
en: Level &1 (Home workstation)
hu: &Alacsony szintű (otthoni munkaállomás)

note: radio button label
en: Level &2 (Networked workstation)
hu: &Közepes szintű (hálózati munkaállomás)

note: Boot options combo box caption
en: How to interpret Ctrl-Alt-Del:
hu: A Ctrl-Alt-Del értelmezése:

note: Boot options combo box options
en: Ignore
hu: Nincs reakció

en: Reboot
hu: Újraindítás

en: Halt
hu: Leállítás

note: Boot options combo box caption
en: Shutdown behaviour of KDM:
hu: KDM leállítása:

note: Boot options combo box options
en: Only root
hu: Csak a root

en: All users
hu: Minden felhasználó

en: Nobody
hu: Senki

en: Local users
hu: Helyi felhasználók

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Record failed login attempts
hu: Bejelentkezési kísérletek naplózása

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Seconds to wait after an incorrect login attempt:
hu: Helytelen bejelentkezési kísérlet utáni várakozás mp-ben:

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Record successful login attempts
hu: Bejelentkezések naplózása

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Disable telnet login for user root
hu: A telnet bejelentkezés tiltása a root számára

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Checks for new passwords
hu: Új jelszavak ellenőrzése

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Plausibility test for password
hu: Jelszó elfogadhatóságának ellenőrzése

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Days before password expires warning:
hu: Napok száma a jelszó lejárata előtti figyelmeztetésnél:

note: perms options combo box caption
en: Setting of file permissions:
hu: Fájlok jogosultságainak beállítása:

note: perms options combo box options
en: Easy
hu: alap

en: Secure
hu: biztonságos

en: Paranoid
hu: paranoid

note: Other options (please, stick to 50 characters per line)
en: Omit current directory from the path of user root
hu: Az aktuális könyvtár ne szerepeljen a root felhasználó útvonalában

note: label for updatedb (please, stick to 50 characters per line)
en: User launching updatedb:
hu: Az updatedb-t indító felhasználó:

note: minimum field label (please, stick to 50 characters per line)
en: Minimum
hu: minimum

note: maximum field label (please, stick to 50 characters per line)
en: Maximum
hu: maximum

note: popup message
en: Do you really want to abort the security configuration?
    All changes you made will be lost.
hu: Valóban meg akarja szakítani a biztonsági beállításokat?
    Minden változás amit elvégzett, el fog veszni.

en: &Custom settings
hu: &Egyedi beállítások

note: frame caption
en: Current security settings:
hu: Jelenlegi biztonsági beállítások

note: push button on main screen
en: &Details...
hu: &Részletek

note: popup if level 3 is choosen
en: You have chosen 'Level 3'. This setup
    provides a basic configuration for network servers
    but not a completed 'full security' setting.
    
    You need expert knowledge to make a
    network server secure.
hu: 'Felső szintet' választott. Ez a beállítás
    egy alap beállítást nyújt hálózati szerverekhez,
    azonban ez nem egy 'teljesen biztonságos' beállítás.
    
    Ahhoz, hogy egy szervert biztonságossá tudjon tenni,
    komoly szakértői ismeretek szükségesek.

en: User and group ID settings
hu: Felhasználó és csoport azonosítószáma (ID) beállítása

note: SecurityBootDialog caption
en: Boot permissions
hu: Rendszerindítási beállítások

note: `HVCenter(`HVSquash(`HBox(`HSpacing(5),`VBox(`VSpacing(2),T,`VSpacing(2)),`HSpacing(5)))), SecurityLoginDialog caption
en: Login
hu: Bejelentkezés

note: VSeparator(), `VSpacing(-0.2), SecurityPasswdDialog caption
en: Checks
hu: Ellenőrzés

note: SecurityPasswdDialog
en: Password length
hu: Jelszó hossza

note: SecurityPasswdDialog
en: Days of password change warning
hu: Napok a jelszó változtatására való figyelmeztetés előtt:

note: bad password data
en: The minimum password length cannot be larger than maximum
hu: A jelszó minimális hossza nem lehet a maximális hosszánál nagyobb

note: bad password data
en: The minimum number of days cannot be larger than maximum
hu: A minimális napok száma nem lehet a maximális napok számánál több

note: SecurityAdduserDialog caption
en: User ID limitations
hu: Felhasználó azonosítószámának (ID) korlátozásai

note: SecurityAdduserDialog caption
en: Group ID limitations
hu: Csoport azonosítószámának (ID) korlátozásai

note: SecurityAdduserDialog error
en: The minimum user ID cannot be larger than maximum
hu: A minimális felhasználó ID nem lehet a maximálisnál nagyobb

note: SecurityAdduserDialog error
en: The minimum group IDs cannot be larger than maximum
hu: A minimális csoport ID nem lehet a maimálisnál nagyobb

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shown in curses menu and ycc                             //
en: Security settings
hu: Biztonsági beállítások

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure all local security settings
hu: A helyi biztonsági beállítások konfigurálása

en: Hardware/Sound
hu: Hardver - Hang

en: Launch this module to configure your sound card.
hu: A hangkártya beállításához indítsa ezt a modult

note: To translators: label message 1/2 The sound card XY will be configured.
en: The sound card
hu: A hangkártya

note: dialog title
en: Sound card configuration
hu: Hangkártya beállítása

note: help text 2/3
en: <p>If the list contains <b>autodetected</b> (and not yet configured) cards, select one and go ahead.
hu: <p>Ha a lista tartalmaz <b>automatikusan érzékelt</b> (és még be nem állított) kártyákat, válasszon ki egyet és állítsa be.

note: frame label
en: Select
hu: Kiválasztás

note: label of radiobutton
en: &Autodetected
hu: &Automatikusan érzékelt

note: dialog title
en: Sound configuration
hu: Hang beállítások

note: help text 1/4
en: <p>The complete sound cards list. Use the <b>Finish</b> button to save sound card information.</p>
hu: <p>A teljes hangkártya lista. Használja a <b>Befejez</b> gombot, hogy elmentse a hangkártya információt.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Use <b>Delete</b> button to remove configured sound card. <b>Add soundcard</b> button can be used for adding sound card.</p>
hu: <p>Használja a <b>Törlés</b> gombot a beállított hangkártya eltávolítására. A <b>Hangkártya hozzáadás</b> gombot használja hangkártya hozzáadásra.</p>

note: help text 3/4
en: <p>Use the <b>start ALSA</b> check button to enable (resp. disable) ALSA start-up during boot time. Check the <b>start sequencer</b> if you want to load modules for playing MIDI files during boot-time (these modules can be loaded on demand).</p>
hu: <p>Használja az <b>ALSA indítása</b> gombot, az ALSA rendszerindításkori be vagy kikapcsolására. Jelölje be a <b>szekvenszer indítása</b> pontot ha be akarja tölteni a a MIDI állományok lejátszására szolgáló modulokat rendszerindításkor (ezek a modulok kívánságra is bármikor betölthetők).</p>

note: table header labels
en: Number
hu: Szám

en: Card name
hu: Kártya neve

note: Add soundcard ... - button label
en: Add soundcard ...
hu: Hangkártya hozzáadása...

note: check button label
en: Start ALSA
hu: ALSA indítása

note: check button label
en: Start sequencer
hu: Szekvenszer indítása

note: To translators: To reset the sound configuration these programs must be terminated To translators: label message
en: There are programs running that are currently using the audio device.
hu: Az audio eszközt jelenleg más futó programok használják.

note: To translators: label message
en: To reset the configuration these programs must be terminated. Proceed?
hu: A beállítás visszaállításához (reset) ezteket a programokat le kell állítani. Folytassam?

note: error popup message
en: Cannot delete this entry!
hu: Nem lehet törölni ezt a bejegyzést!

note: in the modules/cards list - to see all available cards
en: All
hu: Összes

note: Help text - manual configuration 1/2
en: <p>Please <b>manually</b> choose the sound card, you want to configure. You can search for a particular sound card by entering the name in the search box.</p>
hu: <p>Kérem <b>kézzel</b> válassza ki azt a hangkártyát, amit be kíván állítani. Egy konkrét hangkártya megkereséséhez adja meg a hangkártya nevét a kereső mezőben.</p>

note: Help text - manual configuration 2/2
en: <p>Select <b>All</b> if you want to see the whole list of supported sound card models.</p>
hu: <p>Válasza az <b>Összes</b>-t ha látni akarja a támogatott hangkártya típusok teljes listáját.</p>

note: label if no module name found
en: Unknown module name
hu: Ismeretlen modul név

note: To translators: selection box title
en: Sound card driver
hu: Hangkártya meghajtóprogramja

note: To translators: selection box title
en: Sound card model
hu: Hangkártya típusa

note: To translators: text entry label con = add (con, `TextEntry (`id(`search), `opt(`notify), _("Search"))); dialog title
en: Sound manual configuration
hu: Hang kézi beállítása

note: To translators: popup message, wrong value
en: The value: %1 must be a number
hu: A(z) %1 értéknek számnak kell lennie

note: To translators: "space" means blank character
en: (space)
hu: (szóköz)

note: To translators: popup message, wrong value
en: String cannot contain: %1
hu: A karaktersor nem tartalmazhat: %1

note: To translators: popup message, wrong value
en: The value must be one of %1
hu: Az értéknek a %1 egyikének kell lennie

note: Help text for options 1/4
en: Here, you can modify the options for the sound modules.
hu: Itt megváltoztathatók a hangmodulok opciói.

note: Help text for options 2/4
en: If you are not <b>absolutely sure</b> what you are doing, please leave this dialog untouched.
hu: Ha nem <b>teljesen biztos</b> abban, amit csinál, kérem hagyja változatlanul ezt a párbeszédablakot.

note: Help text for options 3/4
en: <p>Choose the option you want to set, use the <b>Set</b> button to enable new value. You can reset all values by pressing <b>Reset</b>. Numeric values can be entered as decimal or hexadecimal (hexadecimal with a <b>0x</b> prefix).</p>
hu: <p>Válassza ki az opciókat, melyeket be kíván állítani. A <i>Beállít</i> gombbal engedélyezi az új értéket. Visszaállíthat minden értéket a <i>Visszaállít</i> gombbal. Számok megadhatók decimális vagy hexadecimális formában is (a hexadecimális <b>0x</b> előtaggal).</p>

note: if no option name is available
en: No name available
hu: Nincs elérhető név

en: Option
hu: Opció

note: "set" button: Sets the option value
en: &Set
hu: &Beállítás

note: "reset" button: Resets all values
en: &Reset
hu: Vi&sszaállítás

note: To translators: label message
en: There are no options for this module
hu: Ehhez a modulhoz nincsenek opciók

note: dialog title
en: Sound cards
hu: Hangkártya

note: Error message
en: Error while saving '/etc/modules.conf'.
hu: Hiba az '/etc/modules.conf' fájl elmentésénél.

note: Error message
en: Error while setting volume.
hu: Hiba a hangerő beállításakor.

note: Error message
en: Error while saving file: %1
hu: Hiba a(z) %1 állomány elmentésekor

note: label message
en: Saving ...
hu: Mentés ...

note: final success message
en: The sound card was successfully configured.
    You can now use it immediately.
hu: A hangkártya beállítása sikerült.
    Már használhatja is.

note: final success message
en: The sound configuration was saved.
hu: Hang beállításokat elmentettem.

note: To translators: just one file will be displayed To translators: if the test audio file can not be found this message is displayed To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find file:
     %1
    
    (test audio file)
hu: Nem találom a(z)
     %1
    
    teszt audio fájlt.

note: To translators: error message
en: Invalid module name.
hu: Érvénytelen modul név

note: To translators: label to error popup
en: The kernel module %1 for sound support
    could not be loaded.
hu: Nem tudom betölteni a(z) %1 rendszermag modult
    a hang támogatására.

note: Help text - adjusting volume 1/4
en: <p>Please adjust the volume.</p>
hu: <p>Kérem, állítsa be a hangerőt.</p>

note: Help text - adjusting volume 2/4
en: <p>You can test your sound card by pressing the <b>Test</b> button.</p>
hu: <p>A <b>Teszt</b> gomb megnyomásával leellenőrizheti hangkártyáját.</p>

note: Help text - adjusting volume 3/4
en: <p>After the configuration is done you can use <b>amixer</b> (or any program of your choice) for adjusting the volume.</p>
hu: <p>Ha végzett a beállítással, használhat <b>egy keverőt</b> (pl. a kmix-et grafikus módban vagy az amixer-t szöveges módban) a hangerő beállításához.</p>

note: Help text - adjusting volume 4/4
en: <p><b>WARNING/SPECIAL NOTE:</b>Please start testing your sound card with <b>very</b> low volume settings to prevent an accident with too much loud noise.</p>
hu: <p><b>FIGYELEM, FONTOS MEGJEGYZÉS:</b>A hangkártya tesztet <b>nagyon</b> alacsony hangerővel kezdje, hogy megelőzze a hirtelen túl hangos zajt.</p>

note: slider label
en: Volume
hu: Hangerő

note: dialog title
en: Settings for sound card
hu: Hangkártya beállítások

note: To translators keep backlash here
en: Volume adjust and test
hu: Hangerő szabályozás és teszt

note: message label
en: Press 'Test' to start playing sound sample
hu: Nyomja meg a 'Teszt' gombot a hangminta lejátszásához

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: Sound volume and the configuration
    for the sound card will be saved now.
hu: A hangerő és a hangkártya
    beállításai most elmentésre kerülnek.

note: Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>An error has occurred. </p>
hu: <p>Hiba történt.</p>

note: Help text - intenal YaST2 error 2/3
en: <p>You should check that you have correctly installed the <b>ALSA</b> package (from the series 'snd') and that you are running this as a root.</p>
hu: <p>Ellenőrizze, hogy jól telepítette-e az <b>ALSA</b> csomagot (az 'snd' készletből).</p>

note: Help text - intenal YaST2 error 3/3
en: <p>If the the problem persists, you can try to pass some <b>options</b> to the ALSA module. If you still can't get your sound card working, you can try <i>OSS/Free</i> or another module.</p> <p>However, <b>YaST2</b> sound configuration currently only supports ALSA.</p>
hu: <p>Ha a probléma továbbra is fennáll, megpróbálhat néhány <b>opciót</b> az ALSA modulnak megadni. Ha a hangkártya továbbra sem működik, megpróbálhatja az <i>OSS/Free</i> vagy más modult, de jelenleg a <b>YaST2</b> csak az ALSA rendszert támogatja.</p>

note: error message
en: An error occured during installing
hu: Hiba történt a telepítés alatt

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center
en: Configure your sound card
hu: A hangkártya beállítása

note: description of an checkbox option in system tuning
en: This option can improve your hard disk performance, but beware.
    Some buggy hardware (chipsets, disks) can destroy your data with
    this option turned on.
hu: Ezzel a hangolási lehetőséggel növelheti merevlemezének teljesítményét.
    Néhány hibás hardver (lapkakészlet, merevlemez) azonban tönkreteheti az adatait,
    ha ez a beállítás be van kapcsolva.

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
hu: 
    
    Annak ellenére, hogy a rendszermagnak van egy belső 'fekete listája' a
    meghajtókról és lapkakészletekről, melyek eleve nem támogatják ezt az
    beállítási lehetőséget, kérem, csak akkor használja ezt az optimalzálást, ha teljesen biztos
    benne, hogy a hardvere támogatja az Ultra DMA-t Linux alatt.

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    This dialog provides some tuning options that may or may not improve
    system performance - depending on your hardware.
    </p>
hu: <p>
    Ez a párbeszédablak néhány hangolási lehetőséget nyújt, ami - hardverétől függően -
    növelheti rendszere teljesíményét.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    Some hardware may even be incompatible with certain tuning options, so
    please make sure you know what you are doing.
    </p>
hu: <p>
    Néhány hardver egyes hangolási beállításokkal nem működik megfelelően.
    Kérem győzödjön meg róla, hogy hardvere tényleg támogatja a beállításokat.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    The default settings are always on the safe side, so if you are
    unsure, leave them as they are.
    </p>
hu: <p>
    Az alapbeállítások mindig biztonságosak, így ha
    bizonytalan, hagyja azokat érintetlenül.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    And always remember to have fun!
    </p>
hu: <p>
    És ne feledje: Kalandra fel!
    </p>

note: Checkbox description: Want to use
en: &Ultra DMA support for IDE-disks
hu: IDE merevlemezek &Ultra DMA támogatása

note: Description of the textenty field, where the user have list devices he wants to use for UDMA
en: &Activate UDMA for the following devices:
hu: UDMA &bekapcsolása a következő eszközökön:

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Module for tuning the system
hu: Modul a rendszer hangolásához

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA
en: ENABLE THE FOLLOWING TUNING OPTIONS:
    
    - Ultra DMA support for
hu: BEKAPCSOLJA AZ ALÁBBI HANGOLÁSI LEHETŐSÉGET?
    
    - Ultra DMA támogatás a következő merevlemezhez:

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (second part)
en: 			
    
    Caution:
    
    This option will take effect after you reboot your system.
hu: 			
    
    Figyelem:
    
    Ez az beállítás csak a rendszer újraindítása után lép életbe.

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (third part)
en: 
    In order to start the DMA support immediately, enter
    "rcidedma start" as root user. 
    
    If there are any problems with DMA support, it is much easier to fix them at boot time.
    This is why DMA support is not automatically started right here.
hu: 
    Az DMA támogatás azonnali elindításához adja ki az 
    "rcidedma start" parancsot root felhasználóként.
    
    Ha valami probléma van a DMA támogatással, azt sokkal könnyebb kijavítani rendszerindításkor.
    Emiatt a YaST2 a DMA támogatást alapértelmezésben nem kapcsolja be most azonnal.

note: Acknowledgment popup, when the user has not choosen UDMA
en: 
    Tuning options:
    
    Ultra DMA is disabled
hu: 
    Hangolási beállítások:
    
    Ultra DMA letiltva

note: Failure popup
en: Turning on UltraDMA for IDE disks has failed
hu: Az UltraDMA bekapcsolása az IDE merevlemezeken nem sikerült

note: Failure popup
en: Turning off UltraDMA for IDE disks has failed
hu: Az UltraDMA kikapcsolása az IDE merevlemezeken nem sikerült

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: System tuning
hu: Rendszer hangolás

en: Launch this module to tune your system.
hu: Indítsa el ezt  a modult a rendszer hangolásához

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Tune your system. At the moment, only EIDE harddisk tuning is possible
hu: Rendszerének hangolása. Jelenleg csak EIDE merevlemez hangolása lehetséges

note: header
en: YaST2 Printconf
    Initializing ...
hu: A YaST2 nyomtatóbeállító
    indítása ...

note: ===== help text ================================================ Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manage printers in your system. The upper
    box contains the current configuration. To delete a printer, select it
    and press <B>Delete</B>. You can modify settings of your printers
    configured using YaST2 with the help of the <B>Edit</B> button.</P>
hu: <P>Ebben a párbeszédablakban beállíthatja a rendszerében lévő nyomtatókat. A felső
    ablakban van a jelenlegi beállítása. Egy nyomtató eltávolításához, válassza azt ki
    és nyomja meg a <B>Törlés</B> gombot. A <B>Szerkeszt</B> gombbal módosíthatja 
    a nyomtatójának beállításait, amit a YaST2-vel állított be.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The lower box allows you to configure a printer manually.
    Please choose the type of your printer and push the <B>Add</B> button.</P>
hu: <P>Az alsó ablakban beállíthatja a nyomtatóját kézileg.
    Válassza ki a nyomtatója típusát és nyomja meg a <B>Hozzáad</B> gombot.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you want to save your changes to the printing system, press the
    <B>Finish</B> button, if you want to discard them, use <B>Cancel</B>.
hu: <P>Ha el karja menteni a nyomtató rendszerének változásait, nyomja meg a
    <B>Kész</B> gombot, ha el akarja dobni azokat, használja a <B>Mégsem</B>-et.

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for printing:
hu: Név a nyomtatáshoz:

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for ascii printing:
hu: Név az ascii nyomtatáshoz:

note: up to 40 chars
en: Parallel printer
hu: Párhuzamos nyomtató

note: up to 40 chars
en: Serial printer
hu: Soros nyomtató

note: up to 40 chars
en: USB printer
hu: USB nyomtató

note: up to 40 chars
en: TCP/IP forwarding queue
hu: TCP/IP továbbítási sor (forwarding queue)

note: up to 40 chars
en: Samba/Windows printer
hu: Samba/Windows nyomtató

note: up to 40 chars
en: Novell printer
hu: Novell nyomtató

note: up to 40 chars
en: Prefilter queue for remote printers
hu: Előszűrő sor (queue) a távoli nyomtatókhoz

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for TCP/IP forwarding queue
hu: Név a TCP/IP továbbítási sorhoz (forwarding queue)

note: Names of devices. Items in list.
en: First parallel port (/dev/lp0)
hu: Első páruzamos port (/dev/lp0)

en: Second parallel port (/dev/lp1)
hu: Második párhuzamos port (/dev/lp1)

en: Third parallel port (/dev/lp2)
hu: Harmadik párhuzamos port (/dev/lp2)

en: Fourth parallel port (/dev/lp3)
hu: Negyedik párhuzamos port (/dev/lp3)

en: First serial port (/dev/ttyS0)
hu: Első soros port (/dev/ttyS0)

en: Second serial port (/dev/ttyS1)
hu: Második soros port (/dev/ttyS1)

en: Third serial port (/dev/ttyS2)
hu: Harmadik soros port (/dev/ttyS2)

en: Fourth serial port (/dev/ttyS3)
hu: Negyedik soros port (/dev/ttyS3)

en: First USB printer (/dev/usblp0)
hu: Első USB nyomtató (/dev/usblp0)

en: Second USB printer (/dev/usblp1)
hu: Második USB nyomtató (/dev/usblp1)

en: Third USB printer (/dev/usblp2)
hu: Harmadik USB nyomtató (/dev/usblp2)

en: Fourth USB printer (/dev/usblp3)
hu: Negyedik USB nyomtató (/dev/usblp3)

note: This printer was not configured using YaST2. Item in table. SHORT!
en: - not YaST2 -
hu: - nem YaST2-t -

note: Do not do the translation longer than this text. It is a label of a selection box.
en: Select the printer type you want to add:
hu: Válasszon nyomtató típust:

note: Header of the table with all the printers in the system
en: Default
hu: Alapértelmezett

note: pushbutton
en: &Set as default
hu: &Alapértelmezésként beállít

note: Header of the dilag with all the printers
en: Printer administration
hu: Nyomtatók adminisztrálása

note: message box
en: I tried to autodetect parallel and USB printers,
    but I haven't found any on your computer.
hu: Kerestem párhuzamos és USB nyomtatókat az Ön gépén,
    de nem találtam egyet sem.

note: message box
en: FATAL: I am unable to find the printer database!
hu: VÉGZETES: Nem találom a nyomtató adatbázist!

note: message box
en: FATAL: I am unable to restart the lpd daemon!
     Maybe, you haven't installed lpd (one of
     the lprold, plp or lprng packages) or
     you are not user 'root'.
hu: VÉGZETES HIBA: Az lpd démon újraindítása nem sikerült!
    Lehet, hogy nem telepített lpd csomagot (egyet az
    lprold, plp vagy lprng csomagokból),
    vagy Ön nem a 'root' felhasználó.

note: message box
en: It seems that you do not have GhostScript
    installed on your computer. It is necessary 
    in order to print.
hu: Úgy tűnik, hogy nincs telepítve a GhostScript csomag.
    Ez a csomag szükséges ahhoz, hogy lehessen
    nyomtatni.

note: message box
en: ERROR: I was unable to read
    the current configuration!
hu: HIBA: Nem tudtam olvasni
    a jelenlegi beállítást!

note: message box
en: There were no changes in
    the printer configuration.
hu: Nem változtatta meg a
    nyomtató beállítását.

en: Do you really want to delete
    the "%1" printer?
hu: Valóban le akarja törölni
    a(z) "%1" nyomtatót?

en: Now the changes to your printing
    system are going to be saved.
hu: Most, a változások a nyomtató
    rendszerben elmentésre kerülnek.

en: The new configuration
    was successfully stored.
hu: Az új beállítást
    sikeresen elmentettem.

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please choose the parallel port to 
    which your printer is attached.</P>
hu: <P>Ha több párhuzamos portja van, kérem válassza ki azt a párhuzamos portot
    ahová a nyomjatója csatlakozik.</P>

note: Help, USB printer part
en: <P>Please select the device for your USB printer.</P>
hu: <P>Válassza ki az eszközt az USB nyomtatójának.</P>

note: Help, serial printer part
en: <P>Please select the device for your serial printer.
    You can also set the baud rate.</P>
hu: <P>Válassza ki az eszközt a soros nyomtatójának.
    Itt beállíthatja a baud étéket is.</P>

note: Help, common part
en: <P>If you want to be sure that the printer is properly connected, try the <B>Test</B> button.</P>
hu: <P>A csatlakozás ellenőrzéséhez nyomja meg a <B>Teszt</B> gombot.</P>

note: Dialog label - parallel
en: Parallel printer connection
hu: Párhuzamos nyomtató kapcsolat

note: Dialog label - serial
en: Serial printer connection
hu: Soros nyomtató kapcsolat

note: Dialog label - USB
en: USB printer connection
hu: USB nyomtató kapcsolat

note: Text describing what is happening
en: Please connect your printer to the computer,
    switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
    the previously selected device. If the operation
    fails, it will be timed out in %1 seconds.
hu: Kérem csatlakoztassa a nyomtatót a számítógépéhez,
    kapcsolja be, és állítsa ONLINE-ra.
    
    Egy 'Hello, world' szöveget küldök az
    előzőekben kiválasztott eszközre. Ha ez nem sikerül, 
    %1 mp múlva leállok.

en: It seems that there are no problems with the device
    you chose.
    
    If your printer has reacted somehow (printed message,
    formfeed or at least blinking leds), the hardware 
    connection should be functioning correctly.
hu: Úgy tűnik nincs probléma a kiválasztott eszközzel.
    
    Ha valahogy reagált a nyomtató (szöveget nyomott, lapot
    dobott, vagy legalább pislogott), a hardver kapcsolat
    jól működik.

en: There was a problem while sending the message
    to the printer--The operation has timed out.
    
    Please, verify that your printer is connected to
    the computer, that the printer power is on and 
    that it is ONLINE. It is also possible that you
    have a cabling problem.
hu: Valami probléma van a szöveg nyomtatóra küldésével.
    Az idő lejárt ehhez.
    
    Kérem ellenőrizze, hogy a nyomtató jól csatlakozik-e a géphez,
    be van-e kapcsolva, és ONLINE-on áll-e.
    Esetleg kábel probléma is lehet.

en: There was a problem while printing.
    
    It seems that the device is not properly configured
    or you do not have permissions to write to it.
    Did you run the configuration program as user 'root'?
hu: Probléma van a nyomtatással.
    
    Úgy tűnik ez az eszköz nincs helyesen beállítva, vagy Önnek
    nincs rá engedélye, hogy használja azt.
    A beállítást, 'root' felhasználóként végezte el?

en: FATAL: I was not able to run 
    the 'test_device' script.
    I am sorry.
hu: VÉGZETES HIBA: Nem tudom a
    'test_device' scriptet futtatni.
    Sajnálom.

en: The baud rate should not be 0!
hu: A baud érték nem lehet 0!

note: CAUTION: "device" here means /dev/lp0, /dev/lp1, ...
en: I have not found any parallel devices (/dev/lp?)! It seems
    that your parallel port is not properly configured.
hu: Nem találtam egyetlen párhuzamos eszközt sem (/dev/lp?)!!
    Úgy tűnik hogy a párhuzamos portja nincs helyesen beállítva.

note: CAUTION: "device" here means /dev/usblp0, /dev/usblp1, ...
en: I have not found any USB devices (/dev/usblp?)! It seems
    that your USB bus is not properly configured.
hu: Nem találtam egyetlen USB eszközt sem (/dev/usblp?)!!
    Úgy tűnik hogy az USB busz nincs helyesen beállítva.

note: CAUTION: "device" here means /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, ...
en: I have not found any serial devices (/dev/ttyS?)! It seems
    that your serial ports are not properly configured.
hu: Nem találtam egyetlen soros eszközt sem (/dev/ttyS?)!!
    Úgy tűnik hogy a soros portja nincs helyesen beállítva.

en: Baud rate:
hu: Baud érték:

en: Connection
hu: Kapcsolat

note: Unix device /dev/(lp|usblp|ttyS)*
en: Select the device:
hu: Válassza ki az eszközt:

note: Help, 1 of 3
en: <P>Please enter the hostname of your print server and the name of its printer.</P>
hu: <P>Kérem adja meg a nyomtató szerver host nevét, és az azon lévő nyomtató nevét.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>If it's a local server, you can select it from the list.</P>
hu: <P>Ha az egy helyi szerver, kiválaszthatja azt a listáról.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you want to be sure that you have entered the right name, try the <B>Test</B> button.</P>
hu: <P>Ha meg akar győződni, hogy jó nevet adott meg, kipróbálhatja a <B>Teszt</B> gombbal.</P>

en: <P>Alternatively you can use an already configured forwarding queue.</P>
hu: <P>Alternatívan használhat egy már beállított továbbítási besorolást (forwarding queue).</P>

en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
hu: Helytelen host nevet adott meg. Ennek 50
    karakternél rövidebbnek kell lennie és csak
    0..9, A..Z, a..z, pont, - és _ lehetnek benne.

en: You entered a wrong remote name. It must be
    shorter than 30 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, spaces, - and _.
hu: Helytelen távoli nevet adott meg. Ennek 30
    karakternél rövidebbnek kell lennie és csak
    0..9, A..Z, a..z, szóköz, - és _ lehetnek benne.

en: Please choose which forwarding
    queue do you want to use.
hu: Kérem válasszon, melyik továbbítási
    besorolást (forwarding queue) akarja használni.

note: Text describing what is happening
en: I will run 'ping -c 1 %1'.
hu: Le fogom futtatni 'ping -c 1 %1'.

en: I will try if %1
    accepts printing jobs.
hu: Meg fogom póbálni, hogy a(z) %1
    elfogad-e nyomtatási feladatokat.

note: And the common part
en: 
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
hu: 
    
    Ha nem működik, egy pár
    másodperc múlva leáll (timed out).

en: The printer server is accessible.
hu: A nyomtató szerver elérhető.

en: There was a problem.
    
    Your network access is not properly configured
    or the printer server is unknown or unreachable.
    Please check the hostname of the print
    server or contact your network administrator.
hu: Probléma van.
    
    A hálózati hozzáférés nincs jól beállítva, vagy
    a nyomtató szerver ismeretlen, vagy elérhetetlen.
    Kérem ellenőrizze a nyomtató szerver host nevét
    vagy értesítse a hálózati rendszergazdát.

en: There was a problem.
    
    You specified a wrong name of the queue
    on the printer server or the printer server
    does not accept print jobs.
hu: Egy probléma merült fel.
    
    Ön egy helytelen besorolási (queue) nevet határozott meg
    a nyomtató szerveren vagy a nyomtató server
    nem fogad el nyomtatási feladatokat.

en: FATAL: I was not able to
    run the test. I am sorry.
hu: VÉGZETES: Nem találom
     a nyomtató adatbázist!

en: &User:
hu: &Felhasználó:

en: &Password:
hu: &Jelszó:

en: &Hostname of the printer server:
hu: Válassza ki a saját nyomtatóját

en: Hostname of the printer:
hu: Távoli nyomtató

en: Use already configured TCP/IP forwarding queue:
hu: Már beállított TCP/IP továbbítási besorolást (forwarding queue) használ:

en: Queues:
hu: Besorolások (Queues):

en: Create a new one:
hu: Létrehoz egy újat:

note: Frame around hostname, queue, (user, passwd)
en: Connection information
hu: Kapcsolódási információ

en: Name of the remote &queue:
hu: A távoli &gombolyító (queue) neve:

note: Help, part 1 of 4
en: <P>Printer autoprobing was successful.</P>
hu: <P>A nyomtató keresés sikeres volt.</P>

note: Help, part 2 of 4
en: <P>If the printer is in the database of supported printers, the name and the manufacturer of it should be shown.</P>
hu: <P>Ha szerepel a nyomtató a támogatott nyomtatók adatbázisában, akkor
    a gyártó neve itt látható.</P>

note: Help, part 3 of 4
en: <P>If it is not, you have to choose a similar printer or a generic one in an additional dialog.</P>
hu: <P>Ha ez nem az, Önnek  választania kell egy hasonló nyomtatót, vagy egy általánost (generic) egy további párbeszédablakban.</P>

note: Help, part 4 of 4
en: <P>Use <B>Skip</B> button if you do not want to configure this printer now or if you have already configured it before.</P>
hu: <P>Használja az <B>Átlép</B> gombot, h nem akarja beállítani ezt a nyomtatót most vagy már beállított egyet előtte.</P>

note: Manufacturer
en: Unknown
hu: Ismeretlen

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 has found a parallel printer:
hu: A YaST2  egy párhuzamos nyomtatót talált:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 has found a USB printer:
hu: A YaST2 egy USB nyomtatót talált:

note: Dialog, sentence 2 of 3 This means: Printer model '%1' by '%2'.
en: %1 by %2
hu: %1 (%2)

note: Dialog, sentence 3 of 3 (e.g. /dev/lp0)
en: On device:
hu: Eszközön:

en: This printer was not found in the database
    of the printers.
    
    Please try the manual configuration.
hu: Ez a nyomtató nem található a nyomtatók
    adabázisában.
    
    Kérem próbálja meg a kézi beállítást.

note: "Manual" button: Runs dialog where user manually chooses the sound card from a list
en: &Manual
hu: &Kézi

en: Autodetected printer
hu: Távoli nyomtató

note: Help, 1 of
en: <P>In this dialog you can adjust how printout of ascii files should look 
    like.
    Please choose how many pages you want to have on one sheet of paper.</P>
hu: <P>Ebben a dialógban beállíthatja, hogy az ascii állományok kinyomtatása 
    hogy nézzen ki.
    Kérem válassza ki, hogy hány oldalt akar egy ív papiron.</P>

note: Help, 2 of
en: <P>Additionally you can set encoding of the documents you print. For some
    languages this choice is important to get correct output from 
    <I>netscape</I>
    and some other programs. By default, the encoding is set to fit the 
    language
    you chose at the time of the installation.</P>
hu: <P>Továbbá beállíthatja a nyomtatásra kerülő dokumentumok kódolását (encoding). Néhány nyelv
    számára ez lényeges, hogy helyes kimenetet kapjon a 
    <I>netscape</I>
    és más egyéb programról. Alapértelmezésként, a kódolás (encoding) a telepítéskor
    beállított nyelvnek
    megfelelően van beállítva.</P>

en: Printing of ascii text
hu: ascii szövegként nyomtatva

en: One page per sheet
hu: Egy oldal lapoként

en: Two pages per sheet
hu: Két oldal laponként

en: Print header
hu: Fejléc nyomtatás

en: Landscape orientation
hu: Fektetett (Landscape) helyzetben

note: ComboBox
en: Encoding of the printed documents
hu: A nyomtatott dokumentum kódolása (Encoding)

en: Use the system default
hu: A rendszer alapértelemezés használata

note: Label of the dialog
en: Hardware independent settings
hu: Hardver független beállítás

note: Help, 1 of 8
en: <P>This dialog allows you to customize printing.
hu: <P>Lehetősége van a nyomtatás egyéni beállítására.

note: help 2 of 8, keep the leading space
en:  The options you may change depend on the type of printer you have.
hu: A nyomtatójától függ, hogy az opciókból mit változtathat meg.

note: help 3 of 8, keep the leading space
en:  Some printers support many options, while with others you may only be able to change the paper size.</P>
hu: Néhány nyomtatónál sok mindent állítgathat, míg másoknál esetleg csak a papír méretét.</P>

note: Help, 4 of 8
en: <P>You can see the current configuration of your printer in the upper box.
hu: <P>A nyomtatója jelenlegi beállításait a felső mezőben láthatja.

note: help 5 of 8, keep the leading space
en:  If you click on an item, the possible values are shown in the lower box.
hu: Ha rákattint egy sorra, a lehetséges értékeket láthatja az alsó mezőben.

note: help 6 of 8, keep the leading space
en:  Clicking on one of the options in the lower box will select it.</P>
hu: Az alsó mezőben egy opcióra való kattintás kiválasztja azt.</P>

note: Help, 7 of 8
en: <P>Some of the settings may not work together properly.
hu: <P>Néhány beállítás nem működik együtt tökéletesen.

note: Help 8 of 8, keep the leading space
en:  If you want to try printing with the current configuration, click the <B>Test</B> button.
hu:  Ha nyomtatni akar a jelenlegi beállítással, kattintson a <B>Teszt</B> gombra.

note: Current settings of the printer Option: Value  (e.g. Paper size: A4)
en: %1: %2
hu: %1: (%2)

note: There is an error in the database. This should not happen, but for case...
en: FATAL: An error occured.
    I have no information how to manage your printer.
    Broken database? Contact SuSE support, please.
hu: VÉGZETES HIBA merült fel.
    Nincs információm, hogyan vezéreljem a nyomtatóját.
    Megsérült az adatbázis? Kérem keresse fel a SuSE-t.

en: Current printer's settings:
hu: Jelenlegi nyomtató beállítások:

en: Printer's settings
hu: Nyomtató beállítások

note: Help, 1 of 2
en: <P>Please choose the manufacturer and model of your printer.</P>
hu: <P>Kérem válassza ki nyomtatója gyártóját és típusát.</P>

note: Help, 2 of 2
en: <P>If you cannot find your printer in this database, see the <B>Generic
    printers</B> section. There you can select from a list of common printing
    protocols. If you do not know which protocol your printer uses,
    consult the printer's manual or contact the manufacturer's technical 
    support.</P>
hu: <P>Ha nem találja nyomtatóját az adatbázisban, nézze meg a <B>Generic
    nyomtatók</B> (általános) résznél. Ott a listáról kiválaszthatja a leggyakoribb nyomtató
    protokollokat. Ha nem tudja, hogy milyen protokollt használ a nyomtatója
    nézze meg a nyomtató kézikönyvében, vagy kérdezze meg a gyártó
    technikai támogatóit.</P>

en: Select manufacturer:
hu: Válassza ki a gyártót:

en: Select model:
hu: Válassza ki a típust:

en: Manufacturer and model of the printer
hu: Nyomtatója gyártója és típusa

en: Please select at least a manufacturer.
hu: Válasszon ki legalább egy gyártót:

en: No info available.
hu: Nincs elérhető információ

en: <P><B>Manufacturer:</B></P> %1 <P><B>Model:</B></P> %2
hu: P><B>Gyártó:</B></P> %1 <P><B>Típus:</B></P> %2

note: Help, 1 of 3
en: <P>A printer name is required for printing.</P>
hu: <P>Egy nyomtató név kell a nyomtatáshoz.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>Your first local printer will be called 'lp',
    your first remote printer will be 'remote'.
    You must provide a unique name for each additional printer. The 
    configuration program will assign additional names to each printer. Please 
    refer to the manual for more information.</P>
hu: <P>Az első helyi nyomtatóját 'lp'-nek hívják,
    az első távoli nyomtatója 'remote' lesz.
    Egyedi neveket kell adnia minden egyes további nyomtatónak. A
    beállító program fog kijelölni további neveket minden egyes nyomtatónak.
    Kérem, hogy további információért forduljon a kézikönyvhöz.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it. Use a short
    but meaningful name.</P>
hu: <P>Ha nem tetszik az alapértelmezett név, módosíthatja azt. Használjon
    egy rövid, de értelemszerű nevet</P>

en: Invalid name! The name should be less than 20 characters long and
    can only use the characters 0..9, A..Z, a..z and _. Additionally,
    you cannot use the names 'lp', 'ascii', 'raw' and 'remote' because
    of their special function.
    
    The name must not be used for another printer.
hu: Érvénytelen név! A névnek kevesebb mint 20 karakternek kell lenni és
    csak ezek lehetnek: 0..9, A..Z, a..z és _ . Továbbá, nem adhatja ezeket
    a neveket 'lp', 'ascii', 'raw' and 'remote', speciális jelentésük miatt.
    
    Ez az elnevezés nem használható más nyomtatóhoz.

note: The end of the definitions
en: Printer's name
hu: Nyomtató neve

note: message box, keep line with (%1) as short as possible
en: The test page was sent to the printer using
    the command '%1'.
    Printing should start in few seconds.
    
    If the printer is not producing appropriate
    output, use the 'Stop!' button.
    
    When the whole page is printed, press 'OK'.
hu: A teszt oldal ki lett küldve a nyomtatóra a
    '%1' paranccsal
    A nyomtatásnak azonnal el kell indulnia.
    
    Ha a nyomtató nem jól működik
    az 'Állj!' gombbal leállíthatja.
    Ha kész az egész oldal, nyomja meg az 'OK'-t.

en: &Stop!
hu: Á&llj!

en: ERROR: I am unable to find the test
    page %1.
hu: VÉGZETES: Nem találom a(z)
    %1 tesztlapot.

en: YaST2 is ready to print a sample page.
    
    Please make sure that the printer is turned
    on and ONLINE, then press the 'OK' button.
hu: A YaST2 készen áll egy mintaoldal kinyomtatására.
    
    Kérem győződjön meg arról, hogy a nyomtató be van kapcsolva,
    és ONLINE-on áll, majd nyomja meg a 'OK' gombot.

en: I was unable to print the testpage.
    Check %1.
hu: Nem tudtam kinyomtatni a tesztlapot.
    Ellenőrizze a %1-et.

note: remove all jobs restart lpd
en: Printing was stopped.
    
    If the printer is still printing, push the reset button
    on the printer or remove all the paper from its tray.
    After it stops printing, switch off the printer power,
    wait 10 seconds and switch it on again.
    
    Recheck the manufacturer and printer model entries
    you made previously.
hu: Nyomtatás leállítva.
    
    Ha a nyomtató még mindíg nyomtat, nullázza le (reset) vagy vegye ki
    az összes papírt a tartóból. Amint megállt, kapcsolja ki,
    majd várjon egy pár másodpercet, és kapcsolja be újra.
    
    Ellenőrizze újra a nyomtató gyártóját és típusát, egyezik-e
    avval, amit korábban megadott.

en: Call of apsfilter.setup (%1) was not successful.
hu: Az apsfilter.setup (%1) behívása nem sikerült.

en: I cannot write %1.
    Please, check that you are
    logged in as the user root.
hu: Nem tudom írni a(z) %1-t.
    Kérem ellenőrizze, hogy
    Ön root felhasználóként jelentkezett-e be.

en: I cannot configure a remote
    queue. The internal structure
    is not filled properly.
hu: Nem tudok beállítani egy távoIi besorolást
    (queue). A belső szerkezet
    nincs megfelelően kitölve.

en: I cannot configure a printer
    queue. The internal structure
    is not filled properly.
hu: Nem tudok beállítani egy nyomtató besorolást
    (queue). A belső szerkezet
    nincs megfelelően kitölve.

en: Can't create directory '%1'!
hu: Nem tudom létrehozni a(z) '%1' könyvtárat!

en: <P>Launch this module to configure your printer.
     If you turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.</P>
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</P>
hu: <P>Indítsa ezt a modult a nyomtatója beállításához. Kérem, kapcsolja
    be a nyomtatót, hogy a YaST2 automatikusan érzékelhesse</p>
    <P>Ehhez <i>root</i>-ként kell bejelentkeznie.</P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your printer. Turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.
hu: Nyomtatójának beállítása. Kapcsolja be a nyomtatóját, YaST2 mepróbálja automatikusan érzékelni azt.

en: Ghostscript devices
hu: Ghostscript eszközök

en: <P>Here you can select and configure any Ghostscript device.<BR>
    There are many possible sources of error but via 
    printing the sample page you can test any configuration.<BR>
    Please find informations regarding the parameter 
    settings in the following file<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>
hu: <P>Itt kiválaszthat és beállíthat bármilyen Ghostscript eszközt.<BR>
    Sok hibalehetőség van, de a mintalap kinyomtatásával
    bármilyen beállítást letesztelhet.<BR>
    A beállítási paramétereket illető információkat megtalálja
    az alábbi fájlban:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>

en: <P>Apple Imagewriter in high-resolution mode 120x144 dpi</P>
hu: <P>Apple Imagewriter nagy felbontású módban 120x144 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter in low-resolution mode 120x72 dpi</P>
hu: <P>Apple Imagewriter alacsony felbontású módban 120x72 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter LQ in 320x216 dpi mode</P>
hu: <P>Apple Imagewriter LQ  320x216 dpi módban</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 2 bits per R/G/B component</P>
hu: <P>Tektronix 4693d színes nyomtató, 2 bit R/G/B elemenként</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 4 bits per R/G/B component</P>
hu: <P>Tektronix 4693d színes nyomtató, 4 bit R/G/B elemenként</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 8 bits per RGB component</P>
hu: <P>Tektronix 4693d színes nyomtató, 8 bit R/G/B elemenként</P>

en: resolution
hu: felbontás

en: <P>Epson AP3250 printer</P>
hu: <P>Epson AP3250 nyomtató</P>

en: <P>Epson-compatible dot matrix printers (9 or 24 pin)</P>
hu: <P>Epson-kompatibilis dot mátrix nyomtató (9 vagy 24 tűs)</P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (intermediate resolution)</P>
hu: <P>Epson kompatíbilis 9 tűs, interleaved sorok (közepes felbontás)</P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (triple resolution)</P>
hu: <P>Epson kompatibilis 9 tűs, interleaved sorok (háromszoros felbontás)</P>

en: <P>Epson LQ-2550 and Fujitsu 3400/2400/1200 color printers</P>
hu: <P>Epson LQ-2550 és Fujitsu 3400/2400/1200 színes nyomtatók</P>

en: <P>Epson LP-8000 laser printer</P>
hu: <P>Epson LP-8000 lézer nyomtató</P>

en: <P>Epson LQ850 printer at 360x360 dpi</P>
hu: <P>Epson LQ850 nyomtató 360x360 dpi-vel</P>

en: <P>Epson Stylus 800 printer</P>
hu: <P>Epson Stylus 800 nyomtató</P>

en: not set (use the driver default)
hu: nincs beállítva (a meghajtó alapértelmezését használja)

en: standard monochrome printing
hu: szabvány fekete nyomtatás

en: CMYK color printing
hu: CMYK színes nyomtatás

en: RGB color printing
hu: RGB színes nyomtatás

en: Floyd-Steinberg monochrome printing
hu: Floyd-Steinberg fekete nyomtatás

en: Floyd-Steinberg RGB color printing
hu: Floyd-Steinberg RGB színes nyomtatás

en: Floyd-Steinberg CMYK color printing
hu: Floyd-Steinberg CMYK színes nyomtatás

en: faster Floyd-Steinberg CMYK color printing
hu: gyorsabb Floyd-Steinberg CMYK színes nyomtatás

en: no Weaving
hu: nincs Weaving

en: enable the printers microeaving
hu: engedi a nyomtatót microeaving

en: enable weaving of the driver
hu: engedélyezi a meghajtó weavinget

en: runlength encoding
hu: futáshossz (runlength) kódolás

en: uncompressed encoding
hu: tömörítetlen kódolás

en: deltarow encoding
hu: deltarow kódolás

en: <P>Brother HL720 and HL730 (but not HL760 which works with ljet4)</P>
hu: <P>Brother HL720 és HL730 (de nem HL760, mert az ljet4-gyel működik)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C (1 bit per pixel color)</P>
hu: <P>HP DeskJet 500C (1 bit pixel színenként)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C (24 bits per pixel color , Floyd-Steinberg dithering)</P>
hu: <P>HP DeskJet 500C (24 bit pixel színenként, Floyd-Steinberg dithering)</P>

en: 50% interlaced multi pass printing
hu: 50% interlaced multi pass nyomtatás

en: 25% interlaced multi pass printing (best)
hu: 25% interlaced multi pass nyomtatás (legjobb)

en: no interlaced multi pass printing (fastest)
hu: interlaced nélküli multi pass nyomtatás (leggyorsabb)

en: 25% dot removal (best for graphics ?)
hu: 25% dot eltávolítás (legjobb grafikákra ?)

en: 50% dot removal
hu: 50% dot eltávolítás

en: no dot removal (for transparencies ?)
hu: nincs dot eltávolítás (átlátszó filmhez ?)

en: Black Correction
hu: Fekete korrekció

en: print quality
hu: nyomtatási minőség

en: 0 (normal)
hu: 0 (normál)

en: 1 (presentation)
hu: 1 (prezentáció)

en: -1 (draft)
hu: -1 vázlat (draft)

en: papertype
hu: papírtípus

en: 0 (normal plain paper)
hu: 0 (sima papír)

en: 1 (bond paper)
hu: 1 (karton papír)

en: 2 (special inkjet paper)
hu: 2 (speciális papír)

en: 3 (glossy film)
hu: 3 (fényes film)

en: 4 (transparency film)
hu: 4 (átlátszó film)

en: 1 (C-RET on)
hu: 1 (C-RET be)

en: 0 (C-RET off)
hu: 0 (C-RET ki)

en: <P>HP DeskJet 890C (for the 895C better use cdj880)</P>
hu: <P>HP DeskJet 890C ( 895C-re jobb használni cdj880-at)</P>

en: <P>H-P 970Cxi Driver under development</P>
hu: <P>H-P 970Cxi Meghajtó fejlesztés alatt</P>

en: duplex mode
hu: duplex mód

en: 0 (no duplex)
hu: 0 (nincs duplex)

en: 2 (book duplex)
hu: 2 (könyv duplex)

en: <P>HP DeskJet 820C (experimental, no color, hardcoded paper sizes A4, letter)</P>
hu: <P>HP DeskJet 820C (kísérleti, nem színes, hardcoded papír méret A4, letter)</P>

en: <P>HP DeskJet and DeskJet Plus</P>
hu: <P>HP DeskJet és DeskJet Plus</P>

en: <P>HP DeskJet 500 (for DJ 600 series 600x600 dpi may work)</P>
hu: <P>HP DeskJet 500 (DJ 600 sorozathoz 600x600 dpi talán működik)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C alternate driver (does not work on 550C or 560C)</P>
hu: <P>HP DeskJet 500C alternatív meghajtó (nem működik az 550C és 560C -én)</P>

en: <P>alternate HP PaintJet color driver</P>
hu: <P>alternatív HP PaintJet színes meghajtó</P>

en: <P>HP PaintJet XL driver</P>
hu: <P>HP PaintJet XL meghajtó</P>

en: <P>alternate HP PaintJet XL driver</P>
hu: <P>alternatív HP PaintJet XL meghajtó</P>

en: <P>HP PaintJet XL color driver</P>
hu: <P>HP PaintJet XL színes meghajtó</P>

en: <P>monochrome and color PCL-3 printers (e.g. HP DeskJets)</P>
hu: <P>monochrome és színes PCL-3 nyomtatók (pl. HP DeskJets)</P>

en: model
hu: típus

en: PCL 3 printer
hu: PCL 3 nyomtató

en: color mode
hu: színes mód

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  print in black<BR>
    CMY   print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)</P>
hu: <P>színes módok a hpdj meghajtóhoz<BR>
    mono  : nyomtatás feketében<BR>
    CMY   : nyomtatás csak cyan, magenta és yellow -ban<BR>
    CMY+K : nyomtatás mind a négy színnel, de soha nem kever feketét mással<BR>
    CMYK  : nyomtatás mind a négy színnel (nem az 550C-hez, hanem csak a modern inkjet nyomtatókhoz)</P>

en: normal
hu: normál

en: draft
hu: vázlat (draft)

en: presentation
hu: prezentáció

en: media type
hu: média típus

en: plain paper
hu: sima papír

en: bond paper
hu: karton papír

en: HP Premium paper
hu: HP Premium papír

en: glossy paper
hu: fényes papír

en: transparency film
hu: átlátszó film

en: photo paper
hu: fotó papír

en: compression method
hu: sűrítési mód

en: 0 , Unencoded , non-compressed
hu: 0 , Unencoded, nincs sűrítve

en: <P>HP LaserJet (for modern LaserJets ljet4 may work much better)</P>
hu: <P>HP LaserJet (a modern LaserJets-hez a ljet4 talán jobban megy)</P>

en: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* with TIFF compression</P>
hu: <P>HP LaserJet IId , IIp , III*  TIFF sűrítéssel</P>

en: ljet3
hu: jet3

en: <P>HP LaserJet III* with Delta Row compression</P>
hu: <P>HP LaserJet III*  Delta Row sűrítéssel</P>

en: <P>HP LaserJet IIID with duplex capability</P>
hu: <P>HP LaserJet IIID duplex képességgel</P>

en: <P>PCL5e or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
hu: <P>PCL5e vagy PCL6 nyomtatók (pl. HP LaserJet 4)</P>

en: <P>HP LaserJet 4 with Floyd-Steinberg dithering</P>
hu: <P>HP LaserJet 4 Floyd-Steinberg dithering mellett</P>

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family (PCL XL) bitmap</P>
hu: <P>HP LaserJet 5 és 6 család (PCL XL) bitmap</P>

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family, gray-scale bitmap</P>
hu: <P>HP LaserJet 5 és 6 család, szürke-skála bitmap</P>

en: <P>HP 2563B line printer</P>
hu: <P>HP 2563B sornyomtató</P>

en: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 and Apple StyleWriter 2x00</P>
hu: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 és Apple StyleWriter 2x00</P>

en: bits per pixel
hu: bit / pixel

en: monochrome printing (using -dBitsPerPixel=1)
hu: monochrome nyomtatás (-dBitsPerPixel=1 használva)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=8)
hu: Ghostscript színes nyomtatás (-dBitsPerPixel=8 használva)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=16)
hu: Ghostscript színes nyomtatás (-dBitsPerPixel=16 használva)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=24)
hu: Floyd-Steinberg színes nyomtatás (-dBitsPerPixel=24 használva)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=32)
hu: Floyd-Steinberg színes nyomtatás (-dBitsPerPixel=32 használva)

en: coated paper
hu: bevont papír

en: envelope
hu: boríték

en: card
hu: kártya

en: other
hu: egyéb

en: high
hu: magas

en: <P>A resolution of 720x720 or 600x600 may not work all printers.<BR>
    For the Canon BJC800 360x360 or 720x720 should work but the 
    Canon BJC7000 and compatible printers need 300x300 or 600x600.</P>
hu: <P>A 720x720 vagy 600x600-as felbontás nem minden nyomtatón működik.<BR>
    A Canon BJC800 360x360 vagy 720x720-asnak működni kell, de a  Canon BJC7000 
    és kompatibilis nyomtatóknak 300x300 vagy 600x600-as kell.</P>

en: <P>Canon LBP-8II laser printer</P>
hu: <P>Canon LBP-8II lézer nyomtató</P>

en: <P>Canon LIPS III laser printer in English (CaPSL) mode</P>
hu: <P>Canon LIPS III lézer nyomtató angolul (CaPSL) módban</P>

en: <P>alternate DEC LJ250 driver</P>
hu: <P>alternatív DEC LJ250 meghajtó</P>

en: <P>DEC DEClaser 2100 printer</P>
hu: <P>DEC DEClaser 2100 nyomtató</P>

en: <P>DEC LA50 printer 144x72 dpi</P>
hu: <P>DEC LA50  nyomtató144x72 dpi</P>

en: <P>DEC LA70 printer 144x72 dpi</P>
hu: <P>DEC LA70 nyomtató 144x72 dpi</P>

en: <P>DEC LA75 printer 144x72 dpi</P>
hu: <P>DEC LA75 nyomtató 144x72 dpi</P>

en: <P>DEC LA75plus printer 180x180 dpi</P>
hu: <P>DEC LA75plus nyomtató 180x180 dpi</P>

en: <P>DEC LN03 printer 300x300 dpi</P>
hu: <P>DEC LN03 nyomtató 300x300 dpi</P>

en: <P>DEC LJ250 Companion color printer</P>
hu: <P>DEC LJ250 Companion színes nyomtató</P>

en: <P>Mitsubishi CP50 color printer 154x187 dpi</P>
hu: <P>Mitsubishi CP50 színes nyomtató 154x187 dpi</P>

en: <P>IBM 9-pin Proprinter</P>
hu: <P>IBM 9-tűs Proprinter</P>

en: <P>Imagen ImPress printers 300x300 dpi</P>
hu: <P>Imagen ImPress nyomtatók 300x300 dpi</P>

en: <P>IBM Jetprinter ink-jet color printer (Model #3852)</P>
hu: <P>IBM Jetprinter inkjet színes nyomtató (Model #3852)</P>

en: <P>C.Itoh M8510 printer 100x100 dpi</P>
hu: <P>C.Itoh M8510 nyomtató 100x100 dpi</P>

en: <P>NEC P6/P6+/P60 printers 360x360 dpi</P>
hu: <P>NEC P6/P6+/P60 nyomtatók 360x360 dpi</P>

en: <P>Okidata OkiPage 4w+ LED printer</P>
hu: <P>Okidata OkiPage 4w+ LED nyomtató</P>

en: <P>Okidata MicroLine IBM-compatible printers</P>
hu: <P>Okidata MicroLine IBM-kompatibilis nyomtatók</P>

en: <P>Ricoh 4081 laser printer 300x300 dpi</P>
hu: <P>Ricoh 4081 lézer nyomtató 300x300 dpi</P>

en: <P>StarJet 48 inkjet printer 360x360 dpi</P>
hu: <P>StarJet 48 inkjet nyomtató 360x360 dpi</P>

en: <P>Xerox XES printers (2700, 3700, 4045, etc.) 300x300 dpi</P>
hu: <P>Xerox XES nyomtatók (2700, 3700, 4045, stb.) 300x300 dpi</P>

en: <P>Black-and-white PCL XL (1200x1200 dpi)</P>
hu: <P>Fekete-fehér PCL XL (1200x1200 dpi)</P>

en: <P>Color PCL XL</P>
hu: <P>Színes PCL XL</P>

en: <P>unified configurable ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL driver</P>
hu: <P>egységesített konfigurálható ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL meghajtó</P>

en: Driver
hu: Meghajtó

en: stc.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI
hu: stc.upp , Epson Stylus Color I (és PRO Sorozat), 360x360DpI

en: stc_l.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI, noWeave
hu: stc_l.upp , Epson Stylus Color I (és PRO Sorozat), 360x360DpI, noWeave

en: stc_h.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 720x720DpI
hu: stc_h.upp , Epson Stylus Color I (és PRO Sorozat), 720x720DpI

en: bjc610a0.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper, high speed
hu: bjc610a0.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, sima papír, gyorsan

en: bjc610a1.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper
hu: bjc610a1.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, sima papír

en: bjc610a2.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, coated paper
hu: bjc610a2.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, bevont papír

en: bjc610a3.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, transparency film
hu: bjc610a3.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, átlátszó film

en: bjc610a6.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, glossy paper
hu: bjc610a6.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, fényes paper

en: bjc610a7.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, high gloss film
hu: bjc610a7.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, magasfényű film

en: bjc610a8.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, high resolution paper
hu: bjc610a8.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, nagy felbontású papír

en: bjc610b1.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, plain paper
hu: bjc610b1.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, sima papír

en: bjc610b2.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, coated paper
hu: bjc610b2.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, bevont papír

en: bjc610b3.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, transparency film
hu: bjc610b3.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, átlátszó film

en: bjc610b6.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, glossy paper
hu: bjc610b6.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, fényes papír

en: bjc610b7.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, high gloss paper
hu: bjc610b7.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, magasfényű papír

en: bjc610b8.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, high resolution paper
hu: bjc610b8.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, nagy felbontású papír

en: bjc6000a1.upp , Canon BJC 6000, 360x360DpI, plain paper
hu: bjc6000a1.upp , Canon BJC 6000, 360x360DpI, sima papír

en: bjc6000b1.upp , Canon BJC 6000, 720x720DpI, plain paper
hu: bjc6000b1.upp , Canon BJC 6000, 720x720DpI, sima papír

en: <P>general ESC/P , ESC/P2 , RTL/PCL driver<BR>
    see "man gs-stp" for more information</P>
hu: <P>általános ESC/P , ESC/P2 , RTL/PCL meghajtó<BR>
    lásd "man gs-stp" további információért</P>

en: monochrome or color printing
hu: Fekete vagy színes nyomtatás

en: color
hu: színes

en: Ghostscript resolution
hu: Ghostscript felbontás

en: <P>This resolution is the resolution of the image calculated by 
    Ghostscript and is not bound to the resolution of the printer output.<BR>
    It is for example possible to specify 360x360 as Ghostscript resolution 
    and print the output in 1440x720 dpi (see below for printer resolution).<BR>
    The result is a somewhat faster operation of the driver.</P>
hu: <P>Ezt a képfelbontást a Ghostscript számolta ki és nincs kapcsolatban
    a nyomtató felbontási kimenetével.<BR>
    Például lehetséges 360x360-as felbontást meghatározni mint Ghostscript felbontás,
    és nyomtatni 1440x720 dpi-vel (lásd lejjebb a nyomtató felbontást).<BR>
    Ennek eredménye a meghajtó valamennyivel gyorsabb működése lesz.</P>

en: Epson Stylus Color Pro (escp2-pro)
hu: Epson Stylus Color (escp2-pro)

en: HP DeskJet 600/600C with single cartridge (pcl-600)
hu: HP DeskJet 600/600C egy festék patronnal (pcl-600)

en: HP DeskJet 600 series with 2 cartridges (pcl-601)
hu: HP DeskJet 600 sorozat 2 festék patronnal (pcl-601)

en: HP DeskJet 690 series - Photo-Ink capable (pcl-690)
hu: HP DeskJet 690 sorozat - Photo-Ink képességgel (pcl-690)

en: HP DeskJet 900 series (pcl-900)
hu: HP DeskJet 900 sorozat (pcl-900)

en: HP DeskJet 2000 series (pcl-2000)
hu: HP DeskJet 2000 sorozat (pcl-2000)

en: HP DeskJet 2500 series (pcl-2500)
hu: HP DeskJet 2500 sorozat (pcl-2500)

en: HP LaserJet II series (pcl-2)
hu: HP LaserJet II sorozat (pcl-2)

en: HP LaserJet III series (pcl-3)
hu: HP LaserJet III sorozat (pcl-3)

en: HP LaserJet 4 series (pcl-4)
hu: HP LaserJet 4 sorozat (pcl-4)

en: HP LaserJet 6 series (pcl-6)
hu: HP LaserJet 6 sorozat (pcl-6)

en: Lexmark 4076 PCL printer (lexmark-4076)
hu: Lexmark 4076 PCL nyomtató (lexmark-4076)

en: printer resolution
hu: nyomtató felbontás

en: for Epson Stylus printers
hu: Epson Stylus nyomtatókhoz

en: printer resolution for Epson Stylus printers
hu: nyomtató felbontás Epson Stylus nyomtatókhoz

en: <P>'180 dpi' and '720 dpi microweave' works on older printers<BR>
    '360 dpi' works on all printers<BR>
    '360 dpi softweave' and '360 dpi high quality' 
    works on printers that support variable dot sizes, 
    such as the Epson Stylus Color 740 and newer<BR>
    '720 dpi softweave' works on all printers except for Stylus Color, 
    Stylus Color 1500, Stylus Color 1520 and Stylus Color 3000<BR>
    '720 dpi high quality' and '720 dpi highest quality' 
    works on all printers except above and Epson Stylus Color 440/460/480<BR>
    '1440x720 dpi microweave' works on older 1440x720 dpi printers<BR>
    '1440x720 dpi softweave' , '1440x720 dpi highest quality' , 
    '1440x1440 dpi emulated' and '1440x2880 dpi emulated' 
    works on all 1440x720 dpi printers except for 
    Stylus Color 1520 and Stylus Color 3000<BR>
    The last two modes use oversampling to emulate higher resolutions 
    than the  printers  actually  support.</P>
hu: <P>'180 dpi' és '720 dpi microweave' működik a régebbi nyomtatókon<BR>
    '360 dpi' működik minden nyomtatón<BR>
    '360 dpi softweave' és '360 dpi high quality' 
    működik azokon a nyomtatókon, melyek támogatják a különböző dot méretet, 
    mint pl. az Epson Stylus Color 740 és újabbak<BR>
    '720 dpi softweave' működik minden nyomtatón kivéve a Stylus Colort, 
    Stylus Color 1500, Stylus Color 1520 és Stylus Color 3000<BR>
    '720 dpi high quality' és '720 dpi highest quality' 
    működik minden nyomtatón kivéve a fentieket és az Epson Stylus Color 440/460/480-t<BR>
    '1440x720 dpi microweave' működik a régebbi 1440x720 dpi nyomtatókon<BR>
    '1440x720 dpi softweave' , '1440x720 dpi highest quality' , 
    '1440x1440 dpi emulated' és '1440x2880 dpi emulated' 
    működik minden 1440x720 dpi nyomtatón kivéve a
    Stylus Color 1520 és Stylus Color 3000<BR>
    Az utolsó kettő mód túlmintavételezést használ, hogy emuláljon egy magasabb felbontást,
    mint amit a nyomtató valójában támogat.</P>

en: 1440x1440 dpi emulated
hu: 1440x1440 dpi emulált

en: 1440x2880 dpi emulated
hu: 1440x2880 dpi emulált

en: for PCL printers (HP and Lexmark)
hu: PCL nyomtatókhoz (HP és Lexmark)

en: printer resolution for PCL printers
hu: nyomtató felbontás a PCL nyomtatókhoz

en: <P>'150x150 dpi' should work on all printers<BR>
    '300x300 dpi' should work on all printers, C-RET on DeskJet 850/855/870/890<BR>
    '600x300 dpi' DeskJet 6xx/810/812/840/842/895<BR>
    '600x600 dpi' monochrome' DeskJet 6xx (except 69x) /8xx/1100/1120<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 69x/9xx/1220/2000/2500, PhotoSmart P1000 P1100, 
    LaserJet 5/5Si/6</P>
hu: <P>'150x150 dpi'-nek működnie kell minden nyomtatón<BR>
    '300x300 dpi'-nek működnie kell minden nyomtatón, C-RET a DeskJet 850/855/870/890-en<BR>
    '600x300 dpi' DeskJet 6xx/810/812/840/842/895<BR>
    '600x600 dpi' monochrome' DeskJet 6xx (kivéve 69x) /8xx/1100/1120<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 69x/9xx/1220/2000/2500, PhotoSmart P1000 P1100, 
    LaserJet 5/5Si/6</P>

en: for Canon 1200 dpi printers (BJC 7000, 7100, 8200, 8500)
hu: A Canon 1200 dpi nyomtatókhoz (BJC 7000, 7100, 8200, 8500)

en: printer resolution for Canon 1200 dpi printers
hu: nyomtató felbontás a Canon 1200 dpi nyomtatókhoz

en: for Canon 1440 dpi printers (BJC 1000, 2000, 3000, 4300, 4400, 5100, 5500, 6000, 6100, 6500)
hu: A Canon 1440 dpi nyomtatókhoz (BJC 1000, 2000, 3000, 4300, 4400, 5100, 5500, 6000, 6100, 6500)

en: printer resolution for Canon 1440 dpi printers
hu: nyomtató felbontás a Canon 1440 dpi nyomtatókhoz

en: image type
hu: image típus

en: <P>For mixed documents, options 0 or 1 will probably work 
    best. Option 0 will dither faster and yield sharper text, 
    but images will be grainier. Option 1 will yield smoother 
    images, but text will not be as sharp and the dither process 
    will be slower. Option 2 will yield the best natural images, 
    but is quite slow. Option 3 is very fast and accurate, but 
    should not be used if there are any tones other than pure black 
    and white (or you want absolute black and white contrast).</P>
hu: <P>Kevert documentumokhoz, a 0-ás vagy az 1-es opció működik valószínűleg
    a legjobban. A 0-ás gyorsabban ditherel és élesebb szöveget fog adni, 
    de a kép szemcsésebb lesz. Az 1-es opciósimább képet fog adni,
    de a szöveg nem lesz olyan éles és a dither eljárás 
    lassabb lesz. A 2-es opció a legjobb természetes képet fogja adni, 
    de egy kicsit lassú. A 3-as opció nagyon gyors és pontos, de 
    nem előnyös használni ha más színt, mint tiszta fekete és fehér is használ 
    (vagy ha csak fekete fehér kontrasztot akar).</P>

en: 0 , line art (color or gray scale)
hu: 0 - line art (színes vagy szürke árnyalat)

en: 1 , primarily solid colors or smooth gradients (color or gray scale)
hu: 1 - elsősorban tiszta színek vagy sima átmenetek (színes vagy szürke skála)

en: 2 , continuous-tone photographs (color or gray scale)
hu: 2 - folyamatos-tone photographs (színes vagy szürkeárnyalat)

en: 3 , pure black and white or pre-screened (currently black only)
hu: 3 - tiszta fekete és fehér vagy pre-screened (jelenleg csak fekete)

en: ink type
hu: tinta típus

en: ink type for Epson Stylus printers
hu: tinta típus az Epson Stylus nyomtatóhoz

en: four color standard
hu: négy szabvány szín

en: six color photo
hu: hat színű fotó

en: ink type for PCL printers
hu: tinta típus a PCL nyomtatókhoz

en: color + black cartridges
hu: színes + fekete patronok

en: color + photo cartridges
hu: színes + photo patronok

en: for Canon printers
hu: Canon nyomtatókhoz

en: ink type for Canon printers
hu: tinta típus a Canon nyomtatókhoz

en: black
hu: fekete

en: black/color
hu: fekete/színes

en: photo
hu: fotó

en: media type for Epson Stylus printers
hu: média típus az Epson Stylus nyomtatókhoz

en: plain paper fast load
hu: sima papír gyors betöltés

en: postcard
hu: levelezőlap

en: glossy film
hu: fényes film

en: transparencies
hu: átlátszó filmek

en: envelopes
hu: borítékok

en: back light film
hu: fekete fényű film

en: matte paper
hu: matt papír

en: inkjet paper
hu: inkjet papír

en: photo quality inkjet paper
hu: fotó minőségű inkjet papír

en: media type for PCL printers
hu: média típus a PCL nyomtatókhoz

en: plain
hu: sima

en: premium
hu: prémium

en: glossy/photo
hu: fényes/fotó

en: transparency
hu: átlátszó film

en: quick-dry photo
hu: gyorsan száradó fotó

en: quick-dry transparency
hu: gyorsan száradó átlátszó film

en: media type for Canon printers
hu: média típus a Canon nyomtatókhoz

en: back print film
hu: fekete nyomott film

en: fabric sheets
hu: szövet anyag

en: high resolution paper
hu: nagy felbontású papír

en: t-shirt transfers
hu: T-shirt nyomás

en: high gloss film
hu: magas fényű film

en: glossy photo paper
hu: fényes fotó papír

en: glossy photo cards
hu: fényes fotó levelezőlap

en: photo paper pro
hu: fotó papír pro

en: media source
hu: média forrás

en: <P>No media sources are currently defined for Epson printers. 
    At present, only the single sheet feeder can be used.</P>
hu: <P>Nincs forrásmédium jelenleg meghatározva az Epson nyomtatókhoz. 
    Pillanatnyilag csak az egyenkénti lapadagoló használható.</P>

en: media source for PCL printers
hu: médium forrás a PCL nyomtatókhoz

en: standard (feed from printer defined source)
hu: szabvány (lapadagolás a nyomtató által meghatározott forrásból)

en: manual
hu: kézi

en: tray 1
hu: 1. tálca

en: tray 2
hu: 2. tálca

en: tray 3
hu: 3. tálca

en: tray 4
hu: 4. tálca

en: portable sheet feeder
hu: hordozható lapadagoló

en: desktop sheet feeder
hu: asztali lapadagoló

en: tray
hu: tálca

en: optional source
hu: opcionális forrás

en: media source for Canon printers
hu: médium forrás a Canon nyomtatókhoz

en: auto sheet feeder
hu: automata lapadagolás

en: manual with pause
hu: kézi, megállással

en: manual without pause
hu: kézi, folyamatos

en: ordered
hu: rendelt (ordered)

en: fast
hu: gyors

en: very fast
hu: nagyon gyors

en: color balancing: cyan
hu: szín egyensúly: cyan

en: color balancing: magenta
hu: szín egyensúly: magenta

en: color balancing: yellow
hu: szín egyensúly: yellow

en: color balancing: brightness
hu: szín egyensúly: fényerő (brightness)

en: color balancing: contrast
hu: szín egyensúly: kontraszt

en: color balancing: gamma
hu: szín egyensúly: gamma

en: color balancing: density
hu: szín egyensúly: sűrűség (density)

en: color balancing: saturation
hu: szín egyensúly: telítettség (saturation)

en: Generic printers
hu: Általános nyomtatók

en: PostScript (level 2) printer
hu: PostScript (level 2) nyomtató

en: ESC/P , ESC/P 2 printer (monochrome)
hu: ESC/P, ESC/P  2 nyomtató (monochrome)

en: <P>using the stcolor driver</P>
hu: <P>az stcolor meghajtót használja</P>

en: 1 , standard monochrome printing
hu: 1 , szabvány fekete nyomtatás

en: 8 , Floyd-Steinberg monochrome printing
hu: 8 , Floyd-Steinberg fekete nyomtatás

en: <P>using the hpdj driver</P>
hu: <P>a hpdj meghajtót használja</P>

en: driver
hu: meghajtó

en: monochrome (using -sModel=500 -sColorMode=mono)
hu: monochrome ( -sModel=500 -sColorMode=mono használva)

en: CMY color (using -sModel=500C -sColorMode=CMY)
hu: CMY színes ( -sModel=500C -sColorMode=CMY használva)

en: CMY+K color (using -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)
hu: CMY+K színes ( -sModel=550C -sColorMode=CMY+K használva)

en: CMYK color (using -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)
hu: CMYK színes ( -sModel=unspec -sColorMode=CMYK használva)

en: PCL 4 printer (monochrome 300x300 dpi)
hu: PCL 4 nyomtató (monochrome 300x300 dpi)

en: PCL 5e or PCL 6 printer (monochrome)
hu: PCL 5e vagy PCL 6 nyomtató (monochrome)

en: <P>using the ljet4 driver</P>
hu: <P>az ljet4 meghajtót használva</P>

en: any Epson Stylus Color and compatible printers
hu: bármely Epson Stylus Color és kompatibilis nyomtatók

en: Epson Stylus Color I and  PRO series and compatible printers
hu: Epson Stylus Color I és PRO sorozat, és kompatibilis nyomtatók

en: Epson Stylus Color II and IIs and compatible printers
hu: Epson Stylus Color II és IIs és kompatibilis nyomtatók

en: Epson Stylus Color 500 and compatible printers
hu: Epson Stylus Color 500 és kompatibilis nyomtatók

en: Epson Stylus Color 600 and compatible printers
hu: Epson Stylus Color 600 és kompatibilis nyomtatók

en: Epson Stylus Color 740 and compatible printers
hu: Epson Stylus Color 740 és kompatibilis nyomtatók

en: Epson Stylus Color 800 and compatible printers
hu: Epson Stylus Color 800 és kompatibilis nyomtatók

en: Epson Stylus Color 1520 and compatible printers
hu: Epson Stylus Color 1520 és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet and DeskJet Plus and compatible printers
hu: HP DeskJet és DeskJet Plus és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 500 and compatible printers
hu: HP DeskJet 500 és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 500C and compatible printers
hu: HP DeskJet 500C és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 550C and compatible printers
hu: HP DeskJet 550C és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 670C and compatible printers
hu: HP DeskJet 670C és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 850C and compatible printers
hu: HP DeskJet 850C és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 890C and compatible printers
hu: HP DeskJet 890C és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 1600C and compatible printers
hu: HP DeskJet 1600C és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 880C and compatible printers
hu: HP DeskJet 880C és kompatibilis nyomtatók

en: HP DeskJet 970C and compatible printers
hu: HP DeskJet 970C és kompatibilis nyomtatók

en: Canon BubbleJet BJ10e and compatible printers
hu: Canon BubbleJet BJ10e és kompatibilis nyomtatók

en: Canon BubbleJet BJ200 and compatible printers
hu: Canon BubbleJet BJ200 és kompatibilis nyomtatók

en: Canon BubbleJet BJC600 and compatible printers
hu: Canon BubbleJet BJC600 és kompatibilis nyomtatók

en: Canon BubbleJet BJC800 and compatible printers
hu: Canon BubbleJet BJC800 és kompatibilis nyomtatók

en: Canon BubbleJet BJC610 and compatible printers
hu: Canon BubbleJet BJC610 és kompatibilis nyomtatók

en: Canon BubbleJet BJC6000 and compatible printers
hu: Canon BubbleJet BJC6000 és kompatibilis nyomtatók

en: <P> This so called GDI printer is not supported by SuSE Linux.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual.</P>
hu: <P> Az úgynevezett GDI nyomtatókat nem támogatja a SuSE Linux.<BR>
    Kérem keressen információt a GDI nyomtatóval kapcsolatban a kézikönyvében.</P>

en: <P>At least some Epson Stylus Color USB printers need a special 
    command sequence in order to accept printer data via USB.<BR>
    Please follow the instructions in the support database article<BR>
    "Installing an Epson Stylus Color Printer on USB"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/en/sdb/html/jsmeix_print-stcXXXusb.html<BR>
    To avoid USB problems connect the printer to the Parallelport.</P>
hu: <P>Néhány Epson Stylus Color USB nyomtatónak szüksége van egy különleges
     parancssorozatra ahhoz, hogy nyomtató adatot tudjon fogadni<BR> USB-n keresztül.<BR>
    Kérem kövesse a terméktámogatási adatbázisban található <BR>
    "Installing an Epson Stylus Color Printer on USB" cikk utasítását.<BR>
    A cikket az interneten is megtalálja a <BR>
    http://sdb.suse.de/en/sdb/html/jsmeix_print-stcXXXusb.html<BR> címen.
    A problémák elkerüléséhez használja a nyomtató párhuzamos csatlakozóját.</P>

en: LQ570
hu: LQ-570

en: <P>You have to turn off the so-called "D4" mode of the parallel interface 
    of this printer to get it to work.<BR>
    Please follow the instructions under<BR>
    http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=96288</P>
hu: <P>Ki kell kapcsolnia a parallel interfész ún. "D4" módját a nyomtató működtetéséhez.
    <BR>Kérem kövesse a<BR>
    http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=96288 címen található utasításokat.</P>

en: DeskJet 310
hu: DeskJet 310C

en: <P>If this printer stops printing with blinking LEDs 
    you have to adjust the offsets in the file<BR>
    /etc/pnm2ppa.conf<BR>
    Please follow the instructions in the support database article<BR>
    "GDI printer"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
hu: <P> Amennyiben a nyomtató villogó LED-del leáll, <BR> 
    be kell állítania az offseteket az /etc/pnm2ppa.conf fájlban<BR> 
    Kérem kövesse a terméktámogatási adabázisban található<BR> "GDI printer" cikk utasítását <BR> 
    vagy nézze meg a<BR> 
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html honlapot.</P>

en: LaserJet 4 Plus
hu: LaserJet4 Plus

en: F-2000
hu: FS-2000

en: F-5000
hu: FS-5000

en: <P> If a PostScript (level 2) module is installed in this printer 
    it is recommended to configure it as PostScript printer.<BR>
    For that select "Generic printers" and "PostScript (level 2) printer".</P>
hu: <P> Ha egy PostScript (2 szintű) modul telepítve van ebben a nyomtatóban,
    akkor javaslom ezt egy PostScript nyomtatóként beállítani.<BR>
    Ehhez válassza a "Generic nyomtatók" és a "PostScript (2 színtű) nyomtató" bejegyzéseket.</P>

en: driver ljet3 at 300x300 dpi
hu: ljet3 300x300 dpi-s meghajtó

en: duplex driver ljet3d at 300x300 dpi
hu: ljet3d 300x300 dpi-s duplex meghajtó

en: <P>A lot of the Lexmark inkjet printers are so called GDI printers.<BR>
    Normally such printers are not supported by Linux.<BR>
    For some Lexmark GDI printers Linux printer drivers are available.<BR>
    Recently there are printer drivers available directly from Lexmark.<BR>
    See<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    for more information.</P>
hu: <p>Számos Lexmark nyomtató ún. GDI nyomtató.<br>Ezeket a nyomtatókat a Linux általában nem támogatja.<br>Néhány Lexmark nyomtatóhoz azonban már van Linux meghajtó,<BR>sőt mostanában már a közvetlen a Lexmarktól is lehet Linux meghajtót kapni.<BR>További információért nézze meg a<BR>http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html honlapot.</P>

en: <P> This so called GDI printer is not supported directly by SuSE Linux.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual.<BR>
    There may be a chance that this model works with the driver for 
    another Lexmark printer.<BR>
    There are printer drivers available directly from Lexmark - see<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    for more information.</P>
hu: <p>Számos Lexmark nyomtató ún. GDI nyomtató.<br>Ezt az ún. GDI nyomtatót a SuSE Linux általában nem támogatja.<br>Néhány Lexmark nyomtatóhoz azonban már van Linux meghajtó,<BR>sőt mostanában már a közvetlenül a Lexmarktól is lehet Linux meghajtót kapni.<BR>További információért nézze meg a<BR>http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html honlapot.</P>

en: SuperScript 870
hu: SuperScript 860

en: <P> This so called GDI printer is not supported by the YaST2 
    printer configuration.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual 
    or in the support database article "GDI printer"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
hu: <P> A YaST2 ezt az úgynevezett GDI nyomtatót nem támogatja, 
    azonban monochrome módban tudja üzemeltetni <BR>.
    Kérem kövesse az utasítást a>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html alatt<BR>
    és online a<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html cím alatt</P>

en: mono (needs a monochrome driver)
hu: fekete (monochrome meghajtó kell)

en: color (needs a color driver)
hu: színes (színes meghajtó kell)

en: paper size
hu: papír mérete

en: a4 for inkjet printers (a4dj using bigger margins)
hu: a4 inkjet nyomtatókhoz (az a4dj nagyobb margókat használ)

en: letter for inkjet printers (letterdj using bigger margins)
hu: letter inkjet nyomtatókhoz (a letterdj nagyobb margókat használ)

en: 60x72 (lowest on a 9-pin printer)
hu: 60x72 (legalacsonyabb a 9-tűs nyomtatón)

en: 240x72 (highest on a 9-pin printer)
hu: 240x72 (legmagasabb a 9-tűs nyomtatón)

en: 60x60 (lowest on a 24-pin printer)
hu: 60x60 (legalacsonyabb a 24-tűs nyomtatón)

en: 360x180 (highest on a 24-pin printer)
hu: 360x180 (legmagasabb a 24-tűs nyomtatón)

en: 300x300 (normal for HP DeskJet printers)
hu: 300x300 (normál a HP DeskJet nyomtatókhoz)

en: 600x600 (for some HP DeskJet printers)
hu: 600x600 (néhány HP DeskJet nyomtatóhoz)

en: 360x360 (normal for Epson inkjet printers)
hu: 360x360 (normál az Epson inkjet nyomtatókhoz)

en: 720x720 (for some Epson inkjet printers)
hu: 720x720 (néhány Epson inkjet nyomtatóhoz)

en: 1 (standard monochrome printing)
hu: 1 (szabvány fekete nyomtatás)

en: 3 (standard color printing)
hu: 3 (szabvány színes nyomtatás)

en: 8 (Floyd-Steinberg monochrome printing)
hu: 8 (Floyd-Steinberg fekete nyomtatás)

en: 16 (normal Floyd-Steinberg color printing)
hu: 16 (normál Floyd-Steinberg színes nyomtatás)

en: 24 (best Floyd-Steinberg CMY color printing)
hu: 24 (legjobb Floyd-Steinberg CMY színes nyomtatás)

en: 32 (best Floyd-Steinberg CMYK color printing)
hu: 32 (legjobb Floyd-Steinberg CMYK színes nyomtatás)

en: drivers (stcany)
hu: meghajtók  (stcany)

en: monochrome printing at 360x360 dpi (using stcolor -dBitsPerPixel=1)
hu: fekete nyomtatás 360x360 dpi-vel (stcolor -dBitsPerPixel=1 használva)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stcany.upp)
hu: uniprint színes 360x360 dpi-s meghajtó (stcany.upp-vel)

en: drivers (stc)
hu: meghajtók (stc)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi , no Weave (using stc_l.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel, Weave nélkül (stc_l.upp-vel)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc.upp)
hu: színes uniprint 360x360 dpi-s meghajtó (stc.upp-vel)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc_h.upp)
hu: színes 720x720 dpi-s uniprint meghajtó (stc_h.upp-vel)

en: color driver stp at 360x360 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes 360x360 dpi-s meghajtó (dImageType=1 -et használ)

en: photo driver stp at 360x360 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp 360x360 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: color driver stp at 720x720 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp 720x720 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp at 720x720 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó minőségű 720x720 dpi-s meghajtó (dImageType=2 -et használ)

en: drivers (stcpro)
hu: stcpro meghajtók

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (no Weave , using stc_l.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 360x360 dpi-vel (nincs Weave , stc_l.upp használva)

en: drivers (stcproxl)
hu: stcproxl meghajtók

en: drivers (stc2)
hu: meghajtók (stc2)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc2.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 360x360 dpi-vel (stc2.upp-t használva)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc2_h.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 720x720 dpi-vel (stc2_h.upp használva)

en: drivers (stc2s)
hu: meghajtók (stc2s)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc2s_h.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 720x720 dpi-vel (stc2s_h.upp használva)

en: drivers (stc400)
hu: meghajtók (stc400)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc500p.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 360x360 dpi-vel (stc500p.upp-t használva)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc500ph.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 720x720 dpi-vel (stc500ph.upp használva)

en: drivers (stc440)
hu: meghajtók (stc440)

en: drivers (stc460)
hu: meghajtók (stc460)

en: drivers (stc500)
hu: meghajtók (stc500)

en: drivers (stc600)
hu: meghajtók (stc600)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc600pl.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 360x360 dpi-vel (stc600pl.upp-t használva)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc600p.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 720x720 dpi-vel (stc600p.upp használva)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc600ih.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 1440x720 dpi-vel (stc600ih.upp használva)

en: color driver stp at 1440x720 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp 1440x720 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp at 1440x720 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp 1440x720 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: drivers (stc640)
hu: meghajtók (stc640)

en: drivers (stc660)
hu: meghajtók (stc660)

en: drivers (stc670)
hu: meghajtók (stc670)

en: drivers (stc740)
hu: meghajtók (stc740)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc740pl.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 360x360 dpi-vel (stc740pl.upp használva)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc740p.upp)
hu: színes nyomtatás uniprint 720x720 dpi-vel (stc740p.upp használva)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc740ih.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 1440x720 dpi-vel (stc740ih.upp használva)

en: drivers (stc760)
hu: meghajtók (stc760)

en: drivers (stc800)
hu: meghajtók (stc800)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc800pl.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 360x360 dpi-vel (stc800pl.upp-t használva)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc800p.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 720x720 dpi-vel (stc800p.upp használva)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc800ih.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 1440x720 dpi-vel (stc800ih.upp használva)

en: drivers (stc850)
hu: meghajtók (stc850)

en: drivers (stc860)
hu: meghajtók (stc860)

en: drivers (stc880)
hu: meghajtók (stc880)

en: drivers (stc900)
hu: meghajtók (stc900)

en: drivers (stc980)
hu: meghajtók (stc980)

en: drivers (stc1160)
hu: meghajtók (stc1160)

en: drivers (stc1500)
hu: meghajtók (stc1500)

en: drivers (stc1520)
hu: meghajtók (stc1520)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc1520h.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 1440x720 dpi-vel (stc1520h.upp használva)

en: drivers (stc3000)
hu: meghajtók (stc3000)

en: drivers (stp)
hu: meghajtók (stp)

en: drivers (stpex)
hu: meghajtók (stpex)

en: drivers (stp700)
hu: meghajtók (stp700)

en: drivers (stp720)
hu: meghajtók (stp720)

en: drivers (stp750)
hu: meghajtók (stp750)

en: drivers (stp870)
hu: meghajtók (stp870)

en: drivers (stp1200)
hu: meghajtók (stp1200)

en: drivers (stp1270)
hu: meghajtók (stp1270)

en: drivers (stp2000p)
hu: meghajtók (stp2000p)

en: driver (deskjet)
hu: meghajtó (deskjet)

en: monochrome driver deskjet at 300x300 dpi
hu: monochrome meghajtó deskjet 300x300 dpi-vel

en: drivers (dj340)
hu: meghajtók (dj340)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using hpdj -sColorMode=mono)
hu: fekete nyomtatás 300x300 dpi-vel (hpdj -sColorMode=mono használva)

en: color driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes  meghajtó stp 300x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp 360x360 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: drivers (dj400)
hu: meghajtók (dj400)

en: color driver cdj500 at 300x300 dpi
hu: színes meghajtó cdj500 300x300 dpi-vel

en: drivers (dj500)
hu: meghajtók (dj500)

en: monochrome driver djet500 at 300x300 dpi
hu: monochrome meghajtó djet500 300x300 dpi-vel

en: driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: stp meghajtó 300x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: drivers (dj520)
hu: meghajtók (dj520)

en: drivers (dj500c)
hu: meghajtók (dj500c)

en: monochrome or color driver hpdj at 300x300 dpi
hu: Fekete vagy színes meghajtó hpdj 300x300 dpi-vel

en: settings for the driver hpdj at 300x300 dpi
hu: beállítások a hpdj 300x300 dpi meghajtóhoz

en: monochrome printing (using hpdj -sColorMode=mono)
hu: fekete nyomtatás (hpdj -sColorMode=mono használva)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY)
hu: színes nyomtatás (hpdj -sColorMode=CMY használva)

en: monochrome driver cdjmono at 300x300 dpi
hu: monochrome meghajtó cdjmono  300x300 dpi-vel

en: driver cdj500 at 300x300 dpi
hu: meghajtó cdj500 300x300 dpi-vel

en: bits per pixel settings for the driver cdj500 at 300x300 dpi
hu: bit / pixel beállítás a cdj500  300x300 dpi meghajtóhoz

en: drivers (dj540)
hu: meghajtók (dj540)

en: drivers (dj550c)
hu: meghajtók (dj550c)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY+K)
hu: színes nyomtatás (hpdj -sColorMode=CMY+K használva)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMYK)
hu: színes nyomtatás (hpdj -sColorMode=CMYK használva)

en: monochrome or color driver cdj550 at 300x300 dpi
hu: Fekete vagy színes nyomtatás cdj550 300x300 dpi-vel

en: bits per pixel settings for the driver cdj550 at 300x300 dpi
hu: bit / pixel beállítás a cdj550-es meghajtóhoz 300x300 dpi-vel

en: color driver uniprint at 300x300 dpi (using cdj550.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 300x300 dpi-vel (cdj550.upp használva)

en: drivers (dj560c)
hu: meghajtók (dj560c)

en: monochrome or color driver cdj550 300x300 dpi
hu: Fekete vagy színes meghajtó cdj550 300x300 dpi-vel

en: bits per pixel settings for the driver cdj550
hu: bits / pixel beállítás a cdj550 meghajtóhoz

en: drivers (dj600)
hu: meghajtók (dj600)

en: monochrome or color driver hpdj
hu: Fekete vagy színes meghajtó hpdj

en: settings for the driver hpdj
hu: beállítások a hpdj meghajtóhoz

en: monochrome driver cdjmono
hu: monochrome meghajtó cdjmono

en: monochrome or color driver cdj550
hu: Fekete vagy színes meghajtó cdj550

en: color driver stp at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp 600x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp 600x300 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: <P>A resolution of 600x600 may only work with the monochrome driver cdjmono</P>
hu: <P>A 600x600-as felbontás talán csak a cdjmono, monochrome meghajtóval működik.</P>

en: drivers (dj600c)
hu: meghajtók (dj600c)

en: color driver cdj670
hu: színes meghajtó cdj670

en: print quality settings for the driver cdj670
hu: nyomtatás minőség beállításai a cdj670 meghajtóhoz

en: papertype settings for the driver cdj670
hu: papírtípus beállítás a cdj670 meghajtóhoz

en: C-RET settings for the driver cdj670
hu: C-RET beállítás a cdj670 meghajtóhoz

en: drivers (dj690c)
hu: meghajtók (dj690c)

en: color driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp 600x600 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp 600x600 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: <P>A resolution of 600x600 may not work with all the drivers</P>
hu: <P>A 600x600-as felbontás talán nem minden meghajtóval működik.</P>

en: drivers (dj810c)
hu: meghajtók (dj810c)

en: color driver cdj880
hu: színes meghajtó cdj880

en: print quality settings for the driver cdj880
hu: nyomtatási minőség beállítás a cdj880 meghajtóhoz

en: papertype settings for the driver cdj880
hu: papírtípus beállítás a cdj880 meghajtóhoz

en: 3 (photo paper)
hu: 3 (fotó papír)

en: color driver stp for model 810 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp a 810-es típushoz 360x360 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp for model 810 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp a 810-es típushoz 360x360 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: color driver stp for model 810 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp a 810-es típushoz 600x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp for model 810 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp a 810-es típushoz 600x300 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: color driver stp for model 812 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp a 812-es típushoz 300x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp for model 812 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp a 812-es típushoz 300x300 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: color driver stp for model 812 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp a 812-es típushoz 600x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp for model 812 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp a 812-es típushoz 600x300 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: drivers (dj840c)
hu: meghajtók (dj840c)

en: color driver stp for model 840 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp a 840-es típushoz 300x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp for model 840 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp a 840-es típushoz 300x300 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: color driver stp for model 840 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp a 840-es típushoz 600x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp for model 840 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp a 840-es típushoz 600x300 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: color driver stp for model 842 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp a 842-es típushoz 300x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp for model 842 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp a 842-es típushoz 300x300 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: color driver stp for model 842 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp a 842-es típushoz 600x300 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp for model 842 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp a 842-es típushoz 600x300 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: drivers (dj850c)
hu: meghajtók (dj850c)

en: color driver cdj850
hu: színes meghajtó cdj850

en: print quality settings for the driver cdj850
hu: nyomtatási minőség beállítás a cdj850 meghajtóhoz

en: papertype settings for the driver cdj850
hu: papírtípus beállítás a cdj850 meghajtóhoz

en: C-RET settings for the driver cdj850
hu: C-RET beállítás a cdj850 meghajtóhoz

en: drivers (dj855c)
hu: meghajtók (dj855c)

en: drivers (dj870c)
hu: meghajtók (dj870c)

en: drivers (dj880c)
hu: meghajtók (dj880c)

en: drivers (dj890c)
hu: meghajtók (dj890c)

en: color driver cdj890
hu: színes meghajtó cdj890

en: print quality settings for the driver cdj890
hu: nyomtatási minőség beállítás a cdj890 meghajtóhoz

en: papertype settings for the driver cdj890
hu: papírtípus beállítás a cdj890 meghajtóhoz

en: C-RET settings for the driver cdj890
hu: C-RET beállítás a cdj890 meghajtóhoz

en: drivers (dj895c)
hu: meghajtók (dj895c)

en: drivers (dj900c)
hu: meghajtók (dj900c)

en: drivers (dj970c)
hu: meghajtók  (dj970c)

en: color driver cdj970
hu: színes meghajtó cdj970

en: print quality settings for the driver cdj970
hu: nyomtatás minőség beállításai a cdj970 meghajtóhoz

en: papertype settings for the driver cdj970
hu: papírtípus beállítás a cdj970 meghajtóhoz

en: duplex mode settings for the driver cdj970
hu: duplex mód beállítás a cdj970 meghajtóhoz

en: drivers (dj1100c)
hu: meghajtók (dj1100c)

en: drivers (dj1120c)
hu: meghajtók (dj1120c)

en: drivers (dj1200c)
hu: meghajtók (dj1200c)

en: color driver pjxl300
hu: színes meghajtó pjxl300

en: drivers (dj1220c)
hu: meghajtók (dj1220c)

en: drivers (dj1600c)
hu: meghajtók (dj1600c)

en: color driver : cdj1600
hu: színes meghajtó : cdj1600

en: print quality settings for the driver cdj1600
hu: nyomtatási minőség beállítás a cdj1600 meghajtóhoz

en: papertype settings for the driver cdj1600
hu: papírtípus beállítás a cdj1600 meghajtóhoz

en: C-RET settings for the driver cdj1600
hu: C-RET beállítás a cdj1600 meghajtóhoz

en: drivers (dj2000c)
hu: meghajtók (dj2000c)

en: drivers (dj2500c)
hu: meghajtók (dj2500c)

en: drivers (photosmartp1000)
hu: meghajtók (photosmartp1000)

en: drivers (photosmartp1100)
hu: meghajtók (photosmartp1100)

en: driver (dj710c)
hu: meghajtó (dj710c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 710)
hu: színes nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter pnm2ppa -v 710 használva)

en: driver (dj712c)
hu: meghajtó (dj712c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 712)
hu: színes nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter pnm2ppa -v 712 használva)

en: driver (dj720c)
hu: meghajtó (dj720c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 720)
hu: színes nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter pnm2ppa -v 720 használva)

en: driver (dj722c)
hu: meghajtó (dj722c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 722)
hu: színes nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter pnm2ppa -v 722 használva)

en: driver (dj820c)
hu: meghajtók (dj820c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 820)
hu: színes nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter pnm2ppa -v 820 használva)

en: driver (dj1000c)
hu: meghajtók (dj1100c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 1000)
hu: színes nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter pnm2ppa -v 1000 használva)

en: driver (pcl4)
hu: meghajtó (pcl4)

en: driver ljet2p at 300x300 dpi
hu: meghajtó ljet2p 300x300 dpi-vel

en: driver ljetplus at 300x300 dpi
hu: meghajtó ljetplus 300x300 dpi-vel

en: driver laserjet at 300x300 dpi
hu: meghajtó laserjet 300x300 dpi-vel

en: driver (pcl5e)
hu: meghajtó (pcl5e)

en: driver ljet4 at 300x300 dpi
hu: meghajtó ljet4 300x300 dpi-vel

en: driver ljet4 at 600x600 dpi
hu: meghajtó ljet4  600x600 dpi-vel

en: driver (lj2)
hu: meghajtó (lj2)

en: driver (lj3)
hu: meghajtó (lj3)

en: driver (lj4)
hu: meghajtó (lj4)

en: driver (lj4v)
hu: meghajtó (lj4v)

en: driver (lj5)
hu: meghajtó (lj5)

en: driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=1)
hu: meghajtó stp 600x600 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: driver (lj5si)
hu: meghajtó (lj5si)

en: driver (lj6)
hu: meghajtó (lj6)

en: driver (bj10e)
hu: meghajtó (bj10e)

en: monochrome driver : bj10e at 360x360 dpi
hu: monochrome meghajtó : bj10e  360x360 dpi-vel

en: driver (bj200)
hu: meghajtó (bj200)

en: monochrome driver : bj200 at 360x360 dpi
hu: monochrome meghajtó : bj200 360x360 dpi-vel

en: driver (bjc600)
hu: meghajtó (bjc600)

en: monochrome or color driver : bjc600
hu: fekete vagy színes meghajtó : bjc600

en: settings for the driver bjc600
hu: beállítás a bjc600 meghajtóhoz

en: monochrome printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=1)
hu: fekete nyomtatás (bjc600 -dBitsPerPixel=1 használva)

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=8)
hu: Ghostscript színes nyomtatás (bjc600 -dBitsPerPixel=8 használva)

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=16)
hu: Ghostscript színes nyomtatás (bjc600 -dBitsPerPixel=16 használva)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=24)
hu: Floyd-Steinberg színes nyomtatás (bjc600 -dBitsPerPixel=24 használva)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=32)
hu: Floyd-Steinberg színes nyomtatás (bjc600 -dBitsPerPixel=32 használva)

en: <P>A resolution of 720x720 may work only on some special printers.</P>
hu: <P>A 720x720-as felbontás csak néhány nyomtatón működik.</P>

en: driver (bjc800)
hu: meghajtó (bjc800)

en: monochrome or color driver : bjc800
hu: fekete vagy színes meghajtó : bjc800

en: settings for the driver bjc800
hu: beállítás a bjc800 meghajtóhoz

en: monochrome printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=1)
hu: fekete nyomtatás (bjc800 -dBitsPerPixel=1 használva)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=8)
hu: Ghostscript színes nyomtatás (bjc800 -dBitsPerPixel=8 használva)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=16)
hu: Ghostscript színes nyomtatás (bjc800 -dBitsPerPixel=16 használva)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=24)
hu: Floyd-Steinberg színes nyomtatás (bjc800 -dBitsPerPixel=24 használva)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=32)
hu: Floyd-Steinberg színes nyomtatás (bjc800 -dBitsPerPixel=32 használva)

en: drivers (bjc610)
hu: meghajtó (bjc610)

en: monochrome driver : bjc600 at 360x360 dpi (using -dBitsPerPixel=1)
hu: monochrome meghajtó : bjc600 360x360 dpi-vel (-dBitsPerPixel=1 használva)

en: high speed color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a0.upp)
hu: gyors színes nyomtatás sima papíron 360x360 dpi-vel (bjc610a0.upp használva)

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a1.upp)
hu: színes nyomtatás sima papíron 360x360 dpi-vel (bjc610a1.upp használva)

en: color printing on coated paper at 360x360 dpi (using bjc610a2.upp)
hu: színes nyomtatás bevont papíron 360x360 dpi-vel (bjc610a2.upp használva)

en: color printing on transparency film at 360x360 dpi (using bjc610a3.upp)
hu: színes nyomtatás átlátszó filmre 360x360 dpi-vel (bjc610a3.upp használva)

en: color printing on back print film at 360x360 dpi (using bjc610a4.upp)
hu: színes nyomtatás film hátuljára 360x360 dpi-vel (bjc610a4.upp használva)

en: color printing on fabric sheet at 360x360 dpi (using bjc610a5.upp)
hu: színes nyomtatás textilre 360x360 dpi-vel (bjc610a5.upp használva)

en: color printing on glossy paper at 360x360 dpi (using bjc610a6.upp)
hu: színes nyomtatás fényes papíron 360x360 dpi-vel (bjc610a6.upp használva)

en: color printing on high gloss film at 360x360 dpi (using bjc610a7.upp)
hu: színes nyomtatás nagyon fényes papíron 360x360 dpi-vel (bjc610a7.upp használva)

en: color printing on high resolution paper at 360x360 dpi (using bjc610a8.upp)
hu: színes nyomtatás nagy felbontású papíron 360x360 dpi-vel (bjc610a8.upp használva)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc610b1.upp)
hu: színes nyomtatás sima papíron 720x720 dpi-vel (bjc610b1.upp használva)

en: color printing on coated paper at 720x720 dpi (using bjc610b2.upp)
hu: színes nyomtatás bevont papíron 720x720 dpi-vel (bjc610b2.upp használva)

en: color printing on transparency film at 720x720 dpi (using bjc610b3.upp)
hu: színes nyomtatás átlátszó filmre 720x720 dpi-vel (bjc610b3.upp használva)

en: color printing on back print film at 720x720 dpi (using bjc610b4.upp)
hu: színes nyomtatás film hátuljára 720x720 dpi-vel (bjc610b4.upp használva)

en: color printing on glossy paper at 720x720 dpi (using bjc610b6.upp)
hu: színes nyomtatás fényes papíron 720x720 dpi-vel (bjc610b6.upp használva)

en: color printing on high gloss paper at 720x720 dpi (using bjc610b7.upp)
hu: színes nyomtatás nagyon fényes papíron 720x720 dpi-vel (bjc610b7.upp használva)

en: color printing on high resolution paper at 720x720 dpi (using bjc610b8.upp)
hu: színes nyomtatás nagy felbontású papíron 720x720 dpi-vel (bjc610b8.upp használva)

en: drivers (bjc1000)
hu: meghajtók (bjc1000)

en: monochrome printing at 360x360 dpi (using bjc600 -dBitsPerPixel=1)
hu: fekete nyomtatás 360x360 dpi-vel (bjc600 -dBitsPerPixel=1 használva)

en: color driver bjc600 at 360x360 dpi
hu: színes meghajtó bjc600 360x360 dpi-vel

en: color driver stp at 1440x1440 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp 1440x1440 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp at 1440x1440 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp 1440x1440 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: drivers (bjc2000)
hu: meghajtók (bjc2000)

en: drivers (bjc3000)
hu: meghajtók (bjc3000)

en: drivers (bjc4300)
hu: meghajtók (bjc4300)

en: drivers (bjc4400)
hu: meghajtók (bjc4400)

en: drivers (bjc6000)
hu: meghajtó (bjc6000)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using bjc6000a1.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 360x360 dpi-vel (bjc6000a1.upp-t használva)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using bjc6000b1.upp)
hu: színes meghajtó uniprint 720x720 dpi-vel (bjc6000b1.upp használva)

en: drivers (bjc6100)
hu: meghajtók (bjc6100)

en: drivers (bjc7000)
hu: meghajtók (bjc7000)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using bjc800 -dBitsPerPixel=1)
hu: fekete nyomtatás 300x300 dpi-vel (bjc800 -dBitsPerPixel=1 használva)

en: color driver bjc800 at 300x300 dpi
hu: színes meghajtó bjc800 300x300 dpi-vel

en: color driver stp at 1200x1200 dpi (using -dImageType=1)
hu: színes meghajtó stp 1200x1200 dpi-vel (-dImageType=1 használva)

en: photo driver stp at 1200x1200 dpi (using -dImageType=2)
hu: fotó meghajtó stp 1200x1200 dpi-vel (-dImageType=2 használva)

en: drivers (bjc7100)
hu: meghajtók (bjc7100)

en: drivers (bjc8200)
hu: meghajtók (bjc8200)

en: driver (lex1100)
hu: meghajtó (lex1100)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using filter lm1100 -bw)
hu: fekete nyomtatás 300x300 dpi-vel (filter lm1100 -bw használva)

en: color printing at 300x300 dpi (using post-filter lm1100)
hu: színes nyomtatás 300x300 dpi-vel (post-filter lm1100 használva)

en: driver (lex2030)
hu: meghajtó (lex2030)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using post-filter pbm2l2030)
hu: fekete nyomtatás 300x300 dpi-vel (post-filter pbm2l2030 használva)

en: driver (lex2050)
hu: meghajtó (lex2050)

en: monochrome driver lex2050 at 300x300 dpi
hu: monochrome meghajtó lex2050 300x300 dpi-vel

en: driver (lex2070)
hu: meghajtó (lex2070)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter c2070)
hu: színes nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter c2070 használva)

en: driver (lex3200)
hu: meghajtó (lex3200)

en: monochrome driver lex3200 at 600x600 dpi
hu: monochrome meghajtó lex3200 600x600 dpi-vel

en: drivers (lex5700)
hu: meghajtók (lex5700)

en: monochrome driver lxm5700m
hu: monochrome meghajtó lxm5700m

en: driver lex5700 at 600x600 dpi
hu: meghajtó lex5700 600x600 dpi-vel

en: monochrome printing at 600x600 dpi (using post-filter pbm2l7k -m 1)
hu: fekete nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter pbm2l7k -m 1 használva)

en: driver (lex7000)
hu: meghajtó (lex7000)

en: driver lex7000 at 600x600 dpi
hu: meghajtó lex7000 600x600 dpi-vel

en: monochrome printing at 600x600 dpi (using post-filter pbm2l7k)
hu: fekete nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter pbm2l7k használva)

en: driver (lexcZ11)
hu: meghajtó (lexcZ11)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter cZ11)
hu: színes nyomtatás 600x600 dpi-vel (post-filter cZ11 használva)

en: Index value for %1 soundcard.
hu: Index érték a(z) %1 hangkártyához

en: ID string for %1 soundcard.
hu: AZONOSÍTÓ karaktersor a(z) %1 hangkártyához

en: Port # for %1 driver.
hu: Port # a(z) %1 meghajtóhoz

en: MPU-401 port # for %1 driver.
hu: MPU-401 port # a(z) %1 meghajtóhoz.

en: FM port # for %1 driver.
hu: FM port # a(z) %1 meghajtóhoz.

en: IRQ # for %1 driver.
hu: IRQ # a(z) %1 meghajtóhoz

en: MPU-401 IRQ # for %1 driver.
hu: MPU-401 IRQ # a(z) %1 meghajtóhoz

en: 1st DMA # for %1 driver.
hu: Első DMA # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 1st DMA for %1 driver.
hu: Az első DMA mérete a(z) %1 meghajtóhoz

en: 2nd DMA # for %1 driver.
hu: A második DMA a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 2nd DMA for %1 driver.
hu: A második DMA mérete a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 1st DMA # for %1 driver.
hu: Az első DMA mérete # a(z) %1 meghajtóhoz

en: 8-bit DMA # for %1 driver.
hu: 8-bites DMA # a(z) %1 meghajtóhoz

en: 16-bit DMA # for %1 driver.
hu: 16-bites DMA # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 8-bit DMA # for %1 driver.
hu: A 8-bites DMA mérete # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 16-bit DMA # for %1 driver.
hu: A 16-bites DMA mérete # a(z) %1 meghajtóhoz

en: SB port # for %1 driver.
hu: SB port # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Game port # for %1 driver.
hu: Game port # a(z) %1 meghajtóhoz

en: DAC frame size for %1 soundcard.
hu: DAC frame mérete a(z) %1 hangkártyához

en: ADC frame size for %1 soundcard.
hu: Az ADC frame mérete a(z) %1 hangkártyához

en: Index value for %1 driver.
hu: Index érték a(z) %1 meghajtóhoz

en: ID string for %1 driver.
hu: AZONOSÍTÓ karaktersor a(z) %1 meghajtóhoz

en: Enable this soundcard.
hu: A hangkártya bekapcsolása

en: DAC frame size in kB for %1 driver.
hu: DAC frame mérete kB-ban a(z) %1 meghajtóhoz

en: ADC frame size in kB for %1 driver.
hu: Az ADC frame mérete kB-ban a(z) %1 meghajtóhoz

en: Enable beep using PCM.
hu: hangjelzés engedélyezése PCM használatával

en: WSS Port # for %1 driver.
hu: WSS Port # a(z) %1 meghajtóhoz

en: ID string  for %1 soundcard.
hu: AZONOSÍTÓ karaktersor a(z) %1 hangkártyához

en: 8-bit DMA for %1 driver.
hu: A 8-bites DMA a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 8-bit DMA in kB for %1 driver.
hu: A 8-bites DMA mérete kB-ban a(z) %1 meghajtóhoz

en: 16-bit DMA for %1 driver.
hu: A 16-bites DMA a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 16-bit DMA in kB for %1 driver.
hu: A 16-bites DMA mérete kB-ban a(z) %1 meghajtóhoz

en: DMA for %1 driver.
hu: DMA a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of DMA in kB for %1 driver.
hu: A DMA mérete kB-ban a(z) %1 meghajtóhoz

en: DAC frame size in kB for %1 soundcard.
hu: DAC frame mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: ADC frame size in kB for %1 soundcard.
hu: Az ADC frame mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: Enable MPU-401 port.
hu: Az MPU-401 port bekapcsolása

en: Enable FM OPL-3 synth.
hu: Az OPL-3 FM szintetizátor bekapcsolása

en: Size of 2nd DMA # for %1 driver.
hu: A második DMA mérete # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Control port # for %1 driver.
hu: Kontrolport a(z) %1 meghajtóhoz

en: SB port # for %1 driver.(optional).
hu: SB port # a(z) %1 meghajtóhoz (opcionális)

en: ISA PnP detection for %1 soundcard.
hu: ISA PnP érzékelés a(z) %1 hangkártyához

en: Activate PCI bus power management for %1 soundcard.
hu: Aktiválja a PCI busz energiakezelést a(z) %1 hangkártyához

en: Mixer devices # (0-1) for %1 driver.
hu: Keverő eszköz # (0-1) a(z) %1 meghajtóhoz

en: PCM devices # (0-4) for %1 driver.
hu: PCM eszköz # (0-4) a(z) %1 meghajtóhoz

en: PCM subchannels # (1-16) for %1 driver.
hu: PCM alcsatornák # (1-16) a(z) %1 meghajtóhoz

en: MIDI devices # (0-2) for %1 driver.
hu: MIDI eszközök # (0-2) a(z) %1 meghajtóhoz

en: Number of sequencer ports for Emu10k1 WaveTable synth.
hu: Szekvenszer portok száma az Emu10k1 WaveTable szintetizátorhoz

en: Maximum number of voices for WaveTable
hu: Hangcsatornák maximális száma a WaveTable-hez

en: DAC1 frame size in kB for %1 soundcard.
hu: DAC1 frame mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: DAC2 frame size in kB for %1 soundcard.
hu: DAC2 frame mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: FM port # for %1 driver.(optional).
hu: FM port # a(z) %1 meghajtóhoz (opcionális)

en: total buffer size in kB.
hu: teljes puffer mérete kB-ban

en: Enable MIDI MPU-401 for %1 driver.
hu: MIDI MPU-401 engedélyezése a(z) %1 meghajtóhoz

en: PCM Playback subchannels for %1 soundcard.
hu: PCM visszajátszó (Playback) alcsatorna a(z) %1 hangkártyához

en: PCM Capture subchannels for %1 soundcard.
hu: PCM digitalizáló alcsatorna a(z) %1 hangkártyához

en: Size of 8-bit DMA for %1 driver.
hu: A 8-bites DMA mérete a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 1st DMA in kB for %1 driver.
hu: Az első DMA mérete kB-ban a(z) %1 meghajtóhoz

en: Size of 2nd DMA in kB for %1 driver.
hu: A második DMA mérete kB-ban a(z) %1 meghajtóhoz

en: Joystick DAC level 0.59V-4.52V or 0.389V-2.98V for %1 driver.
hu: Joystick DAC szintje 0,59V-4,52V vagy 0,389V-2,98V a(z) %1 meghajtóhoz

en: GF1 voices for %1 driver.
hu: GF1 hangok (voices) a(z) %1 meghajtóhoz

en: Reserved PCM voices for %1 driver.
hu: Fenntartott PCM hangok (voices) a(z) %1 meghajtóhoz

en: GF1 port # for %1 driver.(optional).
hu: GF1 port # a(z) %1 meghajtóhoz (opcionális)

en: GF1 IRQ # for %1 driver.
hu: GF1 IRQ # a(z) %1 meghajtóhoz

en: GF1 DMA # for %1 driver.
hu: GF1 DMA # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Used GF1 voices for %1 driver.
hu: A használt GF1 hangok a(z) %1 meghajtóhoz

en: Consumer playback frame size in kB.
hu: Adatkeret (frame) mérete átlagminőségű visszajátszáshoz kB-ban

en: Consumer capture frame size in kB.
hu: Adatkeret (frame) mérete átlagminőségű digitalizáláshoz kB-ban

en: Professional playback frame size in kB.
hu: Adatkeret (frame) mérete professzionális visszajátszáshoz kB-ban

en: Professional capture frame size in kB.
hu: Adatkeret (frame) mérete professzionális digitalizáláshoz kB-ban

en: Playback frame size in kB.
hu: Adatkeret (frame) mérete visszajátszáshoz kB-ban

en: Capture frame size in kB.
hu: Adatkeret (frame) mérete digitalizáláshoz kB-ban

en: MIC capture frame size in kB.
hu: Adatkeret (frame) mérete mikrofonról való digitalizáláshoz kB-ban

en: AC'97 codec clock (default 48000Hz).
hu: AC'97 codec órajel (alapértelmezett 48000 Hz)

en: Tone control (TEA6330T - i2c bus) port # for %1 driver.
hu: Hangvezérlő (TEA6330T - i2c busz) port # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Effects enable for %1 driver.
hu: Effektek bekapcsolása a(z) %1 meghajtóhoz

en: Enable external amp for %1 soundcard.
hu: Bekapcsolja a külső erősítőt a(z) %1 hangkártyához

en: Index value for %1 MIDI.
hu: Index érték a(z) %1 MIDI-hez

en: ID string for %1 MIDI.
hu: AZONOSÍTÓ karaktersor a(z) %1 MIDI-hez

en: Parallel port # for %1 MIDI.
hu: Párhuzamos port # a(z) %1 MIDI-hez

en: Parallel IRQ # for %1 MIDI.
hu: Párhuzamos IRQ # a(z) %1 MIDI-hez

en: Force to use AC97 codec for %1 soundcard.
hu: AC97 codec használata a(z) %1 hangkártyához

en: Set the top address of audio buffer for %1 soundcard.
hu: Beállítja az audio puffer felső címét a(z) %1 hangkártyához

en: Enable the cache for coefficient table access.
hu: Gyorsítótár engedélyezése az együthatótábla eléréséhez

en: Enable workaround for Sony VAIO notebooks.
hu: Áthidaló megoldás engedélyezése Sony VAIO noteszgépekhez

en: WSS port # for %1 driver.
hu: WSS port # a(z) %1 meghajtóhoz

en: MIDI port # for %1 driver.
hu: MIDI port # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Speaker size selection for 3D Enhancement mode: Desktop/Large Notebook/Small Notebook/HiFi.
hu: Hangszóróméret kiválasztása 3D kibővítési módhoz: Asztali/Nagy noteszgép/Kis noteszgép/HiFi

en: WSS irq # for %1 driver.
hu: WSS irq # a(z) %1 meghajtóhoz

en: MPU-401 irq # for %1 driver.
hu: MPU-401 IRQ # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Enable/disable specific RME96{52,36} soundcards. Use a list like "0,1" to specify on (1) or off (0) for up to 8 cards
hu: RME96{52,36} hangkártyák engedélyezése. Használjon egy listát, pl. "0,1" hogy meghatározza a be (1) vagy a ki (0) értékeket, egészen 8 kártyáig

en: Mic Auto-Gain-Control switch.
hu: Mikrofon automatikus erősítésszabályzás (Auto-Gain-Control) kapcsoló

en: ASP/CSP chip support.
hu: ASP/CSP lapka támogatás

en: AWE port # for %1 driver.
hu: AWE port # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Number of sequencer ports for WaveTable synth
hu: Szekvenszer portok száma a WaveTable szintetizátorhoz

en: Divisor of rate.
hu: Rátaosztó

en: Number of MIDI ports.
hu: MIDI portok száma

en: Enable this share soundcard.
hu: megosztott hangkártya bekapcsolása

en: PCM card # for %1 driver.
hu: PCM kártya # a(z) %1 meghajtóhoz

en: PCM device # for %1 driver.
hu: PCM eszköz # a(z) %1 meghajtóhoz

en: PCM subchannel # for %1 driver.
hu: PCM alcsatorna # a(z) %1 meghajtóhoz

en: Max number of contemporary open.
hu: Az azonos időben nyitva lévők maximális száma

en: DDMA-A size in kB for %1 soundcard.
hu: A DDMA-A mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: DDMA-C size in kB for %1 soundcard.
hu: A DDMA-C mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: Enable reverb (SRAM is present) for %1 soundcard.
hu: Bekapcsolja a zengetést (reverb) (ha van SRAM) a(z) %1 hangkártyához

en: MIC Gain Enable for %1 soundcard.
hu: MIC Gain bekapcsolása a(z) %1 hangkártyához

en: DDMA i/o base address for %1 soundcard.
hu: A DDMA I/O alapcíme a(z) %1 hangkártyához

en: Foldback frame size in kB for %1 soundcard.
hu: A foldback adatkeret mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: S/PDIF frame size in kB for %1 soundcard.
hu: Az S/PDIF adatkeret mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: Number of hardware channels assigned for PCM.
hu: A PCM-hez kijelölt hardver csatornák száma

en: Maximum memory size in kB for wavetable synth.
hu: A hullámtábla maximális memória mérete kB-ban

en: MPU-401 port.
hu: MPU-401 port

en: FM playback frame size in kB.
hu: Adatkeret mérete FM minőséghez kB-ban

en: Joystick support.
hu: Joystick támogatás

en: MIDI devices # (0-4)
hu: MIDI eszköz # (0-4)

en: Port # for %1 interface.
hu: Port # a(z) %1 illesztőhöz

en: IRQ # for %1 interface.
hu: IRQ # a(z) %1 illesztőhöz

en: 1st DMA # for %1 interface.
hu: Az első DMA # a(z) %1 illesztőhöz

en: Size of 1st DMA # for %1 interface.
hu: Az első DMA mérete # a(z) %1 illesztőhöz

en: 2nd DMA # for %1 interface.
hu: A második DMA  # a(z) %1 illesztőhöz

en: Size of 2nd DMA # for %1 interface.
hu: A második DMA mérete # a(z) %1 illesztőhöz

en: port # for %1 interface.
hu: port # a(z) %1 illesztőhöz

en: IRQ # for ICS2115.
hu: IRQ # az ICS2115-höz

en: Port # for ICS2115.
hu: Port # az ICS2115-höz

en: FM port #.
hu: FM port #

en: Windows Sound System port #.
hu: Windows Sound System port #

en: ISA PnP detection for %1 soundcard..
hu: ISA PnP érzékelés a(z) %1 hangkártyához

en: ISA PnP Device ID (0x7532 or 0x7632)
hu: ISA PnP Eszköz AZONOSÍTÓ (0x7532 vagy 0x7632)

en: Direct AC'97 frame size in kB for %1 soundcard.
hu: Közvetlen AC'97 adatkeret mérete kB-ban a(z) %1 hangkártyához

en: SuSE eMail Server
hu: SuSE eMail szerver

en: Launch this module to configure your SuSE eMail Server.
hu: Indítsa ezt a modult a SuSE eMail szerver beállításához.

note: warning dialog message
en: You have to configure your network, first!
hu: Először a hálózatát kell beállítania!

note: warning dialog message
en: unable to modify IMP config!
hu: Nem tudom módosítani az IMP beállítását!

en: Part 1/2
hu: Első rész

en: Setup a DNS Server
hu: A doménnév szerver (DNS) beállítása

en: Enter Admin Password:
hu: Adja meg a rendszergazda jelszavát:

en: Retype Password:
hu: Ismételje meg a jelszót:

note: help text SuSE eMail Server configuration part 1 of 3
en: <p>
    To complete the setup of your <b>SuSE eMail Server</b>
    you have to provide some additional information.
    If you want to use your Server as DNS Server, leave the Checkbox <i>"Setup a DNS Server"</i>
    selected. If you do not know, what a DNS Server is, or if you are unsure, leave it
    also selected, because it will not harm anything.
    </p>
hu: <p>
    A <b>SuSE eMail szerver</b> beállítása befejezéséhez
    még egy pár adatot meg kell adnia.
    Ha a szerverét DNS szerverként is akarja használni, hagyja a <i>"DNS Szerver beállítása"</i> pontot
    kipipálva. Ha nem tudja, mi az a DNS szerver, vagy nem biztos benne, szintén pipálja ki.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    If you do not know, what a <b>BaseDN</b> is, don't touch the default.  It was 
    determined to be a
    valid value from your currently configured Domainname.
    </p>
hu: <p>
    Ha nem tudja mi az a <b>BaseDN</b>, ne változtassa az alapértelmezett beállításokat.
     A YaST2 beállítota ezt az értéket a jelenlegi, Ön által beállított doménnév segítségével.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    Please also choose a safe password and <b>don't forget it</b>. It will be required 
    to
    administer your <b>SuSE eMail Server</b>.
    </p>
hu: <p>
    Kérem, válasszon egy biztonságos jelszót és azt <b>ne felejtse soha el!</b>.
    Szüksége lesz rá a <b>SuSE eMail szerver</b> beállításához és
    karbantartásához.
    </p>

note: warning dialog message
en: Please enter a password with at least 5 characters
hu: Kérem adjon meg egy legalább 5 karakter hosszú jelszót

note: warning dialog message
en: Password have to be identical
hu: A két jelszó nem azonos

en: Select your Country
hu: Válassza ki az országot

en: Part 2/2
hu: Második rész

en: &Company / Organization
hu: &Cég / Szervezet

note: help text SuSE eMail Server configuration part 1 of 3
en: <p>
    In this last step, please enter the name of your Company and select
    a country from the list.
    </p>
hu: Kérem adja meg cége nevét és válasszon
    egy országot a listáról.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    The name of your Company will be used at many different parts of your server,
    e.g. in the global Addressbook.
    </p>
hu: <p>
    Cégének nevét a szerver különböző helyeken fogja használni, például
    a globális címlistában (Addressbook).
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    The country code is a two letter code defined by ISO 3166. It will be needed later to
    create certificates.
    </p>
hu: <p>
    Az országkód egy, az ISO 3166 szabványnak megfelelő kétbetűs kód. Erre később lesz szüksége
    a hitelesítések (certificates) létrehozásához.
    </p>

note: warning dialog message
en: Unable to make a backup of /etc/postfix/main.cf!
    You won't be able to use the restore function of the Expert Postfix Configuration!
hu: Nem lehet biztonsági mentést készíteni az /etc/postfix/main.cf -ről!
    Nem fogja tudni használni a helyreállítási funkciót a szakértői Postfix beállításban!

note: warning dialog message
en: starting LDAP server failed, maybe it is already running...
hu: Az LDAP szerver indítása nem sikerült, talán már fut ...

note: warning dialog message
en: starting INETD failed, maybe it is already running...
hu: Az INETD elindítása nem sikerült, talán már fut ...

note: warning dialog message
en: Adding base entries to LDAP server failed
hu: Az alapbejegyzések hozzáadása az LDAP szerverhez nem sikerült

note: warning dialog message
en: Adding mailadmin to LDAP server failed
hu: A mailadmin hozzáadása az LDAP szerverhez nem sikerült

note: warning dialog message
en: Adding mailadmin to IMAP server failed
hu: A mailadmin hozzáadása az IMAP szerverhez nem sikerült

note: warning dialog message
en: Error creating subfolders folder for mailadmin
hu: Hiba alkönyvtár létrehozásakor a mailadmin könyvtárban

note: warning dialog message
en: Unable to generate master key for the fetch mail interface
hu: Nem sikerült mesterkulcsot (master key) létrehozni a fetchmail interfészhez

note: propagate rc.config data to system
en: One moment please...
hu: Kérem várjon ...

note: Error msg
en: The password of user cyrus could not be set!
    You won't be able to login!
hu: Nem sikerült beállítani a cyrus felhasználó jelszavát!
    Nem fog tudni bejelentkezni!

en: The installation of your SuSE eMail Server has finished successfully!
    Have a lot of fun!
hu: A SuSE eMail szerver telepítése sikeresen befejeződött!
    Kalandra fel!

note: warning message
en: Please check either Mrs or Mr
hu: Kérem válasszon megszólítást

note: warning message
en: Please enter your first name
hu: Kérem írja be az utónevét

note: warning message
en: Please enter your last name
hu: Kérem írja be a családi nevét

note: warning message
en: Please enter your email address
hu: Kérem adja meg az email címét

note: warning message
en: Please enter your registration code
hu: Kérem adja meg a regisztrációs számát

note: warning message
en: Please enter a valid email address
hu: Kérem érvényes email címet adjon meg

note: popup when saving data
en: Saving new registration data
hu: Az új regisztrációs adatok mentése

note: popup when saving failed
en: Saving of registration data failed !
hu: Az új regisztrációs adatok mentése nem sikerült!

note: just a final text to give user a 'good' fealing
en: Thank you for using SuSE support
hu: Köszönjük a SuSE terméktámogatás használatát!

note: frame heading
en: Current registration data
hu: Jelenlegi regisztrációs adataok

note: label for regcode field
en: Registration Code:
hu: Regisztrációs kód:

note: push button for changeing registration data
en: &Change
hu: &Változtatás

note: checkbox for sending hardware data
en: &Send hardware data
hu: A &hardver adatainak elküldése

note: checkbox for sending software data
en: &Send software data
hu: A &szoftver adatainak elküldése

note: label for multi line edit widget where user can describe the problem
en: &Your question for SuSE support:
hu: A SuSE &terméktámogatáshoz intézendő kérdése:

note: helptext 1 of 4
en: <p><b>Support Question</b></p>
hu: <p><b>Az Ön kérdése</b></p>

note: helptext 2 of 4
en: <p>Please describe your problem briefly here, but still 
    as thoroughly as you can. Exact error messages and previous action you have taken 
    are especially important for us to know.</p>
hu: <p>Kérem írja le röviden problémáját, de azért térjen ki 
    minden fontos részletre. A pontos hibaüzenetek és a hiba fellépését 
    megelőző lépések leírása különösen hasznos információ számunkra 
    a segítségadáshoz.</p>

note: helptext 3 of 4
en: <p>Please do not include more than one question in a mail. 
    In other words, separate multiple requests, if that is the case, under different 
    subject blocks, and write a specific request corresponding to each topic. This makes 
    them easier to process and thus accelerates our response.</p>
hu: <p>Kérjük, ne tegyen fel egynél több kérdést egy üzenetben.
    Másszóval, a többszörös kérdéseket válassza szét, adott esetben különböző 
    tárgy megadásával, és külön küldje azokat el. Ezzel megkönnyíti munkánkat és
    így csökken a válaszadási idő.</p>

note: helptext 4 of 4
en: <p>The hard- and software information serves to determine 
    the basic system information and configuration on your computer. In case of doubt, 
    this information can be helpful for support and should therefore only be de-activated 
    with good reason.</p>
hu: <p> A hardver és a szoftver adatok a számítógép rendszerinformációinak 
    és alapbeállításainak meghatározására szolgálnak. Problémás esetekben ezek az
    adatok nagyon hasznosak a segítségadáshoz, és ezért csak indokolt esetben
    kapcsolja ki elküdésüket.</p>

note: screen title
en: SuSE Support
hu: SuSE telepítési segítség

note: frame for registration data screen
en: Enter registration data
hu: Töltse ki a regisztrációs adatokat

note: `CheckBox (`id(`male), _("&Mr")), `CheckBox (`id(`female), _("Mr&s")), radion button
en: Mr
hu: Úr

note: radion button
en: Mrs
hu: Hölgy

note: text entry
en: &Company:
hu: &Vállalat:

note: text entry
en: &Street:
hu: &Út/utca/tér

note: text entry
en: &ZIP:
hu: &IRSZ:

note: text entry
en: &City:
hu: &Helység:

note: text entry
en: &State:
hu: &Állam (csak USA):

note: text entry
en: &Country:
hu: &Ország:

note: text entry
en: &E-Mail:
hu: &Email cím:

note: text entry
en: &Registration Code:
hu: &Regisztrációs kód:

note: helptext 1 of 4
en: <p><b>Support Module</b></p>
hu: <p><b>Terméktámogatás modul</b></p>

note: helptext 2 of 4
en: <p>Please enter your personal information as completely as possible 
    in this form. For one reason, this allows us to be able to reach you if, for instance, it 
    is not possible to e-mail you. Secondly, this will enable us to enter your information during 
    the registration process necessary for support.</p>
hu: <p>Kérem adja meg a lehető legpontosabban személyi adatait. Ez egyrészt
    azért fontos, hogy el tudjuk Önt akkor is érni, ha az emailje nem működik. 
    Másrészt így a segítségadáshoz szükséges
    adatokat be tudjuk vinni a regisztrációkor.</p>

note: helptext 3 of 4
en: <p>To avoid additional inquiries, you should in any case review 
    the registration number you entered.</p>
hu: <p>A további kérdések elkerülése végett ajánljuk, hogy mindenképpen
    ellenőrizze a beadott regisztrációs számot.</p>

note: helptext 4 of 4
en: <p>You can find further information on installation support and 
    what it has to offer in the appendix at the end of your manual.</p>
hu: <p>További információt a telepítési segítségadásról,
    annak alkalmazhatóságáról a kézikönyv függelékében talál,
    de írhat emailt az isupport@suselinux.hu címre is.</p>

note: caption above view window
en: Hardware data
hu: A hardver adatai

note: caption above view window
en: Software data
hu: A szoftver adatai

note: radio button
en: transmission via Internet to SuSE Support
hu: az adatok elküldése interneten keresztül

note: radio button
en: save to disk
hu: mentés lemezre

note: helptext 1 of 3
en: <p><b>Support Data</b></p>
hu: <p><bTerméktámogatási Adatok</b></p>

note: helptext 2 of 3
en: <p>Here you will see an overview of the information you 
    transmitted. The transfer takes place by HTTP uploading.</p>
hu: <p>Itt áttekintést lát azokról az adatokról, melyeket elküld.
    Az adatküldés HTTP protokollon keresztül valósul meg.</p>

note: helptext 3 of 3
en: <p>If you do not have Internet access on your Linux system, 
    you can save the data instead to the hard drive (save to disk) and from there 
    transfer the data to another computer by floppy disk.</p>
hu: <p>Amennyiben nincs internet hozzáférés a Linux rendszerén,
    beállíthat egyet, vagy merevlemezre mentheti az adatokat (mentés lemezre),
    és onnan hajlékony lemez használatával egy másik gépre viheti azokat.</p>

note: cant connect to server, popup message 1 of 3
en: Can't connect to SuSE support server.
hu: Nem lehetséges a kapcsolódás a SuSE terméktámogatási szerverhez.

note: cant connect to server, popup message 2 of 3
en: Please check your internet connection
hu: Kérem ellenőrizze internet kapcsolatát

note: cant connect to server, popup message 3 of 3
en: or choose 'save to disk' and send a printed copy by mail.
hu: vagy válassza a 'mentés lemezre' pontot,
    nyomtassa ki az adatokat, és küldje el
    postán vagy faxon.

note: popup message, about to connect to support server
en: Sending data via Internet
hu: Adatok küldése interneten át

note: failed to upload data to server, popup message 3 of 3
en: or try again later.
hu: vagy próbálkozzon később.

note: popup message about where the "saving to disk" file resides
en: Saving data to %1
hu: Mentem az adatokat a(z) %1 fájlba

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Post a support query
hu: Küldjön egy telepítési kérdést

en: <P>Launch this module to post a support query.</P>
hu: <p>Indítsa ezt a modult telepítési kérdés feltevéséhez.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Send a online query to the SuSE support portal
hu: Online kérdés küldése a SuSE terméktámogatásnak

note: boot write to floppy failed
en: Couldn't write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection is removed.
    Do you want to try again?
hu: Képtelen felírni a LILO a boot szektort.
    Kérem ellenőrizze, hogy a lemez formázott-e
    és az írásvédést eltávolította-e.
    Megpróbálja újra?

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    The type of your monitor could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply to that standard.
    </p>
hu: <p>
    Az Ön monitorát nem lehet automatikusan érzékelni.
    Kérem válassza ki a monitora <b>Gyártó</b>-ját és <b>típus</b>-át.
    </p>
    
    <p>
    Ha nincs itt felsorolva az Ön monitora, használja a <b>VESA</b>-t
    -a legtöbb monitor megfelel ennek a szabványnak.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor independent of the screen resolution.
    </p>
hu: <p>
    A <b>vízszintes frekvencia</b> (kHz-ben) meghatározza, hogy hány pixel
    megy másodpercenként a videókártyáról a monitorra. Ez egy szigorú határ
    ami független a képernyő felbontó képességétől.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how often in a second the
    image on the screen is refreshed. This value depends on the screen
    resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.  
    </p>
hu: <p>
    A <b>függőleges frekvencia</b> (Hz-ben) meghatározza, hogy másodpercenként
    hányszor frissítse a képet a képernyőn. Ez az érték függ a monitor maximális
    vízszintes frekvenciájától, és a felbontóképességétől.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum 
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
hu: <p>
    Ha állandóan magas frekvenciájú füttyöt hall a monitorból, jobb
    ha kicsit alacsonyabb frekvencia értéket állít be, mint ami maximumként
    a könyvben szerepel. Ez rendszerint sokat segít a zajcsökkentésben.
    </p>

en: Drivers disk could not be mounted
hu: A meghajtó lemezt nem lehetett becsatolni

en: Maximal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
hu: A maximális vízszintes frekvencia nem egy számszerű érték.
    Kérem próbálja meg újra.

en: Maximal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
hu: A maximális függőleges frekvencia nem egy számszerű érték.
    Kérem próbálja meg újra.

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can log in on the system
    and work there. In order to avoid confusion of data, each user must identify
    himself uniquely if he wants to use Linux.
    </p>
hu: <p>
    A Linux egy többfelhasználós rendszer; több különböző felhasználó jelentkezhet be egyszerre
    és dolgozhat is. Az adatok keveredésének elkerülése miatt minden felhasználónak igazolnia
    kell magát egyedileg, ha használni akarja a Linux-ot.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>),
    an account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule,
    not contain any umlauts.
hu: <p>
    Ha kitöltötte a mezőket (<b>Keresztnév</b> és <b>Családinév</b>),
    létrejött egy felhasználó ez alatt a név alatt és elmentett egy <b>Jelszó</b>-t is.
    Amikor megadja a jelszót, a kis és nagy betűk között különbséget kell tennie; egy
    jelszónak legalább 5 karakterből kell állnia, és az a szabály, hogy
    nem tartalmazhat ékezetes betűket.

note: help part 3 of 5
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    Often it's enough to use a length of approx. 8 signs for the password.
    To ensure that the password was entered correctly, you are asked to repeat it
    exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
hu: 
    További lehetséges karakterek
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> és a szóköz meg a számok
    <tt>0</tt> tól <tt>9</tt>-ig.
    Gyakran elegendő kb. 8 jelet használni a jelszóhoz.
    Megkérem, hogy ismételje meg a második mezőben mégegyszer a jelszót azért,
    hogy biztosan ugyanazokat a karaktereket használja. Ne felejtse el a jelszavát!
    </p>

note: help part 4 of 5
en: 
    <p>
    The so-called username is created from components of the full name
    and presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let
    YaST2 <tt>suggest</tt> an username.  You're allowed to modify it, but
    only use <em>lower</em> case letters (no umlauts!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, for usernames there's a closer restriction than for passwords!
    </p>
hu: 
    <p>
    Egy ún. felhasználói név jön létre a teljes név elemeiből és ez
    látható valamelyik következő dialógban. Ha nem biztos benne, hagyja
    hogy a YaST2 <tt>javasoljon</tt> egy nevet. Azt módosíthatja, de csak
    <em>kis</em> betűvel (ékezet nélkül!), számokkal és <tt>._-</tt>
    - igen, a felhasználónevekre szigorúbb előírás van, mint a jelszóra!!
    </p>

note: help part 5 of 5
en: 
     <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
    <br>
hu: 
     <p>
    Ha a Linux-al akar dolgozni, először meg kell adnia a felhasználói nevet
    és a jelszót; ezt az indító eljárást hagyományosan úgy hívjuk:
    <b>Login</b>.
    </p>
    <br>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a loginname.
    Please try again.
hu: Nem adott meg login nevet.
    Próbálja meg újra.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The login name must have a size between 2 and 8 characters.
    Please try again.
hu: A login névnek 2 és 8 karakter közé kell esnie
    Próbálja meg újra.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The login name may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
hu: A login név csak kisbetűkből
    és számokból állhat, az első
    helyen csak betű lehet.
    Próbálja meg újra.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined login name.
    
    Please try another one.
hu: Konfliktus van a beadott és az előre
    meghatározott login név között.
    
    Próbáljon megadni egy másikat.

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks might be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
hu: 
    <p>
    Bizonyos esetekben nem találja meg az összes merevlemezt az automatikus
    felismerés. Ha egy ilyen merevlemezre akarja a SuSE Linux-ot telepíteni,
    akkor talán használja a <b>YaST1</b>-et a kézikönyv szerint.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control about how to partition your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
hu: 
    <p>
    Szakértők számára ott az <b>egyedi partícionálás</b> lehetősége, amivel
    részletesen ellenőrizheti, hogy miként partícionálja fel a merevlemezeit,
    és kijelölheti a partíciókat a SuSE Linux telepítéshez.
    </p>
    <br>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space needs to be contiguous.
    </p>
hu: <p>
    Használhatja az <b>egész merevlemezt</b> vagy egy, vagy több partíciót
    vagy az üres területet. A kiválasztott területnek egybefüggőnek kell
    lennie.
    </p>

note: This popup is shown if packages cannot installed together
en: Package "%1" interferes with:
hu: A(z) "%1" csomag összeakad a:

note: question to user: install package anyway or not?
en: Do you want to install package "%1"
hu: Telepíteni akarja a(z) "%1" csomagot

note: the user doesnt want a package from list
en: None
hu: Egyet se

en: Install it anyway
hu: Azért csak telepítse

en: No installation
hu: Ne telepítsen

en: This is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    Do you really want to deselect it?
hu: Ez egy automatikusan választott csomag,
    azaz egy másik csomag függ tőle.
    Valóban kiveszi a választásából?

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install package selection help part1
en: <p>
    This dialog is devided into two sections:
    <br>
    on the left a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space, on the
    right a list with <b>every package</b>
    belonging to selected set. 
    </p>
hu: <p>
    Ez a dialóg két részből áll:
    <br>
    bal oldalon az összes elérhető <b>csomag készlet</b>
    és az információ a lemezhelyről, míg a jobb
    oldalon az <b>összes csomag</b> listája van,
    ami a kiválasztott készlethez tartozik. 
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>Almost everything</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages is preselected.
    Now you have the possibility to make your
    own decision about installing a certain
    package or not.
    YaST2 will show you the totally <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partitions with
    every change. 
    </p>
hu: <p>
    Az Ön választásával <i>Minimális</i>,<i>Alapértelmezett</i>
    vagy <i>Majdnem minden</i> és a kategóriákból
    <i>Multimédia</i>, <i>Játékok</i> stb. már számos 
    csomag előre kiválasztásra került. 
    Most itt a lehetőség, hogy elhatározza
    egyes csomagok telepítve legyenek-e vagy nem.
    A YaST2 megjeleníti Önnek az összes kiválasztott csomaghoz 
    <b>szükséges helyet</b>
    és a <b>szabad</b> helyet az összes partíción
    minden változtatáskor.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How to do:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set in list on
    left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
hu: <p>
    Hogy csinálja:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt>Választ egy csomag készletet a bal
    oldalról és YaST2 megjeleníti az idevágó
    csomagokat és azok információit:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : csomag telepítésre kijelölve
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : csomag nincs kijelölve
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 automatikusan kijelölte ezt
    	    a csomagot, mert már másik csomag
    	    függ tőle
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. You can also remove a selected package from
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, that means
    all needed packages will automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded will be deselected.
    </p>
hu: <p>
    <tt>2.</tt> Válasszon további csomagokat telepítésre
    a csomaglista megfelelő sorára kettőt kattintva, vagy jelölje
    ki a sort, és használja az <b>Alkalmaz</b> gombot. El is
    távolíthat csomagokat a kiválasztási listáról.
    A YaST2 mindíg ellenőrzi a függőségeket, ez annyit
    jelent, hogy minden szükséges csomag automatikusan
    <b>a</b> jelölésű lesz, és töröl minden szükségtelen
    kiválasztást.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In that case you can choose
    from a list in popup <em>Additional package required</em>.
    Other packages cannot be installed together. They 
    are shown in <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
    <p>
    Please note: The package shown in popup is possibly
    not the selected one, but an automatically needed one.
    </p>
hu: <p>
    <tt>3.</tt> Néhány csomaghoz Önnek szüksége van legalább
    egy másikra a többi csomagokból. Ebben az esetben a felbukkanó
    listából a <em>További csomag szükséges</em> -et válassza.
    Más csomagok nem telepíthetők együtt. Ezeket a
    <em>Csomag konfliktus</em> felbukkanó lista mutatja meg,
    és Ön elhatározhatja, hogy telepíti azokat vagy nem.
    </p><p>
    Figyelem: A felbukkanó listán, valószinű, hogy nem a kiválasztott
    csomag egyike van, hanem az az egy, ami ide automatikusan kell.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selection.
    </p>
    <br>
hu: Az egyes csomagok részletes leírásához nyomja meg
    a <b>Leírás</b> gombot.
    A <b>Mégse</b> gombbal visszatérhet a 
    <b>Részletezett Szoftver Választás</b>-hoz, az eddigiek
    elmentése nélkül, az <b>OK</b> elmenti a kiválasztásokat.
    </p>
    <br>

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Beware: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select an package by clicking on corresponding line or
    deselect a marked one.
    </p>
hu: <p>
    Itt kiválaszthatja, mely kereskedelmi csomagok kerüljenek
    telepítésre.
    </p>
    <p>
    Vigyázat. Nem minden csomag teljes verzió, némelyik regisztrálásra
    kötelezett, és van ami időkorlátos.
    </p>
    <p>
    Választhat csomagot a megfelelő sorra kattintással, vagy törölheti
    a kijelölést.
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>YaST2 System Configuration and Administration</b>
    without saving any of your choices. Pressing <b>OK</b>
    will start the installation or removing of packages.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Az egyes csomagok részletes leírásához nyomja meg
    a <b>Leírás</b> gombot.
    A <b>Mégse</b> gombbal visszatérhet a 
    <b>Részletezett Szoftver Választás</b>-hoz, az eddigiek
    elmentése nélkül, az <b>OK</b> elmenti a kiválasztásokat.
    </p>
    <br>

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: WARNING
    
    Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
hu: FIGYELEM
    
    Az egyedileg kijelölt csomagjai és egyéb választásai
    mind elvesznek, ha "Mégse" gombbal lép ki!
    
    Valóban ki akar lépni?

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    base for most systems. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Further software from the
    other CDs can always be added later. 
    </p>
hu: <p>
    A SuSE Linux <b>Alapértelmezett</b> beállítás egy jó szoftver
    alap a legtöbb rendszernek. Ehhez nem kell majd használnia az összes
    CD-t, ami a SuSE Linux-al jött. További szoftverek a többi CD-ről
    később, bármikor hozzáadhatóak.
    </p>

note: help part 4 of 4
en: <p>
    <b>Almost everything</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    A <b>Majdnem minden</b> tartalmazza az összes szoftver csomagot, ami a
    SuSE  Linux-al jött, kivéve a forrásokat. Kérem győződjön meg róla, hogy
    rengeteg lemezterület áll rendelkezésére, amikor ezt választja.
    </p>
    
    <p>
    A <b>Részletes Választás</b> 
    segítségével jobban ellenőrizheti, hogy melyik szoftver kerüljön telepítésre
    </p>
    <br>

en: %1 remaining free space on hard disk
hu: %1 a maradék üres hely a merevlemezen

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The basic system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
hu: <p>
    Válasszon szoftver kategóriákat telepítésre.
    </p>
    
    <p>
    Az alaprendszer mindíg telepítésre kerül. A szofver kategóriák
    automatikusan tartalmaznak más rendszerelemeket is, amik kellenek,
    pl. ha Ön egy munkaasztalt választott: <i>KDE</i> vagy <i>GNOME</i>
    az X Window rendszer automatikusan telepítve lesz.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all free sources, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Az összes forrás a SuSE Linuxhoz ingyen jön, így meg van a lehetősége
    <b>telepíteni az elérhető forrásokat</b> a kiválasztott elemekhez. Kérem
    vegye figyelembe: Kereskedelmi szoftverek forrása nem elérhető.
    </p>
    <br>

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this procedure can take some time.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Kérem várjon. Rendszerint ez csak pár percig tart...
    </p>
    <p>
    <tt>A SuSEconfig</tt> inicializálja az SuSE Linux rendszert. Ez a
    CPU és a memória mennyiségétől függően eltarthat egy darabig.
    </p>
    <br>

note: somehow, we couldn't find any harddisks for installation. This is a fatal error, we can't do anything about it
en: No disks found for installation
    Please check your hardware
hu: Nincs lemez(hely) a telepítésre
    Ellenőrizze a hardverét

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On first run all additional selected software packages will be installed.
    After that packages marked for deletion in previous dialog will be
    removed from your installation.
    </p>
hu: <p>
    Először az kiválasztott szoftver csomagok kerülnek telepítésre.
    Azután, a törlésre kijelölt csomagok kerülnek eltávolításra
    a rendszerből.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    Whole procedure could take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Az egész eljárás eltarthat egy darabig. Ha többet szeretne megtudni
    a <b>SuSE Linux</b>-al kapott szoftverekről,
    akkor keresse fel a <em>SuSE Support Database</em>-t a
    (http://sdb.suse.de) címen
    </p>
    <br>

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for user root:
hu: &Adjon meg egy jelszót a root felhasználónak:

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Apart from normal users of the system, who write texts, for instance, create
    graphics or look for information on the Internet, the user "root" exists on
    every system. The user "root" is always called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
hu: <p>
    Az átlagos felhasználótól eltérően, aki szöveget ír például, vagy grafikát
    alkot, vagy informálódik az Interneten, egy "root" felhasználó létezik minden
    rendszeren. A "root" felhasználót hívják minden olyan esetben, amikor,
    adminisztrációs feladatot kell végezni. Más szóval: jelentkezzen be root-ként
    bármikor ha szükséges, vagy ha rendszergazda akar lenni, de csakis
    akkor tegye ezt.
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    As this administrator is equipped with extensive permissions, the password for
    "root" should be chosen carefully. A combination of letters and numbers is
    recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are asked
    to repeat the process in a second field.
hu: <p>
    A "root" jelszavát nagyon körültekintően kell megválasztania, mert Ő igen
    kiterjedt engedélyezési hatáskörrel rendelkezik. Számok és betűk kombinációja igencsak
    javasolt. Azért kérjük Önt a jelszó megismétlésére a második mezőben, hogy biztosak
    legyünk a jelszó helyes megadásában.

note: help part 3 of 4
en: 
    Remember the rules for the user
    password - the same signs are valid for the "root" password: you must
    distinguish between upper and lower case; a password should have at least 5
    characters, and as a rule, 
    not contain any umlauts.
hu: 
    Emlékezzen a szabályokra a felhasználó
    jelszavánál - ugyanaz vonatkozik rá, mint a "root" jelszóra: különbséget kell
    tenni kis és nagy betűk között; a jelszónak legalább 5 karakterből kell állni
    és az is előírás hogy:
    Nem lehet ékezetes betű benne!

note: help part 3 of 4
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
    <br>
hu: 
    A lehetséges karakterek az alábbiak
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> a szóköz és a számok <tt>0</tt>
    tól <tt>9</tt>-ig.
    </p>
    <p>
    Ne felejtse el a "root" jelszavát!
    </p>
    <br>

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please stand by while your hard disk is prepared.</p>
hu: <p>
    Kérem várjon, amíg a merevlemez előkészítése tart.</p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unusal for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks.	</p><br>
hu: <p>
    A merevlemez nagyságától és a processzor sebességétől függően, ez
    eltart egy ideig. 5 perc nem is szokatlan, ha a lemez nagyobb
    mint 4GB. Gyakran a mutató nem mutat folyamatos haladást, és ez
    
    igen lassúnak is tűnhet a végén ("95 %"), kérem legyen türelemmel: a formázónak
    különböző ellenőrzéseket is végre kell még hajtania.	</p><br>

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your type of mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
hu: <p>
    A YaST2 nem tudta azonosítani az egerét.
    Válassza ki az <b>egér típusát</b>, ami a gépéhez van csatolva.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Válassza az <b>új telepítést</b> ha nincs működő SuSE Linux rendszer
    az Ön gépén, vagy ha teljesen újra akarja telepíteni a meglévő SuSE Linux
    rendszerét, elveszítve ezáltal az összes konfigurációs beállítást.
    </p>
    <br>

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can safely be started.
hu: Az Ön gépén egy másik operációs rendszert is találtam.
    
    Hajlékony lemezre fog kerülni a LILO, annak érdekében, hogy
    ez az operációs rendszer biztonságosan indítható legyen.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy.
en: With the current hard disk partitioning Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed on a floppy disk.
    Another configuration is not recommended.
hu: A jelenlegi merevlemez partícionálással a Linux nem indítható
    közvetlenül a merevlemezről.
    
    A LILO és az összes, indításhoz szükséges állomány hajlékony lemezre kerül.
    Más beállítás nem javasolt.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed in the start sector of the first hard disk.
hu: Más operációs rendszert nem találtam az Ön számítógépén.
    
    A LILO az első merevlemez indító szektorába lesz telepítve.

note: lilo == "custom" Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system start:
    
    %1
    
    LILO will be installed in the start sector of this disk.
hu: Az Ön gépében több merevlemez is van.
    Valószínű, hogy az alábbi lemezt használja a rendszer indítására:
    
    %1
    
    A LILO, ennek a lemeznek az indító szektorába lesz telepítve.

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems. 
    </p>
hu: <p>
    A SuSE Linux egy <b><i>LILO</i></b> nevű boot managerrel jön, ami képes más
    operációs rendszerek indítására is a Linuxon kívül.
    </p>

note: help part 3 of 6
en:   <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
hu:   <p>
    A SuSE Linux telepíthető az Ön rendszerének csaknem bármely merevlemezére.
    </p>
    <p>
    A LILO-t magát egy olyan helyre kell telepíteni, ami az Ön rendszerének
    BIOS-a (Basic Input Output System) szerint egy bootolható eszköz.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: <p>
    For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot
    Record) or on a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
hu: A legtöbb PC BIOS-nál ez annyit jelent, hogy a LILO telepíthető az első
    merevlemezen az 1024 alatti cilinderre, akár a MBR-ra (Master Boot
    Record) vagy egy bootolható primary partícióra -vagy egy hajlékony 
    lemezre (ha van hajlékony lemez meghajtója).
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy. This makes
    sure there will be no conflict with the other operating system(s) on
    your computer.
    </p>
hu: Amikor más operációs rendszer is telepítve van, a YaST2 mindíg a
    legbiztonságosabbat javasolja: Telepítse a LILO-t hajlékony lemezre.
    Ezzel biztosíthatja, hogy nem lesz összeütközés az Ön gépén lévő
    más rendszer(ek)el.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that LILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Vegye figyelembe, hogy a LILO képes más operációs rendszerek indítására
    is. Ennek a képességnek a használata azonban, további gyakorlatot és
    ismeretet igényel. Kérem olvassa el ennek részleteit a kézikönyvben.
    </p>
    <br>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Start Configuration
hu: Rendszerindítás Beállítása

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install LILO in the boot disk ('&MBR')
hu: LILO telepítése az indító (boot) lemezre ('&MBR')

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install LILO on partition /&boot (have other boot manager)
hu: LILO telepítése a /&boot partícióra (van más boot managere)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Install LILO on &other partition:
hu: LILO telepítése más &partícióra:

note: helptext for the customized LILO installation part 1 of 7
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in different places:</p>
hu: <p>
    A LILO (LInux LOader) különböző helyekre telepíthető:</p>

note: part 4 of 7
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you have a number of operating systems on the hard drive, and if you want to
    boot with your own boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for example. The
    advantage of this method is that the MBR is left alone.
    </p>
hu: <p>
    - A <b>/boot</b> partícióba. Ezt mindíg akkor használja, ha több
    operációs rendszere van a merevlemezen, és ha a saját boot managerrel
    akar
    indítani, vagy pl. a <tt>loadlin</tt>-el. Az előnye ennek a módszernek,
    hogy az MBR nincs bolygatva.
    </p>

note: part 5 of 7
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure
    this other boot manager (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
hu: <p>
    Figyelem: Ha ezt a módszert használja, akkor Önnek, be kell 
    állítania a másik boot managert (pl. <tt>loadlin</tt>) is.
    </p>

note: part 6 of 7
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's
    restrictions when you select this option. Most PCs for example have a
    BIOS limit that restricts booting to hard disk cylinders below
     1024. Depending on what boot manager to use, you may or you may not
     be able to boot with LILO in a logical partition.
    </p>
hu: <p>
    - Valamilyen <b>másik</b> partícióra. Ismernie kell a rendszere
    korlátait, ha ezt választja. Például, a legtöbb PC BIOS, az 1024-es
    cilinder alá korlátozza a merevlemez indítását. A boot managertől függ,
    hogy képes lesz-e indítani a LILO-val a logikai partíciót.
    </p>

note: part 7 of 7
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
    <br>
hu: <p>
    Adja meg a partíció nevét (pl. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) a mezőben.
    </p>
    <br>

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
hu: <p>
    Válassza ki a <b>nyelvet</b> amit most, és később a telepített
    rendszerben használni kíván.
    </p>

en: YaST2 needs at least 48 MB of memory to run.
    
    Please use the text based YaST1 for the
    installation of SuSE Linux on your PC.
    A detailed description of the installation
    procedure can be found in the manual.
hu: A YaST2-nek legalább 48MB memória kell.
    
    Kérem használja a szöveges YaST1-et
    a SuSE Linux telepítésére.
    A részletes telepítési eljárás leírása
    megtalálható a kézikönyvben.

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the IDs `next, `back, and `help. help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use now during
    installation and later in the installed system.
    </p>
hu: <p>
    Válasszon egy <b>billentyűzet kiosztást</b> amit most és később
    a telepített rendszeren használni akar.
    </p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>. Choose the country or
    region where you are located.
    </p>
hu: <p>
    Ezután válassza ki a megfelelő <b>időzónát</b>. Továbbá az országot
    vagy területet, ahol most tartózkodik.
    </p>

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be written on your hard disk.
hu: A Linux boot manager a merevlemezére lesz írva.

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be written on a floppy disk.
hu: A Linux boot manager a floppy lemezre lesz írva.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be written on the linux partition.
hu: A Linux boot manager csak a linux partícióra lesz írva.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be written to %1
hu: A Linux boot manager csak a %1 linux partícióra lesz írva

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the data carefully</i></b> before you continue.
    </p>
hu: <p>
    A YaST2 most már rendelkezik minden szükséges információval.
    <b><i>Figyelmesen nézzen át minden adatot</i></b>mielőtt folytatná.
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget those values! (But do not write them to a sticky
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
hu: <p>
    Szüksége lesz egy <b>felhasználói névre</b>, az Ön <b>jelszavára</b> és -
    mindenekelőtt - a <b>root jelszóra</b> hogy működjön a telepített
    rendszere. Ne felejtse el ezeket soha! (De ne is ragassza ki a képernyőjére
    sem - ez egy gyakori, durva biztonsági hiba).
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This is when things actually
    will happen: Your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
hu: <p>
    Ha elégedett a beállításokkal, válassza <b>következőt</b> a dialógból
    hogy <b><i>megkezdje a telepítést</i></b>. A következők fognak valójában
    történni: A merevlemez előkészítésre kerül a megadottak szerint 
    és a szoftverek telepítésre kerülnek.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to move to this screen again.
    </p>
hu: <p>
    Ha változtatni akar valamit a beállításokon, használja a <b>vissza</b> gombot
    egészen a kívánt dialógig, változtasson rajtuk és utána használja a 
    <b>következő</b> gombot, hogy visszatérjen erre a képernyőre ismét.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save settings to floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need those some day.
    </p>
hu: <p>
    <b>Mentse el a beállítást hajlékony lemezre</b> ha ismét használni akarja
    ezt később. Használjon egy új lemezt <em>NE</em> a SuSE által adott
    "Boot disk" -et vagy a SuSE "Modules" lemezt. Ezekre még szüksége
    lehet valamikor.
    </p>

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
hu: Figyelmeztetés:
    
    A YaST2-nak megvan minden információja a SuSE Linux telepítéséhez.
    A telepítés a korábbi dialógokban megadott beállítások szerint
    fog megtörténni. A telepítés és a kiválasztott dolgok végrehajtásához
    válassza az "igen"-t . Válassza a "nem" -et, hogy visszatérjen a korábbi
    dialóghoz.
    
    Kezdődhet a telepítés?

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The selected configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
hu: A kiválasztott konfiguráció és beállítás egy hajlékony lemezre 
    lesz elmentve. Tegyen be egy formattált lemezt.
    
    Felírjam az adatokat a lemezre?

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Is it formatted and is the write protection removed?
hu: Nem tudom a beállításokat a lemezre írni.
    Formattálva van, és az írásvédelem el van távolítva róla?

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
hu: <p>Kérem adja meg a partíció kezdő cilinder számát.

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: E&nd: ( 9 or +9M or +9G )
hu: Vé&gződése: ( 9 vagy +9M vagy +9G )

en: Your partition is too small, to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem, and the storage
    of the journal needs already about 30 MB space.
    So please use ReiserFS only with bigger partitions.
hu: A partíció túl kicsi a ReiserFS használatához!
    A ReiserFS egy naplózó állományrendszer, és a napló
    tárolásához már eleve 30MB hely kell.
    Kérem használja a ReiserFS-t egy nagyobb partíción.

en: The start cylinder is not valid. Please check again
hu: A kezdő cilinder helytelen. Kérem ellenőrizze újra

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    st enter the endcylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +1GB )
hu: Rossz értékmegadás a partíció végéhez.
    
    adja meg az utolsó cilindert (pl. 77) vagy egy eltolást (pl.+122)
    vagy határozza meg a partíció méretét közvetlen (pl.+100M vagy +1GB )

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 had inserted the maximum 
    possible value
hu: VIGYÁZAT: Az utolsó cilinder értéke nem érvényes. 
    A YaST2 betette a lehetséges 
    legnagyobb értéket

en: You have entered an invalid mountpoint. For a swap partition, only
    two mountpoints are permitted.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
hu: Érvénytelen csatolási pontot adott meg. Csere partícióra csak két
    csatolási pont engedélyezett.
     - Ha üresen hagyja ezt a mezőt, csere partíciót NEM fog használni.
     - A "swap" beadás azt jelenti, hogy csere partíciót fog használni.

en: There exists already four primary/extended partitions.
hu: Már létezik négy primary/kiterjesztett partíció

en: No space left in the extended partition.
hu: Nincs hely a kiterjesztett partíción

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    delete those partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To delete pdisk partitions, switch to a virtual console and
    delete those partitions manually.
hu: Figyelem: Ezen a lemezen pdisk partíció van
    Semmi baj ezzel, de jelenleg a YaST2 nem tudja törölni
    az ilyen partíciókat. A pdisk partíciók csak becsatolhatók.
    A pdisk partíció törléséhez menjen át egy másik virtuális konzolra
    és kézzel törölje ezeket a partíciókat.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    create those partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To create new pdisk partitions, switch to a virtual console and
    create those partitions manually.
    
    The other way is to use an empty disk, without any partitions.
    Then YaST2 can also create and delete partitions.
hu: Figyelem: Ezen a lemezen pdisk partíció van
    Semmi baj ezzel, de jelenleg a YaST2 nem tudja törölni
    az ilyen partíciókat. A pdisk partíciók csak becsatolhatók.
    A pdisk partíció törléséhez menjen át egy másik virtuális konzolra
    és kézzel törölje ezeket a partíciókat.
    
    A másik mód, hogy használjon egy üres lemezt, partíciók nélkül.
    Akkor a YaST2 képes létrehozni és törölni partíciókat.

note: Main dialog: Header
en: Expert Partitioner --
hu: Szakértő partícionálás

note: ------pel--------
en: It is not possible, to create a partition on %1
    
    %2
hu: Nem lehet partíciót létesíteni a %1-on
    
    %2

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a extended partition on %2 %3
hu: %1 Egy kiterjesztett partíció létrehozása a %2 %3 -on

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
hu: 
     Kiválasztotta a %1 lemezt, de csak szerkeszteni
     lehet ilyen partíciókat, mint a %11, %12, ...

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in main dialog
hu: Partíció átszerkesztéshez a fő ablakban ki kell választania egyet

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
hu: Figyelem: A jelenlegi kiválasztással az Ön SuSE Linux
    telepítése nem lesz közvetlen indítható. 
    A boot partíció vége az 1024-es cilinderen túl van.
    
    Meg akarja ezt változtatni?

en: In the current version, LILO cannot per default boot a boot-partition with Reiser
    Filesystem. Please choose Ext2 as the filesystem for the with /boot
    mounted partition
hu: A jelenlegi LILO verzió nem képes alapértelmezésként indítani egy Reiser állomány
    rendszert. Kérem válasszon Ext2 állományrendszert a /boot-ba
    becsatolt partíciónak

en: In the current version, LILO cannot per default boot partition with ReiserFS.
    Please choose Ext2 as the filesystem for your root partition
    or create a small boot-partition (10MB) with Ext2, and mount it as /boot
hu: A jelenlegi LILO verzió nem képes alapértelmezésként indítani partíciót ReiserFS-el
    Kérem válasszon Ext2 állományrendszert a root partíciónak
    vagy létesítsen egy kis boot partíciót (10MB) Ext2-vel, és csatolja be, mint /boot

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
hu: Figyelem: A jelenlegi kiválasztással az Ön SuSE Linux
    telepítése nem lesz közvetlen indítható.
    A boot partíció root vége az 1024-es cilinderen túl van.
    
    Meg akarja ezt változtatni?

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No X11 configuration
hu: Nem állítja be az X11-et

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please select the <b>Desktop Settings</b> to use for the X Window System (X11).
    </p>
hu: <p>
    Válassza a <b>Munkaasztal Beállításokat</b> az X Window rendszer (X11) használatához.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can configure X11 manually later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
hu: <p>
    Ha átlépi az X Window beállítást, válassza a <b>Nem állítja be az X11-et</b>.
    Ha akarja, később beállíthatja az X11-t kézzel (a <b><i>sax</i></b> alatt.)
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
hu: <p>
    Válasszon egy megfelelő képernyő <b>Felbontást</b> a bal oldalról
    és egy megfelelő <b>Szín</b> beállítást a jobb oldalról.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of colors and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on  the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is required.
    </p>
hu: <p>
    Vegye számításba, hogy nem minden szín és felbontás kombináció
    működik az Ön videó kártyájával; ez a kártyán lévő memória mennyiségétől
    függ. (fentebb látható)
    Minél nagyobb a felbontás, és több a szín, annál több memória szükséges.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable hardware accelerated 3D graphics.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
hu: <p>
    Válassza a <b>3D gyorsító használatát</b> hogy a hardver felgyorsítsa a 3D grafikákat.
    Nem minden videókártya képes ezt hasznosítani.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical sizes and positions
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
hu: <p>
    A gomb lenyomásával igazítsa be az itt látható képernyő 
    vízszintes és függőleges helyzetét.
    </p>

note: default text below "Detected:" for printer
en: no printer detected
hu: nem érzékeltem printert

note: default text below "Detected:" for sound cards
en: no sound card detected
hu: nem érzékeltem hangkártyát

note: default text below "Detected:" for dialup internet
en: no modem or isdn card detected
hu: nem érzékeltem modemet vagy ISDN kártyát

note: default text below "Detected:" for network
en: no ethernet card detected
hu: nem érzékeltem ethernet kártyát

note: PushButton: Branch to printer configuration dialog
en: Configure &Printer...
hu: &Nyomtató beállítása...

note: PushButton: Branch to sound configuration dialog
en: Configure &Sound...
hu: &Hang beállítása...

note: PushButton: Branch to internet configuration dialog
en: Configure &Internet...
hu: &Internet beállítása...

note: PushButton: Branch to network configuration dialog
en: Configure &Network...
hu: Hálózat &beállítása...

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip those configurations now and instead finish the installaton</i></b>.
    You can perform those configurations later at any time.
    </p>
hu: <p>
    Ha óhajtja most <b><i>átlépheti ezeket a beállításokat, és befejezheti a telepítést</i></b>.
    Ezeket a beállításokat elvégezheti később is, bármikor.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Any of the configuration dialogs will take you back to this screen here after they are finished.
    </p>
hu: <p>
    Bármelyik beállítási dialóg visszahozza Önt erre a képernyőre amint befejezte azt.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please notice that not all kinds of hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you may still be able to configure it manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
hu: <p>
    Vegye figyelembe, hogy nem minden hardver található meg automatikusan.
    Ha az Ön hardvere nem látható itt, attól még kézzel be lehet állítani.
    Csak nyomja meg a megfelelő beállítási gombot ebben a dialógban.
    </p>

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    Now you can log in as `%1'.
hu: A rendszere most már telepítve van.
    Most bejelentkezhet, mint `%1'.

en: Brasilien/Acre
hu: Brazília/Acre

en: Brasilien/DeNoronha
hu: Brazília/DeNoronha

en: Brasilien/East
hu: Brazília/Kelet

en: Brasilien/West
hu: Brazília/Nyugat

en: Canada/Keleti
hu: Kanada/Eastern

note: Menuentry for the YaST2 menu
en: Network/Modem+ISDN
hu: Hálózat/Modem+ISDN

en: Select an Internet provider (fixed settings)
hu: Válasszon egy internet szolgáltatót (előre beállított)

note: login name (at provider)
en: User ID
hu: Felhasználói ID

note: Current provider settings
en: &Current settings
hu: Je&lenlegi beállítások

en: Internet access - Provider configuration
hu: Internet elérés - Szolgáltató beállítás

en: Select a Internet provider (fixed settings)
hu: Válasszon egy internet szolgáltatót (előre beállított)

en: Telephone number
hu: Telefon szám

en: Modem and ISDN autodetection
hu: Modem és ISDN automatikus érzékelése

note: Autodetection is running, better have a line break \n here, horizontal space is tight
en: Trying to detect your modem.
    Please wait...
hu: Megpróbálom érzékelni a modemét.
    Kérem várjon ...

note: If there are more detected devices, user has to select which of them will be configured part 1
en: <P>Both an <B>ISDN card</B> and a <B>modem</B> were detected.</P>
hu: <P>Egy <B>ISDN kártya</B> és egy <B>modem</B> is érzékelve lett.</P>

en: Several devices for connecting to the Internet were found.
hu: Több eszközt találtam az Internet kapcsolathoz.

note: Description of detected ISDN device
en: &ISDN card %1
hu: %1 &ISDN kártya

note: Description of detected modem
en: &Modem %1 on %2
hu: %1 &Modem a %2-n

en: Internet configuration
hu: Internet beállítás

note: part 2
en: Was detected on
hu: Érzékeltem bekapcsolva

note: Try again autodetection of ISDN device
en: &Try again
hu: &Próbálja újra

note: Manual ISDN card configuration (if no ISDN card found)
en: &Manual ISDN device configuration
hu: I&SDN eszköz kézi beállítás

en: Internet access
hu: Internet elérés

en: Local number (MSN)
hu: Helyi szám (MSN)

note: Type of ISDN protocol
en: ISDN protocol
hu: ISDN protokoll

note: ISDN callback mode selection
en: ISDN Callback configuration
hu: ISDN visszahívó beállítása

note: Type of device (isdn0/ippp0) selection
en: Network device type
hu: Hálózati eszköz típusa

en: ISDN access for 'root' only
hu: ISDN elérés csak a 'root' számára

en: Internet access - ISDN configuration
hu: Internet elérés - ISDN beállítás

en: Internet access - ISDN network configuration
hu: Internet elérés - ISDN hálózat beállítás

en: Local
hu: Helyi

en: Remote
hu: Távoli

note: If input Local IP address conflicts which existing network user is needed to set it again
en: You can't use this <B>IP address (%1)</B>, because it is part of an existing, already configured network. Please choose another address ...
hu: Nem használhatja ezt az <B>(%1) IP címet</B>, mert ez már része egy létező beállított hálózatnak. Kérem válasszon másik címet ...

en: Network device conflict
hu: Hálózati eszköz konfliktus

en: Remote IP address of the P-t-P partner
hu: A P-t-P partner távoli IP címe

note: help 3 of 6
en: <P>Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>.</P>
hu: <P>A legtöbb telefontársaság <I>tone dial</I>-t használ, mint <B>tárcsázási mód</B>.</P>

note: help 4 of 6
en: <P>You can adjust the INIT strings for your device.
hu: <P>Módosíthatja az eszközéhez az INIT sztringet.

note: Set modem to be loud
en: Turn on modem speaker
hu: Modem hangszóró bekapcsolása

en: Internet access - Modem configuration
hu: Internet elérés - Modem beállítás

en: Dial Prefix
hu: Előválasztó

en: Baud Rate
hu: Baud Érték

en: Select your ISDN card:
hu: Válassza ki az ISDN kártyáját:

en: Manual ISDN selection and configuration
hu: ISDN kézi kiválasztás és beállítás

en: IO address (PORT)
hu: IO cím (PORT)

note: Invalid characters in various fields of dialogs (only numbers are allowed)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>You can enter only numbers
hu: <P>Érvénytelen karaktereket adott meg a(z) "%1" mezőben.</P><P> Csak számokat adhat meg

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid characters in field "%1"!
hu: Érvénytelen karakterek a(z) "%1"! mezőben!

note: Invalid baudrate heltext
en: <P>Please choose a valid <B>baud rate</B>.</P><P>Possible values are %1.</P>
hu: <P>Válasszon egy érvényes <B>baud értéket</B>.</P><P>Lehetséges érték %1.</P>

note: Label for error screen if invalid baudrate writen
en: Invalid baud rate
hu: Érvénytelen baud érték

note: Invalid IP address inserted
en: Please enter a valid IP address in the field "%1".
hu: Kérem adjon meg érvényes IP címet a(z) "%1" mezőben.

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid IP address format in field "%1"
hu: Érvénytelen karakterek a(z) "%1" mezőben.

note: Empty value of field where is value needed)
en: <P>The field "%1" must not be empty.</P><P>Please enter a value.</P>
hu: <P>A(z) "%1" mezőnek nem szabad üresnek lenni.</P><P>Adjon meg egy értéket.</P>

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: The field "%1" must not be empty
hu: A(z) "%1" mezőnek nem szabad üresnek lenni.

en: Input error
hu: Adatbeviteli hiba

note: configuration failed somehow. Popup shows error to user and lists likely causes.
en: YaST2 couldn't write the parameters file.
    You must run this configuration as the root user!
hu: A YaST2 nem tudta kiírni a paraméter fájlt.
    Ezt a beállítást Önnek, mint root felhasználó kell futtatnia!

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> for more information about the network configuration.</p>
hu: <p>Kérem vegye fel a kapcsolatot a <b>hálózati adminisztrátorral</b> további információkért a hálózat beállítását illetően.</p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Choose the network address setup method
hu: Válasszon hálózat címzési módot

note: frame label
en: Static address
hu: Állandó cím

note: warning dialog message gateway address must be accessible from subnet
en: Default gateway address is out of range
hu: Az alapértelmezett átjáró cím érvénytelen

note: warning dialog message ip address overlaps network or broadcast address
en: IP Address is out of range
hu: Az IP cím érvénytelen

note: text entry label
en: Host name
hu: Host név

note: text entry label
en: Domain name
hu: Domain név

note: common label for more text entries
en: Name server list
hu: Névkiszolgáló lista

note: common label for more text entries
en: Domain search list
hu: Domain kereső lista

note: main dialog label
en: Name server configuration
hu: Névkiszolgáló beállítás

note: warning dialog message
en: Couldn't write values to %1
hu: Nem lehet értéket írni %1-re

note: final confifuration popup message
en: The network device is now configured and ready to use.
hu: A hálózati eszköz be van állítva és használatra kész.

en: Network/Base
hu: Hálózat/Alap

note: warning dialog message
en: Cannot create temporary file
hu: Nem tudok létrehozni ideiglenes állományt

note: warning dialog message
en: Device initialization failed
hu: Sikertelen az eszköz inicializálása

note: kernel module name in warning dialog
en: Module name %1
hu: Module neve: %1

note: label for waiting while yast2 is checking hardware
en: Looking for network cards on your system...
hu: Hálózati kártya keresése a rendszerben...

note: help text for autodetecting and network card selecting part 1 of 2
en: <p>YaST2 autodetects <b>network cards</b> installed in your system.</p>
hu: <p>A rendszerben lévő <b>hálózati kártyák</b> automatikus érzékelése a YaST2-vel</p>

note: label message
en: No network card was detected.
hu: Nem érzékeltem hálózati kártyát

note: error popup label
en: The IP address is not correct
hu: Az IP cím nem helyes

note: configuration is finished, but network is not running
en: Something's wrong! Network is not running.
hu: Valami rossz! A hálózat nem működik.

note: warning dialog message
en: The default gateway is not correct
hu: Alapértelmezett átjáró helytelen

en: The subnet mask is not correct
hu: Az alhálózati maszk helytelen

note: result of autodetection
en: No built-in network card was detected. However a PCMCIA
    device was found which can be used with a PCMCIA network
    card. Press 'Next' to continue configuration for PCMCIA
    network. Pressing 'Back' will cancel network configuration.
hu: Nincs beépített hálózati kártya. Habár egy PCMCIA eszközt
    találtam, ami egy PCMCIA hálózati kártyával használható.
    A PCMCIA hálózat beállítás folytatásához nyomja meg a 'következő'
    gombot. A 'vissza' megnyomása törli a hálózat beállítását.

note: result of autodetection only one network card was detected and will be configured
en: The network card
    
    %1
    
    will be configured for network access.
hu: A
    
    %1
    
    hálózati kártya
    lesz beállítva a hálózat eléréséhez.

note: result of autodetection more network cards were detected and radio button group is displayed
en: Please choose the network card you want to configure
hu: Válasszon egy hálózati kártyát, amit be akar állítani

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a differnt
    user. Several protocols are supported.
hu: E modullal elindíthat YaST2 elemeket (components) egy távoli gépen
    hálózati kapcsolaton keresztül vagy a helyi gépen, mint egy másik felhasználó.
    Számos protokoll támogatva van.

en: This module configures, which log entries YaST2 should create and which not
hu: Ez a rész beállítja, hogy YaST2 milyen naplózást hozzon vagy ne hozzon létre

en: Component
hu: Összetevő

en: &Remove
hu: &Eltávolít

en: Debug messages
hu: Debug üzenetek

en: Normal messages
hu: Normál üzenetek

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Errors
hu: Hibák

en: Security messages
hu: Biztonsági üzenetek

en: Internal errors
hu: Belső hibák

en: Show
hu: Megmutat

en: Properties for
hu: Tulajdonságai a

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please select the parallel port to which your printer is attached.</P>
hu: <P>Ha több párhuzamos portja van, kérem válassza ki azt a párhuzamos portot, ahová a nyomtatója csatlakozik.</P>

en: Please connect your printer to the computer,
     switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
     the previously selected device. If the operation
     fails, it will be timed out in %1 seconds.
hu: Kérem csatlakoztassa a nyomtatót a számítógépéhez,
    kapcsolja be, és állítsa ONLINE-ra.
    
    Egy 'Hello, world' szöveget küldök az
    előzőekben kiválasztott eszközre. Amennyiben eltelik
    %1 mp eredmény nélkül, akkor hibaüzenet keletkezik.

en: Select connection:
hu: Válasszon kapcsolatot:

en: Printer device
hu: Nyomtató eszköz

en: <P>If it's a local server, the <B>choose</B> button should help.</P>
hu: <P>Ha az egy helyi szerver, a <B>választ</B> gomb segíthet.</P>

en: I will run 'ping -c 1 %1'.
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
hu: Elindul egy 'ping -c 1 %1'.
    
    Ha nem működik, egy pár
    másodperc múlva leáll (timed out).

en: FATAL: I was not able to run 'ping'. I am sorry.
hu: VÉGZETES HIBA: Nem tudtam ping-elni. Sajnálom.

en: Remote (lpd) printer
hu: Távoli (lpd) nyomtató

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 Printconf has found a parallel printer:
hu: A YaST2 Printconf egy párhuzamos nyomtatót talált:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 Printconf has found a USB printer:
hu: A YaST2 Printconf egy USB nyomtatót talált:

en: There was a problem while adding
    the printer to the spooling system!
hu: Probléma merült fel, a nyomtató
    hozzáadásával a besoroló (spooling) rendszerbe!

en: There was a problem while deleting
    the printer from the spooling system!
hu: Probléma merült fel, a nyomtató
    törlésével a besoroló (spooling) rendszerből!

en: Hardware/Printer
hu: Hardver/Nyomtató

note: Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manually add printers to your spooling system.
    Use this if your printer was not found automatically by YaST2.</P>
hu: <P>Ebben az ablakban kézzel adhat hozzá nyomtatót a besorolóhoz (spooling).
    Ha a YaST2 nem találja meg automatikusan a nyomtatóját, akkor használja ezt.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The upper box contains printers that will be added to
    your system after pressing the <B>Finish</B> button.</P>
hu: <P>Bal oldalon olyan nyomtatók vannak, amik hozzáadásra kerülnek
    a <B>Befejezés</B> gomb megnyomása után.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>In the lower box you can choose the type of printer you have.
    When you push the <B>Add</B> button, the process to add a printer will start.</P>
hu: <P>Jobb oldalon kiválaszthatja saját nyomtató típusát.
    Amikor megnyomja a <B>Hozzáad</B> gombot, elkezdődik a nyomtatóhozzáadási művelet.</P>

note: Do not do the translation longer than this text.
en: Printers added in this session:
hu: Nyomtatók hozzáadása:

en: Choose the printer you have
hu: Válassza ki saját printerét

en: FATAL: I am unable to find macros for the printer database!
hu: VÉGZETES HIBA: Nem találom a makrókat a nyomtató adatbázishoz!

en: I tried to autoprobe parallel and USB printers,
    but I could not find any on your computer.
hu: Kipróbáltam az ismert párhuzamos és USB nyomtatókat,
    de nem találtam egyet sem a gépén.

en: It seems that you don't have GhostScript
     installed on your computer. This package is required
     in order to print.
hu: Úgy tűnik, hogy nincs GhostScript
    a gépén. Ez a csomag szükséges ahhoz, hogy
    nyomtatni tudjon.

en: Remote printer
hu: Távoli nyomtató

en: Please select the type of printer you want to add.
hu: Kérem válasszon nyomtató típust hozzáadásra.

en: There were no changes in
     the printer configuration.
hu: Nem volt változtatás a
    nyomtató beállításában.

note: %1 - name of the printer
en: Printer '%1' was successfully configured.
hu: A(z) '%1' nyomtató sikeresen beállítva.

note: %1 - name of the printer
en: I was unable to configure your printer '%1'.
hu: Nem tudtam beállítani a(z) '%1' nyomtatóját.

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it.</P>
hu: <P>Ha nem tetszik az alapértelmezett név, módosíthatja azt.</P>

en: ERROR: Record '%1' is
    not properly configured.
hu: HIBA: A '%1' nincs
    megfelelően beállítva.

en: Call of apsfilter.setup (%1%2) was not successful.
hu: Az apsfilter.setup (%1%2) behívása nem sikerült.

en: <P>You can see the current configuration of your printer in the left column.
hu: <P>A nyomtatója jelenlegi beállításait a bal oldalon láthatja.

en:  If you click on an item, the possible values are shown in the right column.
hu: Ha rákattint egy sorra, a lehetséges értékeket láthatja a jobb oldalon.

en:  Clicking on one of the options in the right column will select it.</P>
hu: A jobb oldalon egy opcióra való kattintás, kiválasztja azt.</P>

en: <P>In the worst case, YaST2 may only recognize your printer as another device.
hu: <P>Legrosszabb esetben a YaST2 egy másik eszköznek ismeri fel az Ön nyomtatóját.

en:  In this case you may have to choose a similar printer or a generic one.</P>
hu: Ön választhat egy hasonló nyomtatót, vagy egy általánost (generic).</P>

note: Dialog, sentence 4 of 4
en: Do you want to use it for your system?
hu: Akarja használni ezt a rendszerében?

note: This help text is displayed during some "userless" operations, like searching in DB, saving, etc ...
en: <p>No help text available.<p>
hu: <p>Nincs elérhető súgó ehhez a ponthoz.<p>

note: To translators: label message
en: Incorrect sound configuration found.
hu: Helytelen hang beállítást találtam.

note: To translators: selection box title
en: Already configured sound cards
hu: Már beállított hangkártyák

note: To translators: label message
en: The previous configuration has been reset.
hu: A korábbi beállítás vissza lett állítva (reset).

note: To translators: label message
en: The Sound card database cannot be found!!!
hu: Sajnálom, de a hangkártya adatbázist nem találom!!!

note: ==== main ==== help text 1/1 when some user-less operation comes on
en: <p>No help text available.</p>
hu: <p>Nincs elérhető súgó ehhez a ponthoz.</p>

note: To translators: label message
en: Reading sound card database ...
hu: Hangkártya adatbázis olvasása...

note: Help text for options 4/4
en: Please refer to the <b>SuSE</b> help system, section 'package description', series 'snd', <b>alsa</b> package for more information.
hu: További információért forduljon a <b>SuSE</b> súgó rendszerhez, a 'csomag leírások' részben. A 'snd' sorozatból az <b>alsa</b> csomag tartozik ide.

note: To translators: just one file will be displayed
en: Cannot find file: %1
hu: Nem találom a: %1 állományt

note: To translators: just one file will be displayed in instead parameter %1
en: Cannot write file: %1.
    The sound will not be started after next reboot.
    The sound is not configured well.
hu: Nem tudom felírni az %1 állományt.
    A hang nem fog működni a következő indítás után.
    A hang nincs jól beállítva.

note: To translators: label message (if longer than 50 chars, must be devided by '\n'
en: Searching for a sound card on your system...
hu: Hangkártya keresés a rendszerben...

note: Help text 1/2 (autodetection failed)
en: <p>The autodetection for a sound card were unsuccessful.</p>
hu: <p>A hangkártya automatikus érzékelése eredménytelen volt.</p>

note: To translators: parameter is sound card name
en: The sound card
    %1
    can not be configured,
    because there is no available driver.
hu: A %1 hangkártya
    nem állítható be,
    mert nincs hozzá elérhető meghajtó

note: "Let me choose" button: Runs dialog where user manually chooses the sound card from a list this button is displayed when sound card was detected (by libhd), but no appropriate module can be found in DB
en: &Let me choose
hu: &Magam Választok

note: "Options" button: Runs dialog where user manually can modify module specific options
en: &Options
hu: O&pciók

note: To translators: this label is just above the Test button
en: To test the sound card press the button
hu: A hangkártya teszteléséhez nyomja meg a gombot

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find program 'amixer'
hu: Nem találom az 'amixer' programot

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Please install the package 'ALSA' from the 'snd' series
hu: Kérem telepítse az 'ALSA' csomagot az 'snd' sorozatból

note: error Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>This indicates some kind of error. There might be several reasons. </p>
hu: <p>Ez valami hibára utal. Aminek több oka lehet. </p>

note: Help text for options 1/4
en: Here you can modify the options for the sound modules.
hu: Itt megváltoztathatók a hangmodul opciói.

note: Help text for options 2/4
en: If you are not <b>absolutely sure</b> what are you doing, please leave this dialog untouched.
hu: Ha nem <b>teljesen biztos</b> abban amit csinál, kérem hagyja változatlanul ezt a dialógot.

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot remove modules:
    %1
hu: Nem tudom eltávolítani:
     %1 modulokat

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot remove module:
    %1
hu: Nem tudom eltávolítani:
     %1 modult

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot execute the program "rpm".
hu: Nem tudom végrehajtani a "rpm" programot.

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Please check if the 'rpm' package from the series 'a1' is installed.
hu: Kérem ellenőrizze, hogy az 'rpm' csomag az a1'-ből telepítve van-e.

note: To translators: This is a warning message, shouldn't be too long
en: This value must be a number !!!
hu: Ennek az értéknek egy számnak kell lennie !!!

note: // To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: This value must be one of %1
    or its hexadecimal equivalent.
hu: Ennek az értéknek egy %1
    vagy annak megfelelő hexadecimálisnak kell lennie.

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: String too long (maximal lenght 8) !!!
hu: String túl hosszú (maximálisan 8 lehet) !!!

note: To translators: Name of 'unknown card', shouldn't be too long
en: Unknown card
hu: Ismeretlen kártya

note: To translators: Name of 'unknown driver', shouldn't be too long
en: Unknown driver
hu: Ismeretlen meghajtó

note: To translators: label message
en: The appropriate module for the soundcard %1 could not be found.
hu: A megfelelő modul a %1 hangkártyához nem található.

note: To translators: label message
en: The kernel module %1 for sound support cannot be loaded.
hu: Nem tudom betölteni a %1 kernel modult a hang támogatására

note: To translators: To reset the sound configuration these programs must be terminated To translators: label message
en: There are running programs using some audio device.
hu: Működő programok, néhány audio eszközt használnak.

note: To translators: label message
en: To reset the configuration these programs will be terminated. Proceed?
hu: A beállítás visszaállításához ez a program befejeződik. Folytassam?

note: To translators: obsolete dialog, not used now
en: Sorry, but this is not implemented yet!!!
hu: Sajnálom, de ez még nincs megvalósítva!!!

note: To translators: label message
en: The configuration has been reset.
hu: A beállítást visszaállítottam.

note: Help text - found cards 3/3
en: Press the button <i>Options</i> if you want to set the module options manually.
hu: Nyomja meg az <i>Opciók</i> gombot, ha kézzel akarja beállítani a modul opcióit.

en: Found card does not have a database entry.
     Try manual setup.
hu: A megtalált kártya nem szerepel az adatbázisban.
    Próbálja meg a kézi beállítást.

note: To translators: selection box title
en: Manually configured drivers
hu: Kézzel beállított meghajtók

note: To translators: parameter to this is text, one of cannot find/write file
en: There was an error.
    %1
hu: %1
    Hiba keletkezett.

note: Help text - adjusting volume 1/3
en: Please adjust the volume.
hu: Kérem, szabályozza be a hangerőt

note: Help text - adjusting volume 2/3
en: You can test your sound card by pressing the <i>Test</i> button.
hu: A <i>Teszt</i> gombbal leellenőrizheti a hangkártyáját.

note: Help text - adjusting volume 3/3
en: After the configuration is done you can use <b>amixer</b> (or any program of your choice) for adjusting the volume.
hu: Ha végzett a beállítással, használhat <b>egy keverőt</b> (vagy más programot) a hangerő beszabályozásához.

note: Help text - saving configuration/volume 1/2
en: The previously adjusted <b>volume</b> will be <b>stored</b> now for later use.
hu: Az előzőekben beállított <b>hangerő</b> későbbi használatra <b>elmentve</b> .

note: Help text - saving configuration/volume 2/2
en: The configuration of the sound card will be <b>saved</b>.
hu: A hangkártya beállítása, későbbi használatra <b>elmentve</b>.

note: To translators: alsa package corrupted, exactly: alsactl missing
en: Cannot find 'alsactl'
    Please check your installation of ALSA package
hu: Nem találom az 'alsactl'
    Kérem ellőrizze az ALSA csomag telepítését

note: To translators: label message
en: The configuration for the sound card will be saved now.
hu: A hangkártya beállítása most elmentésre kerül.

note: Help text - existing sound card 1/2
en: There <b>already exists</b> a configured sound card.
hu: Itt <b>már létezik</b> egy beállított hangkártya.

en: Install/Remove packages
hu: Csomagok telepítése/eltávolítása

en: <P>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    For installing commercial software also launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
hu: <P>Indítsa el ezt, további csomagok telepítéséhez, vagy
    ha egyet el akar távolítani.
    Kereskedelmi szoftverek telepítéséhez is ez kell. Válassza a 'pay'
    sorozatot a csomagok listájából.
    </P>
    Kérem tegye be az <b>1. CD-t</b> mielőtt elkezdi.
    <P>Ehhez <i>root</i> -ként kell bejelentkeznie, hogy
    végrehajthassa.</P>

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option anyway, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
hu: 
    
    Annak ellenére, hogy a kernelnek van egy belső 'fekete listája' a meghajtókról
    chipset-ekről, amik nem támogatják ezt az opciót, kérem csak akkor
    használja ezt az opciót, ha teljesen biztos benne, hogy a hardvere támogatja az
    Ultra DMA-t Linux alatt.

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Modul for tuning the system
hu: Modul, a rendszer hangolására

en: Launch this module to configure SuSE eMail Server.
hu: Indítsa el ezt modult a SuSE eMail kiszolgáló beállításához

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    If you do not know, what a <b>BaseDN</b> is, don't touch the default. It was calculated to a
    valid value from your configured Domainname.
    </p>
hu: <p>
    Ha nem tudja mi az a <b>BaseDN</b>, ne bántsa az alapértelmezést. Ez az Ön beállított Domain nevéből
    lett egy érvényes értékre kialakítva.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    Please also chose a save password and <b>don't forget it</b>. It'll be used to
    administrate your <b>SuSE eMail Server</b>.
    </p>
hu: <p>
    Kérem, hogy válasszon egy biztonságos jelszót és <b>ne felejtse el azt</b>. Ez majd az Ön
    <b>SuSE eMail kiszolgálójának</b> adminisztrálásához kell.
    </p>

note: warning dialog message
en: error creating subfolders folder for mailadmin
hu: hiba a mailadmin folderben, alkönyvtár létrehozásakor

note: warning dialog message
en: unable generate master key for the fetch mail interface
hu: nem tudtam master key-t létrehozni a fetch mail interfészhez

en: Network/Services
hu: Hálózat/Szolgáltatások

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
hu: <p>Az inetd elindítása lehetővé teszi "mások" csatlakozását
    a gépére telepített hálózati szolgáltatásokhoz
    (pl. telnet, finger, ftp). Inetd a nyomtatáshoz is
    kell, valamint a man-lapok formattálásához is
    amik a SuSE help csomagban vannak.
    Akarja, hogy elinduljon az inetd induláskor (boot time)?
    </p>
    <p>
    Ha el akarja indítani az inetd-t, választhatja a
    SuSE alap beállítást. Ha egyéni beállítást
    választ, megszerkesztheti a következő lépésben
    az alap beállítást igényei szerint.
    </p>

en: color printing at 360x360 dpi for any Stylus Color printer (using stcany.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel bármely Stylus Color -hoz (stcany.upp használva)

en: color printing at 360x360 dpi (no Weave , using stc_l.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel (nincs Weave , stc_l.upp használva)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel (stc.upp használva)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc_h.upp)
hu: színes nyomtatás 720x720 dpi-vel (stc_h.upp használva)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc2.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel (stc2.upp használva)

en: color printing for Stylus Color II at 720x720 dpi (using stc2_h.upp)
hu: színes nyomtatás a Stylus Color II  720x720 dpi-vel (stc2_h.upp használva)

en: color printing for Stylus Color IIs at 720x720 dpi (using stc2s_h.upp)
hu: színes nyomtatás a Stylus Color IIs 720x720 dpi-vel (stc2sh.upp használva)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc500p.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel (stc500p.upp használva)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc500ph.upp)
hu: színes nyomtatás 720x720 dpi-vel (stc500ph.upp használva)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc600pl.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel (stc600pl.upp használva)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc600p.upp)
hu: színes nyomtatás 720x720 dpi-vel (stc600p.upp használva)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc600ih.upp)
hu: színes nyomtatás 1440x720 dpi-vel (stc600ih.upp használva)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc740pl.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel (stc740pl.upp használva)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc740p.upp)
hu: színes nyomtatás 720x720 dpi-vel (stc740p.upp használva)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc740ih.upp)
hu: színes nyomtatás 1440x720 dpi-vel (stc740ih.upp használva)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc800pl.upp)
hu: színes nyomtatás 360x360 dpi-vel (stc800pl.upp használva)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc800p.upp)
hu: színes nyomtatás 720x720 dpi-vel (stc800p.upp használva)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc800ih.upp)
hu: színes nyomtatás 1440x720 dpi-vel (stc800ih.upp használva)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc1520h.upp)
hu: színes nyomtatás 1440x720 dpi-vel (stc1520h.upp használva)

en: monochrome driver : deskjet at 300x300 dpi
hu: monochrome meghajtó : deskjet 300x300 dpi-vel

en: monochrome driver : cdjmono at 300x300 dpi
hu: monochrome meghajtó: cdjmono  300x300 dpi-vel

en: monochrome driver : hpdj at 300x300 dpi
hu: monochrome meghajtó : hpdj 300x300 dpi-vel

en: monochrome or color driver : hpdj at 300x300 dpi
hu: Fekete vagy színes nyomtatás: hpdj 300x300 dpi-vel

en: color driver : cdeskjet at 300x300 dpi
hu: színes meghajtó : cdeskjet  300x300 dpi-vel

en: driver : cdj500 at 300x300 dpi
hu: meghajtó : cdj500 300x300 dpi-vel

en: color driver : djet500c at 300x300 dpi
hu: színes meghajtó : djet500c 300x300 dpi-vel

en: monochrome or color driver : hpdj
hu: Fekete vagy színes meghajtó : hpdj

en: driver : cdj550
hu: meghajtó : cdj550

en: color printing at 300x300 dpi (using cdj550.upp)
hu: színes nyomtatás 300x300 dpi-vel (cdj550.upp használva)

en: <P>A resolution of 600x600 works only on some special printers.</P>
hu: <P>A 600x600-as felbontás csak egyes nyomtatókon működik.</P>

en: monochrome driver : hpdj
hu: monochrome meghajtó : hpdj

en: color driver : cdj670
hu: színes meghajtó : cdj670

en: <P>The resolution of 600x600 may not work on all printers.</P>
hu: <P>A 600x600-as felbontás nem minden nyomtatón működik.</P>

en: color printing for the HP DeskJet 850C (using hpdj -sModel=850C)
hu: színes nyomtatás a HP DeskJet 850C-hez  (hpdj -sModel=850C használva)

en: color printing for the HP DeskJet 855C (using hpdj -sModel=855C)
hu: színes nyomtatás a HP DeskJet 855C-hez  (hpdj -sModel=855C használva)

en: color printing (using hpdj -sModel=unspec)
hu: színes nyomtatás (hpdj -sModel=unspec használva)

en: color driver : cdj850
hu: színes meghajtó : cdj850

en: color driver : cdj890
hu: színes meghajtó : cdj890

en: color driver : cdj880
hu: színes meghajtó : cdj880

en: <P>Here you can select and configure any Ghostscript device.<BR>
    There are many possible sources of error but via 
    printing the sample page you can test any configuration.<BR>
    Please find informations regarding the parameter 
    settings in the following file:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>
hu: <P>Itt kiválaszthat és beállíthat bármilyen Ghostscript eszközt.<BR>
    Sok hibalehetőség van, de a minta lap kinyomtatásával
    bármilyen beállítást letesztelhet.<BR>
    A beállítási paramétereket illető információkat megtalálja
    az alábbi állományban:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>

en: <P>The color modes for the driver hpdj:<BR>
    mono:   Print in black.<BR>
    CMY:    Print in cyan, magenta and yellow only.<BR>
    CMY+K:  Print with all four inks, but never mix black with one of the others.<BR>
    CMYK:   Print with all four inks (not for the HP DeskJet 550C but for modern inkjet printers).</P>
hu: <P>A színes módok a hpdj meghajtóhoz:<BR>
    mono:   Nyomtatás feketében.<BR>
    CMY:    Nyomtatás csak cyan, magenta és yellow -ban.<BR>
    CMY+K:  Nyomtatás mind a négy tintával, de soha nem kever feketét mással.<BR>
    CMYK:   Nyomtatás mind a négy tintával (nem a HP DeskJet 550C de a modern inkjet nyomtatókhoz).</P>

en: <P>PCL5 or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
hu: <P>PCL5 vagy PCL6 nyomtatók (pl. HP LaserJet 4)</P>

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)</P>
hu: <P>színes módok a hpdj meghajtóhoz<BR>
    mono  : nyomtatás feketében<BR>
    CMY   : nyomtatás csak cyan, magenta és yellow -ban<BR>
    CMY+K : nyomtatás mind a négy tintával, de soha nem kever feketét mással<BR>
    CMYK  : nyomtatás mind a négy tintával (nem az 550C de a modern inkjet nyomtatókhoz)</P>

en: PCL 5 or PCL 6 printer (monochrome)
hu: PCL 5 vagy PCL 6 nyomtató (monochrome)

en: lq850 (using the LQ850 emulation)
hu: lq850 (LQ850 emulálást használva)

en: full PCL 3 printer
hu: teljes PCL 3 nyomtató

en: PostScript printer
hu: PostScript nyomtató

en: bjc600 , color
hu: bjc600 , színes

en: bjc600 , monochrome
hu: bjc600 , fekete

en: bjc600 , monochrome - better grayscale
hu: bjc600 , fekete - jobb szürkeskála

en: bjc610a1.upp , 360x360DpI , color
hu: bjc610a1.upp , 360x360DpI , színes

en: bjc610b1.upp , 720x720DpI , color
hu: bjc610b1.upp , 720x720DpI , színes

en: bjc600 , 360x360DpI , monochrome
hu: bjc600 , 360x360DpI , fekete

en: bjc600 , 360x360DpI , monochrome - better grayscale
hu: bjc600 , 360x360DpI , fekete -jobb szürkeskála

en: stcolor , color , 360x360DpI
hu: stcolor , színes , 360x360DpI

en: hpdj , monochrome
hu: hpdj , fekete

en: cdj550 , color
hu: cdj550 ,színes

en: cdj670 , color
hu: cdj670 ,színes

en: cdj850 , color
hu: cdj850 ,színes

en: hpdj , color
hu: hpdj , színes

en: deskjet , color
hu: deskjet, színes

en: cdj500 , color
hu: cdj500 , színes

en: standard color printing
hu: szabvány színes nyomtatás

en: normal Floyd-Steinberg color printing
hu: normál Floyd-Steinberg színes nyomtatás

en: best Floyd-Steinberg color printing
hu: legjobb Floyd-Steinberg színes nyomtatás

en: cdj890 , color
hu: cdj890 , színes

en: djet500 , color
hu: djet500 , színes

en: drivers for any Epson Stylus Color and compatible printers
hu: meghajtó bármely Epson Stylus Color és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for Epson Stylus Color I and  PRO series and compatible printers
hu: meghajtók az Epson Stylus Color I-hez, és PRO sorozathoz, és kompatibiliseihez

en: drivers for Epson Stylus Color II and IIs and compatible printers
hu: meghajtók az Epson Stylus Color II és IIs, és kompatibiliseihez

en: drivers for Epson Stylus Color 500 and compatible printers
hu: meghajtó Epson Stylus Color 500 és kompatibilis nyomtatóhoz

en: drivers for Epson Stylus Color 600 and compatible printers
hu: meghajtók az Epson Stylus Color 600 és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for Epson Stylus Color 740 and compatible printers
hu: meghajtók az Epson Stylus Color 740 és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for Epson Stylus Color 800 and compatible printers
hu: meghajtó az Epson Stylus Color 800 és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for Epson Stylus Color 1520 and compatible printers
hu: meghajtók az Epson Stylus Color 1520 és kompatibilis nyomtatókhoz

en: driver for HP DeskJet and DeskJet Plus and compatible printers
hu: meghajtó a HP Deskjet és Deskjet Plus és kompatibilis nyomtatóihoz

en: drivers for HP DeskJet 500 and compatible printers
hu: meghajtó a HP Deskjet 500 és kompatibilis nyomtatóihoz

en: drivers for HP DeskJet 500C and compatible printers
hu: meghajtó a HP Deskjet 500C és kompatibilis nyomtatóihoz

en: drivers for HP DeskJet 550C and compatible printers
hu: meghajtók a HP DeskJet 550C és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for HP DeskJet 670C and compatible printers
hu: meghajtók a HP DeskJet 670C és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for HP DeskJet 850C and compatible printers
hu: meghajtók a HP DeskJet 850C és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for HP DeskJet 890C and compatible printers
hu: meghajtók a HP DeskJet 890C és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for HP DeskJet 1600C and compatible printers
hu: meghajtók a HP DeskJet 1600C és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for HP DeskJet 880C and compatible printers
hu: meghajtók a HP DeskJet 880C és kompatibilis nyomtatókhoz

en: driver for Canon BubbleJet BJ10e and compatible printers
hu: meghajtó a Canon BubbleJet BJ10e és kompatibilis nyomtatókhoz

en: driver for Canon BubbleJet BJ200 and compatible printers
hu: meghajtó a Canon BubbleJet BJ200 és kompatibilis nyomtatókhoz

en: driver for Canon BubbleJet BJC600 and compatible printers
hu: meghajtó a Canon BubbleJet BJC600 és kompatibilis nyomtatókhoz

en: driver for Canon BubbleJet BJC800 and compatible printers
hu: meghajtó a Canon BubbleJet BJC800 és kompatibilis nyomtatókhoz

en: drivers for Canon BubbleJet BJC610 and compatible printers
hu: meghajtók a Canon BubbleJet BJC610 és kompatibilis nyomtatókhoz

en: ISA PnP detection for specified soundcard.
hu: ISA PnP érzékelés meghatározott hangkártyákhoz.

en: Enable this dummy soundcard.
hu: A teszt (dummy) hangkártya bekapcsolása.

en: total Buffer Size in kB.
hu: teljes puffer méret kB-ban.

en: Midi enabled for %1 soundcard.
hu: Midi bekapcsolva a(z) %1 hangkártyához.

en: MIDI UART enable for %1 driver.
hu: MIDI UART bekapcsolása a(z) %1 meghajtóhoz.

en: Enable/disable specific RME96{52,36} soundcards.
hu: Speciális RME96{52,36} hangkártyák be/kikapcsolása.

en: No description
hu: Nincs leírás

en: Port # for UART16550A chip.
hu: Port # UART16550A chip-hez

en: IRQ # for UART16550A chip.
hu: IRQ # az UART16550A chip-hez.

en: Enable Yamaha DS-XG soundcard.
hu: A Yamaha DS-XG hangkárty bekapcsolása.

en: MPU-401 IRQ number .
hu: MPU-401 IRQ száma.

note: Help text, if an attempt for configuration failed 1/2
en: <p>The sound card does not function correctly although it has <b>previously</b> been configured. Possible causes are: 1. You have tried to configure the sound outside of <b>YaST2</b> and you were unsuccessful. 2. The card requires options which you must enter manually. 3. You have passed some incorrect options or option values to the sound card module.
hu: <p>A hangkártya nem működik rendesen, annak ellenére, hogy <b>már előzőleg</b> be volt állítva. Ennek több oka lehet: 1. Megpróbálta a <b>YaST2</b> nélkül beállítani, és nem sikerült. 2. A kártyának paramétereket kell kézzel megadnia, de nem adta meg. 3. Rossz paramétereket adott meg a hangkártya modulnak.

note: Help text, if an attempt for configuration failed 2/2
en: <p>You can reset the configuration process by pressing the <i>Reset</i> button and try to configure the card again. Please refer to the <b>SuSE</b> help system, section 'package description', series 'snd', <b>alsa</b> package for more information.
hu: <p>Visszaállíthatja az előző beállítást a <i>Visszaállít</i> gombbal, és megpróbálhatja beállítani a kártyát újra. További információért forduljon a <b>SuSE</b> súgó rendszerhez, a 'csomag leírások' résznél az 'snd' sorozat, <b>alsa</b> csomaghoz.

note: Help text - existing sound card 1/2
en: <p>There <b>already exists</b> a configured sound card.</p>
hu: Itt <b>már létezik</b> egy beállított hangkártya.

note: Help text - existing sound card 2/2 To translators: the only way to change the configuration is to delete an old one and create another
en: <p>Currently, YaST2 <b>cannot</b> be used for modifying existing sound card configurations. If you want to change a sound card's configuration, you must <b>reset</b> the existing card configuration and reconfigure the card from scratch.</p>
hu: Jelenleg a YaST2 <b>nem tudja</b> a korábban beállított hangkártyát átírni  Ha meg akarja változtani ezt a hangkártya beállítást, akkor <b>vissza kell állítania (reset)</b> a létező kártya beállítást és előlről kell kezdenie annak beállítását.

note: To translators: label message
en: The previous configuration cannot be reset.
hu: A korábbi beállítást nem lehet visszaállítani (reset).

note: Help text 1/2 when removing kernel modules were unsuccessfull
en: <p>Removal of kernel sound modules was unsuccessful.</p>
hu: <p>A kernel hangmodulok eltávolítása sikertelen volt.</p>

note: Help text 2/2 when removing kernel modules were unsuccessfull
en: <p>It is probably because these modules are in use by some other program OR you don't have root privileges to remove them.</p>
hu: <p>Valószínűleg azért, mert ezeket a modulokat más programok használják most VAGY nincs root jogköre eltávolítani azokat.</p>

note: Help text 1/1
en: <p>The previous configuration has been reset. Now you can configure the sound card again by pressing <i>Next</i>.</p>
hu: <p>A korábbi beállítás vissza lett állítva (reset). Most beállíthatja a hangkártyát a <i>Tovább</i> lenyomásával.</p>

note: Help text when sndcards database not found 1/1
en: <p>An internal <b>YaST2</b> file is missing or corrupted. Please try to reinstall <b>YaST2</b>, you find it in the <b>SuSE</b> distribution, series 'a'.</p>
hu: <p>Egy <b>YaST2</b> belső állomány hiányzik, vagy megsérült. Kérem próbálja meg újratelepíteni a <b>YaST2</b> -t, ezt megtalálja az 'a1' sorozatban.</p>

note: Help text for options 3/4
en: <p>Choose the option you want to set, use the <i>Set</i> button to enable new value. You can reset all values by pressing <i>Reset</i>. Numeric values can be entered as decimal or hexadecimal (hexadecimal with a <b>0x</b> prefix).</p>
hu: <p>Válassza ki a paramétereket, amiket be akar állítani, a <i>Beállít</i> gombbal, hogy megadjon új értéket. Visszaállíthat minden értéket a <i>Visszaállít</i> gombbal. Szám értékek megadhatók decimális vagy hexadecimális formában is (hexadecimálist <b>0x</b> előtaggal).</p>

note: To translators: error popup message
en: Cannot make a list of module dependencies.
    Program 'depmod' missing,
    please check to see if the 'modules' package from series 'a' is installed.
hu: Nem lehet a modul függőségekről listát készíteni.
    A 'depmod' program hiányzik, kérem ellenőrizze a 'modules' csomagot 
    ('a1' sorozat).

note: To translators: error popup message
en: Cannot find 'alsactl'
    Please check your installation of ALSA package (series 'snd')
hu: Nem találom az 'alsactl'-t.
    Kérem ellenőrizze az ALSA csomag telepítését ('snd' sorozat)

note: Help text - saving configuration/volume 1/2
en: <p>The previously adjusted <b>volume</b> will be <b>stored</b> for later use.</p>
hu: <p>A korábban beállított <b>hangerő</b> későbbi használatra <b>elmentve</b>.</p>

note: Help text - saving configuration/volume 2/2
en: <p>The configuration of the sound card will be <b>saved</b>.</p>
hu: <p>A hangkártya beállítása, <b>el lesz mentve</b>.</p>

note: To translators: error label message
en: The sound card configuration could not be saved
     due to following error:
    %1
hu: A hangkártya beállítást nem lehet elmenteni
    az alábbi hiba miatt:
    %1

note: To translators: label message
en: The sound card was succesfully configured.
    You can now use it immediately.
hu: A hangkártya beállítás sikeres volt.
    Már használhatja is.

en: <p>You must be logged in as <i>root</i> in order to configure your sound card.</p>
hu: <p><i>root</i>-ként kell bejelentkeznie, hogy beállítsa a hangkártyáját.</p>

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot execute the program "rpm".
    Please check if the 'rpm' package from the series 'a' is installed.
hu: Nem lehet az  "rpm" programot futtatni.
    Kérem ellenőrizze, hogy az 'rpm' csomag az 'a1' sorozatból telepítve van-e.

note: Help text when Alsa-drivers are not installed 1/1
en: Sound support requires the <b>ALSA</b> package. You can find it in the <b>SuSE</b> distribution (series 'snd') or you can download it from <i>http://www.alsa-project.org</i>
hu: A hang támogatáshoz telepítenie kell az <b>ALSA</b> csomagot. Megtalálhatja ezt az 'snd' sorozatban, vagy letöltheti az alábbi címről: <i>http://www.alsa-project.org</i>

note: This label is displayed when no alsa package is not installed To translators: label message, please insert \n after each aprox. 70 chars
en: Please install the
     package ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)
     before you proceed
     with the configuration of your sound system.
hu: Kérem telepítse az
     ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) csomagot,
     mielőtt folytatná hangrendszerének beállítását.

note: Help text when sndcards database not found 1/1
en: An internal <b>YaST2</b> file is missing or corrupted. Please try to reinstall <b>YaST2</b>. You can find it in the <b>SuSE</b> distribution, series 'a'.
hu: Egy <b>YaST2</b> belső állomány hiányzik vagy megsérült. Kérem próbálja meg újratelepíteni a <b>YaST2</b> -t. Megtalálja az 'a1' sorozatban.

note: Help text 2/2 (autodetection failed)
en: <p>If you still want to
     configure your sound card, press the <i>Manual</i> button. Otherwise
     simply quit by pressing the <i>Back</i> button.</p>
hu: <p>Ha továbbra is be akarja
     állítani a hangkártyáját, nyomja meg a <i>Manual</i> gombot. Ellenkező esetben
     egyszerűen lépjen ki a  <i>Vissza</i> gomb lenyomásával.</p>

note: To translators: label message
en: No sound cards were found on your system.
     Try manual setup.
hu: Nem található hangkártya a rendszerében.
    Próbálja meg a kézi beállítást.

note: Help text 1/2 (driver not available)
en: <p>This means that an appropriate driver for your your sound card is not available.<p>
hu: <p>Ez annyit jelent, hogy nincs megfelelő meghajtó a hangkártyájához.<p>

note: Help text 2/2 (driver not available)
en: <p>You may try to use one of the available drivers that can fit to your sound card by pressing the <i>Let me choose</i> button.</p>
hu: <p>Megpróbálhatja használni az egyik elérhető meghajtót, amitalán megfelel a hangkártyájának, a <i>Magam Választok</i> gombbal.</p>

note: To translators: label message 2/2 "The sound card XY will be configured" - split due the different widget
en: 
    will be configured.
hu: 
    be lesz állítva.

note: Help text 1/2 (one sound card found)
en: <p>The sound card was
     found. If you want to configure this sound card press <i>Next</i>
     otherwise quit by pressing <i>Back</i><p/>
hu: <p>A hangkártyát
     megtaláltam. Ha be akarja állítani ezt a hangkártyát nyomja meg a 
     <i>Tovább</i> -ot. Kilépéshez nyomja meg a <i>Vissza</i> -t<p/>

note: Help text 2/2 (one sound card found)
en: <p>You can
     change option values that are passed to the module by pressing the
     <i>Options</i> button.</p>
hu: <p>Megváltoztathatja
     az értékeket, amiket a modulnak átadtak, ha megnyomja
     az <i>Opciók</i> gombot.</p>

note: To translators: label over selection box
en: Sound card models
hu: Hangkártya típus

note: Help text 1/1 (more sound cards detected)
en: <p>More sound cards were found. Please select <b>the one</b> you want to configure.</p>
hu: Több hangkártya található a rendszerében, válassza <b>azt az egyet</b>amit be akar állítani

note: To translators: popup message (more sound cards was detected, and user choosed the one where driver can not be found in DB
en: There is no driver available for the card you selected.
    Do you want to select the driver manually?
hu: Nincs elérhető meghajtó a választott kártyához.
    Ki akar választani kézzel egy meghajtót?

note: To translators: internal yast2 error
en: Cannot find module: %1
hu: Nem találom a(z): %1 modult

en: <p>Pressing the <i>Next</i> button will finish the sound card configuration.</p>
hu: <p>Lenyomva a <i>Tovább</i> gombot be fogja fejezni a hangkártya beállítását.</p>

en: <p>You can change options that are passed to the module by pressing
     the <i>Options</i> button.</p>
hu: <p>Megváltoztathatja az opciókat, amiket a modulnak átadtak, ha megnyomja
     az <i>Opciók</i> gombot.</p>

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find program 'amixer'.
    Please install the 'ALSA' package from the 'snd' series
hu: Nem találom az 'amixer' programot.
    Kérem telepítse az 'ALSA' csomagot az 'snd' sorozatból

note: Help text - adjusting volume 2/4
en: <p>You can test your sound card by pressing the <i>Test</i> button.</p>
hu: <p>A <i>Teszt</i> gombbal leellenőrizheti a hangkártyáját.</p>

note: error Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>An error has occured. </p>
hu: <p>Egy hiba merült fel. </p>

note: Finish of modem internet connection configuration
en: <P><B>Congratulations!!!</B></P><P>Internet connection configuration is finished.</P>
hu: <B>Gratulálunk!!!</B><P> Internet kapcsolat beállítása végetért.</P>

en: <P>Configuration failed due to configuration writing error.</P><P>You must run configuration as <B>root</B> user!</P>
hu: <P>Beállítás sikertelen, a beállítás felírási hiba miatt.</P><P>Önnek, mint<B>root</B> kell futtatnia a beállítást!</P>

en: Configuration failed
hu: Beállítás sikertelen

en: Internet access configuration
hu: Internet elérés beállítása

en: Configuration completed
hu: Beállítás befejeződött

en: To dial into the internet, type wvdial in a terminal window or on the console.
hu: Az Internet tárcsázásához irja be egy terminál ablakba, vagy a konzolra:wvdial.

en: The first connection must be established as user root.
hu: Az első összeköttetést root-ként kell létrehoznia

en: <P><B>Congratulations!!!</B></P><P>ISDN Internet connection configuration is finished.</P>
hu: <B>Gratulálunk!!!</B><P> Internet kapcsolat beállítása végetért.</P>

en: You must run ISDN configuration as a <B>root</B> user!
hu: Az ISDN beállítást, <B>root</B> felhasználóként kell futtatnia!

en: Saving failed
hu: Sikertelen elmentés

note: Manual selection of ISDN card (if autodetection fails)
en: You need to select the type of your <B>ISDN</B> card and enter the required parameters manually (possible values of the parameters are shown)
hu: Ki kell választania az Ön <B>ISDN</B> kártyáját és beadni kézzel az előírtparamétereit (a paraméterek lehetséges ertékei láthatók)

en: ISDN network conflicts with %1 network device
hu: ISDN hálózat konfliktusba került %1 hálózati eszközzel

en: Please set your %1 address again
hu: Kérem állítsa be a %1 címet ismét

note: Autodetection is running
en: Modem device detection in progress...
hu: Modem érzékelése folyamatban...

en: Hardware probing found several devices for internet connection
hu: A hardver próba számos eszközt talált Internet kapcsolathoz

en: Please choose which one to configure:
hu: Válasszon, melyiket állítja be:

en: A modem
    
         %1
    
     was detected on %2 and will be configured
    for internet access
hu: Egy modemet
    
       %1
    
    találtunk a %2-n és az lesz beállítva
    Internet kapcsolathoz

note: Description of detected ISDN card
en: An ISDN card
    
         %1
    
     was detected and will be configured for internet access
hu: Egy ISDN kártyát
    
         %1
    
    érzékeltünk és az lesz az Internet elérésére beállítva

note: Location of Call-by-Call providers (UK, Germany and USA) filter
en: Provider location
hu: Szolgáltató helye

en: Select a provider:
hu: Válasszon egy szolgáltatót:

note: Predefined provider's selection (for these providers Tel. No, Username and Password values are set
en: <P>Please choose:<UL><LI> <I>new</I> and enter the <I>tel. no., login</I> and <I>password,</I></LI><LI>or select a predefined Call-by-Call provider from the list for your country,</LI><LI>or edit the current settings, please choose the item <I>edit</I>.</LI></UL></P>
hu: <P>Kérem válasszon:<UL><LI> <I>új</I> és adja be a <I>tel.sz., login</I> és <I>jelszó,</I></LI><LI>vagy válasszon egy előre meghatározott szolgáltatótaz országának listájáról,</LI><LI>vagy szerkessze át a jelenlegi beállítást,a <I>szerkeszt</I> segítségével.</LI></UL></P>

note: Let user to select provider
en: Select a provider
hu: Válasszon egy szolgáltatót

en: <P><P>You need to be logged in as <I>root</I>.
hu: <P><P>Mint <I>root</I> kell bejelentkeznie ehhez

en: Internet Connection Configuration
hu: Internet Kapcsolat Beállítása

en: German (no deadkeys)
hu: Német (halottbillyentyük nélkül)

en: MSC 3-Byte (serial mouse) - (ttyS0 - COM1)
hu: MSC 3-bájtos (soros egér) - (ttyS0 - COM1)

en: MSC 3-Byte (serial mouse) - (ttyS1 - COM2)
hu: MSC 3-bájtos (soros egér) - (ttyS1 - COM2)

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    your installation will perhaps be not directly bootable,
    Some BIOS have problems with a boot partition
    with a end cylinder over 1 GB.
    
    Do you want to change this?
hu: Figyelem: A jelenlegi választásával lehet, hogy a SuSE Linux
    nem lesz közvetlenül a merevlemezről indítható.
    Ugyanis, néhány BIOS-nak problémát okoz az olyan
    partíciók indítása, melyek 1GB feletti cilinderrel végződnek.
    
    Akar ezen változtatni?

en: Configuring this sound card on some Sony VAIO notebooks
    may be unsuccessful with running X. You may avoid these problems by specifying snd_vaio_hack
    option value to 1 or configuring this card outside X. Proceed?
hu: Néhány Sony noteszgépen (notebook) ennek a hangkártyának a beállítása sikertelen lehet,
    ha közben fut az X grafikus rendszer. Elkerülheti ezt a problémát ha beállítja a snd_vaio_hack
    opció értékét 1-re vagy ha ezt a kártyát az X.-en kívűl állítja be. Mehet?

en: <p>If you want to set a special option, press the <b>Options</b> button.
    Most users won't need this.</p>
hu: <p>Ha speciális lehetőségeket akar beállítani, nyomja meg az <b>Opciók</b> gombot.
    A legtöbb felhasználónak nincs szüksége erre.</p>

en: <p>If you have more than one sound card, you can press <b>Skip</b> to
    configure an other card than the one that is displayed on the right.</p>
hu: <p>Ha több, mint egy hangkártyája van, megnyomhatja a <b>Kihagy</b> gombot,
    hogy beállítson egy másik kártyát, ami a jobb oldalon látható.</p>

en: The sound configuration will be saved now.
hu: A hangerő és a hangkártya
    beállításai most elmentésre kerülnek.
